6731
  • CamelX
    #6171
    Jók lehetnek a készülő karácsonyi fények. Már harmadszor üt be a totál áramszünet :D paksot ide!
  • Aquir
    #6170
    hát épp azt jelenti ami ottvan :|
  • htr93
    #6169
    Én tényleg örülnék ha ezt a sook szót miind elmagyaráznád, mert akkor én is így beszélgetnékl az osztálytársaim mal, nagy örömükre.
  • htr93
    #6168
    Na megszültetett. azaz megfog majd februárba. ha isten is úgy akarja, akkor győri leszek mán.elmegyek a városba:ahol a Fények vannak!:D
    és lesz értelme hogy ide írogatok már egy éve, mer eggyébként semmi közöm győrhöz. tudjátok hogy hol van richter jános zeneművészti szakközép eggybként? lakik alaki környéken?
  • Győri Devi
    #6167
    érted is a kérdést? :D
  • Jaffa 2843
    #6166
    egész könnyedén
  • Aquir
    #6165
    "Milyen fiziológiai és pszichikai traumákat okoz neked társadalmi presztízsednek jól kitapintható negatív tendenciája? Vagyis csak arra vagyok kíváncsi, hogy Te mint individuum, hogyan vagy képes kompenzálni az egyre improduktívabbá váló lét ökonómiai perifériákra szorító erejének neurózisait."
  • Aquir
    #6164
    hajré
  • Győri Devi
    #6163
    hajrá
  • htr93
    #6162
    megyek győrb csütörtökön felvételi megen
  • htr93
    #6161
    Passz. Nem szeretem a focit csak ha én rohangálok. Ti?
  • Jaffa 2843
    #6160
    valaki tudja mikor lesz pontosan a jedlik 24órás foci? ezen a hétvégén, vagy a következőn? :S
  • Atkamon
    #6159
    TF2-vel én is sokat játszok, de a Garry's Mod-hoz én nem vagyok elég kreatív:D
  • htr93
    #6158
    hmm..jónak tűnik.. a legszebb az egészben hgy nekem is megvan, csak nem tetszik neki a directx-em...
  • Aquir
    #6157
    Team Fortress 2:   1. videó 2. videó
    egyébként 22 vagyok
    A Garry's mod meg egy olyan játék amivel akármilyen szerkezetet lehet összeszerelni szerszámokkal a Half - life, Counter - Strike, TF2, és a többi Source motorral működő játékban levő összes tárgyból/szereplőkből, másrészt szerepjátszást (városi élet) is lehet játszani, meg sokmindent.
  • htr93
    #6156
    Nem ismerem ezeket. milyenek?hány éves is vagy?

    Lehet hogy emlékszel, tavaly ilyen tájban mondtam hogy "wáá megyek győrbe!!felvételizni, és ha felvesznek, akkor győri leszek..."

    Na, nem vettek fel....

    Most megyek a 2. próbálkozásra....27 én:|
  • Aquir
    #6155
    TF2, Garry's mod. De inkább TF2
  • htr93
    #6154
    WoW-ozol? vagy más valamivel, játszol játékokon?
  • Aquir
    #6153
    pontosan az volt hatással, az ami miatt megírtam :)
  • Aquir
    #6152
    Az Aranyketrec vers olyan mint a maga a topik, szóval a gumiszobás szellemben írtam, nem is egy komoly vers, de a vége meghitté válik, meg azért raktam be hogy menjen a topik, ami amúgy sem megy.

    A cím nélküli itt meg az első olyan versem ami messze a legjobb, kerete is van, teljesen folyékonyan kapcsolódnak össze a versszakok, és a végén egy szóban meg is fogalmazódik amit addig írtam, szóval örülök hogy ilyen lett.

    Csak pár verset írtam eddig, amikor megjött az alkalom
  • Győri Devi
    #6151
    hmm érdekes amit ide az Eötvös parkba építettek... azt hittem vmi játszi lesz de inkább olyan mint egy kültéri konditerem XD
  • htr93
    #6150
    Elég zavaros volt 1.re, 2szorra már érthető

    Ugye ez az akarat hináyáról szól? mi volt hatással rád, mikor ezt megírtad?
    Ékes szavakkal beszélsz, és a vers is ewgyben van:)Grat:)
  • htr93
    #6149
    XD nos, ez egy nagyon komoly versike, nagyon tragikus fordulatokkal és az erőszak nyomaival..csak nem elfojtod magadban a dühöd?
    Vicc volt. Király, és vicces. mióta irogatsz? és is próbáltam, de nem jutottam sehova, viszont írtam zenét:)
  • Aquir
    #6148
    írtam


    Adott a nap, a perc is adott.
    Nincs más hátra, most előtte vagyok
    egy problémának, mi előttem áll,
    Ha megvan az akarat, nincs akadály.

    No de, hogy lehet, hogy mégsem találom?
    Látnom kéne azt amit nem kéne látnom?
    Egy láthatatlan falat mi eltakarja végleg
    az akarat érzetét, s pihenésre késztet?

    De hogy is tudnám lerombolni hiszen bennem van,
    Egy csipetnyi én, egy kicsi önmagam.
    Fáj, hisz mindannak ellenére részem,
    hogy mindig is a magam ellenének véltem

    Engemet táplál, közben én táplálom őt,
    És megismétlődik, mi mindig azelőtt.
    Hátráztat, míg végül a végén félreáll,
    S mit maga után hagyott: egy nagyobb akadály,

    egy dolog minek léte szóba sem jött volna,
    most mégis őmiatta fogok elszenvedni sorba
    csomó kisebb dolgot amelyet ő maga szült,
    Most mindegyik megnőtt és a lelkemre ült.

    Pedig hányszor űztem én már el őket rólam,
    Ámde ami szól, az most ugyanaz a szólam
    mely eredete régen ködbe veszett mára,
    S amit maga után hagy annak mindig nagy az ára

    Ennyi erőm maradt.. még befejezem végleg, mit
    Eredetileg elkezdtem, és ha végigérek,
    A befejezett munka után áldom a napot,
    Hogy végre megint kicsit lustálkodhatok...
  • Aquir
    #6147
    Pár dolog amit másik topik témáját illetően írtam, nem tudom ki miket gondol ezekről :)


    "egy másik dolog, hogy a gyógyszerek témáját illetően eszembe jutott a Bioetika óra múltkori vendégelőadója, a Solvo biotechnológiai cég vezérigazgatója (ők ott vannak a tanszék felett),

    hogy ugye az orvostudomány csak szerek hatásait jegyezte csak fel és hasznosította (megfigyelésből ugye hogy ez a gyökér meg egy szer erre meg arra a betegségre jó) és nem a beavatkozási helyet, ill. hogy sok közülük csak tüneti szinten kezel.

    beszélt számokról hogy mittomén a gyógyszerek 60%-kának nincs semmilyen hatása. És hogy a biotech fejlesztéseknek köszönhetően majd az Összes gyógyszer összesen 400 ismert targetpontja kb 6000 targetre fog bővülni, vagyis ezekben az évtizedekben- századokban olyan hatalmas áttörés lesz majd ugye folyamatban, ami a több ezer éves orvostudományt egy suhintással fogja maga mögé utasítani ezen a téren"





    "ja és még nyilván az is fontos e téren hogy klinikán végrehajtható genom vizsgálattal előrejelezhető az egyéni kialakuló betegségek típusa és kialakulásának valószínűsége az adott életkorban! Magyarul az eddigi általános gyógyítás helyett -> az adott egyénre megszabott gyógyítás megléte (mint ahogy tudjuk hogy egyetlen gyógyszerre teljesen máshogy reagálhat 2 személy)

    Genetikai beavatkozások terén aggodalmak, kérdések hogy meddig mehetünk el (fajnemesítés), mivel megtehetjük ezzel akár hogy ne legyenek asztmás emberek, és ezzel az erővel azt is hogy kék legyen a gyerek szeme stb. magyarán hol a határ.

    Hogy kié az egyén genetikai információja? Az egyéné? A társadalomé? Hiszen egy beavatkozás következményeket szül az egész társadalomra vonatkozóan, és az egyén felelősséggel tartozik!

    Meg mondta a vezérigazgató hogy nem érti miért tekintik annyira természetellenesnek a GM növényeket, mikor tudatosan cserélünk ki egy gént amiről tudjuk hogy mit csinál, mint ahogy ezt a növényeken megteszik masszív radioaktív sugárzással, hogy spontán mutáció következzen be.
    Hogy az aszpirint meg pár ilyen első gyógyszert a mai eljárás szerint nem is lehetne engedélyeztetni.

    Meg a betegjogról pár gondolat. Orvosi kezelés visszautasítása. (Jehova tanúi felekezet pl. visszautasítja a vérátömlesztést, vagy a szülő megtagadja a gyermekének szánt vérátömlesztést (ilyenkor az orvosok megteszik, viszont közvetlen életveszélyben mégis átömlesztik a vért).
    Mennyire megengedhető az hogy a szülő eldöntse azt hogy kapjon, vagy ha úgy akarja, ne kapjon a gyereke védőoltást (mivel a többi gyereket is veszélyezteti).






    Voltak példák -

    - alsó felüknél összenőtt sziámi ikrek, az egyik szíve látta el a másiknak a testét is - ha eggyüttmaradnak, meghalnak, ha szétválasztják őket, akkor meg milyen elgondolás alapján vehetjük el szándékosan a másik gyerektől az életet. A szülők mélyen vallásosak voltak, nem engedélyezték a műtétet "hadd legyen az Isten akarata szerint" -> bírósági per lett belőle, végül mégis szétválasztották őket, utólag a szülők bevallották hogy örülnek hogy egy gyerekük életben maradt.

    - egy gyereket alapvetően eszközként hoztak létre, hogy a kistestvér egy speciális halálos betegségből mentse meg a bátyját (a donornak genetikailag hasonlónak kellett lennie, de ez más tényezőtől is függött, és ez nem mindig jött össze)
    - azt csinálták hogy a szülők adták az ivarsejteket, és sok emberiót létrehozattak abból a célból, hogy közülük válasszák ki azt az egyet, aki megfelel a bátynak, és ő szülessen meg. (a többi meg nyilván "ment a szemétbe")

    És innentől kezdve a pillanat meghatározásának kérdése hogy a megtermékenyítéstől kezdve mikortól kezdődik az ember élete?

    - euthanázia: létezik e haláljog? - kérdése. Az orvos általi passzív/aktív beavatkozás.


    Más téma: növekvő abortuszok száma (ami egészségügyi problémákat okoz, sok meddőséghez járult hozzá)
    egyes helyeken a nők 1/3-a szed fogamzásgátlót, ami bekerül az ivóvízbe, és ezekre és az ehhez hasonló anyagokra nincs szennyvíztisztítási technológia, mert csak a mikróbákat és az alapvető szennyezéseket szűrjük csak ki (volt ahol nem nagyon született gyerek emiatt) - a jövőben majd el kell érni azt a szintet nemsokára, ahol ezeket az anyagokat is szűrni fogják -> vagyis a jövőben keményen a többszörösét kell majd a csapívíznek megfizetni..."
  • Aquir
    #6146
    Ti is olvassátok Ó nagy újabb rövid művemet amit az Aranyketrec topikba raktam be :p elég speciális többértelmű metaforikus egyveleg :]] (csak hogy menjen a topik)

    Aranyketrec lenn a földön
    a lábamat beletörlöm
    bepiszkítom tele rímmel,
    s kifestem fekete színnel!
    utána meg belerúgok
    hadd repüljön el a sutyok!

    Pedig ezt azért csináltam,
    megtisztuljon lenn az árban...
    a patakba hova esett,
    s lemostam vele az eget!

    ahogy tisztogattam szépre,
    Feketéből halványkékbe
    az ég színe megváltozik...
    ilyen korán hajnalodik?

    felemelem, kézbe tartom,
    s déli napfény lett a parton,
    tündökölt míg addig semmi!
    elég nehéz így letenni...

    furcsállottam, hazavittem
    világít majd addig itten
    kispolcomnál éjjelente
    tisztogatom kéthetente. :)
  • Jhon Balu
    #6145
    köszönöm a helpet...
  • Roger6
    #6144
    Szia Balu!

    Aquir jól mondta, programnak használd a Photoshop-ot (szerintem a legjobb erre), Győrben pedig a legolcsóbb digitális nyomda szerintem a Wasco Trade (Tihanyi Árpád utcában van, szembe egy CBA-val), a cégünktől is ott nyomtatunk kisebb példányszámú szórólapokat, névjegykártyákat. Ha kell tudok valamiben segíteni, akkor szóljál nyugodtan.
  • Aquir
    #6143
    itt szegeden van ilyen nyomtatós hely, pólóra, kemény-meg mindenféle lapra nyomtatnak, találj ilyet:)
    Előtte megcsinálhatod akár képszerkesztőben (ps, gimp)
  • Atkamon
    #6142
    Microsoft Word?=D
  • Jhon Balu
    #6141
    sziasztok!
    keresnék egy olyan progit ahová a nevemet betudnám írni és ki is tudnám nyomtatni névtáblára
  • htr93
    #6140
    Zsír. Ne kíméld őket...
  • Jaffa 2843
    #6139
    akkor gondolom veled nem fogok találkozni este a koncerten :D
    VOLTon is hatalmas koncertet nyomtak, és ittis szét rugok mindenkit :D
  • htr93
    #6138
    Ja és.. Jajj de örülök hogy beindítottam az életet!!!!!...életet adtam a topicba!!!6125# Életet! akor most isten vagyok? (csak vicceltem, de télleg örülök)
  • htr93
    #6137
    Énazóta nem szeretem a 30 yont amióta a nővérem néha az a tipikus "lájtosalter rock fanhülyelány" veszi fel.
    de eggyébként király, én csak 1szer voltam koncerten. művészetek völgyén hallotatok róla?
  • Jaffa 2843
    #6136
    egyik volt középsulis tanárom mesélte anno ő is szifre járt, és annyit ittak hogy kezdődő gyomorfekélye lett, aztá vissza kellett neki venni :D
  • Roger6
    #6135
    Szega! A tanév kezdete az egyetemen egyenlő a mérhetetlen mennyiségű alkoholfogyasztással! Legalábbis anno a SZIF-en ez volt. Ha nem bírod, akkor szólj, aztán megyek veled inni!
  • Aquir
    #6134
    detto
  • Atkamon
    #6133
    jó neked, nekem már tegnap óta van:D
  • Szega87
    #6132
    8.án már kezdődik a tanév :S