422
melyiket használod miért stb melyiket utálod stb csak az érdekesség kedvéért :)
  • Mike
    #22
    ok, de ha hagyod, hogy hadd tolakodjanak, menj csak felkiálltással, szal nemtom, öcsém pl. olyan, hogy mellette az anyóson az utas hamarabb kezd óbégatni, mint ő :)
  • Punkerwork
    #21
    néha mikor megyek főnökkel pestre jókat röhögünk a sok barmon, cikázik a sávok között és közben nyomja a dudát mint az ökör persze semmivel se halad gyorsabban mintha gyugisan menne :)

    mondjuk ha minden nap ebben kéne élnem tuti bekattanék.
  • Mike
    #20
    hm, abból már 5 liter benzint is lehet venni
  • Punkerwork
    #19
    engem nem a dugó idegesítene hanem a többi ember :)
  • Mike
    #18
    mondjuk van akit nem idegesít a dugó
    ha az ember beletörődik a dugóba, meg majd egszer úgyis eljut oda, ahová menni szeretne, nem olyan vészes :)
  • burkusdió
    #17
    Kecskeméten tömegközlekedni reggel fél 7 és fél nyolc között , illetve délután 2 körül szinte képtelenség...

    Én a 7 órási 11-esnek nevezett busszal járnék suluiba, ami valahogy 6:55 és 7:05 között jár (pontos érkezést kiszámítani lehetetlen). Ráadásul van amikor távolságit küldenek, arra felférni képtelenség, pedig a hátuljába steppelni tudnék.

    Ráadásul a kiba bérlet mostmán 1200Ft :SSSSS
  • Loál János #16
    Nekem nem éri meg autóval járni, ugyanis sokszor később érnék be, mint tömeggel, és mivel Pestszerte remekül megoldott a parkolási kérdés, azzal is szívnom kéne (óránként kimenni huszasokat dobálni a gépbe), és félteném is a kocsit, sok autós kollégát meghúztak, megkarcoltak, visszapillantóját törték le a környéken.
    Elég stresszes a munkám (kinek nem), egy húzósabb nap után kedvem, és energiám se lenne a forgalomban az anyázásokat hallgatni, vagy anyázni, dudaszóban idegeskedni (Nyugati környéke).
    Inkább járok a tömeggel.
  • Mike
    #15
    nem tragaccsal kell járni, hanem Assistance-szal :))
  • Punkerwork
    #14
    itt nem ennyire rossz buszozni, csak kevés a járat sokat kell várni :(
  • Mike
    #13
    szerintem mind a kettő jó, illetve vannak előnyei és hátrányai
    én használom mind a kettőt

    autó:
    + kényelmes, üldögélsz, szól a zene, megy a légkondi, nincs büdös, senki nem mászik a képedbe, vidám dolog kinézegetni a sok lúzerre, aki a megállóben didereg/izzad :), nem kell a buszra, induéásra várni
    - dugó, drága a benzin, nincs vagy drága a parkolóhely

    tömegközlekedés:
    + autóhoz képest soxor gyorsabb, olcsó, vidám dolog elnézegetni az utasokat amint azon háborognak, hogy emnnyi az autós, és mindenki egyedül ül a kocsiban, vannak jó nők, lehet aludni, olvasni, bambulni
    - kosz, bűz, többi ember, hajléktalanok, várni kell
  • Dr DeViLKiNG
    #12
    rám most pl egy 4 órás oda-vissza út vár, egy 10 perces beiratkozás miatt...
    most jó lenne a kocsi ~
  • Dr DeViLKiNG
    #11
    majd beajánlak :DDD
  • Random work
    #10
    Szerinted gyorsabb lenne? Kényelmesebbnek tuti kényelmesebb, de drágább és veszélyesebb is.

    Pl. anno télen le is tettem a kocsit mert nem elég nekem vigyáznom elég ha egy idióta a parkoló kocsimnak csúszik már én szívok vagy telinyomják sóval. Lopástól nem félek mert nem egy népszerű kocsi a tolvajok között.
  • Vlala #9
    Közelre bicaj is jó szerintem, persze nem -10-ben... marad a busz, bár az autó kényelmesebb, több is vele a gond. Pl. ha lerobbansz, hóembert építhetsz magadból az úton, mert segítőkész, állandóan Emberi Segítségért, adományokért rimánkodó társadalmunkban órákig egy ember sincs, aki megállna melleted;
    Az előbb említett balesetek;
    Szerncsés helyzetben vagyok, 100 méterre sem lakom a buszmegállótól, a munkahelyem előtt is van egy, és közvetlen járattal utazhatok oda-vissza;
    Mindezek ellenére jobban szeretek autózni. Akkor indul, amikor én akarom, nem kell hozzá időzíteni, a fűtés is jobban szám íze szerinti :-) és a legfontosabb érv, hogy nem szólnak rám, ha szellentek.
  • Punkerwork
    #8
    szerintem a 2 közötti egyensúlyt kéne megtalálni. :)
  • Taranov
    #7
    Hát már egy ideje BKV-val járok, és nagyon szívesen közlekednék inkább kocsival.
  • Random work
    #6
    Pontosan! Az autó elég arra, hogy akkor használd amikor a busz nem lenne elég pl családi bevásárlás, buli egyéb.

    Én buliba szoktam kocsival menni mivel falun lakok Szeged 10km az utolsó busz meg 22-kor megy az első meg csak 5-kor indul. Viszon nem szoktam inni amúgy se.
  • Random work
    #5
    Erről már nem kevés vita volt. Én évekig autóval közlekedtem havi 25-30 ezret kiadva benzinre és egyébre plusz meghúzták egyszer a kocsimat.

    Most egy éve buszozok havi 7ezer a bérlet csak távolsági busszal megyek nincs rajta tömeg mert elkerülöm az iskolai járatokat. Persze a 80%-ot cég téríti a bérletből így még olcsóbb autót csak hétvégén veszem elő vagy amikor sokáig bent maradok.
  • Rafaelo
    #4
    én sokat autóztam pesten nagy távolságokat de visszahúzok a bkv felé
    a sok dugo meg idegeskedés egykét életveszélyes helyzet miatt remélem nem én érzek így egyedül ,persze a kocsival jókat lehet kirándulni stb
  • Sephi
    #3
    Nagyvaradon lakom. A varost 2 ora allat at lehet setalni. Sot ha sietel meg hamarabb. :D
  • Punkerwork
    #2
    gyalog vagy autó, mondjuk nekem könnyű mert Egerben nincsenek igazán távolságok (így nincs is rendes tömegközlekedés) melóba 10 perces sétával lent vagyok, ha bulizni megyek is max 15-20 perc azt meg ki lehet bírni meg zülleni minek mennék kocsival :)
  • Rafaelo
    #1
    nyitok