22
ShoutCast avagy üzemeltessünk webrádiót.. De hogyan ?
  • KMM
    #22
    Sziasztok.
    Csináltam,egy rádió szervert de mikor elinditóm mindent ugy ir ki ahogy kel de még a végén eztet írja ki: [sleeping] 0 listeners <0 unique> és ezért nem megy aszem a rádióm,megkérlek segicsetek,egyébként ruteres netem van és váltózó az Ip-em.
  • mikikol10
    #21
    Sziasztok!
    Nyolc napja belekezdtem egy rádióba shoutcast rádióba!
    Kaptam egy ssh hozzáférést egyik szerverhez.
    Aztán elgondolkodtam vajon icecast vagy shoutcast legyen!
    A végső döntésem a shoutcast volt többség szerint.
    Hát jó felraktam.Szépen el is fut lehet rá nyomni zenét.
    Aztán gondoltam autodj is kell.Arra ajánlották a ShoutCast Trans-ot.
    Oké felraktam.Letöltöttem hozzá ~700 zenét.Csináltam egy xz.lst fájlt.
    Beconfoltam.Elindítottam a sc_trans_linux nevezetű fájlal, minden rendben
    bekapcsol a ShoutCast trans.Kapcsolódik a szerverhez rendben.Majd a
    következő a hiba:
    <12/25/08@12:13:56> [DECODE] Opened 13 Zorán - Apám hitte-1977.mp3
    <12/25/08@12:13:56> Warning: input file samplerate is 22050 Hz, must be 44100!
    <12/25/08@12:13:56> Warning: input file samplerate is 22050 Hz, must be 44100!
    <12/25/08@12:13:56> Warning: input file samplerate is 22050 Hz, must be 44100!
    <12/25/08@12:13:56> Warning: input file samplerate is 22050 Hz, must be 44100!
    <12/25/08@12:13:56> Warning: input file samplerate is 22050 Hz, must be 44100!
    Álitgattam a sampleratet és a bitratet de semmi.
    Segítsetek.Vagy talán tudtok más linuxos autodjt ajánlani shoutcasthoz?
    Remélem elég részletesen megfogalmazva írtam le.
    Előre köszönöm segítségeteket.
    mikikol10
  • mflex #20
    Hali!

    Egy olyan kéedésem lenne, hogy a rádió router mögül menne,milyen beállításokat kell elvégeznem, hogy úgy is mükődjön?

    Köszi
  • nitram1202
    #19
    Hello én mindent beálitottam a szerverprogib de nem tud csatlakozni!!!!!! meg a server monitor dem megy!!!! sőt nincs is!!!!!!!

    ha valaki tud segiteni akkor előre is köszönöm

    E-mail cimem: [email protected]
  • Riko21
    #18
    Saját webrádió készítése
  • Dj Faustus #17
    Több DSP plugin egy Winampban: http://classic.winamp.com/plugins/details.php?id=128742
  • Saddalim #16
    ja, és nemtom valamiért minden ismerősöm tud egyszerre több plugint futtatni winampban, de én csak egyet. most kamuznak vagy béna vagyok?
  • Saddalim #15
    vazz kb negyed órát vaciláltam melyikbe írjam, de aztán úgy láttam, hogy inkább a két dolog kapcsolatáról van szó, de hát ez az én szerencsém.
    kösz :-)
  • Dj Faustus #14
    "meg lehet valahogy csinálni, hogy egy weboldalra java-val vagy php-vel bánom is én, de valahogy kiiratni hogy épp mi megy egy bizonyos rádióban?"
    Itt már megadtam pár oldalt, amin el lehet indulni.
  • Free
    #13
    igen meglehet :c)
    Este Írom hogy hogyan
  • Saddalim #12
    ja, és ha kell, 5.13 (x86)-os Winamp
  • Saddalim #11
    meg lehet valahogy csinálni, hogy egy weboldalra java-val vagy php-vel bánom is én, de valahogy kiiratni hogy épp mi megy egy bizonyos rádióban?
    fix ip/fix cím
    SHOUTcast server 1.9.5
    SHOUTcast source 1.8.2b
  • Riko21
    #10
    Online Média <-- itt le van írva lépésrős lépésre hogy kell saját webrádiót csinálni!
  • Free
    #9
    mindenképpen kell hogy legyen a szerveren futtatási jogod. máűsképp nem megy. ha ninhcs root jogod az nem feltétlen baj de majdnem annyi jogodnak kell lennie a saját tárterületeden. A Soutcas egy program tehát futtatni kell. amúgy a gyári weblapján step by step minden le van írva. egy alacsony angol nyelvtudással megy mint a karikacsapás.
  • PiR8
    #8
    Keresgéltem a neten, de nem találtam épkézláb step-by-step leírást arról, hogyan tudnék üzemeltetni netrádiót otthonról. Értem ezalatt: van egy szerver, amihez van hozzáférési jogom és szeretnék egy rádiódást is üzembe állítani. A szerveren futó honlap alá már behegesztettem a netrádióhoz való dolgokat - bár még nem raktam ki a világhálóra. Valami olyasmi megoldást szeretnék, mint pl a www.justmusic.fm-en van.
    Tehát ahhoz, hogy shoutcast servert telepítsek, mindenképp adminnak kell lennem a szerveren, vagy elegendő, ha html oldalról hozzáférek?
    Az itthonról való rádiózást már véghezvittem - hucradio-n vagyok hétfőnként 19-21 óra között, tehát a shoutcast kliens részével tisztában vagyok.
  • Free
    #7
    köszönöm de most tökéletesen meg yaz 1.9.4 nem most fogok vele kisérletezni :c)))
  • cSuwwi
    #6
    I removed the sc_serv log files and the sc_trans_linux file and I no longer get the segmentation fault from sc_trans_linux

    Letakarítottam az sc_serv log fájlokat, az sc_trans_linux fájlt, és azóta nem kaptam segmentation fault hibát. Talán ez a megoldás...
  • cSuwwi
    #5
    Én igen.

    A tiedhez hasonló probléma leírva, itt a válasz:

    This is caused by the logfiles having the incorrect permissions on them.

    I suspect you first ran shoutcast as root, or another user, and now do not have the permissions to update the logfiles.

    Try this

    i) Remove all the log files

    ii) Restart shoutcast the user you get the segmentation faults on.

    ssolutions

    Azt mondja (és utána még 1 emberke), hogy a jogokkal volt a baj, az előző verzsönt nem uninstalláltad (ha lehet ilyet), de a régi logfileok megmaradtak biztosan, és az új szerver program nem fér hozzá a logfileokhoz mivel nem volt jogosultsága, de mivel léteztek már a fileok, inkább leállt.
    Mo.: törölni kell a régi logfileokat, hogy a progi tudja magának létrehozni...
  • Free
    #4
    na akkor ha valaki találkozna ezzel a hibával akkor tegye vissza az 1.9.4 et mert abban nincs ilyen xml vagy java hiba ami az 1.9.5 ben úgy néz ki még javításra vár
  • Free
    #3
    nem tudok angolul úgyhogy azon a fórumon nem sok sikerrel járok.,... most megpróbálom visszatenni az 1.9.4 et
  • cSuwwi
    #2
    Shoutcast fórum? (search=Segmentation fault)
    http://forums.winamp.com/search.php?action=showresults&searchid=2575722

    vagy vissza 1.9.4-re, ha azzal nem volt baj, más 5letem nincs egyenlőre
  • Free
    #1
    Lenne egy problémám és egy kis help kellene. leszedtem a Shoutcast legújabb verzióját és Linux alatt szeretném futtatni ha a rendes hagyományos módon futtatom az az ./sc_serv akkor nincs semmi gond de ha a háttérben futtatom az az ./sc_serv & előjön egy olyan hiba hogy "Segmentation fault" és leáll de csak akkor ha elkezdek műsor sugározni. ha valaki tud pls help