46
  • atlagember
    #46
    Mi meg Kőműves Kelemennével.
  • HUmanEmber41st
    #45
    Oszd meg velem is, de csak akkor, ha nincsenek télikabátban !!!
  • Daniel Jackson
    #44
    Gyönyörű a kép!
  • Ahhoj
    #43

    ha van még pár ilyen képed/linked ne sajnáld megosztani velünk de legalább is velem ;D
  • Jilly
    #42
    Már kezd elmúlni....:))))
  • Esrohnoil
    #41
    Barátnőm csak rizst fog enni ezután ha kiderül h. attól lesznek vkinek ilyen idomai.
    Habár alapjában véve azért ő sem panaszkodhat...
  • Esrohnoil
    #40
    Nem fake sztem, ha mégis, van egy halom ehhez hasonló kép.
    Meg egy rakat hasonló adottságokkal rendelkező keleti szépség. :)
  • HUmanEmber41st
    #39
    Ilyen nincs, oszt' mégis van. :) :) :)
  • PLaci #38
    Ez vagy fake, vagy 1000L szilikon...
  • sz4bolcs
    #37
    Nekem semmi bajom más kultúrákkal, és szeretném megismerni őket, de félek a bogaraktól, úgyhogy ez nem alegjobb mód
  • Tetsuo
    #36
    Nem, de már többen mesélték milyen. Szívesen megenném, még rovart is pl csótányt (ha fertőtlenítve van), sokakat taszít az ismeretlen, más kultúra, engem nem. :)
  • cosman
    #35
    Hát igen a 200 éves vályogtéglaházunkat a komcsi időkbe szétszedték(mer ugye emeletes ház kell oda az a fejlődés!) és nagyon nehezen ment szinte sehogy,lehet hogy ott is risz volt vagy kőmíves kelemenné :D?
  • sz4bolcs
    #34
    Nem ugyanarról beszélünk?
  • sz4bolcs
    #33
    Azt nem is lehet pálcával enni :)
  • SZU
    #32
    Tehát a kínaiak nem Ánkl Bensz rizzsel erősítették a falaikat, mert annak minden szeme taszajtja a másikat... =)
  • galocza
    #31
    2 alapvető természeti forrás akad arra: a rizs és az emberélet. ha az embervér jobban ragadt volna, azt használták volna...
  • Inquisitor
    #30
    Mit nekem Kínai sütemény? :)
    Láttatok már "Mocsit"? Jóféle japán risz-süti. Alapból kb. olyan mint csiríz, csak 20x sűrűbb.
    Az újévi verziót kiszárítják, na az vetexik a vasbetonal!
  • Garfield2005
    #29
    Hát az ember azal dolgozik amilye van
    a Kinaiknak ez volt.
    De nekem más van és azal dolgozok!
  • sz4bolcs
    #28
    Jesszus... Ezt linkeld csocsonak a szülinapjára
  • Esrohnoil
    #27
    keleti bige
    Nah, még mindig sárga-ellenesek vagytok?
  • sz4bolcs
    #26
    Te már ettél?
  • sz4bolcs
    #25
    Ha nem tudnám, mi az, izlene, és utána nem lenne tőle semmi bajom/betegségem, akkor jóllakott és boldog lennék. Amúgy NEM!
  • Tetsuo
    #24
    A száznapos tojáshoz mit szólnál, meg a sültkutyához?
    Szép a kép (,szép Kína).
  • sz4bolcs
    #23
    Jó hát nem ettetek még "Kínai sütemény"-t...
    Volt egyszer, kértem étteremben. Nem volt külön neve.. csak így szerepelt az étlapon. Gondoltam finom lehet. Életem egyik nagy tévedése lett ez a gondolat, és még azóta is kísért és fenyegetnek vele haverok. Na úgy képzeljétek egy, hogy egy 7x7 cm-es kocka, szárított rízs+gyümölcsök, és mint a pörkölt cukor, vagy mintha satuval préselték volna össze. Néztem miért nem hoztak hozzá villát, aztán megfogtam, odakoccantottam 2x a tányérhoz, és mintha golflabdát ütöttem volna neki, olyan volt a hangja. De hősiesen megettem egyet. (2t adtak)
    Az íze nem is volt olyan rossz, de azért a légkalapácsot hiányoltam. Azóta a rémálmaimban látom viszont. Esküszöm ezzel ölni lehet, ha valaki jól céloz.
    Poén: Egy hét múlva ugyanoda megyünk be, heccelnek a kínai sütivel. Egy párocska ül szomszéd asztalnál, kajálnak valami vaslaposat (egyik legdrágább kaját amit ott lehet kapni - nem szokott érdekelni, csak nehéz volt nem észrevenni amikor kiviszik a kaját és vaslapon sütik ami lángol (?) na mind1... Befejezik a kaját, ránéz a faszi az étlapra, és szúr egyet. "hmmm Kínai sütemény? Egzotikusan hangzik, nem drágám?" Na hát ott elkezdtünk dőlni a röhögéstől.. Végig néztük ahogy megszenvednek vele. (Pécs - Arany folyó)
    Szóval fal+kína+kaja = Én ezen már nem lepődöm meg.
  • Jilly
    #22
    Legközelebb az atomfegyverekhez is rizset használnak majd!:-))))) remélem nem én vagyok az egyetlen sárga-ellenes;)))
  • dez
    #21
    Csak ne túl sokat, mert a túl sok fűszer teszi tompává az ember ízérzékét (meg a cukor, stb.).
  • dez
    #20
    Ehh..
  • Esrohnoil
    #19
    Az milyen? Mint a tarhonyásrizs? :)
  • mEkLaU
    #18
    Rizs az finom csak curry-set kell enni
  • Esrohnoil
    #17
    De mi az a rízs?
  • dez
    #16
    Nincs íze? Akkor biztos álmodtam, hogy vagy 10 féle rízs-ízt ismerek.
  • Robeast
    #15
    Hát, tolni kell hozzá egy kis rántott húst aszt mingyá nem olyan egészséges, viszont van íze :)
  • Xantia
    #14
    Kínaiak is embert tettek a habarcsba. A rizs csak a pocak tartalma volt...
  • Robin Hood
    #13
    Ilyen ragadós rizst lehet nálunk kapni menzán / étteremben, lehet nálunk építészeket képeznek a vendéglátóipariban. :)
  • Kis-Bob
    #12
    ez hulyeseg. Már régebben is tudták és elo is állították. National Geographic. Azon volt.
  • p00h
    #11
    a rizs egészséges de h finom ezzel vitathoznék... aminek nincs íze az nem finom :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    Akkor a kínai nagy fal valami überkemény és szuper mócsingos tapadós rizsből lehet :]

    Btw, a rizs finom is meg egészséges is .. főleg a barna!
  • Killgore
    #9
    "A rizs nemcsak a kínaiak legfontosabb tápláléka volt, hanem építésnél is használták"

    Sztem még most is a legfontosabb táplálékuk, de mind1. Amúgy jó kép.
  • archkoven
    #8
    Így van, mi hagyomány szerint kőmíves kelemennével erősítettünk.
  • Janeer
    #7
    Leis omlott reggelre