184
Szerintem? Szerinted! Nagy ötlet!
  • a.carkey
    #144
    Ez olyan, mint amikor amerikából jön az örökséggel a magyar kurvához az ügyvéd, és úgy adja oda, hogy előtte megkeféli a csajt, "pénzért". Mindketten "jól járnak" ... :D
  • winnie
    #143
    Örülök, hogy megszületett ez a műsor. Remélem sok másban is büszkék lehetünk majd magyar tehetségeinkre

    ??? a műsor azért született, hogy az rtl nyeresége nőjön. (50M ide vagy oda - az rtl idén 150M-val csökkentette a magyar filmek forgatásának támogatását. emellett kioszt 50M pluszpénzt. ez még mindig -100M az előző évhez képest. nokomment)

    a filmesek elismerésére ott van pl. a filmszemle, mediawave stb.

    persze lehet, sőt kell is díjakat alapítani - de ők inkább (egyáltalán nem elítélehető módon!) csináltak egy 3 órás műsort, ami a tömeget persze vonzotta ezerrel
  • Waterhorse
    #142
    Meg nem is színészekkel kellett volna előadatni az egész műsort. A 48-as események sem színészek parádézásából, bolondozásból, mókázásból állt. Őseink ma forognak a sírjukban, hogy ilyen megtörténhetett, cirkuszi mutatványosok adják elő azt amiért ők az életület is föláldozták volna.
  • Waterhorse
    #141
    Végre vki aki meglátta ebben az egész dologban az értéket, és azt amire büszkének kéne lennünk. Teljesen mindegy melyik film kapta a díjat, az a lényeg, hogy magyar film, a miénk, és én úgy büszke vagyok mindegyik jelöltre ahogy van. A Himnusszal kapcsolatban meg szintén csak bólogatni tudok. A sok álszent, szezációhajhász, nyerészkedő, sanyargató, kizsigerlő embertől tudok hányinger kapni, akik úgynevezett vezetőinkként, állnak ugyan a himnusz alatt, de semmit nem látok a tekintetükben, semmi emberi érzést, tiszteletet, becsületet. Már ha csak meglátok egy ilyen nemzeti ünnepet ahol a sok állszent ácsorog a lelkem szétszakad, és legszivebben sírva akasztanám fel magam. Ma már semmi magyar öntudat és érték nincs az emberekben, nem is csoda, hogy mindenki utál a mai helyzetet tekintve magyarnak lenni.
  • Sné Zsuzsa
    #140
    :DDDD

    De legalább magyar :))

    Áldás.. :DDDDD
  • Garfield
    #139
    mert a többi szappanoperának a vetitési idejét ők veszik át...inkább magyar, mint külföldi szappanopera!!!!

    Ez nem egészen igaz: mivel mindkét csatornán saját készítésű a szappanopera, ezért a főműsoridő kellős közepén, a 19-20 órai sávban van, míg a külföldiek délután vannak. Vagyis nem egymás elől veszik el a műsoridőt, hanem dupla dózisban jön az áldás.
  • Sné Zsuzsa
    #138
    Hát igen sajnos...
  • Sné Zsuzsa
    #137
    :DDDDD

    Nos......az Arany Csirke nekem azért tetszik, mert kereskedelmi adón (tehát, amit boldog és boldogtalan is néz...én nem sokszor)
    van egy ilyen műsor és most alkalmunk van ilyenről vitázni...mert sajnos nagyon-nagyon sokan nem néznek másfajta adót, ami tele van ismeretterjesztő dolgokkal (sajnos mi is csak 3 adót tudunk fogni).
    Tehát így bárki megnézheti ezt a műsort, ami legalább magyarokról szól!!!!

    Szóval most nem isteníteni akartam a műsort csak örülök, hogy van ilyen...de a magyar filmeket és egyéb ,magyar dolgokat már istenítem :)

    Az anyátok közt és az egyéb dolog azért jó és azért nézem vmi-be, mert a többi szappanoperának a vetitési idejét ők veszik át...inkább magyar, mint külföldi szappanopera!!!!!

    A díjazás meg mondom azért jó, mert a sok külföldi sz*r helyett magyar dolgokat láthatunk...mégha nem is tartjuk mindig igazságosnak, de legalább magyar!!!
  • Garfield
    #136
    OFF:

    és akik nem nyitják ki a szájukat a Himnusz eléneklésekor.

    Az ország 2/3-a vagy inkább 3/4-e?...
  • Garfield
    #135
    1. A szappanopera, gyártó országtól függetlenül olyan, amilyen. Számomra a Joban-rosszban vagy az Anyátok közt nem képvisel magasabb kultúrális értéket, mint Juanita és Alfonzo de Montoya 2341 részen át tartó románca.
    2. Nem hinném, hogy egy kereskedelmi tévé által hirtelen felindulásból gründolt áldíj olyan nagy vasziszdasz lenne. Számomra többet ér az a film, amelyik nem csak 10+5 millió magyarnak jelent élményt, hanem külföldön, más, nem magyar embereknek is. Én pl. büszkébb vagyok a Kontrollra azért, mert tegnap megtaláltam az angol trailerjét, mint az egész Aranycsirke-cirkuszra összességében.
    A díjazást pedig azért sem tartom igazán jó ötletnek, mert ha megnézed az elmúlt évek nagy durranásait, elég sok olyan van, amelynek a rendezője úgymond a semmiből tünt fel egy eredeti ötlettel.
  • Sné Zsuzsa
    #134
    Ha felkaptam volna a vizet akkor privibe írtam volna néhány szép sort, de nem rád haragszok, hanem azokra akik miatt most sem élvezhettem Nemzeti Ünnepünket és akik nem tudnak megállni szépen és akik nem nyitják ki a szájukat a Himnusz eléneklésekor.
    Nem haragszok rád és nem is vagyok rád ideges.
  • Voltan
    #133
    És miért kell ennyire felkapni a vizet?
  • Sné Zsuzsa
    #132
    Hirtelen jöt.....kész...mintha ismernél....
    Azt se tudod ki vagyok...
  • Sné Zsuzsa
    #131
    Heh....ez nem hirtelen jött hevület kitörés....

    Olyan rohadtul nacionalista vagyok és tudod azt utálom, hogy nem tudnak sokan megállni a Himnusz alatt és örülök, hogy most már van egy ilyen műsor a sok undorító szappanopera mellett.

    Kivétel a magyar szappanoperák...abból bármennyi lehet!!!!
  • Voltan
    #130
    Én meg ezt a hirtelen jött hevület-kitörést nem értem...
  • Voltan
    #129
    Hehe. Igen. A hermafrodita Chaplin-csaj volt a legjobb.
    "A következő jelölt pedig Koltai Lajos, aki több filmben is...(bla bla). Ja, Róbert! LOL
  • Sné Zsuzsa
    #128
    Nem értem mire ez a szmájli...
  • Sné Zsuzsa
    #127
    Szia Kiccs...képzeld én is nyitottam egy ilyen témát... :)

    Már azóta szóltam moderátor bácsinak :)))))
  • Voltan
    #126
  • z0ty #125
    Valaki legyen oly szíves linkeljen be egy képet arról a bizonyos Pannáról, mivel nem láttam a műsort, de ezzel a néhány kommenttel kiváncsivá tettetek, hogy vajon hogy nézhetett ki :D
  • Sné Zsuzsa
    #124
    Arany Csirke______________________________________________________


    Erősödik a nemzeti öntudat.
    Eddigiek folyamán eddig nem sokszor hallottam a TV-ben olyan mondatot, amit kedves Fábry úrtól hallhattunk:
    -Arany Csirke...kicsit sovány, kicsit... DE A MIÉNK! MAGYAR!!!!

    Számomra elkeserítő volt, mikor a NEMZETI ÜNNEPÜNKET sokan bemocskolták, hol ilyen, hol olyan módszerrel.
    Remélem a jövőben mindenki tiszta torokkal, felemelt fejjel fogja énekelni a Himnuszt...és olyan átéléssel, mintha tényleg magyar lenne.

    Magyar...a legszebb és a legygyönyörűbb dolog a világon.

    Örülök, hogy megszületett ez a műsor. Remélem sok másban is büszkék lehetünk majd magyar tehetségeinkre ebben a tehetséges embergyártó országban....aminek neve a legszebb: Magyarország
  • Kolbasz
    #123
    Szánalomból ne osszanak díjat. Lehet, azért kapott annyit a Kontroll, mert jó film...?
  • magus
    #122
    a kontroll is log alevegoben, nincs benne annyi, mint amennyi humor es szineszi jatek van az uvegtigrisben. utobbi megerdemelte volna, mar csak azert is, mert a kontroll mar annyit nyert...
  • petesilver
    #121
    Ezen én is gondolkodtam. Ugye az 50 millát úgyis oda kell adni, az nem vitás. Innentől kezdve reklámköltség, szervezési, és előkészítési költség áll szemben az sms szavazásokkal szemben a kiadás-bevétel combóban. Asszem sms-ben lehetett szavazni talán már a jelöléseknél is, de erre már nem emlékszem. Valószínű, hogy veszteség nem érte az rtl-t az elszámolásnál. Megtanulták rendesen a magyar népmesét, hozzon is ajándékot, meg nem is.
  • nimfas
    #120
    "Az RTL Klub tulajdonképpen magához méltóan, látványos show-val, SMS-szavazással és bugyuta kvízkérdésekkel ünnepelte meg, hogy odaadja két filmesnek azt az ötvenmilliót, amit a médiatörvény értelmében amúgy is a magyar filmgyártásra kellett volna fordítania."

    Most akkor mivan? Jól megszedte magát az RTL, odaadta a pénzt amit úgyis kötelező lett volna :-)
    Pofátlan húzás, de jól csinálták :-D
  • guardian hero
    #119
    Akkor Te még nem láttad az Indul a bakterházat :).
  • petesilver
    #118
    Igazad van. De én szórakoztatót írtam, ami nem feltétlen egyenlő a röhögéssel. A kontroll tényleg jó film, az ilyen film nyerjen szakmai díjat, hozzáértő zsűritől, mint pl az oscar díj. Én csak azt bánom picit, hogy a közönség díját is megnyerte, mert ebben az értelemben szerintem a nem fapuma film, a valami amerika, vagy a csocsó leveri. De ez magánvélemény, amúgy a kontroll tényleg remek mivoltát nem vitatom, annak ellenére, hogy számomra nézhetetlen volt, messze nem szórakoztatott az egész.
  • bigfoot
    #117
    ja meg volt annyi baki mint az állat!
    és az a "nő" hogy nézett ki?!?!!?
    LOL
  • Braveheart
    #116
    A Kontroll sztem az eddigi legjobb magyar film. Szerintem :)
  • Voltan
    #115
    A Csapd le csacsi régebbi, mint 8 év.
  • Voltan
    #114
    A műsor maga szerintem is borzalmas volt. Fábry az ezerszer elgagyogott hülyeségeivel jött megint, a jelöltekkel készült interjúk pedig valósággal katasztrofálisak voltak. A színészi díjat én inkább Rudolf Péternek adtam volna, vagy Gáspár Sándornak (Ő az összes filmjében kegyetlen jó), a film díjat pedig az Üvegtigrisnek. Na mindegy.
  • Vlala #113
    ilyeneket minden elfogult tud írni a saját kedvencéről, de no flame :-)
  • Kolbasz
    #112
    A Magyar Vándor az szimplán gáz. Szerintem ezen nem fogunk összeveszni
    A Miniszter félrelép régen nagy szám volt, mai viszonylatban már gyengus.
    A Valami Amerika egy egyszerű szórakoztató film.
    Az Üvegtigris jó, poénok vannak, de sztorija nincs, lóg a levegőben.
    A Kontrollban pedig egy nagyon jó ötlethez írtak egy forgatókönyvet, és összeszedtek egy kiváló színészi gárdát, szépen fényképezték és remekül rendezték. És ami miatt különösen kiemelkedik a többi közül? Ahogy a producer is elmondta: ez a film egyszerre tudja szórakoztatni a laikus NÉZŐT, de ugyanakkor komoly belső tartalmakat is megjelenít, és ezzel a SZAKMA elismerését is kivívta. Na ezért nyert a Kontroll.
  • DJ Bee18
    #111
    Azért a Magyar Vándor, a Miniszter Félrelép és a Valami Amerika közel se olyan jó mint a Kontroll, ezt nem tudod honnan vetted. (talán a Valami Amerika azért van hozzá közelebb, mert sok jó poén volt benne) Nem csak az a jó film, amiken végig röhögni lehet, amin meg keveset röhögsz az meg már egyből szar. Mi ez??? Röhögőméter??
  • DJ Bee18
    #110
    Most mit izgultok?? Azért mert nem kaptak 50 millát, attól még lesz biztos 2. rész. Hát az első részre is adott pénzt valaki, pedig akkor még nem is tudták, hogy ez ilyen nagy siker lesz, most viszont már a film befutott, így a 2. rész sem lehet sokkal rosszab. Meg a Kontroll egy nagyon jól megalkotott film, nem tudom honnan veszitek, hogy bunda. Amúgy az Üvegtigrisnek szurkoltam, de a Kontroll ugyanúgy megérdemli.
  • Vlala #109
    Azt hittem, jobb lesz. De ettől a "az adás ideje alatt is szabvazhatnak, szavazzanak, és százezerszer megmutatjuk a Passatot" résztől már sugárban hányok, ehelyett is néztem inkább a South Parkot.
  • Bispo
    #108
    Ja mindkettő jó film. de itt az üvegtigrisnek kelett volna nyernie,ezt lebundázta a Bkv. Hogy lesz igy Üvegtigris 2-tő??!!
  • Davidus
    #107
    "Lambert meg jobb ha elmegy innen amíg teheti"

    ezen feküdtem :D
  • Dynamic
    #106
    Mozifilmsikereket neveztek csak a versenyre, tehát olyan mozifilmek amelyek meghaladtak egy bizonyos nézőszámot(asszem 100ezer)
  • Sephi
    #105
    A Kontroll nyert? Mivan? A Uvegtigris-hez kepest? A Csapd le csacsi meg csak benne se volt az otbe?

    Ajaja....


    Az a Panna az a kicsaj volt akinek olyan volt a frizuraja mint Rembrand "Aulie D'Avice" muveben ami Ferdinandot szemelyesiti meg?