422
melyiket használod miért stb melyiket utálod stb csak az érdekesség kedvéért :)
  • KolkaF
    #422
  • Desiderata #421
    utálom a csöves szagot a buszon
    hogy gusztustalan az ülés
    nem fér el a lábam
    mocskos az ablak, a kapaszkodó, minden
    magas a súlypont és rángat ide-oda
    rossz az út a busz alatt
    autósok direkt betartanak a busznak
    állnak a dugóban a többi autóval együtt
    nincs légkondi, ha van akkor túl erős vagy ki van kapcsolva
    stb...
  • Ritschie
    #420
    Kocsival járok.Kényelmesebb, gyorsabb, számomra olcsóbb, kúltúráltabb, higiénikusabb, tudok közben zenélni, dohányozni, nem kell nyomorogni, csak az van körlöttem akit szeretnék h ott legyen, háztól célig visz, nem kell rá várni, sokkal kisebb az esélye, hogy bajba keveredjen az ember, nem kell senkihez alkalmaszkodni, és nem utolsó sorban imádok vezetni, szeretem a kocsikat valamint az utazást.
  • Christo
    #419
    Szeptember végén jön az új KRESZ
  • Dead
    #418
    Bezony
  • kissl
    #417
    útálom: szeretem:
  • Punkerwork
    #416
    ja :(
  • Mike
    #415
    ebből már megint csak pénzsíbolás lesz
  • Punkerwork
    #414
    "Az autópálya-beruházások államháztartáson kívülre helyezése után a az ország mintegy 170 ezer kilométernyi közúthálózatának kezelői feladataitól is megszabadítaná a költségvetést a gazdasági tárca - írja a Népszabadság.


    A 12 milliárd forintos országos útvagyon üzemeltetésére, fenntartására és fejlesztésére hozzák létre az Útpénztári Finanszírozó Rt.-t, amely jövőre mintegy 300 milliárd forintból gazdálkodna. A társaság irányítása Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter korábbi üzleti partnerének, Horváth Lászlónak, a szombathelyi Elender Computer Kft. tulajdonosának feladata lenne - írja a Népszabadság."


  • Mike
    #413
    nem tudom, én idáig olyanokról olvastam, amikor ellenőr bántalmazta bliccelőt

    biztos olcsó lesz a razzia egész évre, talán a bliccelők kizárása a költségek egy részét is fedezni fogja
  • Punkerwork
    #412
    "Totális ellenőrzési kezdődik csütörtökön a metróban: biztonsági őrökkel megerősített BKV jegyellenőrök már a bejáratnál mindenkit ellenőriznek, így az állomás területére már csak az jut be, akinek érvényes jegye van - írja a Népszabadság. Sűrűbb ellenőrzésre a felszíni járatokon is számítani kell.


    Csütörtökön szigorú ellenőrzés kezdődik a metróban: az ellenőrök már a bejáratnál ellenőriznek mindenkit. A megerősített szolgálatok csütörtöktől az év végéig a felszíni járatokon is ellenőriznek, az eddig megszokottnál jóval gyakrabban - mondta a Népszabadságnak Lucza Mihály, a társaság menetdíj-bevételi főosztályvezetője.

    A razzia nem egyszeri kampány, hanem év végéig tartó rendszer lesz a tömegközlekedésben. Az akcióban a Metró Biztonsági Szolgálat emberei vesznek részt, az ellenőrök mellett azonban egy kicsit más lesz a feladatuk, mint eddig. Nem csak a jegyellenőrök tekintélyének növelése, hanem testi épségük védelme is a dolguk lesz. A bliccelők némelyike ugyanis nemcsak arrogáns, hanem tettleg is bántalmazza az ellenőröket - mondta Lucza."





  • Mike
    #411
    a HÉV minden megállója végig egy üvegkaltika lesz?
  • Punkerwork
    #410
    kérdezd meg a BKV-t :)
  • Mike
    #409
    és ha két emeber egymáshoz tapadva megy be a kapun egyszerre? vagy forgóajtó lesz? és ha valaki túl kövér az beszorul? vagy mindenhol lesz őr? és a buszon hogy képzelik ezt megvalósítani?
  • Punkerwork
    #408
    "Ott készül el először az a zárt elektronikus rendszer, amelynek legfontosabb része a beengedő kapu lesz. Ez csak az elektronikus kártyára nyílik majd, s akinek nincs ilyen, az nem jut be."

    elolvastad egyáltalán? :)
  • Mike
    #407
    hogy nem tudsz bemenni? lesz kapu? vagy mi?
  • Taranov
    #406
    Nem tudsz bemenni kártya nélkül, nemde?
  • Punkerwork
    #405
    tény hogy nem lehet minden lógóst kiszűrni, de legalább megpróbálják.
  • Mike
    #404
    kitapultálja a metróból, hévből?

    ne fárassz már
  • Punkerwork
    #403
    ott később vezetik majd be
  • Mike
    #402
    és hogy szűri ki a bliccelőket? kikatapultálja a buszból?
  • Taranov
    #401
    Jó lenne, de érdekes lesz.
  • Punker
    #400
    itt "lejár" aszem 1-2 hónapig jó áremelés után még a régi.
  • Punker
    #399
    "Megszűnnek a megszokott BKV-jegyek és -bérletek, s helyettük egy év múlva már csipkártyával utazunk - írja a szombati Népszabadság. Az elektronikus rendszer a metróra és a HÉV-re kerül föl majd először, a villamosokon és a buszokon kell majd legtovább papírjegyet használni.


    Megszűnnek a megszokott BKV-jegyek és -bérletek, s helyüket egy év múlva fokozatosan a csipkártyás utazási igazolványok veszik át. A tervek szerint 2006. március elsejétől már kártyákkal kell utazni a Millenniumi Földalattin - írja a Népszabadság. Ott készül el először az a zárt elektronikus rendszer, amelynek legfontosabb része a beengedő kapu lesz. Ez csak az elektronikus kártyára nyílik majd, s akinek nincs ilyen, az nem jut be.

    Ugyanilyen elv alapján működik majd a korszerű jegykezelés a két metróvonalon, s tervek szerint a Hév területén is. Végül a buszokra és a villamosokra is felkerülnek az intelligens jegyolvasó berendezések, de a felszíni járatokon nem lehet a kapunyitós, zárt rendszert kialakítani. Ezeken a járműveken kell majd legtovább papírjegyet használni.

    A rendszer kiépítésére és üzemeltetésére, valamint az igazolványok gyártására is nyilvános pályázaton keresik a befektetőket. Eredményhirdetésre nyár közepén lehet számítani. A teljes beruházás 10-15 milliárd forint között lesz, a BKV haszna pedig az a milliárdos nagyságrendű bevétel lesz évente, amelytől a bliccelők jelenleg megfosztják a társaságot."

    szerintetek ez működni fog?


  • Taranov
    #398
    Itt is akörül van, de pontosan nem tudom, sosem veszek jegyet. Azt tudom, hogy sosem jár le, tehát érdemes lett volna régen venni sokat, de mostmár nem.
  • Punkerwork
    #397
    ott mennyi a jegy? itt emelés elött volt 160 pénz és finoman szólva nulla a tömegközlekedés használhatósága, illetve csak észak-dél irányba van értelme közlekedni :)
  • Taranov
    #396
    Mondjuk a felnőttbérlet talán tényleg kicsit drága, de a tanuló egyáltalán nem. A jegy az már drága.
  • Mike
    #395
    megdöbbentő!
  • Mike
    #394
    én azokat sem szeretem, akik a tanulóbérlet "drágaságán" hörögnek

    vegyenek rajta benzint, akkor majd nézhetnek
  • Punkerwork
    #393
    akkor gondolom a hajót se fogod szeretni ha ott se lehet lógni.....
  • BomBa
    #392
    lehet :)
  • BomBa
    #391
    Én csak akkor veszek ha metróval utazok mert ott van ellenőr. :)
  • Punkerwork
    #390
    soha nem értettem a folyamatos bliccelőket, mert hogy 1x-2x nem vesz jegyet az még talán ok, de hogy soha nem vesz bérletet és még neki nagy a pofája az nekem sok lenne, tuti beverném 1-2 tetű pofáját.
  • Taranov
    #389
    Senki sem szereti, ha megbüntetik, de ha egy udvarias és ápolt ember büntetné meg, az még mindig jobb lenne, mintha ilyenek.
    A rendőröket sem azért utálják, mert büntetnek, hanem mert egyébként nem csinálnak semmi hasznosat, és bunkók is, állítólag. Nekem nincs dolgom velük.
  • Punkerwork
    #388
    vagy egyszerűen csak elegük van abból hogy mindenki utálja őket :)
  • Taranov
    #387
    Ott is láttam már kigombolt inggel ellenőrt. Szerintem túl sokat engednek meg maguknak.
    Nem ilyen munkára lennek érdemesek ezek az emberek.
  • Punkerwork
    #386
    én még csak a metró kijáratnál láttam ellenőrt :)
  • Taranov
    #385
    Nem büntettek meg, szoktam bérletet venni, csak nem értettem, hogy lehet egy ellenőr ilyen. Lehet, hogy utcaseprőnek/fedél nélkül árusnak/BKV ellenőrnek ugyanaz a büdös réteg megy.
  • Punkerwork
    #384
    na mondjuk szombathelyre mindig kocsival megyünk :)
  • BomBa
    #383
    Megbüntettek? Amúgy nem értem, hogyan szállhatnak fel ilyen ellenőrök, azért az ellenőrség és az utcaseprő állás között még1 van egy minimális szintkülönbség. :P