88
  • mate317
    #88
    Szar film. szerintem
  • saw123
    #87
    uncsi a barátok közt nem a saw
  • mate317
    #86
    Szerintem elég uncsi a film. Pláne, ha az ember végig azt várja, mikor vágja már le a lábát a forma. Sokkal jobb lett volna úgy a sztori, hogy mennek egyik teremből a másikba, és sok kicsi kínzást talál ki nekik a szadista. Így meg tök unalom a film számomra.
  • Hegyikecske
    #85
    tegnap ment a tv2n, de amikor a pasi lefűrészelte a lábát ott bealudtam rajta... mi volt a vége ?:)
  • Prince of Máté
    #84
    hol került ezer forintba???
  • dienesoft
    #83
    De a Fűrész 3 megmagyarázza ezeket a következetlenségeket, hidd el:) érdemes megnézni, de haverokkal, halkan és ha bírod a strapát :))
  • King of Roads
    #82
    én tegnap este akartam megnézni. nem mertem
  • Amiga
    #81
    Ma láttam a filmet (kijött 990 Ft.-ért és megvettem). Szerencsére azelőtt nem is olvastam róla, csak tudtam, hogy kultfilm lett.

    Hát, jogosan...

    Amikor a végén csattant a poén, azt hittem lefordulok a székről. De komolyan. Ez az egyik legjobb horror/thriller, amit valaha láttam.

    Természetesen vannak benne következetlenségek, kisebb-nagyobb hibák. Ha viszont ezeket mérlegre tesszük, semmit nem nyomnak a latban a film élvezeti értéke mellett.
  • katze
    #80
    Ma néztem meg, gatya... :D Főleg a "slusszpoén" a végén. Nekem tetszett.
  • akyyy
    #79
    áh én mos néztme meg, ott van nagyon:) lesz belőle jó horrora akadva 4 :)
  • Cat #78
    Az amerikai cenzorok betiltották a Fűrész 2 című horror reklámját, mert a képeken levágott ujjak voltak láthatók.
  • PLackó
    #77
    elvileg októberben jön a 2. rész?
  • Jano
    #76
    Olvasol is, vagy csak képeket nézegetsz? :)
  • winnie
    #75
    nem 25M-ót, hanem usa-ban 55M-ót hozott, a világ többi részén 47M-ót.
  • winnie
    #74
    mivel ott látod a hozzászólásod alatt a film második részének poszterét, nem volt nagy kunszt kitalálni:)
  • xotyi
    #73
    remélem:) akit eddig rábeszéltem h nézze meg(pedig nem akarta)és szereti a műfajt annak a top 5 ös listában mindenképp szerepel! a filmröl vmi olyamitis olvastam h összesen 2,5 hónap alatt forgatták(?) 1,2 millió $-ból. (25 milliót hozott). ha ez igaz attol csak mégjobb a film:)
  • Loál János #72
    Tuti, hogy lesz második rész, ősszel.
  • xotyi
    #71
    talán lessz fpjtatáse. de mivel ez eggy független film igy nem hiszem és persze a történet folytatása értelmetlennek tünik mert az öreg célja ugyanaz marad. Nekem speiel az eggyik kedvenc filmem ebben a műfajban
  • Yoz
    #70
    Nagyon kitalalt otletes story jo rendezes, fojtatas gyanus lett a vege...
    Nagyon bejott nekem a film, le sem tagadhatom, azota embereket rabolok es eselyt adok nekik a javulasra...
  • Szabi84
    #69
    A legjobb rész természetesen a vége, a zenei aláfestés pedig tökéletes. Nálam tuti befutó a film.
  • menyus77
    #68
    Tényleg jó film! Végig leköti az embert, jók a csavarok.
  • Nh Shevits
    #67
    Én most végeztem a filmmel. Szerintem nagyon ütős, és asszem mindenki elmondta már hogy miért jó (zene, alapötlet, stb..) amit én osztok is, és egyetértek velük. Nekem is ott ment el a film, hogy levágja a lábát
    1) miután már kinyírták (elvileg) a családját, tehát nincs értelme lelőnie a társát
    2) fűrésszel csak a legvégső esetben vágnám le a lábam és ő még nem volt abban, mert pl nem tartott senki pisztolyt a fejéhez, ellentétben a feleségével.
    Ami mégis magyarázatot ad a 2)-es pontban leírt felvetésemre az az, hogy láthatóan sokkot kapott, de legalábbis egy kicsit megőrült: vagyis nem volt beszámítható állapotban, nem gondolta át mit csinál.
    Ettől függetlenül sok rossz kritika nem érheti a filmet, tökéletesség szempontjából nálam 10 csillagból 9et elvisz, főleg az alapötlet miatt.
  • Zillo
    #66
    Ja,viszont műfaj ügyileg eltévedtek.Ha ez horror akkor én benzolcső vagyok.
  • Zillo
    #65
    Nagyon tetszett a film,főleg a végén a váratlan fordulat.Moziban is játszák vagy fogják játszani?
  • stukov
    #64
    Magának sose vágja le az ember a lábát ilyen nyiszatolós módon.
  • bertino
    #63
    Ez baróóóóó jó film
  • throwthisaway
    #62
    Engem csak az zavart túlságosan, hogy nagyon törekedtek a készítők az alacsony korhatárra.
    A téma alapján sokkal brutálisabb is lehetett volna a képi anyag.
    A hanganyag viszont zseniális.
    Mr. Clouser újra bizonyított.

    u.i.:
    A Hetedik szerintem jóval vadabb.
  • Zoleeca
    #61
    Megnéztem, és ajánlom mindenkinek. (Nekem pl a Hetedik nem tetszett annyira mint ez)
    Igaz hogy vannak benne hibák, de én nem arra koncentráltam a film közben :)
    Különösen az a tényleg nyomasztó hangulat tetszett benne ami abból a lepukkant wc-ből sugárzott.

    Nézze megfelé mindenki (Silent Hill fanoknak kötelező! Vagy csak nekem volt ismerős a hangulat valahonnan?)
  • tomsolo
    #60
    O.o miasz!
  • booyaa
    #59
    Voltak benne olyan "kelepcék" ami kib... túl emlékeztetett egy TOOL klippre.De osztom a véleményt piti pénzből ilyen filmet...
  • Kis-Bob
    #58
    szerintem a költségvetéséhez képest fantasztikus eredményt értek el. Nekem nagyon tetszett. Egyébként minden filmet leht fikázni, ezt is. De szerintem nagyon jó.
  • KeKKSZike
    #57
    Milyen hibát találtál benne?

    Nekem nagyon tetszik a film, nem tudom, hogy-hogy lehet ilyet kitalálni, de most komolyan?! :O :D
  • Killgore
    #56
    Megnéztem.. eléggé sok a filmhiba benne sanja, de azért jó film.
  • Killgore
    #55
    na igen, a kritika arra való, ha nem tudnád :P

    Mielőtt belekötnél, a jókritika az máshol található :P
  • Jano
    #54
    Ostobaságuk azt diktálja nekik, hogy a túlzott lehúzás nagyon menő, főleg úgy, hogy meg sem nézik a filmet teljes egészében. Tök hájperek, kúlosak, meg májerek!!!!!!!!!!!!!
    :O))))))7)
  • booyaa
    #53
    én köbö 3 hete láttam ezt a filmet és én is olvastam rengeteg pocskondiázó hozzászólást!!!Ezek szerint lehet mi vagyunk az igénytelenek de nekem rohadt mód tetszik akinek meg más a véleménye az...
  • Cat #52
    http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/furesz/
    asszem többet nem olvasok index filmkritikát, totál értelmetlen,
    mindegyiknek ugyanaz a tartalma, csak fikázás megy ott ezerrel, az itteni véleményekből meg az látszik hogy jó film, és a 120 milliós bevétel is ezt mutatja...
    érthetetlen miért vannak ennyire elszállva maguktól
  • Zocsi
    #51
    Hmmm... Én is megnéztem a filmet kb. két hete. Egy hawerom mondta, hogy még nem látott ilyen parás horror filmet. Gondoltam megnézem én is, szeretek néha borzongani. Háááát, csalódtam. Szerintem elég gyengécske. Az alapötlet nem lett volna rossz, de tényleg vannak átgondolatlan dolgok. Néhányat már említettek. (Mondjuk ha kinyírnák a családom én lehet, hogy nem vágnám le a lábam, legalábbis elsőre biztos nem. A másik, hogy miért nem vette le az ingét és húzta azzal magához a mobilt?) Mindenesetre teccett, hogy nem happy end a vége. Igazából szerintem a színészi alakítások voltak gyengék. Az orvos pali elég gyengé játsza az összetört elkeseredett embert. Nem tom, lehet, hogy én vagyok láma, de nekem az se tiszta - így egy megnézés után -, hogy mik a gyilkos tiszta indítékai. Miért pont azokkal az emberekkel végez. A gyilkolási modszerei mondjuk ötletesek, jól átgondoltak, de könyörgöm ő is hibázhatna néha... LOL Nekem ez a film az egyszernézhető amrikai horror kategóriába tartozik. A 7. ehhez képest... Az alapmű, többször nézhető, jó film!
  • csomi
    #50
    Vegigolvasva, latom koran van meg :).
  • csomi
    #49
    Ebben tokeletesen igazad van Kelta. De mindez nemazert van mert annyira kotozkodo volnek, hanem mar nagyon kezdtem unni egy ido utan, hogy egy-egy filmben nehany szereplo ugy viselkedik, hogy mar egy fejlettebb jatek AI-je jobbat produkalna abban a helyzetben. SZvsz a jo film egyikt titka, hogy ha nagyvonalakban is te torekszik az eletszerusegre, igazabol akkor borzong meg az ember ha tenyleg at tudja erezni az ember a szituaciot. Mellesleg ebbol a szempontbol az elmult evek egyik legnagyobb csalodasa szamomra a Terminator3 volt. Nah az egy tipikus ellenpeldaja annak amit elvarnek egy filmtol, pedig ha a T1 es T2-t nem lattam vagy a 50x egyszer sem. Amugy a 13. emeletet nagyon szeretem, termeszetesen a matrixot es hogy egy regi klasszikust is emlitsek A gonosz halottak (regebben gyokerek neven is futott) remekmuveket.