17
  • FTeR
    #17
    de csak azé használhattad, mert mindegyikre raktál fel JVMet, ami egy külön alkalmazásnak vehető.
  • testerlnx
    #16
    Mert Én spec ugyan azt a java kódot mindegyiken használtam már...
  • testerlnx
    #15
    Ez nagyon szépen hangzik... És fordítottál már OSX-re AIX-re Linux-ra Solaris-ra .NET-es kódot??
    Szerintem nem...
  • FTeR
    #14
    a netben a közbenső kódot olyan platformra fordítod amilyenre akarod ez a lényeg plusz fícsör még, h mindehhez nem találtak ki új nyelvet, hanem a régiek használatára ad lehetőséget.
  • testerlnx
    #13
    Furcsa, hogy még senki nem kezdeményezett flame-et. Akkor majd Én! Áááá nem csak vitzeltem...
    "Javára igazából azért gondoltam, mert az az első próbálkozás a platformfüggetlen nyelvre, meg ez kezdte használni a közbenső kódot. A .NET viszont tökéjre vitte." ?? Hát a .NET nagyon messze van a tökéjtől szerintem, bár a tök éj... hmmm :) Amúgy a java platform függetlenség/hordozhatóság -át nem keverném össze a .NET nyelv eggyesítő irányzatával. Számomra egyenlőre fontosabb a hordozhatóság, ha az M$ is támogatná, akkor Ő nyomná a Mono-t nem a Novell... Amúgy a .Net azért egy jó pár év hátrányban van a Java arch-hoz képest szerintem, de mind1, hátha behozza ;)
  • FTeR
    #12
    az tiszta sor, h nincs semmi amivel össze lehetne hasonlítani. Arra gondoltam, h mikor lesz teljesen egyeduralkodó. Javára igazából azért gondoltam, mert az az első próbálkozás a platformfüggetlen nyelvre, meg ez kezdte használni a közbenső kódot. A .NET viszont tökéjre vitte. Az jó a .NET keretrendszerrel, h elveszik az a probléma, h megvizsgáljam melyik nyelvben lenne érdemes megoldani egy próblémát (melyik erősebb a témakörben), egyszerűen abba írom meg amelyikben jobban tetszik/ismerem, a többit elvégzi a fordító. Az sincs, h a fejlesztő környezet kialakítása befolyásoljon a döntésben, mivel a UI mindig ugyaz onnantól kezdve, h 1x beállítom olyanra amilyenre akarom és az összes nyelvnél azt kapom (ráadásúl nekem mindig a VB környezet volt a kedvencem[és ez erősen hasonlít rá] és pl utáltam a Delphit). A borland rengeteg nyelvet fejleszt mégis mind1iknek teljesen eltérő fejlesztő környezete van.
    Csak 2 dolgot hiányolok a JBilderből, mégpedig, hogy tabra strukturáltá teszi a kódot és hogyha ráviszem egy nyitó v zaró karakterre (akármilyen zárójel) a kurzort akkor kiemeli a párját. Biztos VS.NETben is megoldható, csak még nem találtam hozzá cuccost.

    Nem tudsz véletlenűl PHP szintaktikai bővítményt hozzá? (ASP még nem az erősségem)
  • acdc
    #11
    Ja GUI-val kevertem
  • Yfel
    #10
    Szerintem GUI-ra gondolt.

    Egyébként ha a szoftvereik csak közepesen jók, de az MS hardvereknek (billentyűzetek, egerek) nagyon nagy híve vagyok.

    Natural Keyboard + Intellimouse Optical van az összes számítógépemen és az Istenért sem váltanék... mintha rám szabták volna :o)

    Y
  • mireez
    #9
    xp gpu? az mi?:D
  • acdc
    #8
    Olyat nem lehetne,hogy linux kernel és xp gpu
    Na jó csak vicc
  • BlackRose
    #7
    van J# igaz, hogy nem pure Java (Java nyelv de a .NET Ftameworkra nem pedig a Java VM-re - tehát csupán a nyelv, nem pedig a Java rendszer) de azért műxik. Persze azért igazi Java fejlesztésekre én inkább Borland-ot használok (igaz, hogy ritkán, de néha a Java-val is csöppen egy pár rongy). A Visual Studio.NET pedig már egyedülálló fejlesztői környezet a 2005-ös (különössen a Team System verzió) meg fényévekkel jobb mint a 2003-as. De mindegy, a Borland progijai is jók, meg az Eclipse sem rossz, de azért a VS-hez képest... a VS.NET olyan mint az MS Office, van konkurencia, de össze sem hasonlítható a lehetőségek terén, persze akinek ezekre a lehetőségekre nincs szüksége az ezeket a dolgokat nem látja és neki elég akár egy relatív egyszerű környezet is...
  • BlackRose
    #6
    van J# igaz, hogy nem pure Java de azért műxik. Persze azért Java fejlesztésekre én inkább Borland-ot használok (igaz, hogy ritkán, de néha a Java-val is csöppen egy pár rongy). A Visual Studio.NET pedig már egyedülálló fejlesztői környezet a 2005-ös (különössen a Team System verzió) meg fényévekkel jobb mint a 2003-as. De mindegy, a Borland progijai is jók, meg az Eclipse sem rossz, de azért a VS-hez képest... a VS.NET olyan mint az MS Office, van konkurencia, de össze sem hasonlítható a lehetőségek terén, persze akinek ezekre a lehetőségekre nincs szüksége az ezeket a dolgokat nem látja és neki elég akár egy relatív egyszerű környezet is...
  • hornbali
    #5
    Csak így tovább Microsoft
  • pemga
    #4
    Ugye hogy volt értelme nyomott áron nyomni az X-Boxot :). Érdekes lesz a PS3 Vs X-Box2 párharc.
  • Zoldalma
    #3
    Egyszeru, fejlodik a vilag :)
  • FTeR
    #2
    én arra vagyok kiváncsi, h mikor fog igazán nagyot durrani a visual studuó .NET mint egyedülálló fejlesztőkörnyezet.
    elképesztő, h mik vannak benne és hogy hány programozási nyelvet támogat.
    az MSD libraryról nem isbeszélve amit M$ igyen ad hozzá!
    talán csak 2 kivetni való van benne, egyik hogy webes fejlesztésnél csak az IEt hajlandó használni és hogy mint az M$ közellenség a Java (mint nyelv) soha nem fog belekerűlni.
  • BlackRose
    #1
    És mindez egy 4 éves XP, 2 éves Windows Server 2003 meg egy 2 éves vén Office mellett... hogy az 5-6 éves SQL Server-t ne is említsük... hát nem tudom de azt hiszem, hogy az idén a Server részleg az egekbe ugrik (jön ki az SQL Server 2005 meg még egynéhány dolog) és persze az én kedvencem a Visual Studio is felveszi a 2005-ös jelzőt. Érdekes dolog, hogy egy sok szuperszaki álltal temetett cég ilyen vén technológiákkal is jó eredményeket ér el, ha még ide rakom a Linux sikerét is (amit szintén kedvelek, még ha ez nem is érthető mindenkinek) akkor meg nem tudom, hogy mit is gondoljak.