82
  • dikki*yysw
    #41
    "A jelek szerint a szoftveróriás ismét úgy döntött, hogy kizárólag a legális példányok számára lesznek elérhetők a szükséges javítások, míg a kalózmásolatokra csak bizonyos korlátozással tölthetjük majd le a frissítéseket."

    hehe

    "A vállalat még idén szeretné bevezetni az új rendszert, addig is időt adnak a felhasználóknak, hogy megtegyék a szükséges lépéseket."

    :))) nekem már csak 4 napot adjanak. Ennyi idő altt megteszem a szükséges lépéseket, és véglegesen áttérek Linuxra :)

    ubuntu roxx!
  • Killgore
    #40
    Nem használom, Prof van nekem is, de nem akartam kidobni a 30 ezret érő cd-t :)
  • mireez
    #39
    LOL:D Professionalhoz képest szar! Természetesen Win9x-ekhez képest nagyságrendekkel jobb. De én HOME-t akkor se vennék, és ha ingyen kapnék, akkor se azt használnám:)
  • Killgore
    #38
    Home egyáltalán nem szar. és azért, mert anyám tanár, és azt adták neki. Erről ennyit.
  • echo
    #36
    Köszi a sok részelet.
    Amire igazán kiváncsi lennék az az, hogy ha egyszer nagyjából hozzászoktam mit, hol és hogyan kell, azután is több időt követel napi szinten, vagy sem? Mert az egyszeri átállás, megszokás az ok, de ha rendszeresen több időt igényel a karbantartása mint a win-é az talán azért visszatarthat.
  • mrzool
    #35
    Elég sok különbség van.. Talán nézz utána, nekünk is ugyanannyi idő linkelni, mint neked megkeresni.
  • The Termentor
    #34
    mi a kulonbseg????
  • zozo2001hu
    #33
    Üdv Mindenkinek!

    Szét röhögtem magam az alábbi cikken:

    A windows lemeztelenítése:)

    Feltétlen olvassátok el:)
  • strogg
    #32
    Nagyon sokan úgy általában wint sem vettek:)
  • mireez
    #31
    de ki vesz HOME-t? az szar...
  • mireez
    #30
    nem, SP-k továbbra is INGYENESEK lesznek!
  • mireez
    #29
    így van, ezért fogják biztosítania kalózok számára az "olyan" frissítéseket... habár a legtöbb frissítés "olyan"...
  • mireez
    #28
    "Véleményünk szerint csak az eredeti szoftver lehet kellően biztonságos." na hát.. hogy ez mekkora faxxxxság.... (értem ez alatt ,hogy a másolat miért nem lehet nem ugyanOLYAN biztonságos, mint amiről másolták.. ez de se"kkk"ség
  • fonak
    #27
    itt már cáfolat is olvasható
  • strogg
    #26
    Most olvasom, hogy lehet bécsben is átállnak:)
    Ha eljön az az idő, hogy a munkahelyek, intézmények döntő többsége átáll, ( magyaránnem lesz érdek nyomást gyakorolni az m$-re a frissítések korltozása miatt) akkor jön a cudar világ a másolt windows-okra.
    Bár szvsz 2008-2009 körülre már számítok a nyílt forrású windows-ra.:) Szinte hallom a kérdést "neked még régi, vagy az új wined van?" :)))
  • strogg
    #25
    echo
    A linuxal lesz más "bajod". Azért írtam idézőjelbe, mert ott amolyan buherátoros gondjaid lesznek (konfig editálás, mit hol találok, mit honnan töltök, vagy fordítok.) A winnél meg van a biztonságio gondod, a virnyák, sokszor stablitási gondok. Söt a licenszelési mizéria BSA nácikkal az élen. Szerintem ez utóbbiak nagyobb gondok, de a zökkenőmentes átállást ne várd:) Bár szerintem megéri.
    A játékkak meg akkor leszel megszorulva linux alatt, ha elvetemült vagy. Nekem pl: 30 darab full extrás 3D -s csoda futkos rajta natívan (neverwinter, heretic2, összes quake, összes unreal ami létezik, myth, civ, alpha centauri, heavy metal, wolf, mohaa, homeworld, heroes3, majesty, postal, descent összes, conflict freespace 1-2....) Ebböl pl a nevewintert évente 2x végigciszem (küldetéselmezekkel együtt) más-más karakterekkel, és nem tudom megunni:))) ( Cleric 40. szinten eléggé vagány. Varázsló is elpusztíthatatlan. Balort eszik reggelire a 30. szinten :)))
    Ergo: ha nem vagy nagy játék megszállott, akkor simán elvagy linuxal.
  • AS
    #24
    Ez is hülyeség max a hekereknek és crakereknek több munkájuk lessz ennyi..
  • Killgore
    #23
    jah, én winfosom is eredeti. 2 is van, HE és PROF :) dehát....
  • harcu
    #22
    Spec én egy hálókártyához vettem XP-t 20 nettóért, mivel cégem van, és ott nézhetik a legalitást.
  • NEXUS6
    #21
    Mindíg melengeti a lelkemet az ilyen önsorsrontó lelkülettel írott cikk. Majd ráborulok a 200Ft-os sörömre (Londonban az uccsó pábban átszámolva 800 alatt csak kólát kapsz, vagy asse) rákacsintok a kiszolgáló leányzóra, aki európai mércével úgy a miss wörld versenyen jó 3. helyezett, persze nálunk észre sem veszed.
    És elmerengek azon az eseten, hogy valamelyik ismerősöm hazaköltözött valamelyik fejlett nyugati országból, mert ott majdnem belehalt egy tüdőgyusziba, mert a tébé szart sem ér, meg ott nem azért nem kerül újságba az elcserélt beteg az újságba, mert hogy ilyen nincs, hanem mert mindennapos dologról van szó.

    De természetesen egyetértek bizonyos dolgok k.drágák nálunk.
    Az ami meg megfizethetetlen az itt ingyen van.
    Szerintem;)
  • concrete
    #20
    erre is lesz megoldás ...
  • xavier
    #19
    Én ezt nem értem.Akkor a sarvice packok is pénzbe fognak kerülni vagy mi?mert ugye azokat külön cd -n is vannak.
    'szükséges javítások'...tehát javítások.
    Javítani pedig azért köll mert nem jó vagy hiányos.Ezzel akarják az embereket megfogni?! Na ehhez már pofa kell.Ez ismét egy remek öszvér megoldás ami senkinek sem lesz jó mint megannyi mikrofost terv.
    Kedvezményes ár....az nálunk -5000 lesz az 50 ből.
    Szánalmas.
  • echo
    #18
    Amióta nem nagyon játszom, engem is csak egy lépés választ el a linuxtól. Teljesen kívül helyezném magam ezeken a problémákon örökre és ráadásul kicsit a lelkemnek is jót tenne az a tudat, hogy nem a gonosz MS termékeit használom. Csak hát a lustaság. De ha nem upgradelhetek majd muszáj lesz. Firefoxra is csak nehezen álltam át amikor már elviselhetetlen volt az IE és ott sem bántam meg...
  • Gweb1984
    #17
    Nemtudom ki hogy van vele, de én a windowsXP-ért még az 5000Ft-t is sokallom. Max egy 1000-sel érvényesítetteném és kész. Nem vagyok olyan gazdag, hogy csak úgy dobáljam pénzt a zsebemből olyan dolgokra, ami nem igazán éri meg azt az árat, amit kiszabnak rá.
  • LEHO
    #16
    A világ legdrágább országa
  • palika22
    #15
    Engem csak az bosszant de marhára, hogy nálunk a kedvezményes OEM ár az XP profra átszámolva kb. 150USD+ÁFA. Vagyis a legmagasabb, svéd árszinten vagyunk.
    Hát menjen a Microsoft a bü....s p.....a!
    10e-ért szerintem sokkal többen vennének..... Ez ellen miért nem lép fel senki?!?!
  • hornbali
    #14
    Ha minden kötél szakad akkor veszek jogtiszta XP-t. De kiváncsi leszek a kedvezményes árára.
    Amúgy nem azt írják, hogy nem frissítik a kalóz XP-ket hanem csak létfonotosságú frissítések lesznek elérhetőek.
  • artschiatwork
    #13
    OEM-ben pl. nettó 28.800 az XP SP2 Prof.(!) mondjuk itt az sg-n hirdető egyik cégnél... mondjuk veszel hozzá 6 rongyért egy DVD olvasót és van egy legális oprencered...
  • juhand
    #12
    "addig is időt adnak a felhasználóknak, hogy megtegyék a szükséges lépéseket"
    Átállni Linuxra.
  • NEXUS6
    #11
    "...hogy kizárólag a legális példányok számára lesznek elérhetők a szükséges javítások, míg a kalózmásolatokra csak bizonyos korlátozással tölthetjük majd le a frissítéseket."

    Azér' ne kavarjuk össze a legálisat, a regisztrálttal, a kalózt meg a regisztráció nélkülivel!

    Gondolom megint, a neten keresztül történő aktiválással próbálkoznak.

    Fasza ötlet.;))))
    De ez is csak egy program lesz, és mint ilyen feltörhető, vagy ezenetúl a warezolók majd win frissétéseket is kínálnak.

    Arra még nem gondoltak, hogy az az ember aki nem ad ki (mert mondjuk nem tud) 50 000-et a winért az talán 5000 kiadna, ha annyiért is meg tudná vásárolni. Kérdés persze, hogy a több száz jövőbeni vásárló, ér-e annyit a M$ szemében, mint egy jelenlegi sokat fizető.
  • irkab1rka
    #10
    vagy fizetsz érte, vagy azt csinál amit akar. LEsz sok Phising meg minden jól.
    A jövő m$ oprendszere ingyenes, viszont beépített keyloggert tartalmaz majd :)
  • Omegared
    #9
    Vehetsz OEM verziót is...
    Csak egy belső részegység kell hozzá...
    Pl: floppy
    Windows XP Home Edition Hun: 19900Ft+Fa
  • IMYke2.0.0.0
    #8
    F@sza@... Akkor én tényleg baráti áron jutottam a saját angol SP1-esmhez.
    A cégnél lévő gépemhez meg egy magyar SP2-est kaptam, 2 CPU-s liszensszel. :))

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • TheZsenyka
    #7
    Természetesen nettó árak.
  • TheZsenyka
    #6
    Pl. a Szoftver ABC árai:

    Windows XP Home Edition English Intl CD w/SP2 58 000
    Windows XP Home Edition English Intl UPG CD w/SP2 29 200

    Windows XP Home Edition Hungarian CD w/SP2 47 300
    Windows XP Home Edition Hungarian UPG CD w/SP2 24 300


    Windows XP Professional Hungarian CD w/SP2 70 300
    Windows XP Professional Hungarian UPG CD w/SP2 47 300

    Windows XP Professional English Intl CD w/SP2 84 200
    Windows XP Professional English Intl UPG CD w/SP2 56 500
  • Supergamer_real
    #5
    PONTOSAN ERRŐL van szó.
  • Cat #4
    és az is fontos tényező, hogyha sokszázmillió windows frissitetlenül maradna, akkor azok olyan virustanyává válnának pár hónap után, hogy az nemcsak a többi - legális - windows felhasználóra, hanem magára a cégre is veszélyt jelentene.
  • Punkerwork
    #3
    majd ha itthon is 10k körül lesz akkor megveszem :)
  • entreri
    #2
    "csak az eredeti szoftver lehet kellően biztonságos" ---> LOL

    "Azok, akik nem kívánnak azonnal legális példányt vásárolni, továbbra is igénybe vehetik majd a Windows Update szolgáltatást, de csak abban az esetben, ha a letöltést automatikusra állítják"

    Olyan nagy gond nincs. Hátha a kedvezményes ár majd olyan 2000-5000 HUF közé esik majd, mert akkor megérné legalizálni. Tudják Ők is, hogy a fél világnak kalóz windowsa van. Ha teljesen beszüntetnék a támogatást, akkor ezeknek az embereknek jelentős százaléka átpártolna más oprendszerekre. Ezt pedig nem akarja az MS.

  • Killgore
    #1
    na bazz, ez rohadtul nem jó hír!