320
Paint Shop Pro
  • bogyoka
    #240
    szia:)) Igen én is nagyon szeretem, gyönyörű dolgokat lehet vele csinálni, és nagyon sok pluginom van már benne, szóval eszméletlen jó progi imádom:))
  • bogyoka
    #239
    ahha, szóval a lasszóval, nagyon köszike, ezt nem tudtam:)))
  • RaZoK
    #238
  • RaZoK
    #237
    nemfog :)
  • CattiBrie
    #236
    Szia Bogyesz! :))

    Akkor télleg le vagyok maradva PSP verzió ügyileg. :)

    Ha simán a 7-est de-installálom :D és a 9-est felteszem, az nem fog pampogni?
    (PSP nélkül semmi esetre nem akarok maradni, mert dolgozom vele)
  • bogyoka
    #235
    Nagyon szeretem ezt a psp progit, nekem a 9-es verzió van meg, de lenne egy kérdésem.

    Melyik menüben találom hogy egy képnek a hátterét eltudjam tüntetni és csak a kép maradjon hogy rátudjam tenni mondjuk másik képre?
  • CattiBrie
    #234
    ja, de ez is csak a 7+-os verzióktól

    köszi :)

    még nem telepítettem .)
  • gabber_saviola
    #233
    Szia Catti, mutatok egy jobb megoldást is:

  • CattiBrie
    #232
  • gabber_saviola
    #231
    nem emlékszem, hogy a 7-es verzióban lenne-e ilyen :(
  • CattiBrie
    #230
    nem megy.. nincs ilyen fun'cióm :S
    vagy vak vok
  • CattiBrie
    #229
    "Deformation" megvan

    de nekem 7-es psp verzijóm van :S

    még keresem...
  • gabber_saviola
    #228
    szia

    cicás pikcsört kijelölöd, aztán új léjerben beilleszted a helyére (deform), aztán mesh warp



  • CattiBrie
    #227
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. Csak még nem tudom, hogyan fogom megfogalmazni. :))
    Egy bizonyos funkcióra/műveletre lennék kíváncsi, hogy hogyan kell PSP-ban megcsinálni.
    Inkább rajzolom. :)

    Van egy képem és van egy képkeretem.
    Hogyan lehet a képet "beletenni a keretbe"?





    Persze ez nem egy jó példa, bár sztem a cicát el lehente nyújtani állóképpé.

    Remélem, érthető voltam. :)

    Köszi!
    Catti
  • RaZoK
    #226
    #225
  • Dj Faustus #225
    Magic Wand eszközzel, vagy kijelölöd az egész képet (Select/Select all), majd Select/Modify/Color range (ha jól tudom fejből a menüpontot).
  • petruszvaldesz
    #224
    nos tudnátok nekem segíteni!! végülis tök lúzer kérdésnek tűnik de csak most kezdtem ezzel foglalkozni! szóval eltudnátok mondani, hogy hogy tudom eltüntetni a hátteret? (.gif háttereket undorító narancssárga és rászeretném tenni egy képre a feliratot...) megoldható a dolog??
  • phoenix1
    #223
    Köszönöm, hogy segítséget. Közben rájöttem. A Jasc Paint Shop Pro 7.04 verzióba nem lehet pontossan elhelyezni egy objektumot, még akkor sem ha a Node Edit segítségével próbáljuk átmozgatni a széleket, apró különbséget azért lehet látni de az nem az igazi. Vagyis a program egész számokkal dolgozik, hiába próbálnánk megváltoztani a fent leírt módon a méreteket ugyanazt a csúnya elmosódást látnánk.
    Szerencsére a Corel Pain Shop Pro X-ben már egy kicsit más a helyzet itten lehetőségünk van arra, hogy megadjuk pl. hogy az objektum a canvas szélétől mennyire legyen eltolva (elősször itten láthatjuk a nem egész számokat amik azt a csúnya elmosódásért felelőssek) továbbá a szélességet és magasságot PONTOSSAN.
    Röviden ennyi.
  • phoenix1
    #222
    Hello. Hogyan lehet, Jasc Pain Shop Pro vagy a mostani Corel Paint Shop Pro-ba egy legömböjített téglalapot rajzolni, hogy csak a legömböjített széle legyen elsímítva a szabályos körvonalak pedig maradjanak élessek.
    Bocsi a buta kérdését, elég régóta dolgozom a régebbi verzión, és egészen megkevert olyan dolog, hogy pl. az Adobe Photoshop (csak eddig :( ) gyönyörű szépen megcsinálta azt amit feljebb írtam, ugyanez a Corel Paint Shop-al is. És most mint a varázslat, hirtelenjébe mindent elhomályosít. Például a Corel-os ha külső vonalat hozzáadtam szépen elsímította a szélét, pl. kitöltés narancs szegély fekete, most még a feketét is belemossa a narancsba.
    Hogyan lehetne eztet megoldani? Miért csinálhatja? Van valakinek valami ötlete, vagy találkozott már ilyennel?
    Előre is köszi.
  • nipponia
    #221
    Hi!

    V
    Tudna nekem valaki küldeni dvd alapokat (templateket) amik magyarul vannak ?
    Előre is köszi.
  • adobepremiere
    #220
    Látogass el a corel oldalára.És ott mindent megtudsz.

    http://www.corel.com/servlet/Satellite?c=Product_C1&cid=1155872554948&lc=en&pagename=CorelCom%2FLayout
  • adobepremiere
    #219
    Ez még titok!
    De jobb mint az elődje a néhai X-es.
  • RaZoK
    #218
    engem érdekelne..honnan van a polcról v netről?
  • adobepremiere
    #217
    Huha!
    Ott még nem tartok,még csak két napja tesztelem.
    De idáig csak pozitiv véleményem van.
  • Cat 02 #216
    hi vmi olyat hallotam hogy ez a progi nem pixelekkel dolgozik és ezért jobbb :) ez igaz ?
  • adobepremiere
    #215
    Megjelent a New Corel Paint Shop Pro XI

    Várom a véleményeket,tapasztalatokat.
    Egy két vizuális trükk-öt.
  • CattiBrie
    #214
    nafene :(

    kira a logód! :)
  • Dj Faustus #213
    Ez nem kijelölő eszköz (Selection Tool - amit S betűvel érhetünk el, illetve nálad az eszköztáron felülröl az 5. eszköz lefele mutató háromszögére kattintva), hanem Elipse Tool (Q betűvel érhető el).
  • gnar killer
    #212
    corel megvette a jasc-től
  • CattiBrie
    #211
    mijez az a corel psp?
  • erős srác
    #210
    kosz de meg minidg nem megy
    mutasd meg rajta hogy hol !

    plzzzz!!!!!!!4
  • Dj Faustus #209
    1. Ennyi.
    2. View/Palettes/Tool Options
  • erős srác
    #208
    nem sikerult
    figyelj en ugy csinaltam hogy csinaltam egy korivet feherrel es utana nem tudom hogyan kell alitani az atlatszosagan nem tudom mi a megoldas de ha tudsz akkor print srcel vagy leirnad hogy hogy kell?
    kossz...
    ja igen es meg egy kerdes!
    amikor pl akarok hasznalni egy brusht akkor nem tudok alitani rajta eltunt az ami felul szokott elo jonni szoval amin alitom a meretet..es nem tudom hova lett a wiewbe sem tudom visszahozni..plz segits!!!!!!!!!!!!
    paint shop pro 9-be dolgozom
    kosz
  • Dj Faustus #207
    Kiválasztod a kijelölőeszközt (Selection tool) az Eszköztárról, majd Selection type-nak Elipse-t adsz meg.
  • erős srác
    #206
    köszi, sikerült

    még annyit el tudsz árulni hogy transzparent oválist hogy tudok csinálni?
  • Dj Faustus #205
    1. Létrehozol egy új, átlátszó hátterű, kis méretű, négyzet alakú (10*10) képet. (File/New).
    2. A nagyító eszközzel felnagyítod.
    3. Valamelyik rajzoló eszköznek 1 pixeles méretet állítasz be, és csinálsz egy átlót az újonnan létrehozott képen.
    4. Visszamész a userbarra, létrehozol rajta egy új réteget (Layers/New raster layer), majd a Flood fill tool (festékesdoboz) előtétszínének mintázatként az előző képet állítod be. Lásd itt.
    5. Utána a Flood fil tool segítségével felfested a csíkokat.
    6. A réteg áttetszőségét meg kedved szerint beállítod (a rétegek felett van egy alaphelyzetben 100-on álló csúszka, azt kell állítgatni; vagy a rétegre duplán kattintva az újonnan nyílt ablakban az Opacity értékét átírod).

    Bár PS-hez de erről szóló leírás: itt.
  • erős srác
    #204
    csum

    hogy kell az usebarnka ilyen csíkos alapot csinálni?..szóval hogy kell becsíkozni?
  • Doomista
    #203
    Hali!
    Újraraktam a gépemet,és sajnos a corel paint shop pro X 10.2 vagy 10.3 vagy 10.0 verzióra nincs meg a exe crck,ahol kellet volna lennie,a serial pedig nemmegy ugyanugy mint máskor. Szoval ha van valakinek corel paint shop pro X 10.03,10.02,10.0 exe fájlra,az léccives csomizza be,és valahova tegye fel,leszedem,és kicserélem az enyémmel,és így nem lesz 30 napos trial !
    Előre is köszi aki megcsinálja !
  • erős srác
    #202
    csáó

    az miért van hogy a paint shop pro-ba a színpaletta meg mindenkor máskor csak fekete fehér szürke árnyalatot használhatok?
  • RaZoK
    #201
    ez nem is olyan időigényes dolog...de majd ha mutatom az oldalt akkor lehet meggondolod magad :))