536

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
Pirates of the Caribbean: Dead Man\'s Chest (2006)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007)

  • Punker
    #375
    biztos
  • Al Age
    #374
    Arról esetleg nem tud valaki valamit, hogy lesz-e díszdobozos, csillivilli, gyűjtői, mindhárom részt tartalmazó kiadás?
  • Real13
    #373
    Pirates of the Caribbean
    At World's end(SPOILER mentes)

    Tegnap jött el a nagy nap,végre megérkezett a mozikba Jack Sparrow és 'csapata" 3.kalandja.Az alaphangulat megvolt a film előtt,a legnagyobb popcornmenü+legnagyobb kóla mellé,Karib fejkendővel.(mondjuk szarra se jó,de legalább van biggrin.gif )Szóval,bemegyünk a moziba,előzetesek,stb,stb.....
    Aztán elkezdődik a film.Kalózokat látunk,akiket akasztanak..sok kalózt.Egyből átjön a sötét hangulat.Én már itt tudtam,hogy ez nekem nagyon de nagyon be fog jönni.
    A film elején van egy 20 perces akció rész,a következő másfél óra a cselszövéseké,az agyalásé,de itt is megütköznek párszor a szereplők, a hajók.Az utolsó 3/4 óra olyan lenyűgöző,hogy az ember szavakat nem talál.Ahogy Hepathos írta:Nem is tudtam,hogy az egész egy virtuális valóság,amit a hadsereg készített.Ilyen szintű CGI-t,hihetetlen volt,remek az akció,a poénok,minden.
    Sokaknak nem jön be ez a rész,pedig nagyon jól sikerült.Igaz,ez a Karib,már nem az a Karib,de ha elkap a hangulat,nem enged el...Az első rész mese-horror jellegét átvette a horror-horror-pár poén közbeszúrva biggrin.gif
    Sokan úgy gondoltuk,hogy Sparrow nélkül nincs Karib.Az első 30-40 perc,amiben nincs benn a kapitány,semmiben nem marad el az előző részektől,nagy piros pont a készítőknek.A szereplők jól alakítanak,Bloom karaktere ebben a filmben a legjobb ,itt kifejezetten jó az a karakter.Elizabeth karaktere is megerősödött,elszántabb lett.Sparrow laugh.gif cool.gif Barbossa ,azaz Geoffrey Rush a másik legerősebb pontja a filmnek,remek alakítást látunk tőle.A 2 hülye kalóz,Pintel és Ragetti most sokkal szórakoztatóbb,mint az előző részbe,és annyit mg mondhatok,visszatér Mullroy és Murtogg is cool.gif
    A sztori szerintem remekül sikerült,igazi kalózfilm lett,én nem éreztem sem elnyújtottnak,sem hosszúnak.Amikor másfél óra után beiktatott a mozi egy szünetet(zselé annyukat,mi ez óvódás vetítés???),mögöttem ülő gyerek meg is mondta a frankót:Ilyen filmbe minek szünet,úgy elment ez a másfél óra,észre sem vettem...
    Szóval,és összegezve:a film kiforrottabb,mint a második rész,sötétebb,hangulatosabb,és a poénok is jobbak szvsz.A befejezés nekem nagyon tetszett,igazi Karib hangulat volt cool.gif
    Nekem nagyon tetszett. rolleyes.gif
    10/10
    70%
    Film értékelésem:1.Pontos rendszer,amennyire nekem tetszett a film,egytől tízig osztályozva.2.Százalékos rendszer:A mozinetes értékelési módszer,itt a kritikusi énem alkot,legtöbbször rosszabb lesz,mint a tetszési pont,de előfordulhat,hogy jobb.
  • Jimbo86
    #372
    Csatlakoznék Rockstarhoz...sajnos.
    Én imádtam az előző két részt, meg is néztem őket jópárszor. De ez...ez katasztrofális. Rengeteg felesleges, unalmas dolog van benne és tele van sablonokkal. Sparrow poénkodásai az elején még nevettetik az embert, de a vége fele már az is fárasztott. A film elején volt egy bíztató fél óra. Ezután a film kezdett egyre inkább szétesni. Mintha az alkotók sem tudták volna merre akarnak kilyukadni. másfél-kétórás unalom. Aztán ezt egy szép félórás fináléval akarták befejezni...de nem sikerült. Olyan jelenetek voltak itt, hogy fogtuk a fejünket a haverokkal.
    És ezt mind úgy mondtam h nagy rajongója voltam az első két résznek. Szóval elég nagy csalódás volt számomra, de hát lehet másnak más lesz a véleménye. Remélem nem gáz hogy én kifejtettem a véleményem:P Ha pontozni kéne: 3/10
  • Real13
    #371
    Most jöttem meg a filmről.Engem lehengerelt.Holnap mindent m,egindoklok,féloldalas kritikát írok:)
  • Rockstar
    #370
    Nem siránkozom én. Csak a véleményem mondtam el. Végülis azért van a fórum. Én örömmel mentem a moziba és letörve jöttem ki. Sokkal több volt ebben a storyban, mint amit megcsináltak. Biztos nem egyszerű egy ilyen stroy-t összehozni és én nem is lennék képes rá, de szerintem elkapodták. Sokat akar a szarka és nem bírja a farka. Én nem akarom elvenni senkinek a kedvét. Menjetek nézzétek meg, aztán itt találkozunk megint. Mindezek ellenére 100%-ig mgvagyok győződve, hogy minden eddigi bevételi rekordot meg fog dönteni, mert az ember alapvetően kíváncsi és meg lehet vezetni, még akkor is, ha egyszer már jól elverték. De visszamész, mert azt hiszed, hogy ahol egyszer cukrot kaptál, akkor ott biztos van még. Bruckheimerék meg jót röhognek rajtunk és hátradőlve számolgatják a zöldhasúakat... :-(
  • Real13
    #369
    Nem mondtam.
  • Kmarha
    #368
    hja, szóval ha nem tetszik a film, akkor is azt kell mondani hogy: húúú, tök jó volt!!
  • Real13
    #367
    mindig csak a siránkozás,magyar mentalitás
  • mesor
    #366
    A harmadik résszel kapcsolatban teljesen egyetértek veled! :(
  • Real13
    #365
    Én nem hallgatok senkire,semmire,ma megnézem,és megmondom szerintem milyen.
  • Monoton
    #364
    én ugy vagyok vele ki mint vet ugy arat :)

    nekem nem veszi el a kedvem mivel nem nagyon foglalkoztat ilyen szempontbol más véleménye :)

    sztem te se vedd figyelembe :D
  • PJack
    #363
    ehh, na most ezzel sikerült elvenned a kedvemet, de akkor is megnézem majd egyszer!
  • Rockstar
    #362
    Hááááát...
    Én nem tudom ki hogy van vele, de szerintem hatalmas csalódás a 3.-ik rész. Tegnap néztem meg, de jobb lett volna, ha kihagyom. A silány 2.-ik rész után, a trailer alapján azt vártam, hogy visszakapjuk majd az első rész élményét, de ugyanolyan lapos és unalmas mint a 2.-ik rész volt. Akinek nem tetszett a 2.-ik rész (és sajna nagyon sokan vagyunk) annak ez sem fog, garantálom. Bár, mintha egy leheletnyivel jobb lenne mint a 2, de az első rész feelingjét már nem hozzák vissza, ezzel bizonyossá vált. Pazar látvány, jó színészek, még a sztori is elmenne valahogy, de annyira nyújtják mint a rétestésztát és soxor azon kaptam magam, hogy az órámat nézem. Nem beszélve arról, hogy a 168 perces film első 2 órájában van összesen 10 perc akció. Szóval nem tetszett. Ennek ellenére nagy rajongója leszek, legalábbis az első résznek, a többit meg felejtsük el. Viszont számíthatunk még folytatásokra, ebben biztos vagyok, most is úgy ért véget, hogy ülve hagyják a nézőt. Szóval ne várjatok sokat, szerintem. Inkább úgy menjetek be, hogy sz@r lesz és akkor még lehet, hogy tetszeni fog. Bár tudom, nehéz...
  • saw123
    #361
    huuu már a transformersért megéri.... na köszi lépek csáko máko
  • gameplusz
    #360
    Érdemes hát :)
    Saw 4 nem volt, ami volt: Die Hard 4, Transformers, meg még valami új animációs...
  • saw123
    #359
    azért érdemes elmenni rá barátnővel? modjuk én csak jót olvastam eddig róla. imdb se pontozza le (olyan gyorsan)eddig.
    és nem volt véletlenül saw 4 előzetes? :)
  • gameplusz
    #358
    Ez van, nem tudok mit csinálni.
  • saw123
    #357
    komoly? hát hogy lehet így moziba menni? ez olyan mintha szexelnél 1 lánnyal és amikor már jó lenne, hazamész... öregem
  • gameplusz
    #356
    Mert nem lett volna mivel hazajönnöm, ha megnézem, ilyen egyszerű.
  • saw123
    #355
    és akkor miért nem láttad a végét?
  • gameplusz
    #354
    Moziban láttam, miért?
  • saw123
    #353
    te
  • gameplusz
    #352
    Ki?
  • saw123
    #351
    hallod te nem moziban láttad igaz?
  • gameplusz
    #350
    Szerintem ha John Williams, akkor mindenképp elsőként Star Wars :)
  • Mincsi
    #349
    Jaj, ő is nagyon jó! Főleg a Kapj el, ha tudsz filmben alkotott nagyot! Azt nagyon jól megcsinálta.
    És Hans Zimmer meg James Newton Howard is nagyon jó páros sztem :)
  • gameplusz
    #348
    Nekem is, John Williams-szel karöltve, csak azt már nem akartam odaírni :)
  • Mincsi
    #347
    még szép, h a zene jó, Hans Zimmer a kedvenc zeneszerzőim közé tartozik.
  • gameplusz
    #346
    Egy kis felvezető cikk Port.hu módra ;)

    Hasonló jókat ír a filmről, mint én :)
  • gameplusz
    #345
    Másodiknál jóval jobbra sikerült :) Jah és nincs mit :)
  • télina
    #344
    köszi, h így összegezted:))))) mostmár van kedvem megnézni, mert eddig attól tartottam, h olyan lesz mint a 2., amit szerintem csak azért dobtak össze, h lehessen 3.:DDDDDD
  • gameplusz
    #343
    Nah akkor írom, nagy általánosságban, összegezve a filmet:

    Történet: 10/8
    Néhol eléggé zavaros a film, és a szép irodalmi nyelvbe jól bele lehet kavarodni. Sajnos az is negatívum, hogy rendkívül kiszámítható az egész eseményszál, ám Jack és Will azért néha jól bekavar a buliba. Mindezeken felül egész pofásan találták ki az egészet, nekem tetszett.

    Zene: 10/10
    Tökéletes, olyan, amilyennek lennie kell. Többet nem is érdemes mondani :)

    Látványvilág: 10/10
    Ez az, ami miatt 100%-ig megérte mégis elmennem. Gyönyörű tájak, tökéletesen kivitelezett helyszínek, egyetlen fricskát se lehet benne találni. Talán az év eddigi leglátványosabb filmje, és a zenei aláfestés is nagyon dukál hozzá.

    Humor: 10/9
    Sokat lehet rajta röhögni, itt végre kiaknázták a lehetőségeket. Főként az állatok megmozdulásai csalhatnak mosolyt az arcunkra, ám a szereplők is megmutatják néhol humoros oldalukat. Ami igazán tetszett, az a majom, és a papagáj, meg úgy alles zusammen a tervezésért gratula :) Nomeg a rákok, de nem szeretnék konkrétumokba bocsátkozni, majd meglátjátok :)

    Cselekmények: 10/9
    Nagyon eseménydús a film, annak ellenére, hogy közel 3 órás. Néhol viszont nagyon le tud ülni az egész, és megjelennek a clifhangerek, és sablonossá válik az egész.

    Összességében: véleményem szerint az eddigi legjobb rész, aki látta az előző két részt, az mindenképp nézze meg. Moziban ajánlott, egyenlőre CAM-os verziókkal ne rontsátok el az élményt. Sajnos a végét már nem láttam, de ami késik nem múlik, még párszor meg fogom nézni :)
  • saw123
    #342
    halihó kölkök!

    én most megyek barátosnémmal szombaton kaposvárra megnézni! fasza lesz már várom a 2-őt most láttam 2 napja de tetszett ilyen kalandokat várok a 3ban is.
    mondjuk 1 transzformerszt szívesebben megnéznék......
    vagy egy saw4 -et.....muhahahaha :)
  • gameplusz
    #341
    Detto. Sorstarsak vagyunk, kedves Akombakom...
  • Punker
    #340
    én a normális filmeket egyedül szeretem megnézzni, ha tehetném az egész moziból kivágnám a népet :)
  • akyyy
    #339
    nekem 2 főre szól 3 embert hívtam erre mindegyik sorba lemonjda... ráadásul az utolsó pillanatokba.. :(
  • gameplusz
    #338
    Detto :((((((((( Pedig van 2 jegyem, de egyedul nem akarok...
  • Kmarha
    #337
    Adom a címem, küldjed a jegyet!!! :D (persze együttérzünk és sajnálunk is.. :D)

  • akyyy
    #336
    affene úgy tünik nem megyek:(