34
  • fflx
    #34
    Azert jo az a kameraval felvett cucc is. Sokkal jobb legalabb belepillantani, hogy mit varhatsz, majd ha egyszer veletlenul nalunk is jatszani kezdik.
    (Az Untergangot pl. letoltottem es megneztem oktoberben. Nem tehetek rola, hogy nalunk valamiert csak januarban jatszottak. Miert kell 3-4 honapot varni egy film megjelenese utan a Mo-i bemutatoval???)
  • TeszteloPontHu
    #33
    És ki mondta, hogy annyi? Én csak arra reagáltam, hogy még 2000 Ft-ért sem látott eredeti DVD-t a megjelenés után évekkel.
  • Genin
    #32
    nem biztos, hogy 2,5$ nyereséges, de a semminél az is több.

    amúgy meg én néha szoktam kamerás filmeket nézni, pl Csisztu home video
  • Ch_Slater
    #31
    nah ugy látszik tudják ezt olcsón is adni. igy látszik hogy mennyi a haszon rajta...
  • pemga
    #30
    Hmm, szerintem rosszul értetted, amit írtam. Én azt mondtam, hogy a minőséget sajátmagamnak én _magam_ ítélem meg, és csupán azért, mert itt és most valami jobban elterjedt, nem fogom bezárni a látókört és csak és kizárólag ezt nyomni. Nálunk a mozikban jórészt ez megy, kisebbségnek számít a nem-amerikai film. Másrészt, a Disney egy roppant erős szervezet, alaposan megvágja az ázsiai filmeket, és megváltoztatja, kivágja ami _szerinte_ nem a gyereknek való. Ha az eredetiben ez így volt, akkor hadd ne ők döntsék már ezt el.

    Egyébként abban igazad van, hogy én hoztam egy ideológiai döntést is. Az MPAA (és testvérszervezetei) által felügyelt termékekről. Mivel nem értek egyet a módszereikkel, ezért totálisan bojkottálom őket. De ez az én egyéni szuverén sajátmagamra vonatkozó döntésem.
  • dez
    #29
    (Már ha itt tényleg "magas lécről" van szó, nem pedig arról, hogy valamifajta sajátos értékrendet akarsz kimondottan ráerőltetni gyerekekre, úgy, hogy mást nem is vagy hajlandó mutatni nekik. A gyereknevelés nem egészen így megy.)
  • dez
    #28
    Hmm, azért gyerekek esetében nem úgy kellene hozzáállni, hogy "ilyet nem kapsz, mert ez amerikai, és őket utáljuk"... Ne tegyél már 5-6 éves gyerekeket a politikai játszmák alanyává.
  • dez
    #27
    Nem lenne rossz, ha azok is elérhetőek lennének, de nem kellene ilyen magasra tenni a lécet, és alatta már semmit sem engedni. Mert a vége az, hogy a gyerek - nincs más alapon - rááll a felelőtlen emberek áltak készíntett elmebajos baromságokra (mint felnőtteknél a B és C kategóriás gyenge "akciófilmek", ahol már nincs is történet, csak lövöldözés+ölés+verekedés, csak "mesében", stb.).
  • pemga
    #26
    Másrészt, miért lenne ez specialitás? Azért, mert nálunk az amerikaiknak jobb a marketingje, mint az ázsiaiknak? LOL! Én a jót keresem, ami szerintem jó, és nem ami az amerikaiak szerint jó...
  • pemga
    #25
    Akkor ezeket a filmeket nem láttad még, ezek nem elsősorban felnőtt mesék (A Chihiro inkább, a másik kettő amit írtam, egyáltalán nem). Kedves és roppant hangulatos, értéket tükröző, felfedező mesék.
  • dez
    #24
    Kisebb gyerekekre gondoltam. Nekik még nem ilyen "koncepcionálisan" kellene filmeket mutogatni. Szerintem nekik a Nemo, Shrek, Cápamese, stb. jó mesék. És azért vannak más gyerekfilmek is, csak keresni kell, és nem ilyen specialitásokat erőltetni. Hidd el, azok is jobbak, mint a semmi... (Még ha neked felnőtt fejjel nem is jönnek be.) Mindegy, majd ha lesz gyereked, rájössz.
  • pemga
    #23
    Szerintem nem idiótaság nem elvinni gyereket _igénytelen_ filmekre, ld. amik manapság vannak. Kiskoromban jártunk családi moziba, de akkor mik voltak a moziban: Én a vizilovakkal vagyok, meg Pierre Richard - Gerard Depardieu vígjátékok. Azok jók voltak, családi filek. Ma mik vannak a moziban? Csupa szenny. Én ilyesmit inkább nem mutatnék a gyerkőceimnek, ha lennének. De pl. Hayao Miyazaki (a mester) filmeket azonban bármikor szivesen. Ebből mi jött el hozzánk? Csak a Chihiro Szellemországban (Chihiro no Kamikakushi), abból is a Disney-féle vágott verzió. Miyazaki nagyon kiváló gyerekfilmeket csinált (pl. Tonari no Totoro, Kiki's Delivery Service). Ha DVD-n hozzá akarok jutni, akkoris legközelebb a yesasia.com-on tudom megrendelni... (Nomeg ebay :)).
  • dez
    #22
    Kamerás (vagy telecine, ami valamivel jobb) felvétel csak olyankor játszik, ha még csak mozikban játszák a filmet (akár itthon még nem is), tehát nincs még DVD. Egy páros, főleg családi mozizás nem olcsó mulatság...

    Bár az jó nagy bunkóság (hovatovább idiótaság), ha a gyerkőceit nem viszi valaki legalább néha moziba, mégiscsak nagyobb élmény az.
  • Atyus
    #21
    2-3 ezerér az alábbi filmek vannak :
    http://www.xpress.hu/dvd/kirakat.asp?AKCIO=76&VID=R27445371194346124

    De már 1-2 ezerért is vannak kimagaslóan jó filmek, igaz 2 évesnél nem fiatalabbak.

    Aki meg képes megnézni kamerás felvételt, az csak a saját igénytelenségéről, s egyéb más dolgokról tesz tanubizonyosságot.
  • HUmanEmber41st
    #20
    Most erre kellett várni ennyit ???
    Hogy végre megértsék, bennük van a hiba nem a nézőkben ??????????
    Van 1 bizonyos határ, aminél többet nem fizet senki.
    Hiszen 1 filmet nem nézel meg hetente 1X???? Vagy naponta többször???
    Sőt nagyon ritka az a film, amit 1 nél többször meg lehet nézni...
  • Tetsuo
    #19
    Mindenki megtanul kínaiul. :)
  • Braindead
    #18
    Azaz.. Gyűtsd csak a kamerás meg screener filmeket :)
  • Praetor
    #17
    A 999Ft még nem $2.5.

    Szólj, ha egy Fight Club, vagy egy Karib Tenger Kalózai 999Ft lesz original. Meg is venném! Viszont 5 évet senki sem fog várni, hogy annyiért megvegye. Inkább a premier előtt egy 80Ft-os nyerskorongra.
  • Praetor
    #16
    Kiváló ötlet a warner részéről!

    Ha itt is hasonló árban lennének, azt hiszem eredetiben venném a filmeket.
  • TeszteloPontHu
    #15
    Akkor nem ártana egy kicsit körülnézni... Még 999 Ft-ért is van DVD, de minőségi filmeket is lehet kapni 2000-3000 között.
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    jah , m0 száksz :C
  • pemga
    #13
    Magyarországon nem is :). Nálunk kimagaslóan magasak az árak, már ha csak Bécsig elmész hirtelen zuhanni kezdenek :). winnie US árakról beszélt.
  • Noffir
    #12
    Hát én rég nem láttam 2000 forintos DVD-t pár hónappal a megjelenés után. De még évekkel sem.
    Szovjet művészfilmekről beszélünk? :D
  • pemga
    #11
    Arról nem is szólva, hogy Ázsiának saját régiókódja van :). Angol eredeti hangsávot tenni fognak rá, legalábbis szingapúri haver lemezein van az is. (Ők egyébként saját cenzúrával is rendelkeznek, elég durva, úgy működik mint a Disney: ha valami nem tetszik, egyszerűen kivágják belőle a jelenetet.)
  • winnie
    #10
    usaban is 25 dolcsi körül adják meg mindenhol a világon

    azért a 25 túlzás. általában 15-ért is lehet kapni a cuccokat, pár hónappal a megjelenés után pedig lemegy 10 környékére az ár.
  • Cat #9
    nem fogják, mert egyszerüen nem raknak rá kinain kivül más szinkront/feliratot
    a kinai elég nagy piac ahhoz, hogy megérje egy külön kiadást csinálni csak erre a nyelvre
  • atlagember
    #8
    Ez a megoldás!!!! És erre miért nem jöttek még rá mások is? (Pl. MS) De ha máshol is ezt csinálnék akkor lenne csak értelme, mert most befogják hozni kínából és még legális is lesz.
  • uu
    #7
    nem, usaban is 25 dolcsi körül adják meg mindenhol a világon. az hogy most kínában 2,5-ért fogják bizonyíték az elképesztő pofátlanságukra, hogy máshol van pofájuk elkérni érte 25öt.
  • Punkerwork
    #6
    ez magyarország :(
  • uu
    #5
    ez azt bizonyítja inkább hogy 2,5 dollárért is megérné eladni a filmeket, de ők 25 dollárért adják...
  • jetpilot
    #4
    Nálunk is ennyi lesz.
    (20 év múlva amikor már mindenki eladta a DVD lejátszóját, és csak porosodnak otthon a filmjei, mert valami egészen máson nézi őket)
  • jetpilot
    #3
    húú, erre most jöttek rá?
    nekem szimpatikus az ötlet.
    valszeg sok olyan kínai lesz aki gondolkodás nélkül inkább az eredetit veszi meg.
    kívánok a warnernek ehhez sok sikert:)
  • Picador
    #2
    Nálunk nem lesz ennyi. Az utóbbi időben itthon is estek a dvd árak, persze el tudnék meg viselni egy nagyobb esést... :)
  • Frank99
    #1
    na, alig várom, hogy nálunk is 2,5 dolcsi legyen egy DVD film.
    Ha Kína azért kapta, mert sok a kalóz DVD, akkor kalózkodjunk mi is többet, hátha a Warner +szán minket is...