81
http://www.geocaching.hu
  • aru
    #81
    Ajánlom mindenkinek, ez egy csodás közhasznú egyesület!
    http://logout.hu/bejegyzes/snoxhill/geocaching_hu_magyar_modra_avagy_egy_1_tortenete.html
  • Aquir
    #80
    ha nincs más mód számold át, olvass kicsit lejjebb
  • PíszLávJuniti
    #79
    Russát használtok?
    Érdekes felfedezést tettem. Az eddig használt változattal két problémám volt: az egyik az, hogy a térképegységeket nem tudtam atlaszként összefűzni, a másik pedig, hogy nem tudott utakon tervezni, hanem csak légvonalban ponttól-pontig.

    A megoldások: a térképből a *.rus -t kell letölteni, nem a *.img-t :) a programból pedig az orosz verzióval már tervez is utakon..
  • zero_cool51
    #78
    Hogy lehet átváltani 2 koordinátát?
    Nekem a telefonon a gps úgy tudja, hogy 00,00000 formátum, de a geocaching oldalon fok, szögperc, szögmp formátumban van megadni. Van erre valami mód?
  • blackgamer
    #77
    lehet kipróbálom én is, eddig csak túristautakat jártam be, de ha játék is tartozik hozzá akkor édekesebb lehet a mászkálás
  • vizes
    #76
    A MESTER még dolgozik a mindenre kiterjedő, pontos válaszon.
  • Aquir
    #75
    én nem néztem hülyének senkit, (most sem), de te a nagy igyekezetben nem válaszoltál illetve észre sem vetted a kérdésemet:)
  • ZilogR
    #74
    Ha valakit még érdekel a dolog, az erőmű Szaud-Arábiában van, valahol tengerpart környékére lehet telepítve (kell a víz valahonnan :) ) Majd megbogarászom a műholdképeket. Mindenkinek jó geocachingolást ezen a szép vasárnapon!
  • ZilogR
    #73
    :) de azért senki nem vette a szívére, remélem... Ilyen az, ha kölcsönösen seggfejnek nézik egymást az emberek. Ti engem, én meg egy kicsit viszont ;) :) Így most egálban vagyunk. Sztem erre amúgy senki sem kíváncsi ebben a fórumban, ha van még efféle megjegyzésetek, küldjétek privátban. A témához még annyit, hogy mifelénk nem hülyéket neveltek, de a jólképzettekkel szemben is lassan erősebb a diszkrimináció, mint némely kisebbségekkel. Én az általad idézett két mondattal elé akartam menni az elkerülhetetlennek - és lám, a megjegyzésedet olvasva igazam is lett. Dehát tudjuk: ha ketten ülnek egy lóra, az egyiknek hátra kell ülni... ;)

    Mellesleg mi a helyzet ezzel a két koordinátával, tudja-e valaki? Eddig nem akadtam rá az erőművemre. :) Lehet a Google Earth topicban kellene próbálkoznom.
  • vizes
    #72
    Nos, igazad van nem olvastam el pontosan, nem vettem észre a 62 fokot..
    :))
    Egyébként nem tűntél volna okostojásnak ha nem írod be a "Leírom, ha már megutáltok, legalább tanuljatok is valamit "
    és
    "Ilyen ez a matematika. Sebaj!" szövegeket. :(

    Sebaj.

    Egyébként én EOV koordinátákat használok.
  • Aquir
    #71
    az oké hogy 60-as rendszerben mérik, csak gimi óta nem kellett szögpercekbe mérni, én meg azt gyanítottam, hogy vizes alaposabban tudja illetve jobban utánanézett, hogy ilyen határozottan cáfolja meg ezt a dolgot, és amire én azt hittem hogy lehet így is mérni :)
    Onnan gondoltam ezt a módot mint ahogy a számológéppel is tizedesre lehet számolni a szöget, amit aztán átváltunk szögpercre, másodpercre

    Tehát ha a 60-as szögek jók lennének a példámon, akkor amellett jól van írva a másodpercnél kisebb egység jelölése?
  • ZilogR
    #70
    :) nem akarok okostojásnak tűnni, de mindketten tévedtek - Vizes azért, mert nem olvasta el alaposan a hozzászólásodat, te pedig Aquir azért, mert nem akarod elhinni, hogy a szögeket 60-as rendszerben mérik.

    Leírom, ha már megutáltok, legalább tanuljatok is valamit - ez nem a ti hibátok, valszeg a suliban nem volt eléggé érdekes a geometria, meg a környezetismeret :P

    Tehát: Aquir 62.954 szögmásodpercről beszélt. Nem pedig szögpercekről. Ha szögpercekről beszélt volna, akkor is tévedett volna, mert 60 szögperc 1 fokkal egyenlő. Mivel a GPS koordináták megadásánál valszeg nem használnak újfokot (ahol a teljes kör 400 újfokra van osztva, minden újfok 100 percre és minden perc 100 másodpercre), így nekem van igazam.

    Vizes, ha jobban megnézed, amit írtál példaként, annak semmi köze Aquir hozzászólásához, mivel minden egész koordinátád 0 és 60 között van. Sőt, ha átnézed az összes geocaching.hu-s koordinátát, nem fogsz találni olyat, ami innen kilógna. Ilyen ez a matematika. Sebaj!
  • Aquir
    #69
    "0..60 között változhatnak, ezért a 62.954" "nem létezik"."

    látod van más mód is :)

    egyébként meg ha tudod hol lehet az erőmű akkor menj el oda és hátha ott lesz:)
  • vizes
    #68
    Sajnos tévedsz. Használjuk a szögpercnek a tizedes elosztását is.



  • ZilogR
    #67
    Szia! Talán 2 éve a SILVA katalógusának az elejére egy reklámszakember rakott fel olyan koordinátákat, amik "nem léteznek" - remélhetőleg már kirugták: egy vezető cég ilyen bakit nem engedhet meg.

    :D Nem rosszindulatból írtam ezt: amit írtál, az nekem is eszembe jutott, de mivel mind a szögperc, mind a szögmásodperc értékek 0..60 között változhatnak, ezért a 62.954" "nem létezik".

    Ráadásul erről a helyről tudom, hogy valahol a keleti régióba eső erőmű koordinátái. Na, ja: van aki geoládákat gyüjt, van aki jó felbontású műholdképeket erőművekről :P ;)
  • Aquir
    #66
    Példa:

    "Latitude:
    (e.g., 40 02 40)Degrees, Minutes, Seconds
    Longitude:
    (e.g., -76 24 45)Degrees, Minutes, Seconds"


    gondolom akkor az elsőre ez lesz: 19 fok, 17 fokperc 62.954 fokmásodperc

    Az E talán East, az N talán North
  • ZilogR
    #65
    Valaki meg tudja mondani, az ilyen:


    E.191762.954
    N.531721.240


    koordináta megadás hogyan értelmezhető? Minden ötletnek és tippnek örülök, merre lehet ennek utánajárni...! Köszönöm!
  • vizes
    #64
    Geko már 30 E Ft. Lesd meg

    Ugyanez használtan még olcsóbban beszerezhető.
    Persze lehet mondani, hogy könnyű annak akinek van rá zsé.
    Gondoljunk bele, ha bringázni akarsz kell hozzá egy bringa, az is pénzbe kerül.
    A ládázáshoz GPS kell.
  • HUmanEmber41st
    #63
    Nah nem tudom, mit szenvedtek, 60k-ért már lehet venni egy jó kis Pocket PC-t, benne Shirf III ( egyik legjobb) 20 csatornás GPS vevővel.
    Magyarországi uti navigációra Aeromap, iGo, ládakeresésre meg a Beeline GPS progit tudom ajánlani :D
  • vizes
    #62
    Azért ez így kicsit problémás...
  • Aquir
    #61
    mármint akkor eredetileg tudni fogod pontosan hogy hol is van az adott hely? Belövöd térkép segítségével a környéket? :)
  • ZilogR
    #60
    Kitaláltam egy >>> Ú J J Á T É K O T <<<!


    Azt a nevet adom neki, hogy GoogleCaching meglesem a GPS koordinátát a GoogleEarth-ben, a képet elrakom a mobiltelefonomra és már mehetek is keresni. Így egyszerűbb, ha nincs GPS-em.
  • vizes
    #59
    Minden információt megtalálsz a http://www.geocaching.hu lapon.
    Nézz szét, hátha kedvet kapsz hozzá!
  • Aquir
    #58
    én eddig 2-őt találtam GPS nélkül csak mert ismerem a városokat :)

    papír van bennük, arra lehet írni a megtalálást, lehet kis ajándék is a következő embernek aki megtalálja :)
  • Attila8805
    #57
    És mik vannak ezekbe a ládikákokba?
    És ezt gondolom csak Gps-el lehet megtalálni.
  • Aquir
    #56
    Grat :) jó sok ládát találtál. sajna az egyetem miatt én max nyáron tudnék elmenni messzebbre, akkor is akkor mikor nincs terepgyakorlat :)
  • cukorborso18
    #55
    Ha Fejér megyében szeretne valaki ládát keresgélni, szeretném ajánlani a Dégen elhelyezett dobozkát. Gyönyörű környezetben van elrejtve,a tóparttól pár méterre.Én már sikeresen megtaláltam.
    Sok sikert hozzá!
  • vizes
    #54
    Újabb két ládával lettem gazdagabb. Így 25 ládám van.
  • KM
    #53
    Itt nézz körül: http://www.turistautak.hu/.
  • Sith
    #52
    Hali
    Hmm aszem nem nagyon találsz neked megfeleőt.
    Sima utvonal tervezőkkel sincs baj müködik hisz kis nyilacska megvan ahol ép most állsz kis pont a láda és hát egyszerüen addig kell menni mig a kis nyil rá nem megy a kis pontra :)
    azért egy iránytű használatát ajánlom mert ált az elmozdulásból számolja az irányt ha ép álsz tanácstalanul merre kéne menni akkor ugye nincs elmozdulás
    esetleg turista térképpel kiegészitve el lehet már érni bizonyos (nem is rosz)eredményeket
  • Sith
    #51
    Hali
    Hmm aszem nem nagyon találsz neked megfeleőt.
    Sima utvonal tervezőkkel sincs baj müködik hisz kis nyilacska megvan ahol ép most állsz kis pont a láda és hát egyszerüen addig kell menni mig a kis nyil rá nem megy a kis pontra :)
    azért egy iránytű használatát ajánlom mert ált az elmozdulásból számolja az irányt ha ép álsz tanácstalanul merre kéne menni akkor ugye nincs elmozdulás
    esetleg turista térképpel kiegészitve el lehet már érni bizonyos (nem is rosz)eredményeket
  • Garfield
    #50
    Sziasztok!

    GPS-es PDA-t használnék, de kérdés, hogy van-e valamilyen jó topográfiai szoftver Windows Mibile 5 alá? Merthogy az útvonaltervezőből van egy rakat, de azokat a hajamra kenhetem a vadonban.
  • vizes
    #49
    :-))
  • Aquir
    #48
    Nagyon érdekes kis kütyü, úgy hívják, hogy agy :D eddig 1 ládát és egy multit találtam meg vele Győrben és Szegeden a városok ismeretének segítségével :) (Győrben lakom, Szegeden meg egyetemre járok :) Egyébként jelenleg nincs GPS-em, de használtam már :)
  • vizes
    #47
    Milyen kütyüd van?
  • Aquir
    #46
    grat:) én most nyáron csak 2 hónapot pihenhettem, az egyetem közben meg nem nagyon érek rá most ilyenre :)
  • vizes
    #45
    A mostani hétvége két ládával gazdagította a vagyonomat.

    Szombaton a GCUROM, Ürömi séta, a mai napon pedig GCSZED, Szeder völgy Csömörön.
  • vizes
    #44
    Elsüllyedt e topik...

    Mostanában senki nem járkál ládát keresni?
  • ZilogR
    #43
    és olyan eszközt tud-e valaki, amit Nokia 3650-hez lehet csatlakoztatni BT-on keresztül és jár hozzá a jogtiszta szoftver is a Nokiához, nameg a térkép, legalább Mo-ról és természetesen az egész 20eFt alatt van?!

    -=ZR=-
  • Aquir
    #42
    Így van :)

    látom szegedi vagy, látlak a szeged connectionben :)