6516
10571093361148553957.jpg
  • Rockynhooo
    #3736
    na jó akkor valaki magyarázza már el ezt nekem... Dopeman ? :D a villarepper ? vagy a mi a fasz ez? mit keres ott.. meg hogy spanja aza-nak ? aza wacuum tag volt anno és eszébe nem jutott vna ilyen majommal pörögni.. ez most kb olyan nekem mintha ll juniort bebasznák mint kriminal tag :D
  • kuci06
    #3735
    Super Nintendo, Sega Genesis
    When I was dead broke, man I couldn't picture this
    50 inch screen, money green leather sofa
    Got two rides, a limousine with a chauffeur



  • Neoncsoves
    #3734
    RIP Biggie
  • kuci06
    #3733
    Miért kell mindenkit Pestre hívni ;_;

    Nem tudnak egyszer valakit Fehérvárra is lehurcolni? A?:DSAS?:D?:D
  • jax
    #3732
    a mintázás a hiphop része. végül is montázs, kivenni az eredeti környezetből, valami újat csinálni belőle, rakosgatni egymás mellé hangokat. lelassítani, felgyorsítani, effektezni, vagdosni, építkezni. egy mintát számtalan módon fel lehet használni, a nem egyértelmű minták a legjobbak, pl premier ki tudja választani azt az 5-6 mp-et egy dalból, amire senki nem gondolna.
    a sampling művészet.
    RIP Biggie.
  • LasDen #3731
    az a köcsög igen....:D erre se mék az biztos :D ennyi pézem nincs nekem....:(
  • Rockynhooo
    #3730
    vid
    az a dókmen akit mondd az a köcsög aki a valovilágba volt majkával ?:D
  • kuci06
    #3729
    Ja és R.I.P. Biggie
    Pont 13 éve, '97 Március 9-én halt meg
  • kuci06
    #3728
    Új KiD CuDi videó

    mekkora már
    Jelenleg simán év videója :D


  • kuci06
    #3727
    Ennyi pénzért nem is csodálom :D
    Boltból mennyi? 4-5k

    Valakinek esetleg nincsenek feles Underground Kingz albumjai? :D
  • LasDen #3726
    ez gyors volt :D
  • Danka88
    #3725
    Elkelt.
  • Danka88
    #3724
    The Game - L.A.X. eredeti album 2000 pénzért, akinek kell viheti :D
    (a special coveres verzió)
    (dobj egy mailt [email protected] -ra)

    Lejátszót még nem látott, egyszer bontottam fel azért, hogy csekkeljem minden benne van-e...


  • hunbasser
    #3723
    a dillázst valaki feldobná nekem? örök hálám üldözné :)
  • tigeroo
    #3722
    még a nagyok is lopnak

    de tanulásos megnézni... nem is olyan könnyű jót összehozni:)
  • Danka88
    #3721
    "Terítem a szeremet, a szintimmel, pár samplinggel" - Wherdee
  • tigeroo
    #3720
    nem az hogy idő kell egy ilyenhez. hanem van aki a rap mellett zenét szerez (producer IS) és van aki csak rappel. ezt is szereti csinálni. ha mástól veszi az alapot, akkor megmár megint csak arról szól az egész hogy kinek mennyi pénze van. engem nem érdekel hogy honnan a zene, szemfülesnek kell lenni, és felhasználni mindent. ennyi.

    meg, ha valaki feldolgoz egy számot (pl. zorall teszi ezt a régi nótákkal) attól már lopnak?

    amúgy is: ha megnézel egy "jobb" számot, abban is irtó gagyi/egyszerű témák vannak (pl. essemm - rockstar, 1 akkord az egész). csak a hangszerek jók/jól vannak kiválasztva. nem mindenkinek van arra pénze hogy ilyen minőségben szerezzen vst-ket, meg midipadot, meg szoftvereket stb...

    az aranyemberes hasonlatod meg ott van elrontva, hogy annak az elemeit is biztos már hallotta őis valahol, csak összegyúrta őket. mert a sztorija egyáltalán nem korszakalkotó.

    és egy sampert is kiloopolni is kell tehetség. (vágni a hangsávot, zajszűrni, stb.)
  • LasDen #3719
    miért ne lenne lopás????
    ha én egy könyvet akarok írni, de nincs ötletem és fogom az aranyembert és átemelem egyes részeit - mert itt is ez történik - és kiegészítem a saját baromságaimmal, akkor az szerintem lopás....
    oké....de egy jay-znek vagy nasnak van pénze arra, hogy megírja....főleg ha egy Wherdeenek van....sőt még fankának is van rá péze, ideje....

    elviselem, mert így készül most a legtöbb szám, de egy 100%-ig saját számot többre értékelek....
  • tigeroo
    #3718
    gondolj bele: a hiphopban sokszor csak másodlagos a zene, és itt sokszor örülnek az mc-k hogy underground körökben kihoznak egy stúdió minőségű acapella felvételt... és egy zenét is megírni/megcsinálni nehéz, főleg annak akinek nincs sok pénze erre, és lehet hogy akkor is nagyon midis lesz a hang amit ír pl. szinti vagy valami.

    sampert meg csak jól be kell loopolni, rá 1 dob, bass és kész a szám (...és bár csak ilyen egyszerű lenne, de ez nem igaz).

    nem lopás, csak felhasználás. ha meg nem kér érte pénzt, akkor miért ne?
  • LasDen #3717
    jah....csak a sampling kvázi lopás....
  • kuci06
    #3716
    A hip-hop a samplingre épül...

    Pont ez a szép benne :D
    Néha hihetetlen dolgokból, 1-2 másodperces pattogó hangokból hoznak össze olyan cuccokat, hogy összecsinálod magad rajta :D

    Nas Is Like sample

  • Danka88
    #3715
    kérdés hogy melyik a jobb? sztem egyikse rosszabb a másiknál.
  • LasDen #3714
    de ennyi samplert....komolyan, senki nem képes már önerőből zenét írni???
  • LasDen #3713
    zsír kis oldal...ezzel most elleszek :D
  • kuci06
    #3712
    Whosampled.com

    Az első magyar bejegyzés :D

    A legnagyobb online sample-adatbázis, órákig el lehet rajta böngészni :D
    Ha ismertek további magyar trekk+sample kombókat, töltsétek fel ezerrel!
  • Anxius
    #3711
    Egy olyan kérdésem van, hogy a Hanyageleganciás Stiluspakk-hoz van esetleg valakinek szövege?
    Igencsak jól jönne, de nem nagyon találtam neten sehol.
  • kuci06
    #3710
    Nem Fanka a népszerű, hanem a nézetei

    Ha most bármelyikünk nyomna egy gyors 16-ost youtube-ra, olyan témában hogy "PUSZTULJON MINDENKI AKI NEM MAGYAR, A ZSIDÓK A HIBÁSAK MINDENÉRT"... valszeg nekünk is hamar nagy rajongótáborunk lenne :D

    Na, most ezt az egy trekket vedd fel újra 16-szor, írd ki egy albumra, és nyert ügyed van :D

    Ferike jól kitalálta ezt...


  • REPS0L
    #3709
    tudom gec
  • symbol
    #3708
    most nem akarok köcsög lenni, de most fankadeli tényleg ekkora paraszt? vagy csak poénok a képek meg pár hozzászólás? :D

    Amúgy komolyan mondom, lassan olyan a népszerűsége, hogy hányinger. mennyi érdekesebb, értelmesebb, tartalmasabb, jobb zene van pedig...

    hiába sok az igénytelen az országban :D

    pedig ha cska a netet használnák az emberek rendeltetésszerűen, sok jóra akadnának. csakhát' azok nem olyan "menőők" a spanok előtt.
  • LasDen #3707
    vigasztaljon, hogy én sem tudok elmenni :D
  • hunbasser
    #3706
    pont két hét múlva mobb deep a dürerben és nem tudok elmenni,mert délutános vagyok :@@@@@
  • LasDen #3705
    basszus mekkora képek :D egyik jobb mint a másik :D
  • kuci06
    #3704




  • kuci06
    #3703
    Néhány trekk már kiszivárgott róla, azok hozzák a színvonalat...alábbi linken meghallgathatóak.

    A tracklisting alul... kicsit rövidnek tűnik, tekintve hogy ebből 2 skit.

    http://nahright.com/news/2010/02/22/meth-ghost-rae-wu-massacre-production-list/

    1. Criminology 2.5 (feat. Raekwon, Ghostface Killah & Method Man)
    2. Mef vs. Chef (feat. Rhythm Roots Allstars) (prod. by Allah Mathematics)
    3. Ya Moms skit (feat. Method Man & Raekwon)
    4. Smooth Sailing Remix (feat. Ghostface Killah, Method Man, Solomon Childs & Streetlife) (prod. by Ty Fyffe)
    5. Our Dreams (feat. Raekwon, Ghostface Killah & Method Man) (prod. by RZA)
    6. Gunshowers (feat. Method Man, Ghostface Killah, Inspectah Deck & Sun God) (prod. by Digem Tracks Productions)
    7. Dangerous (feat. Rhythm Roots Allstars) (prod. by Allah Mathematics)
    8. Pimpin’ Chipp (feat. Rhythm Roots Allstars) (prod. by E Meal)
    9. How To Pay Rent skit (feat. Tracy Morgan)
    10. Miranda (feat. Raekwon, Ghostface Killah & Method Man) (prod. by Allah Mathematics)
    11. Youngstown Heist (feat. Trife, Sheek & Bully) (prod. by Scram Jones)
    12. It’s That Wu Shit (feat. Ghostface Killah & Method Man) (prod. by Scram Jones)
  • LasDen #3702
    képen ott van hogy #1 of 3, tehát akkor csak lesz még 2 kép :D
    remélem olyan jó lesz az album is mint ezek a borítók...:D ezt az albumot még meg is venném olyan kurva jól néz ki :D
  • tigeroo
    #3701
    szétbasz mindent
  • kuci06
    #3700
    Az új Wu album gyűjtői verziójának coverja

    Üt. Ha minden igaz, lesz külön Rae és Ghost verzió is.
    Felkérték a Marvel egyik grafikusát, ő rajzolta meg mindhárom képet.
    (eredeti cover)

    [IMG][/IMG]
  • Rockynhooo
    #3699
    király vagy
  • REPS0L
    #3698
    grat! :D
    nálam most épp DJ Frequient 500gigás winchestere van xD
  • REPS0L
    #3697
    nekem az is jó, csak számcímet mondjon valaki :D