60
Mi lenne ha lenne?
  • Vlala #60
    Címnek: újSáG :]
  • blackgamer
    #59
    azért nyomtatott formában is megjelennek SG-s cikktöredékek, pl. a Klick-ben rendszeresen találkozok vele
  • Loál János #58
    Meg ha összesírják a röhögéstől, ne ázzon át!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • nemcsakfeel
    #57
    jobb lenne ha az anyagai is gumi lenne, hgy a feldühödött emberek nehezebben tépjék szét :D
  • Rafaelo
    #56
    SG TRIBUNE
  • Vlala #55
    Gumioldalt inkább (természetesen az is papírból lenne, csak a neve lenne gumi)
  • Punkerwork
    #54
    vicc rovatot akarsz? :)
  • Vlala #53
    az informatika csúcsa...
    [éppen eszik]

    Egyébként benne lennék az SG újságban, mármint írhatnék bele tudálékos cikkeket (már hallom: NEEEE!!!)
  • artschiatwork
    #52
    Szvsz itthon még 10 évnél is több idő kell, hogy az offline piacból múlt legyen - legalábbis itthon. Amíg az emberek javarésze nem tudja megfizetni, hogy saját laptopja/PDA-ja/stb-je legyen, amíg az újságok nyomatni fognak játékot/full verziós programot mellékletként, addig tuti, hogy lesz piaca az offline számtech újságoknak.
  • I.C.ram
    #51
    Akiket ismerek, azoknak 99% papíron szeret olvasni. Én is szívesebben olvasok papíron.
  • Thanatos
    #50
    csak 10 év mulva amikorra az emberek 80% rövidláto lesz már máshogy fognak hozzáálni a krédéshez :P
  • CSOCSO
    #49
    hat eleg sokan olvasnak olyat. bevallom en is olvasok a wc-n mert jobb mint a csempet szamolni. persze az ujsagot nem en veszem es a masfajta magazinokat meg ugyis kiolvasom seperc alatt.. persze inkabb CKM meg FHM cikkek rulez azok erdekesek meg joak:) sztan eljon majd az ido mikor a wc-n is laptop van....
    [szart mar laptoppal a kezeben]
  • Tetsuo
    #48
    S ezekkel is ki lehet törölni? :)
  • Tetsuo
    #47
    Jó, bulvárlapot eleve olyan emberek olvasnak akik álomvilágban élnek, gyermetegek. Nem fontos nekik a hitelesség, ők neten is csupa baromságot néznek.. nem pedig SGt :)
  • magus
    #46
    olyanom volt nekem is, de az sztem nem egy korat megelozo gyerekjatek volt:)
  • magus
    #45
    -hm, hany Hz az ujsagod?
    -ah csak 50
    -aahh, mert olcso e-nepszabadsagot vettel, enyem 60
    -bezzeg a regi hz mentesidokben.-..
  • The Garrett
    #44
    jah vagy volt régen ilyen rajztábla- folia amit egy mozdulattal lehetett törölni. nemtudom mi volt a neve :D
  • The Garrett
    #43
    mmmm /me iz VÍÁJPÍ :)egyszerubb szerkesztgetni mint +5 hozzaszolasba belerakni :)
  • magus
    #42
    mellesleg ez kb ugy nez ki mint egy foliaba lapitott zsak homok:D
  • magus
    #41
    na hagyd abba az utolag szerkesztgetest:)
  • Cat #40
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=30777
  • The Garrett
    #39
    ez az, bár elég kezdetleges: kicsi a felbontasa, semmi külcsíny, de már hajlítható. :)

    ezis
    alternativ felhasznalas :D
  • magus
    #38
    jo az te vagy:D

    e-papirt egyszeruennem tudom elkepzelni, hogy milyen lehet. hallottam hogy hajlekony meg minden, de tenyleg nem...
  • St
    #37
    hát speciel, ha én utazom már előre feltérképezem hol vannak hotspotok (www.hotspotter.hu rulz). Szóval sztem, nemsokára már wc-re is laptoppal / pda-val járunk és azt olvassuk, nem az offline sajtót
  • The Garrett
    #36
    meg ha elterjedne az e- papír amit mobillal, akarmivel összekötve lehet frissíteni, es lekerni rá az aznapi ujsagot... Na az lenne a kiralysag :)

    Wc-s kitörlös igenyueknek pedig az E papír is hajlékony... :)

    akkor viszont már lesz értelme SG ujságnak is ;)
  • GregSB
    #35
    "Az újságnak szinte csak annyi előnye van, hogy ott is tudod olvasni, ahol nincs net (pl. utazás közben)."

    "hisz lehet vinni oket buszra..utazasra..suliba... wcre.."

    Na ez az, ami nem lesz gond a jövőben: bárhol netezni. Csak annyit mondok: Wireless Lan. Most még elég ritka + drága, de 10-20 év múlva ki tudja hova fog fejlődni?
  • magus
    #34
    lehet en vagyok akkor naiv, de ez olyan dolog mint a tobbi butito dolog. nem nezek tv-t csak ugy, nem olvasok magyar nemzetet, nem eszem a mcdonaldsban, nem iszom kolat, ha en megtom allni mas is.
  • Dynamic
    #33
    Nem hiszem, hogy ne lenne szempont.Most még.A monitor nézése fárasztóbb, mint a papíré és a szg. túlságosan helyhez kötött.
    Cikkeket én is elolvasok a szg-en, hülyeségnek is tartom a különböző szg-es magazinok vásárlását az internet mellett, de többszáz oldalas könyveket mindig is papírformában olvastam.
  • QuippeR
    #32
    enyhe naívitásnak érzem, ha azt gondolod, hogy az emberek majd a fairtás miatt nem vesznek újságot. az ilyesmi nem hat a tömegre.

    ami miatt ki fog halni az offline sajtó, az a pénz. ha már úgyis előfizetsz a netre, akkor onnan tájékozódsz. ugyanakkor az emberek csak akkor fognak a neten fizetni az információért, ha az offline lapok már megszűntek, tehát nem lesz alternatíva (szigorúan a tömegről beszélek, nem a nagypénzű üzletemberekről).

    szvsz tehát így lesz: offline sajtó halála->ingyenes online sajtó->széles körben elterjedt fizetendő online sajtó

    (egyébként nem értek egyet azzal, hogy az embereknek ne számítana "a papír érzese", de a pénz többet számít.)
  • Met
    #31
    Én csak azért veszem a PC Magarzint, hogy tudjak a WC-n mit olvasni ha nincs könyv.
  • magus
    #30
    bar azt az aldozatot nyilvan mindenki hajaldnoo meghozni, hogy a technika fejlodesevel atter a papirrol a monitorra, ha ezen mulik az erdoirtas (ami mondjuk nem, de mindegy).

    meg ugye az sem elhanyagolhato szempont, hogy az ilyen technikat a fejlett orszagokban is csak egy kis reteg engedhetne meg maganak.
  • magus
    #29
    igaz, kivagjak, de hadd ne emlitsem mekkora aldozatokat kellett hozni, hogy megvalosithato legyen az, hogy te a gepen olvashasd, akar eztis...

    Szerintem meg elsoszamu az, hogy erzes. A bohom nagy ameriki autot sem azert vezeted, es nem azert van benne meg mindig penz mert megeri.
  • skristof
    #28
    detto
    ugyanakkor tény h a gép előtt sem szeretek ülni
  • St
    #27
    ("milyen érzés papíron olvasni" - számomra szubjektíven a következő "érzés": kivágnak évente sokhektár erdőt, hogy papíron olvashassam...)
  • St
    #26
    A "milyen érzés papíron olvasni" érv az emberek 98%-át hidegen hagyja. Ez nem szempont.
  • magus
    #25
    szamtech lapok megszunnek. ha a szinvonal novekszik akkor nyilvan egal lenne, de akkor meg ott lnne az, hogy milyen erzes papiron olvasni... en specnem szeretek gepen olvasni vmit.
  • skristof
    #24
    szerintem egyértelmű hogy nem lenne életképes. az offline piac amugy is telített, valamint tény, hogy az itteni közösség sokkal előbb megkapja az információkat, minek adnék ki pénzt azért, hogy rá 2 hétre papíron elolvashassam ujra?

    a másik pedig, hogy egyértelműen az online piac fogja átvenni az uralmat. akárki akármit is mondd, vagy szeretne, ez így lesz. Nem igazán tudunk tenni ellene, talán nem is akarunk. mindenesetre tény, hogy a technika fejlődésével szépen lassan elhal minden, ami nem gépesített. én ennek nem feltétlen örülök, de tenni ellene nem tudunk.
  • St
    #23
    Nem a bulvárlapokról van szó.
  • CSOCSO
    #22
    szerintem sincs igaza.. bulvarlapok siman mennek majd ujsagban.. meg a ckm es tsai is.. azok legyenek offlinosak.. hisz lehet vinni oket buszra..utazasra..suliba... wcre... forum meg hirmagazinok okesak a neten...
    de pl szerintem egy IGN sokkal kiralyosabb mint egy offline gamermagazin...
  • Tetsuo
    #20
    A papíralapú hordozónak csak 1 előnye van: élvezetesebb a használata, vagyis jó érzés egy régi könyvet lapozgatni..