369
Mit, honnan, mire jó?
  • ivjoe
    #1
    Plug-in csokor kéretik Firefox-hoz!
  • bld
    #2
    miért? a firefoxhoz vannak plug-in-ek?:)
  • burkusdió
    #3
    Foxy Tunes egy nagyon hasznos plugin, egy kis kezelőszervet kapsz a firefox ablakba, amivel a zenelejátszó programodat (JetAudio, Winamp, stb) tudod irányítani

    infoRSS beállítástól függően alulra, vagy felülre kiteheted egy oldal friss híreit, pl sg híreit is kiírathatod ilyen módon, az RSS menü alatt meg is találod az oldalt RSS formátumban..
  • Mr Manson
    #4
    http://www.iosart.com/foxytunes/firefox/
  • Takezó
    #5
    ez tényleg hasznos volt :) még ilyet...
    IE
  • Met
    #6
    plugin
  • flashX
    #7
    Nekem downTHEMall van. Lenyomod és kipipálod mi kell az oldalról majd download, tehát nem kell pl. egyesével Save Image as.
  • Sil78
    #8
    Erre minek kellett külön topicot nyitni? Ott a Firefox topic, olvassatok kicsit vissza. A #258-as hozzászólás körül pl ajánlottam egy csomó kiterjesztést. Egyébként nem kéne keverni a kiterjesztéseket a pluginekkel (plugin pl a Flash, Java meg hasonlók).
  • akyyy
    #9
    megfadnád nekem a firefoxhoz gyorsan a flasgetet? vagymit? tod....amivel a Flashal lehetne letölteni :))
  • Sil78
    #10
    A FlashGot? Nemcsak FlashGet-tel műxik, gyakorlatilag bármilyen (több mint 15 féle) letöltésvezérlővel használható.
  • akyyy
    #11
    köszi:)csak azér tkelet mer winreintsall volt, de megszerettem a mozzilát, az már látszik:)
  • praksi
    #12
    a FoxyTunes egész jó, htx! :)
  • Seaweed
    #13
    FlashGot
    Switchproxy Tool
    BBCode
    Forecast Fox

    Rulz mind a 4!
  • Garfield
    #14
    adBlock (minden FF-osnak kötelező!)

    BBCode (valami isten, sokkal könnyebb fórumozni többek közt itt is)

    DownloadWith (én ezt használom FlashGot helyett)

    Firesomething (A "Firefox" szót és a user agent string-et cseréli le a böngészőben egy szótárból véletlenszerűen generált kifejezéssel; jelenleg én Mozila Moonpiranha-t használok)

    ForecatFox (időjárás)

    IEView (mert néha még kell)

    MAB (Mozilla Amazon Browser - mert én a CD-rendelő állatfajba tartozom)

    Sage (RSS olvasó)

    Show Image (ha egy weboldalon a képek nem töltödnek le rendesen, akkor ezzel újra tudod tölteni a képeket egyenként, az oldal újratöltése nélkül)

    Slim extension list (az extension-őket felsorolásszerűen jeleníti meg, így kisebb helyen többet látsz)

    Tweak network (FF tuning érezhető különbséggel)

    User Agent switcher (ha esetleg valahol még trükköznének, de nincs rá szükség: ahol nem engedik a FF-ot, ott általában nem is müködne az oldal vele)

    + theme:

    Charamel (szerintem az egyetlen normálisan kinéző, szép és ízlésesen szolid, szemet nyugtató skin FF-hoz)
  • Garfield
    #15
    ForecatFox = ForecastFox
  • Sil78
    #16
    Na jó, az enyémek jelenleg (többnyire saját készítésű magyarított verzióban):

    AdBlock - ez szerintem is kötelező. Talán a létező legjobb reklámblokkoló. A legjobban egyébként azt szeretem benne, hogy szinte nyomtalanul képes eltüntetni a reklámokat, azaz nem hagy üres foltokat az oldalon.

    AutoMarks - ezzel lehet a Könyvjelzőket is használni az Autokiegészítéshez a címsorban (alapból csak az Előzményeket használja hozzá).

    BBCode - a különböző fórumokon használt kódokat (pl HTML, BBCode) lehet vele két kattintással beszúrni a hozzászólásba. Így nem kell semmit gépelgetni pl képek beillesztéséhez, vagy szöveges linkek készítéséhez.

    Bookmark Backup - a könyvjelzőkről és egyéb beállításokról készít automatikusan biztonsági másolatot egy általad megadott mappába, hasznos tud lenni, ha a Profillal valami gond van.

    ChromEdit - a felhasználói fájlok (pl user.js, userContent.css) létrehozását, szerkesztését, mentését segíti.

    ColorZilla - színválasztó eyedropperrel és palettákkal, webszerkesztésnél egész hasznos (pl nem kell screenshot-ot csinálni meg külön grafikai programot használni egy bizonyos szín kódjának megállapításához).

    Context Search - a Mycroft-os engine-ekkel (amik a beépített keresőmezőhöz vannak telepítve) lehet vele keresni a jobb egérgombos menüből (egyébként a SZTAKI szótáraihoz is van plugin, így lehet akár magyar-angol, angol-magyar, magyar-német és német-magyar szótárakban is keresgélni).

    CuteMenus - a jobb egérgombos menü menü menüpontjai elé rak kis ikonokat (nem túl hasznos, de jól néz ki).

    Disable Targets For Downloads - van, amikor a letöltendő fájl linkje úgy van megadva, hogy nyit egy tök fölösleges, új ablakot, ezt küszöböli ki ez a kiterjesztés.

    Download Manager Tweak - a beépített Letöltéskezelőhöz egy kis kiterjesztés, pl hogy ne új ablakban nyíljon meg, hanem új böngészőlapon.

    Download Statusbar - szintén a Letöltéskezelőhöz, ez az Állapotsorban mutatja a letöltések menetét.

    EditCSS - az aktuális weboldal CSS-ének módosítása az Oldalsávban, úgy, hogy az eredmény rögtön látható is menet közben. Kísérletezgetéshez, hibakereséshez nagyon jó. (A Web Developer eszköztárban is van hasonló, de én jobban szeretem ezt, mert az Oldalsávot használja.)

    Enhanced History Manager - az alap Előzménykezelőnél jóval többet tud, pl több szempont szerint csoportosíthatóak és sorbarendezhetőek az Előzmények, és keresni is lehet köztük.

    Favorites Converter (export) - a Firefox könyvjelzőit átviszi az IE-be (felülírja az IE-seket).

    Feedview - ezt nagyon ritkán használom, a stílusinformáció nélküli RSS feed-eket lehet vele szebben megjeleníteni (azaz ha csak simán megnyitunk mondjuk egy .xml fájlt, anélkül, hogy felvennénk pl élő könyvjelzőnek).

    fireFTP - ahogy a neve is mutatja, ez egy FTP kliens. Egyelőre kísérleti jellegű, de egész jó (és meglepően kisméretű).

    FlashGot - ennek a kiterjesztésnek a segítségével lehet használni szinte bármilyen külső letöltésvezérlőt (pl GetRight, FlashGet, ReGet, LeechGet, Net Transport), és tud olyan nyalánkságokat is, mint pl az adott oldalon található összes linket letölteni.

    Flat Bookmark Editing - a könyvjelzők szerkesztését könnyíti meg (a Könyvjelzőkezelőben rögtön szerkeszthetők is a könyvjelzők, nem nyit külön kisablakot neki)

    ForecastFox - időjárás-előrejelző modul, bár a hasznosságáról lehet vitatkozni, én szeretem.

    FoxyTunes - egy másik kényelmi szolgáltatás, nem kell ablakot váltani a médialejátszók kezeléséhez.

    Gmail Notifier - Google Mail postafiókkal rendelkezőknek egy tök jó kiterjesztés, rendszeresen figyeli az új leveleket (szerintem jobb, mint a "hivatalos" Gmail Notifier).

    Google Pagerank Status - a meglátogatott oldalak Google PageRank-jét mutatja az Állapotsorban, keresőoptimalizációhoz hasznos lehet (de folyamatosan nem szoktam használni, csak ha kell).

    GooglePreview - a Google kereséseknél minden találathoz megjelenít egy kis előnézeti képet az adott weboldalhoz, így könnyebben ki lehet választani, melyiket érdemes megnézni.

    Go Up - Alt+felfelé nyíl megnyomására egy szinttel feljebb lép az oldal struktúrájában, pl jól jön hibás linkeknél (mondjuk ha egy képnek megvátozott az elérési útja).

    IEView - az aktuális oldalat (vagy a kijelölt linket) meg lehet vele nyitni IE-ben a jobb egérgombos menüből. Így nyugodtan törölni lehet az IE parancsikonját az Asztalról, mivel nincs rá szükség: ha kell, 2 kattintással meg lehet nyitni, nem kell külön elindítani meg beírni a linket.

    Image Toolbar - az IE-ből jól ismert Kép Eszköztár (ami a képek bal felső sarkában szokott megjelenni, és pl a kép mentését könnyíti), kicsit több funkcióval és beállítási lehetőséggel.

    Image Zoom - kép kicsinyítése és nagyítása a jobb egérgombos menüből (adott %-kal vagy tetszőlegesen megadható méretűre).

    InfoLister - a telepített kiterjesztésekről csinál egy listát, a főbb információkkal.

    Local Install - a Kiterjesztéskezelőhöz és a Témák ablakához ad egy új gombot, amivel a gépre lementett .xpi és .jar fájlok telepíthetők egyszerűbben.

    Minimize to Tray - ezzel lehet az ablakot az óra mellé, a kis ikonok közé lecsukni. Thunderbirdnél különösen hasznos ennek a Turbo módja, amivel meg lehet csinálni, hogy a Windows-zal együtt induljon, és figyelje az új leveleket ott szépen csöndben az óra mellett (igaz, ez a memóriahasználatot nem csökkenti).

    Popup ALT Attribute - az IE a képek alternatív szövegét (ha nincs TITLE) megjeleníti tooltipként, ha rámegyünk az egérrel. A Firefox viszont alapból nem, mivel erre a TITLE attribútum való a szabványok szerint, nem az ALT (az ALT-ot csak akkor kell kiírni, ha a kép valamiért nem jeleníthető meg). Mivel ezt sok weblapszerkesztő nem tudja, az IE viselkedése miatt hajlamosak azt hinni, hogy az ALT-tal csinálhatnak tooltipet. Erre szolgál ez a kiterjesztés: ha nincs TITLE, az IE-hez hasonlóan az ALT-ot jeleníti meg tooltipként.

    SessionSaver - az éppen megnyitott böngészőlapokat megjegyzi, így a böngésző következő indításakor vagy pl crash esetén visszatölti az előző állapotot, lehet folytatni. Lehet bármikor menteni is egy adott session-t, és a véletlenül bezárt böngészőlapokat is vissza lehet vele állítani. A mentett állapotot pontosan ugyanúgy állítja vissza, ahogy volt (pl fórumoknál sem frissít rajta). Ha volt ennek bármilyen korábbi verziója telepítve (pl Crash Recovery), akkor azt telepítés előtt el kell távolítani, és about:config-ban a vele kapcsolatos kulcsokat visszaállítani az alapértékekre. Nem lehet olyan kiterjesztés sem, aminek hasonló a funkciója (pl Tab Bin).

    Show Failed URL - a Firefox alapból kis popup-ablakokban ad hibaüzeneteket, ha pl az oldalt nem sikerült betölteni. A rendes hibaüzenetekhez az about:config-ban a browser.xul.error_pages.enabled értékét true-ra kell állítani. Viszont ahhoz, hogy ilyenkor a hibás oldal eredeti linkjét mutassa a címsorban, kell ez a kiterjesztés is.

    Show Image - egy bizonyos kép újratöltése (pl ha csak 1 kép nem jött le az oldalból valamiért, nem kell az egész oldalat újra letölteni).

    Sort Bookmarks - a könyvjelzők rendezhetők vele sorba többféle szempont szerint, egyszerűen. (A beállításainál érdemes a rekurzív rendezést bejelölni, akkor az összes almappára is alkalmazza.)

    SpellBound - helyesírásellenőrző szöveges mezőkhöz, pl fórumokon a hozzászólásokat elküldés előtt lehet vele ellenőriztetni.

    Tabbrowser Preferences - a böngészőlapokkal kapcsolatos talán legfontosabb kiterjesztés, meg lehet vele adni, mit hol nyisson meg. Pl új ablak helyett új böngészőlapot nyisson, kivéve a popup-ablakok esetén.

    text/plain - a sima szövegként beírt (nem linkként viselkedő) web- illetve emailcímek nyithatók meg vele a jobb egérgombos menüből, így nem kell kimásolni és a címsorba beilleszteni az adott címet. Van egy olyan kiterjesztés is, ami ezeket rögtön rendes linkké alakítja (a Linky), de azt nem próbáltam.

    Toolbar Enhancements - pár plusz gomb, amiket ki lehet rakni az eszköztárakra.

    Translate - az adott weboldal fordítása egy csomó nyelvről pl angolra (a BabelFish vagy a Google segítségével).

    Tweak Network - gyakorlatilag csak át kell benne kapcsolni a "default" beállításokról a "power"-ra, és érezhetően gyorsabb lesz az oldalak betöltése. Engedélyezi pl a Firefox "pipelining" nevű funkcióját, ez azt jelenti, hogy a böngésző több kérést küld a szervernek párhuzamosan (kb olyan, mint a letöltésbezérlőknél a több szálon való letöltés). Nem minden szerver támogatja, de többnyire érezhető a különbség.

    User Agent Switcher - ezzel lehet a useragent-et meghamisítani, azaz pl a Firefox azonosíthatja magát a weboldalaknak IE-ként. Néha jól jön, amikor az oldal figyeli, milyen böngészővel nézik, bár valójában működne Firefox-szal is, de persze nem mindig működik.

    Web Developer - weblapszerkesztőknek nagyon hasznos kis eszköztár, főleg weboldalak teszteléséhez, hibakereséshez jön jól.

    WindowsUpdate - az Eszközök menühöz ad egy WindowsUpdate nevű menüpontot, amivel meg lehet nyitni a Windows Update-et IE-ben. Egy újabb dolog, ami fölöslegessé teszi, hogy az IE ikonjai kint legyenek bárhol is.

    x (Paranoia) - egy gomb, amivel a helyben tárolt információkat (pl Előzmények, Gyorsítótár, Cookie-k, stb) egyszerűen és gyorsan lehet törölni, anélkül, hogy bele kéne mászni az Eszközök / Beállítások / Adatvédelem-be.
  • Garfield
    #17
    AdBlock - ez szerintem is kötelező. Talán a létező legjobb reklámblokkoló. A legjobban egyébként azt szeretem benne, hogy szinte nyomtalanul képes eltüntetni a reklámokat, azaz nem hagy üres foltokat az oldalon.

    Amikor néha leülök egy IE elé és megnézem az Index oldalát, csodálkozom is, mennyi minden hiányzik FF alatt.
  • mikike
    #18
    na feltettem egy jó párat, most már úgy néz ki a firefox mint egy karácsonyfa és jó lassan is indul el, de böngészésre még mindig nem igazán használható
  • Takezó
    #19
    mi a bajod vele?
  • mikike
    #20
    csoportok...
    kezelhetőség...
  • Garfield
    #21
    Mi az, hogy "csoportok"? Mi nem kezelhető benne?
  • mikike
    #22
    például a csoportok...

    na meg az about:config -gal történő konfigurálás...
  • Garfield
    #23
    De milyen csoportok? Minek a csoportja? Komolyan nem tudom, mire gondolsz.

    about:config-ra pedig rohadtul nincs szükség a mindennapi használatnál. Aki be akarja lőni és nem tud enélkül élni, annak van az about:config.
  • mikike
    #24
    csoportok mina a maxthonban
    url csoportokat készítesz és egy kattintással megnyitod
    be tudod állítani a sorrendjüket, tudod őket cserélgetni
    és ha megnyitsz egy másik csoportot a régi nem záródik be, mint itt!
  • Yossarian
    #25
    a forecast fox az egyik kedvencem és nagyon jól müxik :)
  • Sil78
    #26
    Szerintem a Firefox topicban mondtam már egyszer, a hogy Session Saver kiterjesztésnél Capture / New-val tudsz felvenni egy csoportot, és hogy a beállításainál ne legyen bejelölve, hogy "and tabs" (csak az, hogy Restore into existing Windows).
    Tulképp a Könyvjelzőknél is felvehetsz csoportokat (Oldal felvétele a Könyvjelzők közé, "könyvjelző a lapok csoportjából", és utána a "megnyitás böngészőlapokon"), de hogy ott hogy lehet megoldani, hogy ne a már meglevő lapokon nyissa meg őket, annak utána kéne néznem.
    A tabok sorrendjét cserélgetni meg a MiniT kiterjesztéssel lehet (vagy legalábbis van neki ilyen változata), ha jól emlékszem.
  • Sil78
    #27
    Közben eszembe is jutott, pl a Tabbrowser Preferences kell hozzá, hogy ne a meglevő lapokon nyissa meg a könyvjelzőket. Egyébként nem értem, miért karácsonyfa szerinted a Firefox pár kiterjesztéstől, amikor a Maxthon már alapból kb 3 karácsonyfányi ilyen-olyan beállítási panellel meg hasonlókkal rendelkezik.
  • ivjoe
    #28
    Ezeket el tudnád nekem küldeni emilben?
  • joco6600
    #29
    áá nekem a flash t az istenér se szedi le :(
  • cyrus #30
    engem is érdekelne.. :D
    inkább linketplz :D
  • gyűjtő
    #31
    Szia Sil!
    Az alábbi linken bővítmény letöltést kér a program (Budapest Információs Térképe).
    Ha rákattintok, akkor a kéziletöltést ajánlja meg. Csak éppen azt nem tudom, melyiket hiányolja.
    Tudnál segíteni?

    Előre is köszönöm.
  • Sil78
    #32
    Mint azt a FAQ részben írja is, az Autodesk MapGuide Viewer kell hozzá. (Egyébként általában, ha arra a kézi letöltésre rákattintasz, odamegy a megfelelő honlapra. Bár itt ez pont nem műxik.)
    De tökmindegy, mert a javascript rész hibái miatt úgyse műxik ez a térkép Firefox alatt pluginnal se.
  • Sil78
    #33
    Melyikeket? Ezt mind? Fent vannak az ExtensionsMirror-on. Vagy csak a magyarított verziók kellenének?
  • ironmaiden
    #34
    Ez az oldal active-x vezérlőt használ, ezért Firefox alatt nem igazán lehet megnézni.
    Használd az IE-t vagy töltsd le innen a Maxthon-t:
    http://www.honositomuhely.hu/ism/kat5/bongi/maxthon.php
  • Sil78
    #35
    Nem, az Autodesk pluginnak van Netscape-es változata is, ami jó Firefoxhoz és nem használ ActiveX-et. A gond a javascripttel van, maga a kicsinyítés/nagyítás/stb gombok nem működnek, mert arra nem gondoltak, hogy ez a rész is böngészőfüggő.
    Persze, Maxthonnal műxik, mert az IE alapú, de sokkal egyszerűbb magában IE-ben megnézni ezt az oldalt (IEView kiterjesztéssel 2 kattintással a jobb egérgombos menüből megnyitható), nem muszáj külön még egy böngészőt telepíteni azért a 2-3 oldalért, amihez IE kell.
  • cyrus #36
    igyvan igyvan ! :D
  • gyűjtő
    #37
    Végül az IE-t hívtam be a jobbgombos gyorsmenüből és így minden rendben.
    Köszönöm #34; #35
  • ivjoe
    #38
    Igen, igen, igen! Magyar?
  • FTeR
    #39
    Én ajánalanám még a:

    Generic URL Creator-t

    A kijelőlt szövegből linket generál, fórumnál jól tud jönni, amikor vki csak simán bemásol egy címet.
  • Sil78
    #40
    Azt írja, mintaillesztő kifejezésekkel lehet szabályokat alkotni hozzá... vagy van hozzá valami egyszerűbb módszer is?

    Most nem próbálom ki, mert én erre a célra a text/plain-t használom, azon nem kell semmit állítgatni. Tudja a sima szöveges linkeket és az emailcímeket (azokból mailto: -t csinál) is kezelni.