105
  • Mice
    #105
    :)
  • Mice
    #103
    hát az a linux home gépre felkerülése lehet pont gizike titkárnőnél már népet jelent:)

    a vállalatokra egy már megvalósult pozitív példát hoztál fel csak 2 dolognál látok gondot

    a new vállalatok általában nem szoktak nagyok lenni lévén nulláról startolnak - ergó ha linuxoznak is nem lesznek sokan

    olyat meg nehezen tok elképzelni, hogy egy nagyobb régebbi vállalat ne rendelkezzen már évek óta gépekkel és jelenleg mindenütt arról megy a fáma, hogy nehezen megy a portolás tehát sajna erre még azért kell várnunk :(

    amúgy mi a bajod a kutyával? :D:D:D lol jk
  • Sityi
    #102
    Tudom, hogy nem ingyen van, keményen bele van építve az ára a hw-be, csak a markec-szöveg ugye úgy hangzik, hogy "free DVD-player SW inside"...
  • h4x0r
    #101
    Huh, jó hosszú válasz. Én a beavatkozást kétféle csoportba sorolom: van a kostruktív (ilyen lett volna az, ha megpróbál az EU egy olyan vetélytársat támogatni, aki alternatívát nyújt) és destruktív (jelenlegi döntés). Pl. a lovaskocsiknál maradva: egyáltalán nem maradtak abba a lovaskocsi gyártások, csak piacot váltottak, lásd turizmus címszó alatt. Tehát az ilyen dolgok nem biztos, hogy kimaradnak, csak lehet, hogy a piacuk változik meg.

    Másik: az, hogy valami jót tesz a vásárlóknak (pl. az egységes dokumentumformátum), az nem biztos, hogy a piacnak is jó, és így könnyen negatív visszacsatolás jöhet létre.

    Amúgy az MS helyzete egy kicsit más: ők a monopóliumot nem építik már, hanem fenntartják. Mint minden monopólium, nincs akkora hajtóerő, hogy fejlesszenek (illetve van, tekintve hogy az MSnek van néhány, még jelentéktelen, de egyre feljebb törő ellenfele, mint pl. a Linux, BSD és esetleg a MAC), így nehéz gyors innovációt elvárni tőlük. Ellenben a Linux kódjába a Changelogok alapján egyre inkább kerülnek hatásos dolgok.

    Satöbbi. De szerintem fölösleges vitázni, mert nagyjából ugyanazt mondjuk másfelől nézve.

    Köszönöm a vitát :-)
  • Esrohnoil
    #100
    Van egy tuti tippem mi lesz a végleges neve:
    Windows Vakok és Gyengénlátók Számára
  • dav1d
    #99
  • Genin
    #98
    bocsi, nem akartam elbaszni a forum kinézetét, de annak a kis pöcsnek legalább ennyi pénze van ;)
  • Genin
    #97
    Hát nem tudom.
    Aki nem tud más media player-t felrakni alapból, az mi a faszt csinál az új kiadással? Lesz benne még egy help, hogy hogyan lehet letölteni, és feltelepíteni?
    Azért az emberi geciségnek nincs határa. Én inkább a Linux felé húzok, terjesztem is az igét :), de azért ennyire geci nem vagyok.
    Szép lassan, ahogy kihalnak azok, akik nem értenek az informatikához, és szükségük van a Winfos-ra, átveszi a hatalmat a Linux, és ez a folyamat már rég elindúlt. Egy dolog az, hogy ezt államilag támogatják, stb. de ez már szemétség az EU-tól. (azért félre ne értsen senki. nem sajnálom az MS-t meg Billy fiút, hogy utcára kerül, és elfogy a 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 $-ja)
    meg különben is:
    Who needs Windows & Gates, in a world without walls & fiances.
  • fishguy
    #96
    További névjavaslatok : puritandóz XP, noobdóz XP, aszketdóz XP, windóz Xp for noob europeans, windóz XP unuseable edition, windóz XP for blind and deaf users, windóz XP suffering edition

    Ezek már szánalmasak jól tette a mikroszoft hogy rájukhagyta az egészet...
  • strogg
    #95
    Mice nem mondtam ellent:)
    Pontosan úgy gondolom, ahoyg leírtam.
    A melóhelyeken is a gépek többsége linuxos lesz, és ezáltal (mese nincs, ez tény és gyakorlat) hozza magával azt, hogy a linux home gépre is felkerül nagy százalékban. (a lehetö legjobb kompatibilitás végett).
    De azt nem akarom látni, és ezt jelöltem meg a "népOS" jelzövel, hogy minden pistike gépén is tomboljon a linux láz.:)
    Ez ugyanis megköveteli a "varázslók" létét, amitöl winben pl szabályos dührohamot kapok, ha találkozom eggyel. (bár a linuxos gondolkodást ismerve kikapcsolható lesz remélem:)Megmondom frappánsan, és férfiasan. Én lusta vagyok varázslózni, meg várni progik betöltödésére, meg mittomén. (konzolból 1 sor a Cd írás, és már ír is, mire a néro egyáltalán elindult)És nagyon idegel a kiskutya effekt, a buzikék ablakkeret (luna felület) és atöbbi.:) (ne vitázzunk ezen, engem idegesit, és ez szubjektum, tudom. De engem idegel.)
    Mindenki kiröhögött itt, amikor leírtam, hogy szerintem a világ gépeinek min. 20%-án (1/5-n) biztosan volt/van telepítve linux, mégha csak dualboot szinten is. Pedig ha belegonodoltok még óvatos is voltam.kiindulási alapom egyszerü, még nem láttam linuxost, aki a friss disztribjét 2-3 példányban ne írta volna fel ismerösöknek, haveroknak. És rengeteg az érdeklödö 1 bites user is, aki felteszi, max nem tetszik neki. És a p2p-röl ne is beszéljünk. (sznevdtem már DC-n, hogy suse CD isok 1K-val jöttek, annyian húzták:)
    Szóval ha nem is az 50-50%, de a 30-40% vs. 50-60% biztosan befigyel.
    Bár ha nekem azt mondják, hogy a linux 305-os elterjedtségnek örvend, én nagyon nagyon boldog leszek, és biztosítva látom mindkét platform fejlödését. És pont. akkor azon sokat már nincs bezsélni. Elindult valami egészséges folyamat, és rendben is vagyunk. hozzáteszem akkro a winért kell majd harcolni (szerintem) mert ilyen kis ismertség, és m$ FUD ellenére a linux terjed mint a pestis. 30%-os elterjedtség már pusztító lavina. Szóval csak óvatosan.
  • GulaSoft
    #94
    Hát spec én a winfos media playert akkor használtam utoljára, mikor az egyik telepítés alkalmával, nem maradt 5 percem a media player classic felrakására, szóval nekem abszolúte nem hiányzik a winfos szara, ie-t max a terkep.hu-nál használok, mert azt még nem tudja a firefox kezelni.
    Egyébiránt sajnos Mo.-on egyenlőre a pályázatokban az van benne, hogy és winfoson kell futni, mert állambácsi azt támogatja (vajon miért is (talán nem üres kézzel érkezett ide a Balmer bácsi)), és a lengyelekkel ellentétben, bősz szoftverszabadalmi bólogatás folyik nálunk.
    Szóval az egész kormány bekaphatja, mert érteni nem értenek hozzá, csak a kenőpénzeket rakják zsebre, és azt hiszik, hogy ezt bárki elnézi nekik.
  • Mice
    #93
    az az "az meg is érdemli." elég sokan vannak és ha ezek pénzt takarítanak meg (itt most nem azt mondom, hogy winnel, hanem egyáltalán bármivel (a lehetőséggel magával hogy választhatnak)) akkor az az egész eunak manit jelent

    itt most nem arról van szó hogy teri néni sorsára annyira figyelnénk, hogy ne költekezze túl magát csak azért az eunak sem jön épp rosszul ha nem kifele megy innen a pénz... márpedig a meggebedő lámák (ez alatt nem a win usr-t hanem a lehetőségeit felmérni képtelent értem)kegyetlen sokat mozgatnak határon kivülre
  • Mice
    #92
    optical tuning ROTFL MEGALOL spoiler meg wide body kit?? :DD
  • Mice
    #91
    az ie-t már kiherélték belőle

    az oe-ben meg már a kutya se bízik a sok javitócucc után

    az msnből pedig mi?

    msnexplorer v msnmessenger
    előbbit még programnak sem lehet nevezni a második pedig bár jól áll de nem marketingelik eléggé és az sincs alapból benne az osben

    a windows messenger önmagában nagyon fapados
    az msn messenger plus meg hivatalosan nem támogatott innentől kezdve meg hiába is tud sokat

    a hetes lenne már jó ha együtt menne az msn plussal de hát még mindig béta

    jelenleg az a nagy negatívja, hogy nem tud offline üziket küldeni fogadni

    ha jól tom ezzel szenvednek most a 7es bétában, hogy ne csak a bugos icq tudjon offline üzizni

    szóval lassan a passziánszon kívül már mindent kiszedtek a winből :)

    win-gém-->WinSerious Edition :D
  • Mice
    #90
    most saját magadnak mondtál ellent

    a verseny az 50-50nél keződik ezt pedig kiváncsi lennék hogyan érnéd el ha nem akarnád, hogy népos legyen

    csak a szakikból nincs annyi, hogy kirakja az 50%ot


    a szakik mindig is meg fogják buherálni a dolgokat maguknak és miattuk kevésbé fognak fejleszteni mint a síró nem szakikért... utóbbiak pedig mindig is többen lesznek
  • Mice
    #89
    emiatt már a kőkorszaki winekben én is sírtam de azóta is az az egy mondat cseng vissza a fejemben amit még billy mondott valamerre, hogy törekednek arra, hogy a nagymama is használni tudja :S

    innentől meg mit várunk. nem akarnak megkomolyodni, pedig szerintem ezt a sok egyszerűsítéses baromságot nem kerül kevesebb erőfeszítésbe megcsinálni mint csinálni egy advanced verziót. csak hát úgy néz ki az egyszerűbbnek nagyobb a piaca
  • Mice
    #88
    jáááj!!! Windows Jááj Edition :)
  • Mice
    #87
    most mit akarsz? politikusok- ők sem tudják mit akarnak

    ha te meg netalántán tudnád mit akarsz érdekli őket?
  • Mice
    #86
    azért elég hülyeség hogy 2005-ben ilyen alapvető dolgokat ne várhassunk el egy os-től

    ok, hogy a biztihibákra uezt mondják a linuxosok (már hogy 2005-re nem várható el), csak a bizti hibákat nem monopol okok miatt vették be :)

    azért kiváncsi leszek, hogy a kövi win hogy fog megjelenni?

    WarezShortHornMediaEditionSevicePack99.rar?
  • Mice
    #85
    egyszerű, mert 80 gigánál nem 5-10 fog számítani és minek szenvedjen vele az ember, hogy ha később úgyis felnyomja?

    btw friss telep után úgyis minden os-t buzerálni kell akkor meg már nem mindegy ha utána benézel még a vezpultba is? pár másodperc és kikapja

    config file-lal meg már a win98-at is lehetett telepíteni, úgyhogy tuti lehet az xp-t is automatizálni
  • Mice
    #84
    programok hozzáférhetőségeinek alapértelmezése - start menüben....

    fapados de ezt legalább a lámák is tudják kezelni nem úgy mint régen a regeditben a classid-t, vagy a win95-ös intéző filekiterjesztések menüpontját

    csak hát keresgélni néhány emberkének fáj....
  • BlackRose
    #83
    Tudom, csak mondtam egy MP-t amely fizetős és mégis van neki piaca. A BSPlayer meg fizetős is meg ingyenes verzió is van. Ja és a WinDVD ami a hardware-vel jön ingyen az nem ingyen van, ugyanis a forgalmazó licenszdijat fizet a gyártónak, igaz álltalában alacsonyabb áron, de a gyártó igy is hasznot könyvel el.
  • FTeR
    #82
    huh, még jó hogy nem kezdtem el begépelni az IE történetét...
  • FTeR
    #81
    minden kereskedő saját magáért van és ezzel egy időben a konkurencia ellen, a monopol helyzet csak az utóbbi sorait ritkítja. A lényeg, hogy nem érted vannak csak általad. A verseny helyzet miensége ebből a szempontból nem számít.
  • BlackRose
    #80
    A Netscape az IE 3.0-ig jobb volt aztán meg fényévekkel lemaradt az IE 4.0 már komolyan eltemette, és ez így lett volna akkor is ha nem integrálják a Windowsba. Csak éppen az lett volna a baj, hogy a web elterjedése lassabban történt volna meg. És igen a téves kezelés alatt a szakszerűtlen beavatkozást értem, és mérget vehetsz, hogy az OEM piacon a kiherült verziót fogják alkalmazni, mert ezt megköveteli a törvény, vagyis ha a polcról vásárolsz akkor ott lesz mindkettő (mert akkor választás kérdése), de ha gépet veszel akkor azon nem lesz media player mert az már megtörtént dolog, ami a vásárló tudta nélkül történik, és itt az EU bizottság elfogadhatatlannak tartja, hogy valaki a nyakunkba akassza a media playert is mégha ingyen is. Egy ideélis piacon nincs monopolium (itt most nem az állami monopoliumokról beszélek), de sokszor csakis létrejünnek a monopoliumok mert a piacon meglevő erők nem tudják ezt megakadályozni, de ha ezeket a monopoliumokat mindenáron megszüntetni akarja pl. az állam akkor ez több kárt hoz mint hasznot. És egyetértek veled, hogy a monopoliumok saját magukért vannak, de ez nem zárja ki egyes esetekben a vásárlók hasznát sem, ahhoz az esethez képest ha megszüntetünk egy monopoliumot de nem adunk választ az ez által megjelent kérdésekre.
    Pl. egy kis faluban van egy bolt (és csak egy), tehát alapjából véve monopol helyzetben van, mindenki rá van kényszerítve, hogy ott vásároljon. Ha van üzleti érdek (piac) akkor nyilnak még boltok de ha nincs (a piaci tényezők nem képessek előállítani optimális piacot) akkor ez az üzlet az egyetlen hely ahová vásárolni járhatnak a lakósok. Na most ha külső erő beavatkozik és nehezíti az bolt munkáját, vagy netalán becsukásra kényszeríti akkor a falu lakóinak ez a kárára megy, mert nem lesz nekik hová menni vásárolni. Ebben az esetben az államnak az az érdeke, hogy könyebbé tegye a bolt munkáját, mert nincs alternativ megoldás. Éppen ez történik akkor amiko beavatkoznak a monopoliumok életébe. Mert ha a piacon megvan a feltétel akkor nem lesz monopolium, ha pedig nincs akkor meg nem lehet őket megszöntetni. (ez alol kivételessek az államilag alapított és működtetett monopoliumok, amelyek álltalában nem a piaci szabályok álltal működnek).

    Ide raknám pl. hogy az olcsó munkaerő, bővülő infrastruktúra és nagymennyiségű cash-flow országok mint pl. Kina is monopoliumnak tekinthető, mert jelenleg konkurencia nélkül van a munkaárak piacán (és ezért mindent amit csak lehet ide visznek át gyártani), tehát most ide hogyan kell beavatkozni? Lebombázni Kínát? Megtiltani a cégeknek a munka kihelyezést? Ez is ugyanolyan téves kezelés lenne, egyszerűen alkalmazkodni kell a változásokhoz. És ahogyan a HVG cikk szerzője irta, ha nem kell vekkeróra, mert minden mobilban van ébresztő funkció, akkor nem a vekkeróra gyárakat kell védeni azáltal, hogy betiltjuk az ébresztő funkciót a mobilban, hanem azt a kérdést kell feltenni, miért kell vekkerórát gyártani ha már nincs rá szükség. Most ezszerint ma is gyártani kellene lovaskocsikat? Nem? Volt olyan lovaskocsigyár amely tönkrement, és van olyan amely átalakult autógyárnak... és ez így megy tovább, ez államilag nem szabályozható, bár nem a fejlődés károsítása nélkül. A globalizáció olyan dolgokat hozott az életünkbe amelyeket sajnos sokan nem tudnak értelmezni, és ez miatt téves lépésekkel akarják megoldani a felmerült problémákat. AZ EU pl. a lehető legrosszabb időben jött létre (100 éve a megfelelő pillanat után), most amikor egy világszintü globalizációnak vagyunk a tanúi, egy EU amely ellemileg korlátolva van a területi, meg gazdasági fejlettségi meg stb. alapokon, a maga legnagyobb ellensége. Amire felébrednek és észreveszik, hogy a Világ egy nagy falúvá nőtt ki addigra már késő lesz. Van egy erőss USA, Japán és napról napra erősebb Ázsia (itt mindenekelőtt Kínára gondolok) ahol sokkal rugalmasabb modelek alapján működnek a dolgok mind az integrált EU-ban. Ezek nem fognak várni az EU szabályozásaira, minden olyan hely ahová nehéz bemenni csak akkor érdekes dolog ha nincs máshová bemenni. Ha viszont van akkor senkit sem fog érdekelni. Egy bővülő Kínai piac könnyen helyetesítheti az EU piacát és ezt a multik így is fogják látni (itt most nem a Microsoftra gondolok, de persze ők is kivesznek egy nagy darabot az ugynevezett EMERGING MARKET-ekből), az EU meg a maga túlszabályozásaival saját maga alatt vágja a fát... na itt most kitértem a monopoliumok szabályozásáról egy szélesebb gazdasági stb. szabályozásra, de a monopoliumok nem csak cégek lehetnek... vagy tévedek?
  • FTeR
    #79
    érdekes a cikk a 3. bekezdésig teljesen egyet értek vele és még a példákat is frappánsnak találom, de a 4. bekezdéssel mint kiskereskedők leszármazotja nagyon nem értek egyet és ha ennél a példánál maradok máris nem értek egyet az egész cikkel. Nehéz dolog ez.
  • Sityi
    #78
    Ja, és az én ötletem a névre: Windows XP Home/Professional Edition EU Compatible Version
  • Sityi
    #77
    CyberLink PowerDVD 6. Fizetős, csak pár videjókarihoz ingyér adják.
  • h4x0r
    #76
    Bocs, hogy okoskodok, de tudtommal az FF elotti idokben a Netscape volt a meno, IE nem is szamitott egeszen addig, mig alap nem lett a Windowsban.

    MONOPOLY TÉVES KEZELÉSE == ROSSZ DOLOG

    Mit ertesz teves kezeles alatt? Azt, hogy az EU beavatkozik? Szerintem is szar dolog, teljesen felesleges, sot, megkockaztatom, hogy ertelmetlen is. Szerintem a Windows Blind Edition (:) csak nagyon minimalis peldanyszamban, egy-ket forgalmazonal lesz csak kaphato. Ezzel EU letudva. De jegyezd meg: a monopolium nem erted van, hanem sajat magaert.
  • h4x0r
    #75
    Ezert hasznaljon mindenki FF-et. Az IE ezek szerint nem fejlodik? Amugy mikor kerult uj feature az IE-be legutobb?
  • BlackRose
    #74
    OK az MPlayer, sőt HU fejlesztésű, de ingyenes, és én azt mondtam mondj egy mp-t amely összehasonlítható a WMP-vel és fizetős.

    És MONOPOLY != JO DOLOG,

    de

    MONOPOLY TÉVES KEZELÉSE == ROSSZ DOLOG

    ja és most ha a Firefox elterjed, és a weboldalak kezdenek XHTML 1.1 + CSS2 szabványos oldalak lenni, akkor az IE 7.0-ban az MS is majd pontossan implementálja a dolgokat, ez a piaci reguláció, de ha az IE-t kidobnánk a Windowsból és egyidőben nem lenne jobb vagy ugyanojan jó alternativa (a Firefox elötti időkre gondolok) akkor ezzel többet ártanánk a piacnak mint amennyit segítenénk (ez lenne a monopólium rossz kezelése), viszont ha meg van jó alternativ termék akkor az megtalálja a vevőt és ezáltal rákényszeríti a piac többi részvevőit is, a folyamatos fejlődésre. A Windows kiherülése még veletlenül sem...
  • FTeR
    #73
    nyílt forrású gyémánt :D

    "elgondolkodtato, hogy az IE keptelen a szabvanyos XHTML 1.1+CSS2 oldalakat jol megjeleniteni."

    gondolkoztál már azon, h az IE hány éves? és mióta vannak azok a szabványok?
  • h4x0r
    #72
    Ha a ceruzagyartast masok is elkezdik, akkor mar nem monopolium. A 100eFt-t kepletesen ertettem. A gyemantos pelda tokeletes szerintem ide, tekintve, hogy komoly szakertelmet igenyel a kitermelese es feldolgozasa, akarcsak az oprendszerek fejlesztese is.

    A WMP-t pedig videolejatszasban veri az MPlayer: csomo codec-et nativan ismer, gyors es ha sajat magad forditod, akkor meg optimalizalt is. MPlayert pl. csak forditani szabad pl. Linux ala, hogy az rendesen kihasznalja mondjuk az MMX-et, SSE-t, stb.

    Es az MS szerintem nem art a piacnak tulsagosan, de pl. elgondolkodtato, hogy az IE keptelen a szabvanyos XHTML 1.1+CSS2 oldalakat jol megjeleniteni. Ezek olyan dolgok, amiket minden mas jol jelenit meg. Azzal, hogy az IE nem tartja be a szabvanyokat, rengeteget art a piacnak, ugyanis az IEizmusok soxor hajlamosak kilokni a "tisztesseges" bongeszoket (amik rendesen jelenitik meg a szabvanyos oldalakat).

    Szoval Monopoly != Jo dolog :-)
  • BlackRose
    #71
    Ha igaz amit a gyémántpiacról irsz, akkor az nem megfelelő példa, ugyanis a gyémánt az egy rikta anyag ami nem található meg mindenütt és ami még véletlenül sem hasonlítható össze a szoftverrel.
    Ha meg az a cég a ceruzát 100eFt-ért árulna akkor nem venné meg senki és ezáltal leengedné az árát, vagy válaszként mások is ceruzát kezdenének csinálni és idővel a kinálat-kereslet szabályozná a ceruza árát és a ceruzagyárak számát. Persze a monopóliumokat én sem kedvelem, de azért nem vagyok annak a hozzáállásnak sem a hive, miszerint rögtön fejbe kellene őket vágni, ez helyett komolyan megkell vizsgálni a dolgokat és nem szabad elhamarkodott döntéseket hozni, de ide egy neutrális oldal kell aki szakmai szempontból magas szinten van és aki nem hajlik egyik oldal felé sem, és ez az amit manapság lehetetlen biztosítani. Ha ezt figyelembe veszem akkor inkább a piac szabályzását magára a piac résztvevőire hagynám, minthogy rossz beavatkozással kijavíthatatlan károkat okozzak. Itt most az a kérdés, hogy ártott e a Microsoft a piacnak (és itt egyaránt értem a vásárlókat is meg a konkurenciát is)? És ha a válasz szerinted IGEN akkor, hogy nem ártott pl. a Firefoxnak is, egyszerűen azért mert ott megvan a minőség a Netscapeánél meg nem volt meg. Egyidőben mondj nekem egy media lejátszót ami a WMP ködökéig ér és amiért fizetni kell. Az Apple megoldásai szintén ingyenessek (a QuickTime Pro igaz nem), a Real Networks-é meg olyan szemét, hogy akár törvényt is hozhatnának a betiltása érdekében , és én pl. mégis használok pl. WinDVD-t, meg BSDPlayert, és hiszem azt, hogy még sokan (vagy WinAMP-ot vagy stb.), és azt is, hogy ezek a cégek is egésszen jó megvannak, mert másképpen már megszüntek volna létezni, tehát magának a konkurenciának nem ártott, a vevők, hát nekik meg még úgy sem. Tehát itt az a baj, hogy egy anti-monópolium fajta megoldást gyakorolnak olyan érvekkel amire nevetséges, a Media Player-nek ehhez semmi köze sincs, és ha már az MS-t a monopóliumból akadó elönyök kihasználásával akarták vádolni és büntetni, akkor hiszem azt, hogy sokkal jobb érvekkel is előálhattak volna (röviden az MS megérdemelte a büntetést, de azért büntették meg, mert nem kötött vasárnap nyakkendőt, holott gyilkosságal is vádolhatták volna - persze itt most metaforikussan fejezem ki magam), és ez az ami lényegessen hátborzongtató.
  • h4x0r
    #70
    Meg egy erv. Konkretan Pheel mondta, hogy egy szoftver(rendszer) erteke annyi, mint amennyibe egy masik megoldasra valo atteres kerul. Ha monopolium van (totalis, pl. nincs alternativa), akkor ez az ertek tetszoleges lehet. Pl. ha csak az XY ceg gyartana ceruzakat, akkor egy egyszeru cerka ara kb. 100eFt is lehetne :-)

    Komolyra forditva a szot: ez hol eri meg nekunk? Win vs. Linuxra kivetitve a dolgot: ha a Linux egyre inkabb teret nyer (meg a BSD, meg a ...), akkor ertelemszeruen a Windowsok arai lejjebb, mig a Linux alapu megoldasok arai felfele fognak menni. Ha a piac egeszsegesen lenne felosztva, akkor a ket megoldas arai tenyleg a kepessegeiknek megfeleloen lennenek elosztva.

    Csak egy peldat meg zarasnak. Ha jol tudom, akkor a gyemant forgalmazasat regebben egyetlen egy ceg vegezte. Ez a ceg, hogy a gyemant vilagpiaci ara magas legyen, kevesebb gyemantot termelt. Ez ahoz vezetett, hogy a gyemant kib*szott draga volt, es a banyaszati eljarasok sem fejlodtek. Kerdezem: jo ez?
  • h4x0r
    #69
    Ize, a HUPon konkret kozgazdasagi es egyeb, a cikk irojaval kapcsolatos hatterinformaciok is elokerultek. Pl. azok az uj kozgazdasagi modellek, amiket emlit a cikk (tudod, a jobb a monopolium tipusuak) erosen megkerdojelezhetoek, ugyanis nincs matematikai alapja, vagy van, de hianyos. Peldanak okaert a Microsoftos fiuk is csinaltak egy hasonlo modellt. Ez is bekerul idovel a Get the Facts es tarsai koze...
  • BlackRose
    #68
    Én is olvastam a Magyar Narancsban megjelent kommentárokat és persze a HUP-on elhangzottakat is, de azért azt hiszem, hogy nem igen van röhögni való a dolgokon inkább neutrálissan elgondolkodni kell rajtuk... mert ugye a HUP-on a másik oldal van és az nem igen tud objektív lenni, mégegyszer valamit ki kell venni az egyik oldalból valamit a másik oldalból, de egyértelműen ide vagy oda állni nem vezethet jóhoz.
  • h4x0r
    #67
    Hehe, HUPon mindenki ezen a cikken rohogott. Egyetertek azonban azzal, hogy pl. az egyseges dokumentumformatumok es protokollok rendkivul hasznosak, amig - es itt van az kutya eltemetve - a leiras szabadon elerheto es felhasznalhato. Ami ugyebar egy .doc formatumrol nem mondhato el, viszont az .rtf-rol (Rich Text Format) mar igen. De ez egy kicsit OFF volt.
  • BlackRose
    #66
    Talán Windows XP Kiherült Kiadás... vagy még jobb
    Windows nonXP (non eXPerience) Progress Braking Edition - mert hamarossan az EU verziókban sok minden hiányozni fog az USA vagy Ázsiai verzióktól eltérően és akkor ez már társadalmi hátrány fog lenni, na jó jó, tudom, hogy mindenki azt telepít amit akar, de a userek 90% nem tudja ezt még elképzelni sem... de hát ez is csak egy világnézet ami lehet téves is meg persze nem is.

    http://hvg.hu/print/200501HVGFriss154.aspx

    nem árt elolvasni, nem mondom, hogy egyet kell érteni a szerzővel, de van benne valami amitől mindenki elgondolkodhat egy picit, különben itt nem csak a Windowsról és az MS-ről van szó...
  • mechorg
    #65
    windows emasculated project, azaz Windows EP (csak hogy rímeljen az XP-re.)