25
  • pemga
    #25
    Pedig BillGatyesz személyesen megmondta, hogy az nem NSA auth kulcs, csak úgy néz ki :). Te nem hittél neki? Ejnye
  • gonz
    #24
    Szar helyzetbe lenne az EU, ha ilyenek miatt kéne aggódniuk. Ahol szükség van rá, biztos nagyon komolyan védekeznek a behatolások ellen.
    Az amcsi kormány meg mért a javításokból tudná meg hogy hol vannak a winben a biztosnági rések? Mi is sokkal hamarabb tudunk róla, és az összeesküvés elméletekről még nem beszéltünk (beépített backdoorok)
  • FTeR
    #23
    jó lenne, ha nem csak az utcsó hozzászólásokat olvasnád el.
  • pemga
    #22
    Vesd össze: SAP elnöke CEBIT-en azt mondta, hogy EU-nak függetlenednie kell amerikai IT-tól. (Ld. városi önkormányzatok átállása: München, stb.) Ázsia már régóta saját linuxot fejleszt (RedFlag néven indult Kínában, de most már össze akarnak fogni Japán + DKorea + Kína). És a harmadik világ is pedzegette egy konferencián, hogy hát esetleg talán jó lenne opensource-ban nyomulni (bár náluk kevésbe a függetlenség, biztonság, vagy a saját népnek munkát adás az ok, sokkal inkább a pénz). EU sem véletlenül szurkálja MS-t ahol éri.
  • Yfel
    #21
    Jogilag igen, de üzleti szempontból maguk alatt vágják a fát... az alternatívákat már nem olyan nehéz üzembehelyezni mint régen...

    Y
  • Whir
    #20
    Ez magyarul annyit jelent, hogy a bennmaradó (bennhagyott?) backdoor-ok meg biztonsági rések ellen az amerikai kormányzati gépek védve lesznek, viszont az európai, ázsiai stb. kormányzati/üzleti gépek ez alatt az idő alatt is nyitva maradnak... csak közben az amcsi kormányzati/katonai/üzleti szervek tudni fognak róla, hogy hol vannak a rések. Asszem mondanom sem kell, ez mennyire megkönnyíti az amerikai hírszerzők meg a nagyvállalati üzleti kémek dolgát...

    a legfontosabb információkat persze nyilván erősen titkosítják; de azért ez még így is jókora segítség a hírszerzésnek: a nem-titkosított információkból is össze lehet rakni csomó mindent...
    Asszem itt az ideje, hogy követve Kína és a Red Flag disztrib. példáját, az európai kormányszervek és nagyvállalatok is átálljanak a Linuxra.
  • h4x0r
    #19
    Akkor nekem is jogomban all Windowst ellopni, ha ugy tartja erdekem? Na, neeeee...
  • DrDebreceniL
    #18
    A Microsoftnak jogában áll addig visszatartani a foltozásokat, amíg az érdeke úgy kivánja.
  • Improve
    #17
    "egyik vállalat sem jótékonysági vöröskereszt"
    Nem is azt mondta hogy adják ingyen a Windowst!
    Az viszont elvárható hogy ha valamiért fizet az ember (és nem is keveset) és tartozik hozzá support akkor azt meg is kapja, és ne 30 nap múlva!!!
  • FTeR
    #16
    nem is mondtam, hogy ezen túl nem fogom
  • blackeagle
    #15
    Na látod még mindig véded az m$-t. Hajrá .
  • FTeR
    #14
    ez hülye felfogás, egyik vállalat sem jótékonysági vöröskereszt. Ezen fölösleges lovagolni. Még a csoda linuxosok is pénzből élnek, csak ők nem megkérik az árát, hanem lejmolnak, ennyi...

    A cikkel kapcs az érdekelne, hogy M$ önként és dalolva ment bele, esetleg ő ajánlotta, vagy US Gov beszólt.
  • DrDebreceniL
    #13
    Megjegyezném, hogy az, hogy a patchet hamarabb kiadják a kormányzati szerveknek, nem azt jelenti, hogy ezen szervek fogják tesztelni az adott foltozást. A tesztelést természetesen továbbra is a Microsoft SQA (Software Quality Assurance) részlegei fogják végezni.
  • dikki*yysw
    #12
    hihi
  • whitehawk
    #11
    Azért ma már a linux se ilyen!! Leginkább felteszed és megy. Amúgy ezt a Linux alól netezem, winen dolgozom dolgot már sokan csinálják :D
  • John Wayne #10
    Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de én kezdek félni a Windowstól. A Linuxtól nem estem hanyatt, nem akarom reggeltől estig buherálni a gépem, hogy egy egyszerű alkalmazás elinduljon rajta. Nyilván ez csak első időszakban lenne ilyen, utána megtérülne a befektetés, de utána még ott az az "apróság", hogy nem futnak rajta azok az alkalmazások, amik a melómhoz kellenek. És pont.
    Valszeg az lesz a jövő, hogy windowshoz gépet nem fogok netre tenni, arra ott lesz a Linuxos vagy BSDs, a windowsos gépen meg dolgozom. Persze egyre több program igényli a netes aktiválást, nem is megy net nélkül, röhej.
  • Robin Hood
    #9
    Inkább az amcsi hadseregen teszteljenek mint az én gépemen, az enyém fontosabb. :)
  • Cactus
    #8
    Ha valami gond van a pöccsel, akkor tényleg nem a fontosabb szerveken kéne azt tesztelni...de mondjuk annak az esélye, hogy probléma áll fenn + valami fontos esemény egyszerre következzen be(pl hadügy esetén valami incidens) elég kevés esélye van.
  • pemga
    #7
    Hátigen nem tudom, hogy most sírjak-e, vagy a földön fetrengjek a röhögéstől, esetleg a kettőt együtt. Mert ugye, ha _tényleg_ készen van jóval előbb a patch, és visszatartják, az nagy kicseszés azokkal szemben, akik fizettek ezért a szolgáltatásért és jogosan úgy érzik, jót átverték őket a palánkon. (Amin persze semmi meglepő nincs, de sokan érzik úgy, hogy Gatyesz bácsi jót csinál velük, leginkább cégek. Lehet, hogy ezután is így fogják érezni, kis PR-munkával és borítékokkal bármit lehet éreztetni :))

    Másrészt, ha nincs készen (gyanítom ez a valószínűbb), akkor biztos, hogy a hadseregben kell ezt beta-tesztelni? :)). Még szerencse, hogy a létfontosságú dolgokon nem MS futtatnak, de akkoris milyen gáz lesz már, hogy "bocsi, most nem tudod elküldeni kérvényedet vagy ultimátumodat államunknak, mert épp behalt a levelezőrendszerünkön a teszt. Kérem keresse fel legközelebbi NATO konzulensét!"

    Aminek ebben az egészben értelme van, az az, hogy az update max 7 percen belül elérjen minden egyes gépre. (Már amennyiben az illető patch tényleg véd. A mai worm-ok ennél lassabb terjedésűek.) A SkyNet-nek nem kellett ennyi :D. Na, majd meglátjuk.
  • whitehawk
    #6
    Nem ők kapják meg 30 nappal korábban, hanem te 30 nappal később. Mint amikor úgy akcióznak, hogy az aktuális ár fölé írnak egy nagyobbat és áthúzzák...
  • blackeagle
    #5
    Ezért nem kell csodálkozni ,ha valaki mocskolja az m$-t. Csak a pénzed akarja és erre valaki már rájött 10éve ,valaki meg majd rá fog jönni.
    És akkor ők mondják ,hogy támogatásuk jobb mint a linuxnak. 30 nap alatt 1000 patch lejön a kernelhez ,ha szükséges.
  • FTeR
    #4
    baz, ezt a pofátlanságot!
    én általában védeni szoktam az M$-t az indokolatlan szapulással szemben, de ez nagyon durva
    minek nekik 30 nap, hogy egy kis szar pöcst leteszteljenek???
  • DOT
    #3
    Nincs ezzel semmi baj :) Legalább hamarabb értesülünk róla, ha egy patch hibás: összeomlik a Pentagon. :) Hiába tesztelt egy patch 10 vagy 100 szoftverkörnyezetben, a tapasztalat szerint a 101-edig esetleg összeomlik tőle.
  • Laci73
    #2
    Ennyit érsz a MicroSoftnak.
  • Garfield
    #1
    Ez érdekes. Két kérdés rögtön fel is merült bennem:

    Ha 30 nappal előbb megkaphatják a kormányszervek, akkor mi a f*szt ül rajta a MS annyit? Mert az fel sem merül bennem, hogy nem tesztelt javításokat ad át nekik a MS.