105
  • strogg
    #24
    Ez a "van-e rajtad sapka" tipikus esete:)))))
  • Darth Sith
    #23
    most már kiszedték, akkor most nem tudnak mibe belekötni, akkor most a neve miatt perelik be... egy kész röhej ez...
  • strogg
    #22
    Igazad is van. Meg nemis:)
    Az advanced usernek semmi baja nem lesz.
    most sincs, mert cd-t másol, és telepít. De ez nem OEM csatorna. Az OEM az m$ értékesítés nagyon komoly része. És ha legálisan nem lehet kiadni MP-s wint boltban, akkor erösen leesik az oprendszer eladás, a kerekdeönek érdeke lesz linuxal árulni. Akinek meg ez nem kell, az ugyis letölri, és kalóz wint rak fel. De a lényeg. A bevétel kiesik az m$-nek.
  • Hege11
    #21
    azt sem tudják kitalálni hogy csak a mp nélküli op. rendszerek klegyenek európában. Ahogyan eddig voltak nem jogtiszta telepítők ezután is lesznek...
  • strogg
    #20
    Én amondó vagyok, hogy az EU nem fiog leszállni az M$-röl. Agyba föbe fogják szivatni.
    Az m$ számára egy logikus lépés marad majd. A forrás kaidása. Valami hasonló lépésre tiieplnék úgy 2008 táján, mint a SUN-é a solarissal. Egyéni licensz, de nyílt forrás.
    szvsz szerintem addigra kritikus lesz az m$ ázsai (már most is kritikus) és európai (ott még jól áll) piacai helyzete.
  • strogg
    #19
    Ha ez nem jön be, és az m$ kekedzkedik akkor majd kitalálják, hogy csak az Mp nélkülit lehet európában forgalmazni. Innen már csak 1 lépés.
    Modnom. Most eltökélték, hogy ha törik, ha szakad megtörik az m$ monopóliumot. És elöbb utóbb sikerülni is fog nekik.
  • Hege11
    #18
    még annak sem nevezhető :)
  • dav1d
    #17
    Media Player mentes Windows: Windows light
  • Hege11
    #16
    Hello mindenkinek. Az lenne a kérdésem: mi ennek az értelme, hogy a windows nem tartalmaz Media Playert? Átlagos felhasználók pontosan azért vesznek sz.gépet hogy ki tudják használni a multimédiás lehetőséget. Számukra ez jelenti a technika csúcsát, viszont ha ez a lehetőség nem lesz meg nekik akkor minek használják? Nem hiszem hogy sokan fogják használni ezt az "új" op. rendszernek nevezett akármit.
  • strogg
    #15
    Ha megfigyeltétek nem arra megy ki a játék, hogy ésszerű legyen, hanem arra, hogy úgy rúgják tökön az m$-t, hogy lendületesebb legyen európában az OpenSource. Még megérjük azt, hogy pályázatot úgy kell megírni, hogy tudod ha m$ cuccost akarsz venni szinte biztosan nem fogsz nyerni.
    Pontosabban tévedek, mert ez mindössze közvetlen következménye az m$ monopólium megtörésének.
    Én nagyon örülnék, ha megtörne ez. Ha versenyezne egyenlö felállással a win és a linux, olyan csuda dolgok fejlödhetnének ki, hogy huha:) Ez lenne cél, amit maximálisan támogatok is.
    Annak viszont én sme örülnék, ha a linux "népOS" lenne. Legyen szerverek, munkhalyek OS-e (így biztosítva lenne a fejlesztése, és a széleskörü támogatása) de otthonra csak az tegye fel, aki tudni akarja mi zajlik éppen a gépében. Aki meg nem, csak varázslót akar, esetleg hc gamer, használja a wint és kész.
  • Frenzy
    #14
    Erre én is kiváncsi lennék, miért vették ki a komponens választást telepítésnél. Nem ártana, ha telepitésnél is lehetne választani komponenseket, főleg, mivel egyes dolgok (pl. Internet Explorer, Outlook Express, Messenger, Media plazerÖ elvileg eltávolithatók telepites után, méghozzá szabályosan, bármi hekkelés nélkül - bár valószínűleg ezen programok egyes komponensei mégis megmaradnak ekkor is.

    Ugyanakkor van pár dolog, amit utólag kell rá felrakni, pl. IIS egyes részei (ha valakinek fejlesztéshez kell), azt is lehetne az elején kiválasztani.

    Gondolom a döntés mögött az van, hogy a mezei paraszt berakja, és a Windows feltelepül, nem kérdez olyasmit, ami összezavarja szegényt

    Csak azt nem értem, miért nem lehet valami "Advanced User" opció telepítésnél, amivel jobban testre lehetne szabni, és nem feltételezné, hogy idióta hozzánemértő felhasználó rakja fel. És a szintén itt említett file hozzárendelések meg hasonló dolgok is állíthatók lennének ...

    ... de félek ilyen sosem lesz
  • smv
    #13
    Ez de lol. :)
    Hívjuk mondjuk Windows Dóri -nak, és akkor kapott egy vonzó nevet. :)
  • Zsoldos
    #12
    windows termeszet valtozat? :D tese vagy szazas.

    Ez kb olyan szintu mint az 'ez csak termeszetes' leforditva 'das ist nur naturlich'-re az asvanyvizes palackon :)
  • FTeR
    #11
    nekem úgy rémlik mintha nemrég még az lett volna, h M$ nem használhat semilyen megkülönböztető nevet, erre meg most külön megkövetelik tőle.
  • FTeR
    #10
    "Windows XP Reduced Media Edition [...] A lebutított Windows XP nem tartalmazza a Windows Media Player nevű lejátszót, így nem képes sem zenei CD-k, sem mp3 fájlok lejátszására, valamint - külső program nélkül - nem másolhatunk zenei anyagot hordozható eszközeinkre. "

    ha mindezek nem tudja mitől Media Edition (mégha reduced is)?
  • Herkulles
    #9
    Hogy ne minden szegmensen a windos legyen az ace...most többen örülhetnek majd ezután, ha lesz egyáltalán olyan hülye, aki video lejátszóért +-ba fizet.
  • Gerygrey
    #8
    Inkább az XP telepítésekor lehessen kiválasztani, hogy mi kell és mi nem (98-ig létezett ez a feature, tudnám miért vették ki)
    Egyébként nem lenne hülyeség egy WinMediaPlayer, és minden egyéb sallang nélküli Windows, ha olcsóbb lenne a simánál (Tesco Gazdaságos Windows néven, így a névválasztás problémáját is megoldva :))
  • Totinkhamon
    #7
    Én nem tudom miért szarakodnak ezen annyit, amikor ha jól tudom a Mac-gépekhez is jár mindenféle progi. A másik meg hogy sok embernek jó az ha van már egy beépatett média lejátszó, akinek meg számít, (mint pl. nekem is) hogy ne egy szar Win Mediaplayer falja fel az erőforrás nagy részét, az úgyis mást használ (Winamp, Bsplayer). Inkább valami olyasmit kellett volna beépíttetni Billékkel a Windowsba, hogy telepítéskor megkérdezze, hogy az adott fealadatokhoz hozzárendeljük-e az M$ programjait.
  • neonlight
    #6
    csacsis: na annak lenne ertelme. ha se ie, se msn, se messenger se outlook meg ilyen szarok nem lennenek. es ezaltal meg olcsobb is lenne :)
  • irkab1rka
    #5
    kit érdekel?
    Kellene inkább egy M$ Windows bug-free edition :)
  • neonlight
    #4
    rohej. ki vog butitottat venni, ha ugyan annyiert lesz a sima is? amugy meg semmibe nem tellik a microsoft.com-rol leszedni a mediaplayer 10-et. Amit xp-hez adnak ugyis regi es upgradelni kell. Tehat tok mind1.

    Semmi ertelme ennek az egesznek.
  • Csacsis
    #3
    WindowsXP Nature Edition.

    Én ezt a nevet hallanám szívesen, és a következő dolgok híányoznának belőle:

    -Media Player
    -Internet Explorer
    -MSN
    -outlook express
    -meg még egy csomó marhaság, ami most így hírtelen nem jut az eszembe.

    Összegezve: Csak az op.rendszert kapnánk, minden belassító, idegesítő és felesleges csicsa nélkül.
  • archkoven
    #2
    "újabb büntetésre számíthat, ha szándékosan kevésbé vonzó néven hozza ki a butított változatot" -ezen már tényleg csak röhögni lehet! Mi az objektív mérce arra ami alapján eldönthető, hogy az új vindóz neve "kevésbé vonzó" mint a régié volt???
    Hogyan lehet egy butított terméknek olyan nevet adni amely ugyan utal a hiányosságára (hogy a vásárló tudatában legyen mit vásárol), de mindezt olyan módon tegye, hogy ez által a termék vonzereje ne csökkenjen?
    Mi legyen a neve? "Hurrá butított"???
  • Macc
    #1
    Hulyeseg az egesz! Ezzel csak egy jot kaszalt valaki.