114
Isten közbeavatkozása avagy véletlenek?
  • Pigo
    #1
    Csátok.Faterom cégénél(ami Magyar o.-t Látja el árammal) ma egy robbbbanástötént a főkapcsolók helységében.Apám ment volna be amikor is kiszakadt az ajtó a helyéről és faterom a detaonáció miatt neki esett a falnak.
    Nha ez most szerecse vagy az Isten így akarta?
  • Punkerwork
    #2
    véletlen baleset? :)
  • Pigo
    #3
    nem az hogy túlélte.
  • Jimmyke
    #4
    Semmi sem bizonyítja hogy van Isten. "There is only the Force" :)
  • Punkerwork
    #5
    szerencse
  • Jimmyke
    #6
    Ebben az univerzumban túlélte, de lehet hogy egy párhuzamosban nem, vagy nem is volt robbanás, vagy nem is ott dolgozott stb... Fura dolgok ezek
  • Pigo
    #7
    The force is with me.
    Eygépként nem is mondatm hogy van isten de furcs hogy több milliárdan hisznekj egy nemlétezőnek hitt embernek
  • Punkerwork
    #8
    nem emberben, és a hit fontos dolog, én mondjuk ilyen téren jobban hiszek ilyen téren a szerencsében mint az úgy nevezett istenben, + nem szabad összetéveszteni a hitet a vallással
  • Jimmyke
    #9
    Ez asszem át fog menni tudományosba :)
  • Jimmyke
    #10
    Én inkább magamban hiszek (akaraterő powaa).
  • Punkerwork
    #11
    rocker se ment át zenébe
  • Pigo
    #12
    nem is fog :D
  • Punkerwork
    #13
    nem teljesen te döntöd el :)
  • Pigo
    #14
    Hát nem is.De kb ez oylan mint hogy Briniből hardrocker legyen.
  • _Vegeta_
    #15
    Jajj, inkabb kihagyom most ezt a temat pedig erdekesnek igerkezik, de nemakarom h megin lehurrogjon vki. :) de azer...

    #1: Te melyiket akarod? mer akkor az :)
  • Ron Ragm
    #16
    Szerintem sajt.
  • Glpetyus
    #17
    Faterodé az ELMÜ? :O
  • GAthersw
    #18
    Szerintem faterom cégénél ebben az esetben: a cég ahol faterom dolgozik, de nem biztos :)
  • mikike
    #19
    miféle szerencse?
    ha nem értetek valamihez ne szóljatok bele
  • DanielT
    #20
    Szerencse, hogy faterodat egy ajtó beleverte a falba? Szerintem inkább pech :D
  • mikike
    #21
    vicces vagy tdániel
    gondolom arra gondolt a topiknyitó, hogy milyen szerencse, hogy a falnak eső emberi test nem omlasztotta össze az épületet

    pedig az igazság az, hogy vannak bizonyos törvényszerűségek és minden annak engedelmeskedik
  • DanielT
    #22
    A te verziód is tetszik :)

    Az, pedig, hogy mi az igazság, ilyen esetben teljesen szubjektív, szíved joga azt hinni, hogy: "vannak bizonyos törvényszerűségek és minden annak engedelmeskedik" de ez nem tény.

    Mindezek ellenére velem is történt már egy csomó olyan dolog, amit már nehezen írok a pech, vagy éppen a szerencse számlájára.
  • flashX
    #23
    Jó kis topik.
  • Pigo
    #24
    Elképzelhető.Faterom az OVITnál dolgozik.
    Egyépkétn nem az a szerncsa hogy a falhozcsapódott és nem dőlt ki a fal hanem az hogy a robbanást túlélte.
  • mikike
    #25
    nem szubjektív, mert tényleg így van
    tudtad-e például ha egy ember és egy kamion ütközik, akkor az ember törik össze?
    és ez nem szerencse
    vagy amikor én és st fikázó bajnokságot rendezünk, akkor ő banol engem és nem én őt?
    ez se szerencse, azért van így, mert így kell történnie

    attól még, hogy nem látod a törvényszerűségeket, azok megvannak
  • Dynamic
    #26
    Nos millió baleset történik szerte a világon amelyek sajnos tragikus végkimenetelűek.Ezt "természetes".Néha ezerből egy szerencsés történik, aminek megvan a matematikai valószínűsége, ilyenkor ez rögtön előtérbe kerül és különleges lesz.
  • DanielT
    #27
    Jah. 2 totál rossz és ide nem illő példa. Az első szimplán fizikális tényezőkkel magyarázható, a második pedig szociális törvényekkel.

    Az, hogy az apja nem akkor ment be amikor a robbanás történt, hanem pont egy másodperccel később akart benyitni (és ez mentette meg) nem magyarázható a fentiek egyikével sem. Szerencsés véletlen volt.
  • mikike
    #28
    mondtam már, hogy attól még, hogy a többi törvényt nem ismered, nem azt jelenti, hogy véletlen volt
  • DanielT
    #29
    !Szerinted! nem azt jelenti.
  • uv
    #33
    Isten csak véletlenül avatkozik közbe...
  • Láma!
    #35
    én már nem hiszek istenben, tul sok csalodá sért ahhoz, szal szerintem a faterod "jokor" volt "jo" helyen, vagyis szerencse.
    szerintem.
  • skristof
    #36
    egyetértek
  • Taranov
    #37
    Szerintem alapvető gondjaid vannak a témával. Isten, mint anyag nincs, illetve páran látták, de nem hiszem, hogy sokan elhiszik. Az emberek inkább abban hisznek, hogy Isten az égben van, és nem bizonyítani kell, mert ez nem bíróság, hanem hinni kell benne. Vagy nem.
  • Taranov
    #38
    Az ELMŰ tulajdonosa szerintem csak a tanácsadóival találkozik, ajtóval és fallal nem :D
  • Jimmyke
    #39
    Az emberben rejlik a hatalom, csak mással magyarázzák. Ez az én véleményem. A vélemény nem "gond a témával". :)
  • Jimmyke
    #40
    :D
  • Taranov
    #41
    Ha egyszer a kamion törik össze az embertől, akkor vagy nem embert ütött el a kamion vagy hülyeségnek bizonyultak a törvényszerűségeid :D
  • Glpetyus
    #42
    Hát az valószinű :D
  • nemcsakfeel
    #43
    Statisztikus fluktuációtól előfordulhat.
  • mikike
    #44
    csak az akartam ezzel mondani, hogy mindennek megvan az oka
    nincs olyan, hogy véletlen vagy szerencse

    mindennek oka van, még akkor is ha nem tudunk róla, vagy nem tudjuk felfogni