33
  • Tetsuo
    #33
    Ez nem volt szép húzás Steve!!
    Seejay,!
  • cue
    #32
    Üzleti titkokat szabadon nyilvánosságra lehet hozni, ha valaki újságíró?
    És ha kőműves, akkor meg nem?

    ...nem hangzik túl jól.
  • Cat #31
    nem lesz muszáj, ha arra hivatkozik, hogy ő ujságiró, és akkor nem kell kiadnia a forrását sem
    kérdés hogy elfogadja e a bíróság ujságironak, és igy vonatkozik e rá az első kiegészítés vagy nem - de sztm egy 5 éve széles nyilvánosság előtt publikáló személy simán az
  • Macc
    #30
    Ha birosagon faggatjak a sracot, muszaly lesz elarulni kitol van az info, mig ha nem pereltek volna be, nem tudnak milyen alapon kihallgatni. Csak probalok logikusan gondolni, hogy miert eri meg nekik ez a hatalmas "onreklam"...
  • maszatomi
    #29
    Ne kezdj, olyan céggel melynek a logoja is rohadt alma.
  • Laalee
    #28
    ezt a tévhitet ki mesélte neked?
  • BiroAndras
    #27
    Szerintem hatalmas baklövés a srácot perelni. Mégpedig azért, mert a fő probléma, hogy egyáltalán hozzájuthatott ilyen infókhoz. Ha ő képes volt rá, akkor az érdekelt versenytársak is képesek lehetnek, tehát a srác kiiktatásával nem oldanak meg semmit, csak a szőnyeg alá söprik a problémát. Ha meg azt akarják megtudni, hogy ki súgott neki, azt szerintem csöndben is meg lehetett volna oldani. Pl. a belső infókat meg lehet variálni egy kicsit, és megnézni, hogy melyik változat jelenik meg a lapon. Mivel valószínűleg nem túl sokan tudnak ezekről (amiről sokan tudnak, az nem titok), gyorsan elkapható a tettes.
  • dez
    #26
    Á, szerintem még egy kirendelt ügyvéd is megnyerheti a pert (ha ilyen esetben lehet kirendelt ügyvédet kérni). Miért ne tehette volna fel a srác a honlapjára az infót? Neki nincs semmilyen titoktartási szerződése az Apple-lel. Tuti, hogy csak a belső embert akarják így kiugrasztani, vagy kiszedni a srácból a nevét (ahogy már más leírta).
  • Zozo76
    #25
    Anno amikor a FIX.TV-n ment az iMac cimu musor mar faraszto volt hallgatni hogy az MS igy az MS ugy blablabla. Gondoltam most hogy van egy kis keveres az Apple korul megnezem mar a www.beszeljukmac.com oldalt ami szorosan kapcsolodott a musorhoz. Hat igy hirtelen atnezve nem nagyon foglalkoznak a dologgal. Biztos ez erzekeny pont a MacFan-oknal... :)

    A nagy es szent Apple csunya dolgot muvelt. :)
  • uu
    #24
    az odaig oke hogy majd szepen befenyitik hogy mondja meg az informatort es akkor ejtik a vadat, viszont a hir maga rosszat tesz az applenek, es egyebkent is, az ilyen "kiszivargott" informaciok altalaban nagyot dobnak az adott termeken, mert 1. latja a ceg hogy foglalkoznak vele es erdekli az embereket 2. noveli a hypeot nagyban, es ez mindenkeppen jo. az ms gondolom nem veletlen nem szol nagyon a kiszivargott betakert. longhornbol szinte negyedevente kiszivarog uj alpha/beta mar miota, megse tesznek ellene semmit, mert lassuk be eleg hasznos dolog..
  • Mice
    #23
    ennyi erővel kártyavárat is építhetnél olyan egymásra épülő amit írsz...
  • Mice
    #22
    mondd te olvasod néha a cikkeket headerén kívüli részt is?
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    az igazsaghoz nem kell ugyved ..
  • Macc
    #20
    http://www.thinksecret.com/news/defense.html

    lehet nincs bajban a srac.
  • formatuq
    #19
    meg valami, jobban megnezve a fiu arcat, kitunik a szaja sarkabol, hogy tud valamit. szerintem okosabb annal, mint amit most eljaccik. Ha nincs penze, hogy jar a Harvard-ra? Osztondij, akkor pedig vag az agya. Figyeljetek meg, meg a vegen apple fizet majd.......
  • formatuq
    #18
    egy olyan kaliberu ugyved aki megalja magat az apple ugyvedjei elott, annak oradija $600-800.
    ebbol kiderul, a fiu mac-jei uj aron akar egy napi dijat is fedezne az ugyvednek...........
  •  eX
    #17
    Az Apple elmehet a picsába!
  • Killgore
    #16
    Ekkora f@szt mint az Apple...
  • Antychrist
    #15
    killl
  • neonlight
    #14
    kocsog apple. eddig sem volt tul szimpatikus a viselkedesuk.. de mondjuk ahhoz kepest amit az M$ csinal, nem rosszabb az apple..

    Igaza van echonak. Ha az Apple lenne az m$ uzleti poziciojaban, ugyan azt tenne. Semmivel sem lenne jobb.
  • Luminas
    #13
    Azt tudja valaki, h mi is pontosan a vád?
  • Macc
    #12
    Sztem is bunkosag szerencsetlen sracot perelni, es elvileg a szolasszabadsag alapjan tenyleg azt ir amit akar, mivel ra nem vonatkozik titoktartasi kotelezettseg, es ha van egy belso informatora, neki nem kell tudnia arrol hogy az illetot milyen titoktartasi kotelezettseg koti. Elkepzelheto sztem is, hogy a belso embert akarjak igy megtalalni. Gondolom addig az Apple is eljutott mint itt mi, hogy ez elegge ongol lenne, ha kicsinalnak a sracot. Mindenkeppen a sajat emberet kene megtalalni, es vele intezni a dolgot...
  • pemga
    #11
    Perelgette is, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést az Apple pár hete... Na, őt találták.

    De ha nagyon köcsögök, akkor így akarják kiugrasztani a belső embert... Vagy ez már nagyon összeesküvés-elmélet?
  • echo
    #10
    Szerintem, ha tehetné elsőrangú MS pótlék lenne az Apple-ből...
  • fly
    #9
    Heh, egy ügyvéd a többszörösébe kerül egy akármilyen MAc-nek odakint, főleg ha érti is a dolgát.
  • uu
    #8
    mondjuk ha ennyi macje van otthon nemhinnem hogy ugyvedet nem tudna fogadni...
  • arty
    #7
    hajrá apple, remélem a lemezkiadokhoz hasonloan népszerüek lesztek, aztán már csak be kell temetni a dögkutat ... remélem csődbemennek ilyen hozáállással ...
  • mireez
    #6
    én is aláírtam a petíciót! pedig utálom applet-t MS fan vagyok. de megértem a srácot, és együtt érzek vele.
  • rolika
    #5
    http://www.thinksecret.com/news/0412expo2.html

    itt harangozta be a srác a mac minit.
    azért ezeket az infókat nem tudhatta volna meg insider nélkül, szal az apple a saját embereit perelgesse...
  • Cat #4
    az apple a saját portáján söprögessen, és azt probálja megakadályozni, hogy a stratégiai tervekről csak magasszintű vezetők tudjanak, vagy ha már többen tudják, akkor azok elég motiváltak és lojálisak legyenek a céghez, és ne árulják el ujságiróknak, hogy mit tervez a vállalatuk.
    Ráadásul a gyerek apple rajongó, van otthon powerbookja és két iMaca is, egyszerűen csak szeretne minél többet tudni az általa kedvelt vállalat termékeiről, és jó nagy reklámot csinál ezáltal a cégnek is.
  • irkab1rka
    #3
    Miért?
    Ez simán ipari kémkedés, csak a srác nem $-t kapott érte közvetlenül, hanem ismertséget és forgalmat az oldalára (tehát személyes előnye származott belőle...)
  • Zozo76
    #2

    Eddig sem voltam egy MACbuzi, es ezutan sem leszek... :)
  • juhand
    #1
    Seggfej Apple.