230
biztos van már ilyen topic, de szerintem a Corona :)
  • Mike
    #70
    eredeti Tuborg
  • Taranov
    #69
    Igazad van, az összes sör közül legjobb nincs, mert tényleg van, aki az édesebb söröket szereti, van aki a kesernyésebbeket, de vannak versenyek, ahol a figyelembevett szempontok alapján, az azon résztvevő sörök közül hirdetnek győztest.
    Módosítom akkor úgy, hogy egy (vagy több) versenyen úgy döntött a zsűri, hogy a Tuborg készül a legjobb vízből, ezért azok közül, eszerint a szempont szerint (tehát a vízminőség) a Tuborg volt a legjobb.
  • Rózsalány
    #68
    lehet népszerűtlen leszek...: alkoholmentes stella artios ÉS a tuborg.
  • DanielT
    #67
    Hogy neked is tessen: tegnap amikor az első kommentemet írtam éppen kivégeztem egy üveg Heinekent :) Valószínűleg nem jól fogalmaztam, mert nem azt akartam írni, hogy nem jó, hanem, hogy semmi különös, ami miatt érdemes túl sok dícsérő szót fecsérelni rá.

    Egyébként látszik, hogy jól működik a marketing, mert a 3 legjobban reklámozott külföldi sört preferálja mindenki (nem itt a fórumon, bár itt is) ezek pedig: Heinken, Stella, Tuborg. Trendi ezeket a söröket szeretni és trendi még csak meg sem említeni, hogy valaki magyar sört iszik.

    Hogy ne legyen megint félreértés: ezek valóban jó sörök! Van még itthon 1 24db-os 3decis Tuborg karton, a Heineken eeeeefogyott, de nagyon jó a Borsodi is, sőt kísérletezek ezekkel a nagyon olcsó Teszkós német sörökkel is, meglepően jók, eddig 1 vagy 2 fajta volt szerintem ihatatlan(lehet, hogy másnak viszont ízlik).
  • DanielT
    #66
    1.Írtam, hogy nincs leggyorsabb autó?
    2.Ki állapítja meg, hogy melyik a legjobb minőségű sör? Van világszervezet, amely egyezményesen elismeri, hogy: "Igen, ez meg ez a a sör készül a legjobb alapanyagokból, tehát ez a legjobb." ?
  • DanielT
    #65
    Nem biztos, hogy pont erre a kommentemre kellene reagálnod... de nyugodtan mesélhetsz, érdeklődve hallgatom!
  • Taranov
    #64
    De van leggyorsabb autó.
    Szerintem így nézve van legjobb minőségű sör is, vagy legjobb minőségű vízből készülő sör, az más dolog, ha a a te ízlésednek egy másik felel meg.
    A legjobbat én sem úgy értettem, hogy az, amelyik neked legjobban ízlik.
  • Ch_Slater
    #63
    Guiness...
  • fifi
    #62
    meséljek neked németországi sörfesztiválos élményeimről ahol ráadásul méterre/!/ kellett kérni a nedűt???
    vagy inkább ne, mert erről is csak neked lehet bármi fogalmad...
  • Gregi
    #61
    Sárkánysör, esetleg Pannon, mindegyiknek olyan finom kis vizes íze van. :)
  • krisztike
    #60
    Kőbányai
  • GregSB
    #59
    Csapolt Guiness :D
  • The Garrett
    #58
    kelt a legjobb .
  • uv
    #57
    BORSODI
  • krisztike
    #56
    Maradok ott,hogy a férjem söréből néha iszok 1 kortyot,a félédes vörösbor jobban ízlik vagy a tokaji aszu,bocsi.
  • cyrus #55
    szubjektiv topik ergó flém lesz :D
  • Sephi
    #54
    Tuborg!!!
  • Dichter
    #53
    Akkor hogy DanielT-nek is tessen:

    én amikor tehetem Heinekent veszek, vagy Coronitát.
  • krisztike
    #52
    Igazat adok.Van,akinek mindegy de van,aki 1-e esküszik és olyan is,aki "minden,ami a-val kezdődik"-re.
  • The Garrett
    #51
    A sör topik? :P
  • DanielT
    #50
    Egyébként meg nincs legjobb sör. Ugyanúgy, ahogy nincs legjobb autó, nő, stb... kinek mi tetszik a legjobban.
  • DanielT
    #49
    Nem :P

    Rohadtul szubjektív ez a melyik sör a legjobb dolog, főleg azt tudván, hogy senki nem képes 100% megkülönböztetni őket egymástól. Ezzel lehet vitatkozni, csak nincs értelme, mert bárkivel állom a fogadást, hogy lerakok 5 pohár sört, és megmondom, hogy melyik márkák vannak felsorakoztatva, mondja meg melyik-melyik. Láttam egy ilyen tesztet egy bazinagy sörszakértővel, csak ott 10 fajtával nyomatták és ahányszor próbálták (egymás után) soha nem lett ugyanaz az eredmény, nem találta el a fószer.

    Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek jellegzetes ízű sörök, de többen akkora populár szarokat istenítenek (jeles képviselők: Stella, Heineken) amiket csak akkor lehet esetleg megkülönböztetni, ha egymás után azonnal issza az ember és nagyon figyel.

    Egy Guinesst nyilván nem kever össze az ember, de ugyanaz áll az Arany Ászokra is, mert olyan szaga/íze (bráf) nincs egy sörnek se :))
  • Hangianix
    #48
    Tonik nem is keseru :<

    Dreher Bak, meg ugyis ugy nez ki, mint a gepikola, lehet ott egybol azt adtak. :)
  • St
    #47
    najó, meg a búzasörök is jók (ihatók), citromlével
  • burkusdió
    #46
    barnasör nagyon fincsa
    egyébként meg kólával, vagy fantával minden sör nagyon jó
  • burkusdió
    #45
    elég durva látvány :DDDDD
    mondjuk volt benne már olyan 1-1,5 üveg Barackos vodkalikőr :DDDDDDD
  • St
    #44
    így van :)
  • St
    #43
    ha már keserű, akkor inkább tonik, vagy grapefuitlé...

    sörökkel volt alkalmam megismerkedni, németországban 12 évvel ezelőtt csaposként dolgoztam, 9 félét kellett mérnem (mindnek elég gáz íze volt, egyedül a barnasör volt valamelyest iható, kólával vegyítve)
  • Tuvok #42
    :D
  • burkusdió
    #41
    láttatok már csajt húzóra jégert inni??? :DDDD
  • Tuvok #40
    Nem keserű, hanem sörízű, aki nem bírja, ne igya ! :P
  • burkusdió
    #39
    szar keserű?????
    milyen elvetemült lélek mond olyat, hogy "szar keserű"????
    én speciel olyxan állásponton vagyok,hogy minél kerserűbb, annál jobb!!!
  • Hangianix
    #38
    Ez nem igaz. Vannak kifejezetten edes sorok is.
  • Punker
    #37
  • Tuvok #36
    :)
  • St
    #35
    nincs legjobb, mind szar keserű
  • Tuvok #34
    ászok :D
  • praksi
    #33
    nemö! Hejjnekem! :D
  • Hangianix
    #32
    Paulaner Salvation
  • burkusdió
    #31
    Tuborg!