60
Mi lenne ha lenne?
  • Tetsuo
    #19
    Hogyne lenne.. az esetleg igaz h pl az online HVGben nincsenek olyan megrágott/kidolgozott cikkek mint a papírformájúban, de ebben sem vok biztos. És a külföldi lapoknál már általános h a free online újságok komoly nevű cikkírókat tartanak el. A reklámbevételek elegendőek, hiszen itt nincs nyomtatás +egyéb költség.
  • St
    #17
    Azt, hogy a számtek sajtóban 10 év múlva mi lesz, nem lehet egyértelmű nemmel, vagy igennel értékelni, de valószínűbb, hogy nehéz helyzetben lesznek.
    Az ok összetett: a fogyasztói szokások átalakulása. Jelenleg még nyilván nem tud a pl. PCWORLD-del, vagy Chip magazinnal egyetlen online sem konkurálni, de ez átmeneti állapot, ahogy több pénz lesz a szektorban, a minőség is úgy fog javulni.

    A folyamat az, hogy a jelenleg még offline sajtót olvasók egy része realizálja, hogy a neten megtalálja mindazt ingyen, amit eddig offline olvasott, egy másik része pedig úgy fogja gondolni, hogy OLYAN típusú információkra nincs is szüksége igazán, fontosabb neki pl. az online fórumokon elérhető felhasználói visszacsatolás. Az offline számtek sajtótermékek így középtávon szépen be fognak zuhanni olyan példányszám alá ahol már nem gazdaságos fenntartani. Persze nem kizárt, hogy a "nagynevű" offline kiadók továbbra is piacképes új kiadványokkal jelennek meg. Ilyen pl. most Gamepro, amelyből úgy tűnik a primitívségre van egyre nagyobb igény, bár még nem tudni mennyire lesz sikeres...

    Nyugaton egyértelmű trend, hogy minden téren (kivéve bulvár) az internet olvasókat hódít el az offline sajtótól, és ez a folyamat nem látszik megállni. Nem véletlen az sem, hogy több napilapkiadó online portálja is már fizetős lett; nyilván szeretnék az offline bevételek csökkenését valamivel kompenzálni. Mi is arra haladunk amerre a világ fejlettebb részein, de természetesen -szokás szerint- jó 10-15 év lemaradással.

    Egyébként nem véletlen az sem, hogy Európában második legnagyobb magazinkiadó a Sanoma, 2 éve egyik pillanatról a másikra megszűntette a külföldön nagy sikert aratott Computeraktivot. Nem láttak növekedést a piacban, és tény, hogy az eladott példányszámok stagnálása eddig igazolta a döntésüket.
  • St
    #16
    Számtech szaksajtóról van szó, nem a napilapokról.

    Játék magazinokról nem tudok nyilatkozni azokat nem ismerem.
  • dikki*yysw
    #15
    Hm az első két bekezdésnek nem igazán van köze egymáshoz. Szal egyre kevésbé szeretek monitort nézni, így én ha tehetem egy Magyar Nemzetet, nemzeti sportot vagy egy pl. informatikai könyvet papíron olvasok. Egyáltalán nem vágyom rá, hogy még a WC-n is PDA-t bámulhassak majd.

    És, a Blikk meg társai 10 év múlva is lesznek.

    Persze ha St csak a játékmagazinokról beszélt, azt aláírom.
  • dikki*yysw
    #14
    Én eddig nagyon szerettem még könyveket, mindenféle folyóiratot monitorról olvasni, sőt örültem ha vmiből nem volt nyomtatott jegyzet, csak pdf vagy doc. Mostanra meg már utálok monitort nézni.
    Szal biztos, hogy csökkenni fog a piac, és ugye pont egy sztech lapnak lesz a leghamarabb elektronikus-only felhasználótábora, de azért a Blikket fogják még később is venni a parasztok, nem csak 10 évig.
    Uh de nagyon utálom a Blikket. Ha látok vkinél BKV-n, legszívesebben megpofoznám.
  • magus
    #13
    ST : az nyilvanvalo, hogy mint informacioforras kihal. Illetve anapilapok nem tudom, ma meg egyetlen egy olyan magyarportal sincs, ami szavahihetosegben es egyaltalan komolyan vevesben megelozne egy offline lapot. magazinoknal szinten itt van, technika ide, technika oda, egy jo magazin olvasni meg mindig mas. Lehet gyujteni, archivumba rakni, stb. Persze, ha elfogy a fa, akkor nyilvan nem, de elmeletben en egy ujsagot ezerszer jobbnak tekintek. Meg a monitornak is fejlodnie kene, mert ami az atlagembernek van most, azon nem kellemes olvasni.
  • FtranX
    #12
    Az újságnak szinte csak annyi előnye van, hogy ott is tudod olvasni, ahol nincs net (pl. utazás közben). Én ilyen esetben viszont inkább rátöltöm a friss cikkeket/könyveket az eBookman-emre. :P
  • Shadow_THH
    #11
    tied az egész sg vagy csak 20 hozzászólás belőle? :D
  • Bandee1987
    #10
    Lassan tényleg nem lesznek újságok, hanem fizetős oldalakon napi 90 ft-os sms-ért elolvashatod a "virtuális újságodat". Az mti meg a cnn fizetős részlege még csak a kezdet...
  • St
    #9
    nem akarok senkit sem meggyőzni, majd meglátod :)
  • Esrohnoil
    #8
    Ne viccelj, netről hónapokkal előbb megtudok vmit mint újságból...
  • blackgamer
    #7
    ebben egyáltalán nincs igazad,
    újságok, könyvek mindig lesznek, és ott a szinvonalnak is nagyobbnak kell lenni, azért hogy az emberek megvegyék
    internetes (online) újságok általában csak limonádénak jók (tisztelet a kivételnek), sok infót nem lehet megtudni a legtöbből
    másrészt papíron olvasni azért jobb dolog, mint gépen
  • St
    #6
    Az offline piac már a múlt. Van még jó tíz évük hátra, utána nem lesz olyan barom aki offline lapot venne.
  • Dzsini
    #5
    szerintem még ma is túltelített az újságpiac ilyen téren, és egy - ott - új név a "nagyok" mellett életképtelen lenne. az online közösség pedig nem hiszem, hogy havonta vagy kéthavonta újra szeretné olvasni azt, amit hetekkel előtte online elolvasott és kitárgyalt.
  • Bandee1987
    #4
    Ott is lenne gumioldal meg szpem? :)
  • The Garrett
    #3
    én nem. azert (is) van netem hogy ne kelljen ilyen ujsagokat venni sry.
  • 2XP
    #2
    Én nem venném meg.
  • DarkGhost
    #1
    Hy all!
    Csak kíváncsi lennék a véleményekre.
    Én nem tudok állandóan fent lenni neten és a hírlevelet sem tudom sűrűn átolvasni. Megvennétek az SG újságot ha lenne?
    PL: 2 hetente X összegért cd/dvd nélkül.
    Olyasmire gondolok mint a game pro.
    Így az SG-t is tudnánk az újság vásárlásával támogatni.
    Nem kell mindjárt leoltani ha hülye 5let.