8
  • RelakS
    #8
    Ez viszont érdekelne, hogy pl msn-en hogy a ménkűbe terjedhet egy vírus?!
  • haxy
    #7
    Gyerekek! Virust lehet irni minden op rendszere. csak az a kérdés meikre érdemes. MS. Miért? Mert többen használják.

    Én anakideén direkt linuxra voltam rá álva és jó kis trojanokat irogatam mert anyira bizot a juzer a linuxban, hogy még virusirtot sem tet fől és igy szinte 100% volt a siker.
  • Piscator
    #6
    Már megint kifogott a virusokon a megfontoltan haladásom.
    Max irc.
  • blackeagle
    #5
    "a képbe rejtett támadás," na ezt érte el az m$ ( és most lehet fikázni engem a m$ logos embereknek ) . máig nem értem hogy lehet olyan pancser módon megírni valamit ,hogy képen keresztül is támadható legyen. Mikor programozgattam akkor még tudtam hogy kell egy képet megjeleniteni asm-ben. Lehet ma már elfelejtették , nemhiába fejlődik az m$.
  • Andris
    #4
    Na igen. Ez meg a másik, hogy UHU Linux alatt internetezek meg üzenetküldőzgetek.
  • pemga
    #2
    Hmm, egyet tudok elképzelni, aminek komoly veszély lehet: a képbe rejtett támadás, ami _tényleg_ kép (csak még valami más _is_). Ugyanis azt automatikusan megjeleníti akár böngésző, akár az instant messenger, ha info-t kérsz le valakiről. Naja, de ez jpeg buffer-overflow-s támadás még nem túl elterjedt és főleg Win-esek lesznek a célpontok :).
  • Andris
    #1
    Üzenetküldőn, hogy terjed bármi is? Elküldi nekem valaki nevében csatolt fájlként, vagy mi? Mert azt megkérdezi tőlem, hogy akarom-e fogadni.