111
MAME - Multiple Arcade Machine Emulator
  • Kaslerka #111
    Látom pár éve már nem pötyögött ide senki semmit. :)
    Azért leírom: A legújabb mame-val (0.188) megy már a World Rally 2: Twin Racing
    Alapmű volt régen az arcade gépeken.

  • Inquisitor
    #110
    Na akkor saját magamnak:

    Elvileg a játék nevével azonos könyvtárba kell tenni a CHD-t a ROM mappán belül.
    Itt jön a csavar, elvileg a ROM neve az amilyen mappa kell hozzá. Igen ám, de pár okoska átnevezte a ROM-ot, akkor nem lesz jó a könyvtár név.

    Utána jön a második kör, amikor a ROM és a CHD a helyén van, de kiírja a program, hogy az XY.CHD nem található. Ilyenkor fel kell írni papírra és átnevezni azt is, mert ügyes emberek azt is elszúrták.

    Másik jó oldala a témának amikor van egy ROM egy faék egyszerű játékhoz. Beteszi ember fia, nem indul vagy hiba üzenet hegyek. Leszedi tök ugyan azt a verziót (US, EU, JP, CH, world), ugyan azzal a dátummal és hoppá!
    Teljesen más van a fájlban, még az is lehet, hogy kisebb a ROM, még is 2x annyi fájl van benne és hoppá megy is!

    Nincs szebb annál, mint amikor 6-7 helyről kell beszerezni, mire 1x jó lesz, mert minden ügyes emberke újratömörítette rosszul ...
  • Inquisitor
    #109
    Most elolvastam a Help-et, ott azt írta, hogy a ZIP kiterjesztésű futtató fájl legyen a Roms könyvtárban, a CHD meg a nevével azonos alkönyvtárban. Megcsináltam így, de persze kiírja, hogy nem lát CHD-t sehol.
  • Inquisitor
    #108
    Nyomok egy uppot, hátha más is benéz ide.

    Próbálkoztam az 1.45-el. Közben kijött 1.48 is, meg már nem csak Mame32, hanem Mame64 is van, azaz van natív 64 bites verziója.

    Egy ismerősömnek akartam kipróbálni, hogy megy a Caddilacs and Dinosaurs gamepaddel.
    Nagy meglepetésemre pöcre ment a játék, és egy filléres régi gamepaddel simán játszható volt.

    Erre eszembe jutott, hogy kölyök koromban mennyire játszottam volna Mortal sorozattal, meg Killer Instinct-t 1-2-vel. Fel raktam őket, persze nem ment.
    Kiderült, hogy a futtató rész mellé kell CHD file. Ezzel sincs gond, mert már azt is megleltem. A problémám az, hogy a tutorial videóban a srác csak bedobja a futatto ZIP-jét, meg a CHD fájlt a ROMs mappába és első szkennelésnél látszik a listában. Nekem viszont nem. A CHDs listában meg ott van (egy csomó fent sem lévő játékkal) feketén, hogy Killer Instinct 1.5d, de ott is kiírja, hogy nincs CHD, pedig van.

    Valami ötlet?
  • Csibe001
    #107
    Erre a következtetésre jutottam én is, mert máshol nem láttam értelmét. :D
    Köszönöm!!
  • Slig
    #106
    Mame bios pack.zip -ből tömöríts ki mindent a roms mappába, és kész is vagy.
  • Csibe001
    #105
    Helló, bocsánat, de biosokat hogyan kell frissíteni ill hova kell a mame-n belül másolni?

    Köszönöm előre is a választ!
  • Slig
    #104
    Bocs, hogy már a harmadikat posztolom, de itt egy mame bios pack. Hasznos!

    Link
  • Slig
    #103
    Nos, ha tényleg neo-geo játék, akkor a nebula jobban fogja futtatni. Esetleg próbáld meg azt.
  • Slig
    #102
    Ez engem is érdekelne, hogy oldottad meg... nekem MacMAME 0.135 alatt meg se nyekken. Csak kijön egy piros ablak, hogy az emuláció nem tökéletes. Jah, meg az általad linkelt neo-geo bios nem akar lefutni... :/
  • Carloska
    #101
    Az otthoni gépem viszonylag elég friss 2 hetes de 2 évig sporoltam rá...

    Intel I5 Core2Quad 2.8GHz I5-780
    GF GTX295 1792MB DDR3
    4GB DDR3

    hang hiba és garafika az jelentkezett de más nem
  • roblee
    #100
    Ez komoly? Milyen programot használsz?
    Én a MAMEUI-t szedtem le innen.
    Illetve innena MAME-hoz szükséges BIOS-okat. Az általad megadott neogeo-val is kipróbáltam, de maradt ugyanolyan lassú. Elég sokat kellett várnom mire bejött a az első küldetés, de használhatatlan. Egyébként a játék eleén kapok egy infot, hogy ennek nem 100%-os az emulálása, hibás a hangja és grafikája, és játszhatatlan.
    Neked milyen géped van?
    Az enyém, pontosabban a barátnőm laptopjának konfigja:
    AMD Sempron 3600+
    ATI Xpress 1100
    512MB DDR2

    Nem csúcs szuper, de neki elegendő. Az én otthonim jóval jobb, de azon még nem próbáltam ki ezt a játékot.
    Nagyon örülnék, ha használható lenne ez a játék.

    Köszi a válaszod és a segítséged!
  • Carloska
    #99
    jah és neo geo bios romot ne felejtsd el hozzá frissiteni

    http://www.rom-world.com/file.php?id=22504
  • Carloska
    #98
    megnéztem ennek müködnie kell nálam ment most gyorsan kiprobáltam

    http://www.rom-world.com/file.php?id=35898
  • roblee
    #97
    Üdv!
    Már egy ideje nosztalgiázom emulátorokkal. Nekem eddig a winkawaks jött be. Próbáltam a MAME32-t, de nem volt tökéletes. Viszont anno játékteremben találkoztam a Star Wars Trilogy-val. Imádtam. Nem is egyszer toltam végig, az összes pénzemet ráköltve. :) Megtaláltam a rom-ot a neten, le is szedtem, de a MAME-val csak a SEGA feliratig jutottam, nagyon lassú. Nem tudjátok, hogy valakinek sikerült-e? Vagy az emulálását még nem oldották meg tökéletesen?
    Előre is köszi a válaszokat!
  • Slig
    #96
    Küldtem mailt
  • jack34
    #95
    Üdv mindenkinek!

    KERESEK olyan embert, aki akár kis aprópénzért cserébe feltelepítene egy komplett MAME rendszert. Tehát viszem/küldöm a gépet (temészetesen jogtiszta WinXP-vel feltelepítve:) ), és fel kellene telepíteni MAME progit és romokat, ha lehet komplett frontend beállítással. Tehát a kezelőfelület töltődjön be, stb. stb.
    Ha lenne rá vállalkozó, kérem írjon a [email protected]! Köszi
  • Kaszi46
    #94
    utánanéztem, és van!:) mame, psx, snes, gameboy\advance, c64.
  • Slig
    #93
    Szerintem nincs, de mac os x-re végre van egy használható ^^
  • Kaszi46
    #92
    Hogyne járna!:-) és ha már itt vagyok lenne egy kérdésem is. Iphone-ra nincs véletlenül még mame(vagy legalább hírek arròl hogy készül, tervezik)?
  • Carloska
    #91
    2009. szept. 30. egy ideje nem írtál :D
  • Slig
    #90
    Én néha... xD
  • Jimanszky
    #89
    Jár még ide valaki?Hahó!!
  • Slig
    #88
    A legújabb mame-n játszható a tekken tag tournament! Jóval kisebb gépigény, mint a ps2-es verzióé!
  • EnigmaHarlequin
    #87
    nah tovább jutottam zipelve beteszem a fájlokat aroms könyvtárba el is jut a 10 % ig de aztán valami chd kiterjesztésű fájlal lesz problémája hoygan továbbb????
  • EnigmaHarlequin
    #86
    sziasztok kéne egy kis segitség letöltöttem ezt a mame32 t és megvannaka killer instinct arcade verzió futtató fájljai de nem tudom hol kell beállítani hoyg lássa ha meg nem kell beállítani az nem nyert ugyanis akkro meg nem találja plsss help!!!!! szóval mit csináljak hoyg fusson???
  • Carloska
    #85
  • Csibe001
    #84
    Nekem majd a hétvégén kiderül. :D
    Köszi az oldalt!!
  • Carloska
    #83
    Rengeteg verekedős játék nagyon jó oldal!
  • Carloska
    #82
    ja hogy ez az új topik én meg a régibe írtam :D

    szóval én most a fatal fury 3al kenem ti?
  • Csibe001
    #81
    Nem indul a videó itt bent.. :(
    Mindjárt keresek képeket róla!!
  • öregharcsa
    #80
    nem a streets of rage??? itt egy video abban vannak korisok is :))

    top 10 beat em up

    a fele előtt kicsivel...
  • öregharcsa
    #79
    rosszul írtam Beat'em up..na :D
  • öregharcsa
    #78
    rosszúl írtam Beat'em up..na :D
  • öregharcsa
    #77
    fórumot?..nem nagyon :(
    én usb-s kontrollert használok úgyhogy nem tudom mi a helyzet ezzel kapcsolatban..

    cím nélkül nem tudom melyik játék ez..de emlékszem rá megboldogul gyermekkoromból...:)))
    valami double dragon szerű beet-em up játék volt ha jól emlékszem..de lehet hogy nem :)))
  • Csibe001
    #76
    Köszönöm a gyors választ!!
    Gondolom akkor te sem tudod az aktuális helyzetet.Csak így melóba most beugrott hogy arcade-oznék egyet. :D
    S azt nem tudod, hogy wireless kontrollert be lehet e állítani, hogy menjen vele?
    Az a baj, hogy pont a címét nem tudom a játéknak, akkor megtalálnám én is, csak lövésem sincs hogy mi lehet..
    Meg esetleg nem tudsz egy olyan fórumot ami még él ezzel kapcsolatban?Mert keresem de nem találok frisset.. :(
  • öregharcsa
    #75
    szia!

    legutóbb fél éve próbálkoztam vele..egész jól elmennek a játékok rajta most már...persze van olyan ami nem igazán akar elindulni, de mindig van egy alternatívája annak a játéknak..(jap,usa,eur verziókról beszélek)

    ha tudod a címét megkeresem neked..3dvdm van tele mame cuccokkal... :))
  • Csibe001
    #74
    Sziasztok, nem tudom mennyire látogatott még ez a topik, de remélem még igen.Csak azt szeretném kérdezni, hogy hogy áll most a mame emulátor, mert kb másfél éve nem próbáltam s kiváncsi lennék, hogy fejlődik/fejlesztik e még, s hogy ami játékok nem indultak el régebben azokra van e esély hogy most már igen? :)
    Plusz lenne egy játék amit soha nem sikerült megtalálnom, s hátha valaki ráismer: menni és verekeni stílusú s görkori volt hőseink lábán gondolom aki ismeri annak elég ennyi infó!!Válaszokat előre is köszönöm!!
  • Slig
    #73
    Street fighter-ekkel játszottam már, azok jók is... Szóval értem már. Az MK az kb. hasonló, csak enyhén brutálisabb. Meg a környezet is másféle.
  • DarkEvilPiccolo
    #72
    Hát a Mortálok már majdnem ilyenek, de mégsem ilyenek. Nem láttál még egy játékot sem azok közül amiket felsoroltam? Mert szerintem ha játszottál volna legalább az egyikkel, akkor tudnád, hogy pontosan mi az ami érdekel engem. Amúgy ne sértődj meg, nem bántás képpen mondtam.