15
  • pemga
    #15
    OpenSource kommunikáció van, a Kékfogat így fejlesztették anno. Mobilteló pedig van visszafejtve, lehet is kapni dobozolva ilyen egységeket. Csakhogy: A frenkvencia, mint "természeti kincs" az államé, ő ad engedélyt a _használatára_, ami a mobilsávoknál igencsak tetemes összeg (gondolj a 3G-re), de még az ingyenes ISM sávban is bizonyos teljesítmény fölött engedélyköteles egy sugárzó eszköz üzemeltetése. (De oda van opensource rádió már, pl. a linux kernelben a HAM nem olyan?)
  • strogg
    #14
    egyetértek. Az opensource legyen 1 megoldás a több másik mellett. És ezzel visszautalnék a másik topikban folytatott beszélgetésünkre:)
  • h4x0r
    #13
    A Sourceforge is tele van ilyen Java-s es .NET-es, webes dolgokkal. Pl. a tartalomszolgaltato keretrendszerektol kezdve a .NET passporthoz hasonlo kezdemenyezesekig mindent talalhatsz. Csak korul kell nezni. De amugy OK, amit irsz.
  • BlackRose
    #12
    OK lehet, hogy van egy Nokia, de szerinted nem kellene, hogy ez alapjából minden mobilban meglegyen?

    A webes alkalmazásban azt értem ami a webes alkalmazásban érthető, tehát minden alkalmazást amit meg lehet írni úgy, hogy web szolgáltatások által működjön, a ma elterjedt technológiák mint azok amelyeket itt említesz az bevezetőnek megfelel, de viszont nem pont az amire itt számitani lehet, ugyanis itt arról beszélek, hogy majdnem minden alkalmazás futtatható a weben, röviden képzeld el ezt mint az On-Demand világot, vagyis a szolgáltatások világát, de persze megfizethető áron, vagy ahol lehet ott ingyen is.
    Tehát inkább a .NET és Java kérdéskört emlegetem...
  • h4x0r
    #11
    "[...]amely képes egyik a másikkal a szolgáltató nélkül kommunikálni ha pl. a telefonok közel vannak egymáshoz?"
    Bocs, de ilyen konkretan van. (Nevet nem tudom, valamilyen Nokia)

    Amugy egyetertek, de a Web-es alkalmazason mit ertesz? Egy olyan szolgaltatast, ami interaktiv? Pl. tudjal hireket olvasni? Vagy a .NET es Java kerdeskort emlegeted?

    Mert ha a "Webes interaktiv" kategoriat mondod, akkor ott vannak az olyan szolgaltatok, mint pl. az OSTG (Sourceforge, newsforge, ...), ha a mogotte levo szoftverre gondolsz, akkor Drupal, PHPNuke...

    /OFF
    Gratulalok, tied a leghosszabb mondat es a leghosszabb bekezdes cime :-D
  • BlackRose
    #10
    Ja és persze open source a BSD is, de ami szerintem a lényeg, az ott van, hogy az alkalmazások elnyomó többsége lassan a webet kell, hogy célba vegye, vagyis amit csak lehet azt web szolgáltatásként kell publikálni, és akkor nem lesz probléma az alkalmazások multiplatform felhasználása, pl. mindegy lesz, hogy mondjuk rá Windowson fut e .NET környezetben vagy Linuxon J2EE-ben, egyszerűen használható lesz. Szerintem a desktop lassan átváltozik egy telyessen web platformra (egy pár kivételes esetet mellőzve, ahol a web felület még nem felel meg és ahol a jelenlegi gazdag kliens alkalmazások felválthatatlanok. Ebben az esetben ugyanis a fő probléma nem a fizetős szoftver, és a megoldás nem az Open Source, ebben az esetben a broadband kommunikáció elhozása a szegény országokba megfizethető áron az ami fontos és éppen ez az amiről sokan el akarják terelni a figyelmet, mert mondja nekem meg valaki miért nincs mondjuk rá "open source" mobiltelefon amely képes egyik a másikkal a szolgáltató nélkül kommunikálni ha pl. a telefonok közel vannak egymáshoz? Hát azért mert akkor a szolgáltatók nyugodtan elköszönnének a bevételük egy részétől (amit jogszerűtlenül vesznek fel, mert nem használják ki a technológiát a lehetőségek meglévő szintjéig.) De ezt a problémát nem látják, inkább az szurja a szemüket, hogy az MS-nek vagy a Sun-nak dollármiliárdokat fizetnek a szoftverért. Tehát szerintem az Open Source az nem egy másik, hanem egy mégegy megoldás kell, hogy legyen és ha azt akarja, hogy holnap a Microsoft helyére kerüljön akkor előre sajnálom a dolgokat, inkább az kell legyen a cél, hogy az open source alkalmazások teret nyerjenek, de ez közben nem arra törekedve, hogy a Microsoftot kiszorítsák, hanem inkább arra, hogy rávegyék őket, hogy jobb megoldásokat olcsobban állítsanak elő és úgy, hogy azok teljessen együttműködőképessek legyenek a open source megoldásokkal és vice versa. A WS-I (web szolgáltatások) éppen ebben az irányban haladnak, de sajnos nem igen látok komoly open source részvételt, igaz, hogy az IBM és a Sun az open source ágazatot képviseli, de a kommerciális ágazatot, ezek a megoldások meg egyáltalán nem olcsok a szegény országoknak, és tök mindegy nekik, hogy az MS megoldást vagy a kommerciális open source megoldás választanák, mert mindkettő megfizethetetlen számukra, de az ami még jobban fáj neki az amint már mondtam a kommunikációs költségek ez az a terület ahol dolgozni kell, szerintem el kell érni azt, hogy egy 2 Mb es broadbank flatrate link ára havi 5-10 dollár körül legyen, addig pedig nem sok értelme van a szegény országok informatikai felzárkozásáról beszélni, addig csak csupán az IT outsourcing egy különleges alakjáról beszélhetünk amit open source néven ismerünk és abban nyilvánul meg, hogy a fejlesztéseket kihelyezzük az ingyenes munkaerőhez aki még örül neki, hogy ingyen dolgozhat (persze vannak olyanok is akik fizetést kapnak, de lényegessen kis százalékuk), és ezeket a fejlesztéseket alkalmazzuk, de a megtakarításokat nem a felhasználói áraink csökkentésébe fogjuk értelmezni, hanem a profit növelésében.
  • strogg
    #9
    Azért azt úgy halkan mejegyzeném, hogy az openSource nem feltétlen a linuxot jelenti:)
    Az OpenOffice.org 2.0-ás verziója (bulid 1.974) már letölthető winre, solarisra, és linuxra. Nos ighen meggyözö.
    Én meg merem kockáztatni,hogy az Office 2000 szintjéhez közleit, de a szvsz az office97 -et simán hozza. Én legalábbis nagyon elégedett vagyok vele eddig. (tegnap óta tesztelgetem): Franica zsaruk nem véletlen állnak ár OOo-ra. ÉS az is Open SOurce, De mégsem linux :DDDD

  • strogg
    #8
    spanyol közoktatás, bécs, münchen, cseh posta, csak az elmúlt 2 hónap átállási eredményei. A régebbieknél (belgák, hollnadok) most áradoznak, hogy mikor mennyit spórolnak. Kina japán valami embertelen módon áll át. Japánban kézigépet elévtve találni pl winnel. Ez pont rossz példa volt, mert más piac, de jól jellemzi a szemléletet.
    A közhidelemmel ellentétben lehet kapni ECDL oktató anyagot linuxból, söt vizsgázni is lehet belöle. A középfok kidolgozása, és elfogadtatása van folyamtban tudtommal.
    Igaz keresni kell a lehetöséget, de a lehetöség adott a linuxos irányra. Nah ebben van lemaradva magyarország. Elöször a fejekben kell ezügyben lépni, utánna higgyétek el a többi megy magától. (pl no campus legközelebb)
  • pemga
    #7
    Blackeagle: Pedighogy épp országok mennek oda most sírni az MS-hez: vedd ki a media-playert, vedd ki az explorert, ne köss törvényellenes szerződést vendorokkal stb.

    Közigazgatásnál már voltak próbafutamok, amikor egész hivatalok áltak át (pl. magyar bíróságok, pár német város), de eredményeket nem nagyon olvastam. Mármint hogy meg is maradtak-e náluk, mennyibe került, mi változott hosszútávon. Az tény, hogy ECTL-t (v. hogy hívják), csak MS eszközökön lehet tenni, ez innentől már öngerjesztő kör: azért használsz MS-t, mert mindenki más, és csak ezt is lehet tanfolyáson tanulni; és azért tanítják a tanfolyáson ezt, mert erre van igény, mert ez az elterjedt.

    De pl. egy Kína mondhatja azt, hogy NEM, nálunk NEM, csinálunk RedFlag Linuxot (sors fura fintora, kicsit ellentmond a Linux "mindig van alternatíva" filozófiájának). De pl. az Intel féle NetCafe cuccos, valami dózer-jellegű thin-client, nem? (Márcsak azért is, mert Kínában minden szám olyan bődült nagy, hogy egy ilyen kis változás is annyit jelent, mintha egy átlagos ország teljes közigazgatása hirtelen váltana.)
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    Pontosan, ez egy jó kezdeményezés. .. alternatívát és konkurenciát jelent. Jó a júzernek és jó a piaci versenynek , ami a júzernek jó :)
  • entreri
    #5
    Az oktatásnál kellene elkezdeni az MS kiszorítását.

    A legtöbb ember szövegszerkesztésre, multimédiára, internetre használja a gépet. Erre tökéletes a Linux is(munkára is, csak meg kell írni a progit, de annak az ára simán megtérül). Ugyanolyan egyszerű használni, mint a wint.

    DE! A sulikban, tanfolyamokon csak Wint, meg MS officet nyomnak. Rengeteg ember nem is tudja, hogy mi az a Linux. Ha a gépet neadjisten egy UHU/SUSE lin el kapták, akkor egyből hívják a szerelőt(2000Ft/óra), hogy rakjon rá wint. Esélyt sem adnak, mert a fejükbe verték, hogy WINDOWS WINDOWS WINDOWS. Ezen kell változtatni.
    Ez nem éppen ide tartozott.

    Az MS-t pedig csak úgy lehetne megszorítani,ha a közigazgatási rendszerek, vállalkozók, cégek, stb. átálnának open source re. Persze ez is csak álom, mert rengeteg pénz forog fenn. Elég egy embert, vagy két tanácsadót megkenni, és máris MS cuccok kerülnek a suliba, a hivatalokba, meg mindenhova.
  • blackeagle
    #4
    Igy van ,de nehogy már egy ország sirjon az m$ - nek. Akárhogy is nézzük mi az m$ ? Semmi , a számitástechnika nem tartozik a létfentartáshoz. Azonkivül van más oprendszer is.
  • pemga
    #3
    De ha jól értelmezem, akkor az összejövetel célja nem az volt, h. menjünk sírni az MS-hez, h. adja olcsóbban; hanem hogy fogjunk össze és használjunk open cuccokat, ami meg nincs azt csináljunk. Ez azért becsülendő. (Nomeg képzést is jelent.) Csak megmaradjon a lendület :).
  • Razgon
    #2
    Szerintem ez azt jelenti, hogy licenszekre keveset, az éhezés felszámolására meg semmit nem költ Brazília. A kizsákmányolással kapcsolatban viszont igazuk van.
  • blackeagle
    #1
    "Brazília jelenleg több pénzt költ a kereskedelmi szoftverek licenszdíjainak kifizetésére, mint az éhezés felszámolására"
    Na ez a szomorú , hol ér annyit az a szemétegy ?