24
  • Ginoo
    #24
    ...legalább is azt ígérik...
  • Ginoo
    #23
    Legközelebb mielött hozzászólsz, olvasd el a cikket!! "...a HVD-lemezek kompatibilisek lesznek a jelenleg elterjedt formátumokkal."
  • Tetsuo
    #22
    egy link
    Erre gondoltam, a szövegből nem látom h kapható.. vhol azt olvastam (eskü). :)
  • vax
    #21
    Kapható? Hol?
  • vax
    #20
    De egyébként ha kép igazi, vagyis tényleg erről a diszket mutatja méretben a hagyományos méretű.
  • vax
    #19
    A szakemberek három különböző holografikus adattároló kifejlesztésében állapodtak meg: ezek a 200 GB tárolókapacitású Holographic Versatile Disc (HVD), a 100 GB-nyi adat tárolására képes Read-only Holographic Versatile Disc (HVD) és a 30 GB-os Holographic Versatile Card (HVC). Ezenkívül létrehoznak majd egy speciális tárolót/házat a 100 GB-os HVD számára, ennek átmérője 12 cm lesz, vagyis ugyanakkora lesz, mint egy hagyományos CD- vagy DVD-lemez átmérője.
  • Zodd
    #18
    Próbáljatok uténanézni (InPhase)
    és ott megmondja mért nem tudják kristályba rögízteni (mire nem jó a műanyag:)
  • Tetsuo
    #17
    Jah, de a már kapható hololemez az 1cmrel nagyobb mint a CD...
  • vax
    #16
    Meg gondolom a gyártás technológia miatt is.
  • vax
    #15
    A szabvány miatt. Így lefele (régebbi médiák) mindig meg lehet oldani a kompatibilitást ami jó is egyfelől más részt rossz.
  • valaé valaé ná
    #14
    Inkább a kevlárt a lekvárral.
    De a kérdés lényege, hogy miért nem csökkentik a méretét, mert elvileg lehetne.
  • vax
    #13
    Azért barátom mert az előttem szóló már téjékoztatott, hogy nem hogy tájékozottabb nem vagy, de még butaságokat is írsz. Kevered a szezont a fazonnal. :)
  • valaé valaé ná
    #12
    Biztos valami tanár féle lehet.
    Én is mérges lennék a helyedben, ha valaki hülyének néz,pedig ő az.
  • MrTressy
    #11
    blueray 23gigás disket már lehet kapni vagy mekkora volt itt közel hozzánk
  • nemcsakfeel
    #10
    Lál.
    Ezt is megéltük, hogy attól nézik az embert hülyének, mert tájékozottabb.
    Te kis gyík, mitől érzed magad olyan okosnak?
  • dez
    #9
    Én azt remélem, hogy ez fájlonként is írható lesz, nem csak egyben. Már az is gáz, hogy a DVD szabványokból hiányzik a Mount Rainier, ami CD-nél még megvolt (bár ott sem nagyon használták, de ott még nem volt olyan fontos). A Blu-ray-nél és a HD-DVD-nél sem esik róla szó.
  • Killgore
    #8
    Hiába, a tudomány gyorsulva fejlődik.. :)
  • Ironka
    #7
    Jézusom. Te is csak a Star Warsban láthattál "hologramot". Ajánlom olvass utána, mit is jelent ez a szó egyáltalán, mielőtt ilyeneket írsz. Azért is égő, amit írtál, mert kis hazánk külföldre szakadt fia kapott Nobel-díjat érte. (Mikor még a lézer sehol se volt) :PPP
  • stukov
    #6
    A méretnek akkor lenne értelme, ha a lejátszója visszafelé kompatibilis lenne a mostani lemezekkel. Amúgy tényleg kicsinyíthetnék már végre.
  • Zsoldos
    #5
    szolj a mernokeiknek hogy milyen hulyek, kifelejtettek a 3. dimenziot a hologramjukbol te nagyokos :D

    reg rohogtem ekkorat
  • IMYke2.0.0.0
    #4
    Kár, hogy ez a hír majdnem egy hetes...

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • irkab1rka
    #3
    Még jó idő, míg áttérnek a "kristálygömbökre", ahol a gömb közepében van egy kristály, ami a gömb különböző részeire irányítja a sugarat, annak beesési szögétől függően. Had ne rajzoljam le :)

    Amúgy meg vaze igen, essen már az a k. hó :)))
  • Andris
    #2
    Biztos lesz 8cm-es változat mint cd-ből. (már, ha egyáltalán lesz ilyen)
  • nemcsakfeel
    #1
    A hologrammos adattárolásnak, nem éppen az lenne az előnye hogy fókuszálva testekben lehetne adatot tárolni, és nem csak egy felületen?????
    sztem kicsit már gáz, hogy ezzel a szokásos CD vel jönnek. Engem pont idegesít a mérete. Lehetne jóval kisebb pl. floppy/minidisc méretű, úgy sokkal jobban kezelhető, mind hordozható eszközökben, meg arra is hogy zsebreteszem és úgy viszem át haverhoz..