341
  • BaLeeX
    #101
    Jó, gyakorlatilag közös nevezőre jutottunk. :)

    Ez az új autó értékcsökkenés ez így van, kijössz a szalonból és esett 20%-ot az ára. Csak egy gond van, sokan nem akarják ezt tudomásul venni és nem ritkán látni az új árával megegyező 1-2 éves használt autó hirdetéseket.

    De sajnos használt autónál is vannak olyan hibák ami felett még alapos állapotvizsgálatnál meg szervízes átvizsgálás után is átsiklik a szerelő figyelme és buksz százezreket ha valami olyan gond van a kocsival. És ugye szerelőt ez nem fogja zavarni, mert nem tudod neki mondani, miután megvetted, hogy "vazee ezt nem kellett volna észrevenned??" illetve mondhatod csak nem sokra mész vele. :(
    Normális használtautó árak tőlünk nyugatra vannak, ahol a fizetések 4-5x-ösei a mienknek, a regisztrációs adó miatt meg pont nem éri behozni őket...
  • Pheel
    #100
    Jogsim lassan 10 éve van, éppen érik egy orvoslátogatás ez ügyben, mert ugye 10 évre kap az ember alkalmasságit :-P

    Műszakin voltam, ja. Egy öreg Renault-t hajtok, aminek van rendes csomagtere, kevesebbet fogyaszt, mint egy Suzu és szívesebben tekerek le vele egy nap 600 km-t, mint egy olyan kocsival, amiben nem tudom kinyújtani a lábam. :-P

    Ár/értékben semilyen új autó nem versenyezhet egy néhány éves használttal, hiszen ahogy kihozod a szalonból, buksz rajta jócskán. Ki lehet fogni lestrapált használtat, de ha körültekintően jársz el és nem 5 perc alatt veszel autót, akkor ennek az esélye gyakorlatilag nulla.
  • Exxon Valdeez
    #99
    Akik itt annyira szidják a fapados, olcsó autókat, azoknak egyáltalán van autójuk????????
    Csak mert nekem egy Suzuki Swiftem van, vagyis Geo Metro(amerikai változat), és igen, elég fapados, de sokkal kevesebbet költök szervízre(szinte semmit), mint tesóm az Audijára. És 12 éves létére egy-két három éves autó megirigyelhetné a festését, fényezését...
    Nem olyan gáz autó a Suzuki, engem még egyszer sem hagyott ott sehol.
  • BaLeeX
    #98
    Áááááááá. Van jogsid? Voltál műszki vizsgán?
    Ha igen akkor nem tudom hogy írhatsz olyat, hogy nincs bent semmi elektronika. A 10-15 éves autók is tele vannak már elektronikai cuccokkal. A központi zár, meg az ABS nem meríti ki az elektronika fogalmát.

    És pont azért néztem majdnem a legdrágább Logant, mert még annak sincsen olyan felszereltsége, mint a full fapad Suzukinak.

    Én csak annyit állítottam, hogy a felszereltséget nézve a legjobb ár/érték aránya most az új Swiftnek van és ebben nem kell elismerned, hogy igazam van, mert ez tény.
  • Pheel
    #97
    És akkor még én nem értek hozzá LOL!

    "A Peugeot meg a Renault autói is elég kényesek az elektronokai dolgokra (amivel tele vannak)"
    Magad írtad előtte, hogy gyakorlatilag NINCS benne semmi elektronika!

    BTW ne a legdrágább Logant nézd. Ha már úgyis olcsón akarsz új autót, akkor vegyél fapadost ;-)

    Egyébként meg úgysem fogja egyikünk sem azt mondani, hogy igaza van a másiknak, szóval értelmetlen itt OFFolni.
  • BaLeeX
    #96
    Logan Swift
    Motor 1.4/75LE 1.3/92LE
    ABS nincs van
    Légzsák (vezető) van van
    Légzsák utas nincs van
    Központi zár nincs van

    Igazából ennyi elég is. A Loganból majdnem a legjobb felszereltségűvel hasonlítottam össze ami 2.100.000 a Swift fapad verziójával ami 2.050.000 (3 ajtós).

    De cserébe van csomagtere.
    Hurrá, irány a márkakereskedés.

    Na meg ilyet se hallottam még, hogy egy Renault megbízhatóságát valaki egy lapon említette a Suzukiéval.
    A Peugeot meg a Renault autói is elég kényesek az elektronokai dolgokra (amivel tele vannak) és gyakran hibásodnak meg.
  • BaLeeX
    #95
    Látszik, hogy nem értesz hozzá, már bocs.

    Dacia Logan LAUREATE 1390 55/75 2.099.000.-

    Logan Swift
    Motor
  • AnuluWork #94
    No igen. A Top Gear az egészen más kategória. Ráadásul itthon is lehet nézni (BBC Prime, Kedd 21:00, Vasárnap 22:00), bár nem a legfrissebb széria, de akkor is. A legjobb autós műsorok közé tartozik. Kb. így KELL kinéznie egy jó, és szórakoztató autókról szóló műsornak.
  • Pheel
    #93
    A Logan is olcsóbb, ha már új autó kell és annak legalább van csomagtere. Bár az utastere hagy némi kívánnivalót maga után méretben. Viszont az "legalább" Renault, nem Suzu. [nem szereti a Suzut, lehet érte utálni]
  • BaLeeX
    #92
    Igen, ott a lényeg a végén amit írtál. Te így méred a kocsit.
    Más meg nem így méri és ezért vannak már most rekord mennyiségű eladások belőle.

    Hasonlítsd össze, hogy azonos kategóriában (vagy még pár százezerrel fejlebb is) milyen felszereltségekkel lehet kapni hasonló kategóriájú autót.
    Kezdheted mondjuk az alap 3 ajtós verzióval, ami 2050000Ft. Ebben van egy 92lóerős motor, 2 légzsák, abs, szervo, központi meg mág pár dolog. Mondj nekem ugyanilyen felszereltésű kocsit legalább ilyen motorral ilyen árban.

    Hozzáteszem ez egy japán autó, japán motorral amit nálunk szerelnek össze. Szóval a megbízhatósággal sem lesznek gondok szerintem.

    Ha lenne 3 millám és új autót akarnék venni erősen gondolkodnék az 1.5-ös 3 ajtós verzión. Aminek csomagtartójában 2 nagyobb táskán kívül tényleg semmi nem fér de aki nagycsaládos meg ezzel akar menni nyaralni meg cipekedni az úgysem ilyet vesz.

    Na de ne offoljuk szét a topciot. :)
  • Cvd
    #91
    Tegyük hozzá hogy egyenlőre nincs vele gond, de nagyon új még, tartósságról semmit se tudni. Sok ígéretes tipus bukott már be ezen.
  • fifi
    #90
    Akkor rakj bele két gyereket, feleséget, nyaralási cuccokat... Menj el vele Bulgáriába.
    Ezután ugyanezt csináld meg mondjuk /azonos árkat-ban/ egy Cordobával.

    Szted melyik a jobb? Bár megértem, hogy akinek villogni kell autó jó a Buzuki, de én így mérem a kocsit.
    sry

  • BaLeeX
    #89
    Szerinted.

    Aztán ha nem veszed észre rádsóznak egy 3 éves cégautót ami csak 40ezer km-t ment (ami igazából 340ezer) és szépen sorjában kezdhetsz mindent kicserélni meg felújítani rajta és elég gyorsan megbánod, hogy miért vettél használtautót...
    Persze ez csak egy lehetőség, ki lehet fogni nagyon jó állapotban lévőket is jó áron csak azokra nagyon hamar lecsapnak a dealerek meg akik ezzel foglalkoznak, rátesznek 10-20%-ot és árulni kezdik annyiért.

    Az új Suzukival pedig igazából semmi komolyabb gond nincs, olvass csak el róla pár tesztet mindenhol teljesen meg vannak vele elégedve. Én sem voltam sosem Suzuki fan, sőt...
    De ezt az új Swiftet nagyon eltalálták.
  • Pheel
    #88
    Inkább egy pár éves használt autó egy kategóriával feljebbről ugyanannyiért mondjuk. Szerintem.
  • DJ Bee18
    #87
    A Peugeot 407 SW viszont szerintem az egyik rossz választás abban a kategóriában. Az ára csak közepes, kicsi belül. Ráadásul a futómű elég gány (fékezésnél elpattogó kerék!), na jó, aki csak mindent betartva közlekedik, annak nem gond. De akkoris kicsi hátul :). Az egyetlen pozitívuma a formája, de csak ezért nem szabad autót venni. Az Accord kombi 2.0 dízele sokkal jobb választás. és ár-érték aránya is jobb, mert hasonló felszereltségű Peugeot-nál olcsóbb is ráadásul.
  • DJ Bee18
    #86
    Abban az árkategóriában az egyik, ha nem a legjobb. Mikor kapsz 2.250.000 Ft-ért 5 ajtót, 92 LE-t, ABS-t két légzsákot és két első elektromos ablakot? Ja, és megbízhatóságot és nem papírautó feelinget?
  • DJ Bee18
    #85
    Miért? :)
  • Nightrun
    #84
    Ja-ja, én sem...
  • Pheel
    #83
    Azért venni, nem vennék :D
  • Nightrun
    #82
    Nem is lett rossz az új Suzuki, nem? 1,5 l-es, 102 pacival...
  • DJ Bee18
    #81
    Feltehetjük
  • GregSB
    #80
    Én is leszedtem.

    Kár hogy nem volt a 3as BMW... Na talán majd most szombaton.
  • Vlala #79
    Most töltöm az adást
  • BaLeeX
    #78
    Új Suzuki swift teszt, és Snowmobil teszt. Poén volt. :)
  • GregSB
    #77
    Én is dolgoztam, mi volt a műsorban?
  • Vlala #76
    #73
  • Vlala #75
    a múlt héten kikapcsolták az ismétlőgépet, ezexerint most megy az első új adás. Pont most, amikor dolgozok.
  • GregSB
    #74
    Ezekszerint nem volt minden igaz :)
    Sőt, a végén azt mondták, hogy most szombaton lesz az utolsó ismétlés, tehát még most szombaton se lesz új adás :(
  • Vlala #73
    a műsor linkjét nem tesszük fel a bannerbe?
  • DJ Bee18
    #72
    Lehet BMW 3, X5 nem, mert nem a Winkler és nem Karotta tesztelte, így műsor se volt, legalábbis eddig így vettem észre.
  • Vlala #71
    na bumm, én meg FeHoVázok...
    BMW X5 lesz benne? A honlapon az van... vagy az nem jelent semmit?
  • DJ Bee18
    #70
    Gyulai bazsika, meg nagy Répát igénylő KATA száműzve!!!
  • DJ Bee18
    #69
    Ha minden igaz, holnap visszatér az új Totalcar!!
  • Nightrun
    #68
    Vagy nem fér bele? Akkor beszéljünk arról, hogy mi lesz a szombati Total-ban. Jé, ez olyan ismerős, mintha már láttam volna! Ejnye, ezek a fiúk...
  • Vlala #67
    Ha Te mondod...
  • Nightrun
    #66
    Mivel a TotalCar szünetel, nincs mit beszélni róla. És ennyi tökéletesen megfér ebben a topicban...
  • Vlala #65
    Most nem a Totalcarról beszélünk?
    Letöltöttem egy elég régi adást, amelyben a kispolákot boncolgatják (mániám)... az a cabrio valami nagyon durva!
  • Nightrun
    #64
    Nem értem a lényegét, vagy hogy mi a picsát akarnak ezzel a R*L Klubb-on. Ez nem színvonal. Egyszerüen nem köt le az, hogy atom betanulja a szöveget, aztán mint egy gép, elmondja nekünk. Ha ezt akarom,akkor elöveszem a kurva kézikönyvet, és felolvastatom a 8 éves unokatesómmal, aki még pont úgy olvas, mint egy robot. Vazze...

    Elalszom a pofázása közben! Hihetetlen, mennyire nem szimpatikus ember. Már csak a nézése is olyan felsöbbrendü. Kis köcsög! Azér mer benn van a TV-ben? Látszik rajta, hogy ezt munkának tekinti, és érdektelenség tükrözödik az arcán. ("Mindegy mit hogyan mondok, úgyis felveszem a zsét"-arca van!") Nem? A két másik adásban azért el tudok lazulni, és nem kezdem egyre erősebben szorítani a kezemben lévő távirányítót, mint ennél a gyökérnél!
  • DJ Bee18
    #63
    Meg ez a barom mindenütt ott van, ahol autók vannak (pl. Sport1-en is)
  • Nightrun
    #62
    Ennyi erőből mi is vezethetnénk a műsort!Nem? Ennél csak jobb lehet az ember!