27
  • MainStream
    #27
    "Longhorm" by Palika22, lol
  • NEXUS6
    #26
    Majd akkor írok jobb oprendszert mint a win, ha a M$ végre hajlandó lesz jobb oprendszert írni mint a következők:

    Amiga
    BeOs
    Linux
    FreeBSD
    QNX
    stb.

    Addig ugyanis nem nagy kihívást látok a dologban;))))
  • Ahhoj
    #25
    najó, de van akinek van ideje/kedve/tudása erre, van akinek meg nincs .)
    meg hiába, van olyan pozitív tulajdonsága is azért a win xp-nek, ami a linuxról nem elmondható, de ez már csak igényektől függ hogy kell-e neked ez vagy sem ;)
  • Ratty
    #24
    Hát az a félig nyílt foráskód is jobb lsz mint a semmi:) A GUI meg nem pont a classic nézetre váltás. Meg valahogy jobban szeretem magamnak összerakni az oprendszert, és tudni h mit csinál:)
  • Ahhoj
    #23
    így így
  • RpPRO
    #22
    Mennyi lelkes windows fikazo osszegyult itt kerem szepen.

    Irjatok jobb oprendszert es aztan oszthatod az eszt.
  • Ahhoj
    #21
    ja, tényleg meg lehetne kisebb gépigényűre írni a programokat... assembly-ben :P
  • Keldor
    #20
    erre majd veszek 1 külön vinyót az bizti:)
  • benczurzs
    #19
    Ez így van.
    Egy Nagy Cég(!) egyik benfentesével volt szerencsém beszélni, és ő elmondta:
    Tényleg, azért adnak ki egyre nagyobb hardvert igénylő programokat, hogy mennjen a
    hardwer-iparnak is.

    Beszélgetünk vele a cége által fejlesztett programról, és hogy milyen gép kell alá.....
    és kérdeztük, hogy miért kell alá ilyen nagy ?
    Mi meg tudnánk írni kissebb gépre is.
    Látta, hogy mi is értünk hozzá.....
    Így elmondta, hogy így kell(!) csinálni.
    Mert különben a hardveripar leáldozik.

    Végiggondoltuk........
    Ha minden program a következő 5-10 évben menne a mostani gépemen (nem csúcs, de jó)
    akkor ki venne új gépet ?
  • Jinx McHale
    #18
    Ez esetben részben beszélhetünk GUI váltásról, noha nem olyan mint Linux alatt. A kék, szürke, és olajzöld csilivili skin a Luna (már ha jól emlékszem a nevére) rendszerre alapul, a "classic" mód pedig az előző Windows (2000) megjelenítő továbbfejlesztett rendszerére.
  • Ahhoj
    #17
    ne haragudj meg, de tudod bármilyen user-friendly -nek legyen kikiáltva egy win xp, ahhoz is érteni kell, ha azt akarod, jó is legyen ;)
    nekem legalább is nem fagyott eddig többször az xp-m, mint amennyit látok linuxot fagyni ;)

    szumma szummárum, ha nem vesszük elő m$ ellenességünket, azért az xp már nevezhető oprendszernek
  • asysoft
    #16
    Kíváncsi vagyok erre a Longhornra. Már annyi ideje fejlesztik, remélem végre sikerül valami igazán jót összehozniuk.
  • asysoft
    #15
    Vannak-3rd fejlesztők által készített) alternatív GUI-k, pl a LifeStep.
  • hornbali
    #14
    Áhh, erre kíváncsi leszek.
  • Bulamer
    #13
    ez nekunk jó vagy róssz?
  • entreri
    #12
    "Ott a classic mód"

    öööö. Szeritnem te a skinekről beszélsz.

    Az, hogy stílust váltunk, kékes/zöldes/klasszik az még nem GUI váltás
  • Antychrist
    #11
    Csak jobb lesz az XP-nél, ahhoz hogy szarabbat alkossanak már tehetség kéne...
  • lokko
    #10
    több fícsör, ezoterikusabb GUI = nagyobb gépigény. De ki mondta hogy nem lehet az XP-ben gui-t váltani? Ott a classic mód, ha fullad a gép a win XP stílustól ... a nyílt forrásra meg egyszerűen rákényszerűl az m$, mert minden állami megrendelést el fog bukni ha így nyomja tovább, ami teljesen logikus, mert melyik állam kockáztatná meg azt hogy a CIA olyan kódrészeket is belerakathat a m$-el a winbe hogy simán kikémlelhetőek lennének teljes állami, projektek, és ez a turpisság ki sem derül ...
  • FTeR
    #9
    hidd el, sokan lefogját tölteni, márcsak kiváncsiságból is.
    eddig még minden M$ OS bétánál így volt.
  • FTeR
    #8
    ha leteszel 1-2 M$ vizsgát, akkor már most is sok forrásanyaghoz és leíráshoz hozzáférhetsz.
    na ezt fogják bővíteni...
  • mEkLaU
    #7
    uj gépet nem kell venni, sok ramot kell venni csak, oprendszerek kevésbé procifüggöek, inkább gyors merev kell és sok ram
  • palika22
    #6
    Hi! Én meg arra emlékszem valahonnan, hogy ez a Longhorm szabályos erőművet igényel a mostani XP-vel szemben. Vagyis írány a bót és vögyé új gépet is jópézé..... Lehet, pang egy kicsit a hardware ipar, ideje beindítani, vagyis nyomni a Longhornt. (Vagy csak rosszmájú vagyok??)
  • Killgore
    #5
    Nem azt mondtam, hogy lecserélem, hanem már nagyon várom, mert kivi leszek rá hogy milyen. majd lecserélem az xp-t ha már megbizonyosodtam, hogy a longhorn jobb. addig nem :)
  • blackeagle
    #4
    "Mégis úgy vélem, hogy mindenki azon lesz, hogy kiderítse, mit tartalmaz az előzetes, és mit nem" - miről beszél ez a barom ? Marhára nem vagyok kiváncsi az m$ újabb szemetére.
  • Ratty
    #3
    "jól működő XP-t"....Na ebbe ne menjünk bele:P
    Engem inkább az érdekelne, hogy igaz lesz-e a hír, amit még régebben olvastam, hogy valamilyen szinten nyílt forrású lesz a dolog. Bocs ha tévedek, de nekem valami így rémlik.
    Ja és az is jó lenne, ha végre tanulnának a linuxos példából, és mondjuk azért már lenne beleszólásod h mondjuk melyik gui-t használod. Jó mondjuk ettől függetlenül még nem fogok win-t használni, de tuti lesz pár haver aki egybő rátapad h hű de jó meg minden, de nem megy, tehát kell új gép...
  • The Hedgehog
    #2
    El tudom képzelni majd a sok lammert aki fogja és lecseréli a jól működő XP-t a Longhorn BETA-jára :D lesz ám sirás rívás!
  • Killgore
    #1
    Kiváncsi leszek a Longhornra. Már nagyon várom :)