54
Átverés? vga
  • Inquisitor
    #54
    Offtopic, de talán mégsem:
    Forgalomba került egy rakás Radeon 9600 kártya, amik átfestet, átdobozolt GeForce 4 MX 440-es kártyák!
    Ezek mellett GF5200-nek álcázott 2001-es! SiS VGA-k is forgalomba kerültek!
    Persze a kártyák tele vannag ragsztva matricákkal, van szép kamu dobozuk, és a Bios bejelentkezést is átírták, de legalább valódi drivert tettek melléjük, mer' mezei usernek fel se tűnik!
    A driver lemezen lévő webcímre egy karácsonyfaizzó és műanyag-angyalkafröccsentő üzem oldala jön be!!!
    Állítólag Orosz honból érkezett az áldás.
    Azért ez picit durvább mint a lenti ügy. Mindenki állati óvatosan vásároljon mostanság.
  • berlin
    #53
    Kösz, eként fogok eljárni.
    És talán még a tapasztalataimat is megosztom majd e fórumon!
  • Narancs
    #52
    Én előbb megpróbálnám a boltot, bár a kártya sulinetes, sztem nem fognak tudni mit csinálni. A Fogyazstóvédelem se tud sokat tenni sztem ,mert a Gigabyte a bűnős, nem vmelyik magyar nagyker/forgalmazó.
    De azért persze meg lehet próbálni, az sem kizárt hogy a nagyker becseréli...amúgy ha jól tudom később "javítottak" a dolgon, mert ha jól emléxem mások azt mondták dobozon nem volt semmi infó a kártyáról, míg neked rajta volt hogy 128bit, ami ugyen nem igaz, tehát van alapja a panaszodnak, hisz nem azt kaptad ami a dobozon fel volt tüntetve...
  • berlin
    #51
    Narancs!

    Akkor te mit is javasolnál? üzlet vagy fogyasztóvédelem, az itt a kérdés :)
    (Nekem az utóbbival jó tapasztalatom van - igaz, a panaszt jól meg kell alapozni.)

    Előre is kösz!
  • Narancs
    #50
    Volt ilyenre is példa, hogy "kártalanították" a hasonlóképp átbaszott vevőket. Konkrétan ha jól emléxem, kb 1 éve a Sapphire kiadott egy 9800pro nevű 128bites kártyát, ami után akkora lett a fölháborodás, hogy különböző fórumokon a Sapphire termékek bojkottját tervezte a nép. Erre a Sapphire mindenkinek kicserélte a 128bites "PRO" -ját 256bitesre, és más néven hozták forgalomba a 128bites 8 pipos R350 magos kártyákat...
  • berlin
    #49
    Cső!

    Mint a topic nyitója mondom a dobozon ez áll a kártya "érdemeinek" felsorolása között (angol, német, francia, spanyol, orosz és még pár ping-pong nyelven): "all new 128-bit memory interface."
    Majd a kiskönyv 4. oldalán már ugyanezen mondatban 64-es olvasható. Ezt tnap vettem észre.
    Nyílván az eladó sem volt vele tisztába, hisz én tutira 128-bites karit szándékoztam venni -és akkor nyílván nem adja el.

    Amúgy rágyúrtam a témára: "tévedésbe ejtettek", és "kárt is okoztak", hiszen ha ezt tudom, akkor másmilyen karit veszek, amiben valóban 128-bites a busz. Ez (a fenti két tényállási elem figyelembe vételével) a Btk. 317.§. szerinti csalás.
    A kérdés csak az, ki vonható felelőségre. Én nem fogok senkit sem feljelenteni, hiszen akkor lefoglalják a karit, vagyis még ennyi videóvezérlőm sem lesz. Mire visszakapom a büntetőeljárás végén, már legfeljebb csak szobadísznek lenne jó.

    Szerintem az üzletnek kell elsősorban(!) garantálni a minőséget a vevő felé. Hiszen a vevő az üzlettel kerül kontaktba. Így nekik kell jótállni is. Bár ez egyéni véleményem.

    Utópia nevű országban a karikat vissza kellene hívni, és tulajokat kártalanítani.

    B.
  • nemcsakfeel
    #48
    lál.
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Ja, az érdekes lenne, ha a Gigabyte hirtelen meghunyászkodna a magyar fogyasztóvédelem rosszallásának hallatán és visszahívná a szériát ennyi idő után... :DDD
  • Punker
    #46
    mert a fogyasztóvédelemmel nem áll szóba a GB :)
  • Inquisitor
    #45
    Mekkora lenne az esélye, hogy történik valami?
  • ThePartyFace
    #44
    Akkor jol ertettem... Miert is nem jo a fogyasztovedelem ilyen panaszok rendezésére?
  • Narancs
    #43
    A vevőt baszta át a Gigabyte...ennyi...
  • Inquisitor
    #42
    Úgy gondolom mindenki át lett vágva, aki GB 9600-ot vett.
  • ThePartyFace
    #41
    Akkor vagy én nem értem a problémát, vagy te...
    Hogy látod? Ki lett átbaszva? Át lett baszva valaki? Bukott valaki valamit ezen a vásáron?
    Nekem egesz konkret elkepzelesem van a tortenetrol, de a te verziod valahogy nem illik a kepbe...
    Tanits!:)
  • Inquisitor
    #40
    Akkor mégegyszer, a dobozon semmilyen utalás sincs a memória sávszélleségére. Van benne egy kis füzet, ahol írja, hogy 128 bites. De azt addig nem látod, míg ki nem nyitod a dobozt és el nem olvasod.
    A gyártó pakolt 64 bites kártyát a dobozba, mivel CSAK olyat gyártott.
  • ThePartyFace
    #39
    Ki pakolt a 128bit feliratu dobozokba 64bites kartyakat? Ezt kene kideriteni es a kart megterittetni vele. Szerintem ebben tudnak segiteni.
  • Inquisitor
    #38
    Nagyon jó, hogy belinkelted, de ez nem fog segíteni. Nem átverés, legalább is nem a bolt részéről, mindegyik 64 bites.
  • ThePartyFace
    #37
    Erre való a fogyasztóvédelem!
    Fogyasztóvédelem . com - Fogyasztóvédelmi Fórum
  • Inquisitor
    #36
    Szerintem alap, hogy az ember néha szétnéz egy Aida-val, Sisoft-tal vagy hasonlóval a gépen ... nem bizalmatlanságból, csak a biztonság kevéért.
  • Inquisitor
    #35
    Ha követed az "eseményeket", akkor pár fórumban volt róla szó, hogy a Radeon 9600-á "szépült" MX440-es kártyák itthon is "kaphatóak" ...
    Valaki konkrétan azt írta, hogy látott belőle egy konténernyit, és 19.990-ért árulják őket. Mondjuk én vásárlásnál nyákról megimerném, de egy egyszerű (pláne első Radeonos) vevő nem fogja.
    És tudod mi a szomorú? 10-ből vagy 7 még csak rá se jön, hogy átverték, felteszi szépen az Forceware nevű "radeon" drivert és használja. (Mert azért ugye a driverlemezen nem ATI driver van hozzájuk.)
  • Inquisitor
    #34
    "Ha a dobozon valóban 128bit szerepel, akkor talán reklamálhatsz, próba-cseresznye"
    Ezt a szutykot SuliNetben nyomatták, volt egy pár doboz a kezemben.
    A következő a szitu, a dobozon lévő 128 bit NEM a memóriára vonatkozik, hanem a Pixelshader-re ...
    Ellenben a kis leírásban (legalább is akkor még) az szerepelt, hogy 128 bites a memória elérése. Csakhogy mint tudjuk a GigaByte CSAK 64 biteset gyártott sima 9600-ból. :(
  • LBandi
    #33
    Hát amit láttam ról szint olyan volt mint egy 5200 -as FX csak ATI logoval :D
  • Gabesz amd64
    #32
    hát nemtom hogy is történt!fagyogatott rendesen!
    de lehet a coolert raktam felrosszul! a biosba pedig normális hőfok volt!
    azt egyik nap se kép se csippogás!
    azt procicsere..
  • Gabesz amd64
    #31
    nah az szép!igen gagyin nézhetett ki!

  • Punker
    #30
    megölted mi?
  • Gabesz amd64
    #29
    nekem is olyan procim vót de meghalt!
  • Gabesz amd64
    #28
    akkor nem panaszkodhatsz!
  • Gabesz amd64
    #27
    Dehogy is!csak viccelek
  • NeoMaN
    #26
    Már itthon is van belőle, jött egy konténernyi...
  • LBandi
    #25
    A legdurvább amit hallotam :
    9600PRO-t áróltak rsuzkiban pasziv bordával rajta szép ati jellel de ha levetted az hütöt lásscsodát egy Geforce 4 Mx440 volt!!!!! EXTRALOL :D
  • Punker
    #24
    a boltos nem csinál problémát magának az átnevezgetéssel ennyi :)
  • Narancs
    #23
    Tudom, ez is egy CHS -es lista volt, csak aki nem ért hozzá szart se, az megeszi a hülyeségeket. Pláne ha a boltosnak föl se tűnik hogy vmi nem klappol...
  • nemcsakfeel
    #22
    szal lemákoltál mindent!
  • Punker
    #21
    Palomino néven kaptuk jó ideig mi is az AMD procikat a nagykertől.....
  • Narancs
    #20
    Ó, hát erről mesélhetnék.
    Én a VGA -mat GeForce 4 ti5600 néven vettem annó, a proci 2600+ Palomino volt, ami később kiderült barton.
    A memória noname -ként érkezett, és végül VM chippes tuningraomt kaptam.
    A vinyóról csak annyi volt a listán amiről választani kellett, hogy 80Gb maxtor, semmi több. Aztán küldtek egy satás vinyót.
    Mikor jeleztem az eladónak, hogy ilyen proci és VGA nem létezik, nézett rám hülye szemekkel, de nem hitte el persze...
    Végülis én mindenből a lehető legjobbat kaptam amit kaphattam. Barton proci, tuningram, sata vinyó...
  • nemcsakfeel
    #19
  • nemcsakfeel
    #18
    Mongyuk amikor én vettem sulinetes VGA-t, akkor is nekem kellett írni a nagykernek, hogy ez pontosan melyik tipus is, mert nem tudták a boltba se megmondani, hogy az a kártya 128 bites e, és hogy milyen frekvenciákon megy a mem/gpu.
    Aki utána jár azt nehezebben verik át. ennyi
  • Punker
    #17
    na jó nem mondok semmit, mert egésznap csak kóstolgatsz.....
  • Gabesz amd64
    #16
    olcson mindent!!
  • Taranov
    #15
    Olvasd el az első hozzászólást, látod, hogy bontott volt a doboz, és sulinetes.