17
  • TeszteloPontHu
    #17
    Nem mindegyik biztosít anonimitást (pl. Dc-ben is látható a letöltő IP címe). A szolgáltató pedig alapos gyanú esetén kiadja az IP cím tulaját.
  • stukov
    #16
    Azt nem értem, hogyha a p2p szoftverek anonimitást biztosítanak, meg a szolgáltató nem adhatja ki az IP-met, akkor hogy perelnek be?

    .."egyes becslések szerint a kiadók bevétele százmilliókban mérhető." <---- A filecsere ellenére is egyre nő a bevételük.. akkor meg mit pampognak?


  • Mike at home
    #15
    mi meg eltokelten nem veszunk meg egy cd-t sem

    nincs warez?

    nem baj, akkor sem

    egyebkent is utalom az mp3-mat, alapvetoen
  • intrex
    #14
    Most bezzeg azt mondja a tisztelt zeneipar, hogy micsoda szuper dolog ez az online zenebolt, magyarországon viszont éppen azért nincs itunes music store, mert képtelenség közös nevezőre jönni ezzel a magát csak zeneiparnak nevező lila csürhével.
    Vegyék már észre, hogy a fejétől büdösödik a láb.
  • Myron
    #13
    ja de már itt az eXeem és baszhatják.
  • neonlight
    #12
    meg tok jo hogy van ilyen online zenevasarlas pl itunes meg msn music, csak epp Magyarorszagrol egyik sem hasznalhato, ahogy paypal sem a fizeteshez. addig mirol beszelunk...?
  • Ch_Slater
    #11
    fakk. elirtam a linket.
    meg1x: online zenepiac
  • Ch_Slater
    #10
    egy multkori cikkben meg arról volt szó, hogy mennyire belendült az Online zenepiac
    idézet:
    "A sikerből a nagyobb kiadók is részesülnek, és egyes becslések szerint a kiadók bevétele százmilliókban mérhető."

    egyébként a legkönnyebb a kalózmásolatok számlájára irni a csökkenő bevételeket. lehet hogy nem kéne minden szart kiadni és akkor vennék a lemezeket.
  • floatr
    #9
    Jaja. Képtelenek beismerni még maguknak a budin ücsörögve is, hogy tiszta bukta egy kiadott lemez. A rajta lévő zenék igen nagy része alkalmatlan arra, hogy emberek egynél többször meghallgassák. Két-három ilyen pofára esés után az emberek nem fognak szemetet venni.
    A fizetős tartalomszolgáltatásnak is csak úgy van jövője, hogy nem teljes albumokat kínál, hanem válogat, rangsorol, minősít.
  • HUmanEmber41st
    #8
    A vízfejek nagyon ellenállók..
    Ha csak ott kell ülni néha az irodában, aláírni néhány szerződést, és ezzel miliókat keresni...senki sem adná fel szívesen..
    Egyszer belegondolhatnának,mi lenne akkor, ha csak az ügyvédet kellene fizetni, meg 1 szerverhostingot.
    Fent lenne waw-ban, meg mp3 ban a zene és kész.1 SMS, és máris jöhet a musica. Aki meg CD-n akarja megvásárolni, az fizessen érte (jó sokat). A kedvenceket úgyis hordozható lejátszón viszi magával mindenki ~99% mp3 ban.
  • Zsoldos
    #7
    lelottek 2-t, maradt meg 28..
  • palika22
    #6
    Szerintem az a legnagyobb gond, hogy manapság a zeneipar csak üzlet, és szinte már semmi köze a zenéhez, tömegáru gyártás folyik. Egy zenész feje föli óriási vízfej kerül mindenféle managertől kezdve producer, styliston át egészen a fodrászig. Te meg hüjje magyar menj a bótba és vedd meg a CD-t 5.000-ért, amin van egy jó szám, a többi meg sz...rt sem ér. (Ami a csóringer fritzeknél csak 3.000!!) Szerintem a vízfejet kellene igen intenmzíven csökkenteni. Addig ez az egész csak szélmalomharc.
  • TH448
    #5
    Szerintem a probléma igazán a lemezek árával van. Mondjuk egy amcsi csávónak nem jelent akkora gondot megvenni párszáz cd-t (a fizetés jópárszorosa, a cd meg fele annyi, mint itt). Ezen kívül az átlagfelhasználók nagy része nem akar bajlódni ilyen cserélgető vackokkal, mert azzal foglalkozni kell, utána járni. Tehát sztem ha csinálnának valami ütős szolgáltatást jó árakkal, akkor dőlne a pénz. És persze nem egyetemistákat meg munkanélkülieket kellene baszogatni, hanem mondjuk aki a lopott tartalmakból profitál. (Pl.: SMSWEB)
  • tomo
    #4
    a dinoszauruszok is kihaltak, a zenekiadok miert ne kovethetnek oket?
  • snorbi
    #3
    Az a baj, hogy ezektől a perektől az átlag nem supacow ember megijed, és inkább tényleg vesz 1-2 zenét.
    Azt kellene valahogy elérni, hogy mindenki felhagyjon egy időre mind a letöltögetéssel, mind a cd/online vásárlással.
    Tudom, hogy ez utópia, és lehetetlen kivitelezni, de kíváncsi lennék a nagy kiadók arcára, amikor végre tényleg éreznék azt, hogy ők vannak értünk, és nem fordítva...
  • Cat #2
    szerintem a nagy torrentes oldalak lelövésével eléggé betettek sok embernek
  • SuperCow
    #1
    "A küzdelem azonban még korántsem dőlt el, és továbbra sem lehet tudni, hogy fájlcserélgető hálózatok túlélik-e majd a kiadók által indított hadjáratot."


    ez azért elég vicces. Nem kérdés hogy túlélik e...
    csak azt nem tudom minek erölködik a zeneipar. lassan már mindennapossá vállnak az ilyen hírek, sokan meg a markukba röhögnek, ha elolvasnak egy ilyen cikket.