60
  • [HUN]PAStheLoD
    #60
    ha csak ellennének magukba a winyón ,akkor tőlem 5 giga is lehetne , de win előszeretettel tölti be őket a memóriába ill. szemmel tartja őket , mind mind erőforrást igényel. Erre mondhatod ,hogy a mai 3 gigás memóriák és 4 gigás procik korában , de nem mindenkinek szarik GeIL 1Gbyteos GoldenTuning ramot a jézuska ..
  • webreferens
    #59
    Szép napot mindenkinek.
    Tudja valaki, hogy kinek jó ez a megoldás at XP-vel kapcsolatban?
    Ez a Mádia Player nélküli dolog valaki szerint is jó, hogy külön van?
    Ennek a cégnek aki ezt nagyon feszegette, valami rendkivülien nagy dolgot kell, hogy alkosson ahhoz, hogy belopja magát a felhasználok szivébe.......
    Az árakról már nem is beszélve. Igy sem olcso egyetlen szoftver sem, az ár marad az XP-nél pluszba meg majd hozzájön a Player....
    Na UNIO, Ide vágytunk????????????
  • FTeR
    #58
    nem, a lényeg az, hogy az EU meg akarta mutatni, h ki hordja a nadrágot...ennyi

    de llegalább a QT vel ellentétben nem csak a saját formátumát tudja lejátszani.
  • FTeR
    #57
    az engem nem érdekel mit raknak be helyette csak legyen, a lényeg hogy hozzátartozik az oprendszer alapvető funkcióihoz.
    ha valakinek nem tetszik ami alapból van, használjon helyette mást...
  • FTeR
    #56
    mplayer classic is lejátsza (az még .swf et is tud, még nem találtam olyat amit nem tud), de ez mind licenszbe ütközik, vagyis illegális...
  • dez
    #55
    Azért nem igaz, hogy senki sem fogja fel, hogy alapvetően az a baj a WMP-vel, hogy a segítségével a MS egy saját, zárt, jogdíjköteles, stb. videotömörítési szabványt akar elterjeszteni (WMV) - ez többé-kevésbé sikerül is neki -, amivel komoly befolyást szerezhet a piac ezen részére is. Nem lenne túl jó, ha (az OS-ek esetén történtekhez hasonlóan) kiveszne a piacról a többi formátum, és velük azok a cégek, amik nem a MS érdekszférájába tartoznak.
  • Janek81
    #54
    Notepad helyett Notepad2 (kicsi, gyors, ehhez képest nagyságrendekkel többet tud).
    Alap defrag helyett O&O Defrag, szvsz jobb, mint az alap.
    Internet pedig valóban kell, ezt jómagam is így gondoltam - de sztem ez nyílván való, ha elolvasod, amiket itt írkáltam...
  • Janek81
    #53
    "1. ki van kötve, h a .mov fájlokat csak a QT játszhatja le"

    VLC gond nélkül viszi a *.mov fájlokat.
  • FTeR
    #52
    ez baromság
    nehogymá 1 szűz osben ne lehessen egyszerű szöveget szerkeszteni, vagy ne legyen benne egy olyan alap file rendszer karbantartó mint a defrag és egy mai os könyökből tudja kezelni az internetet...
    a többivel egyet értek talán egy alap media lejátszó nem ártana...


    ööö, mac osben több minden van alapból nem? jaaa, az más...
  • FTeR
    #51
    "Amugy a QT-ra nem tudom miert fujnak annyian, az az egyetlen lejatszo, ami oda-vissza tud jatszani, es a csuszka huzogatasaval realtime megy a video is... Nem egy nagy feature, de aki komolyan foglalkozik videozassal, annak szuksege van ilyesmire."

    két pontban foglalnám össze:
    1. ki van kötve, h a .mov fájlokat csak a QT játszhatja le
    2. a QT elképesztően pofátlanúl erőszakos sw.

    btw, a tömörítési technológi az egyik legjobb
  • Gabest
    #50
    A windows bármennyire is annak néz ki, nem köztulajdon. Van gazdája, aki abba az irányba fejleszti, amerre neki tetszik. Legfeljebb csődbe megy, ha nem veszik a termékét emiatt. Ha erőszakkal beleszolnak innen-onnan, azzal csak ezt folyamatot akadályozzák meg.
  • h4x0r
    #49
    Nem szeretek személyeskedni, úgyhogy csak annyit mondok, hogy TALÁN igazad van ;->
  • Csacsis
    #48
    Egyetértek!

    Ne az Oprendszer döntse el, hogy mivel lassítom a rendszerem, hanem én.
  • Zoldalma
    #47
    Ismerve az elozo "magasroptu" beszolasait, nem hinnem h a "masik oldalrol" valaki egyaltalan leallna vele :)
  • Tetsuo
    #46
    Javanna, a WinMPt le lehet tiltani (ha törölni nem is) de az IEt nem lehet!!!!!
    Azt a szart szedjék már ki belőle!!!

    /kötekedőknek: persze h lehet, de utána még bugosabb lesz az Op..
  • Macc
    #45
    "Legjobb OS valasztas"

    ez erosen szubjektiv:)
  • Macc
    #44
    tul van bonyolitva a windows rendesen, ezert mar nehez lenne elemeire bontani, mert mindig lenne valami ami a hianyzo reszre hivatkozik. Szoval keso
  • Janek81
    #43
    Tényleg nem érted, vagy csak kötekedős kedvedben vagy? Felőlem maradhatna a jelenlegi verzió is a piacon, mert igeis szükség van rá azoknak, akik még em tapasztaltak eleget, és nem ismernek más programokat, csak ami a vindózban van. De ha kiadnának egy általam vázolt verziót, valószínüleg arra is lenne venő, merthogy nem csak átlan gome userek vannak, sokan értenek hozzá, és el tudják dönteni, hogy milyen prgramokat akarnak használni, ami nem feltétlenül MS termék. Így már vili, vagy ragozzam tovább?
  • h4x0r
    #42
    "Legjobb OS valasztas"

    Hu, te meg fogsz itt oltast kapni ezerrel :-)
    Amugy freedom of choice, ugyhogy beke...
  • mireez
    #41
    na és az átlag user pl honnan tudja hogy miaz a ".Net framework" ls mihez kellhet neki... én nincs. ha leszed egy progt (aminek kellen) ne mbiztos, hogy érteni fogja miről van szó

    Én nem magam nevében beszélek, csupán gondolok azokra, akik ne mértenek egyáltalán az ilyen dolgokhoz.

    Az én Windows (XP) tudásom olyan pro szinten van, hogy engem zavar legkevésbbé, ha "bonyolítják" a rendszert. és ezt nem nagyjépűségből mondom, hanem tény. és ezért is XP a legjobb OS választás, mivel semmi gond nincs vele (számomra, mert értek hozzá:) )
  • Janek81
    #40
    Ezt tudom, le is írtam: #7.
    De sokaknak van net, és pontosan tudják is, hogy mit szeretnének használni a gépükön a vindózos szoftverek helyett. Én pl tudom. Én használnám, ha lenne egy ilyen lite verzió. Talán nem vagyok egyedül...
  • h4x0r
    #39
    Gondolj masokra is: nem mindenkinek van netkapcsolata.
  • Janek81
    #38
    Miért lenne? Telepelés után belövöd a netet, vagy CD/DVD lemezről telepíted magadnak a dolgaidat és ott állsz egy vindózzal, ami olyan, amilyennek te szeretnéd, és nem fogna le 2 gigát a vinyódon, nincs tele olyan szeméttel, amit az életbe nem veszel elő... Nyílván nem mindenki választaná ezt a verziót, de lefogadom, hogy lenne rá kereslet.
  • mireez
    #37
    naja, aztán ott lenne a telepített OS a startmenüvel, hogy "please insert AN INSTALL DISK"...
  • Janek81
    #36
    Ahogy korábban is leírtam, a WMP nélküli vindóz egy baromság. Viszont épp a napokban beszéltük a haverral, hogy ha lenne egy XP lite verzió, az viszont nagyon is jó lenne. Ha már perlik MS barátunkat, hogy ne legyen a vindózban WMP, akkor le legyen benne:
    Windows Media Player
    Windows Movie Marker
    Windows Messenger
    Internet Explorer
    Outlook Express
    Defrag
    Ezek a főbb dolgok, de gondolom sokak tudnák nélkülözni, illetve alternatívákkal pótolni:
    Remote Assistance
    Paint
    Notepad
    WorldPad
    És a többi fasságot, mint súgó, virtuális billentyűzet, stb., stb... Kapnánk egy alap rendszert, egy alap desktopot, hardwertámogatást, szal csak épphogy álljon fel a rendszer. Nah, szvsz ennek már lenne értelme, de ezek közül _egyet_ (bármelyiket) nincs értelme kivenni...
  • Macc
    #35
    Ja! ez igenis vegye a faradsagot mindenki, es amit hasznalni akar azt tanulja meg hogyan kell. Mert kulomben Ilyen alapon akar iskolaba se jarjunk...
  • mireez
    #34
    na persze...
    de azért a mikrosütőhöz is van "user manual"...
  • Razgon
    #33
    Már bocsánat, de a számítógép nem olyan mint a mikrosütő! Tudomásul kell venni, hogy a használata ismereteket kíván, mert a megfelelő ismeretek elsajátítása nélkül nem lehet normálisan használni. Az autót is meg kell tanulni vezetni. Hiába fikáznám a gyártókat, mert mindig lefullad a kocsi, ha én vagyok a béna.

    Szóval, amit írtál, az elég erős csúsztatás.
  • mireez
    #32
    na meg, hogy hol foglal már WMP 500Mb-t és nem csak a dll-ekkel együtt, hanem +összes wmp file ami nem dll!!!!!...
  • Macc
    #31
    Szerintem is inkabb foglaljon 500MB-tal tobbet a rendszer, de ne kelljen neki cd-t adogatni ha valami uj HW-t talal, vagy egyaltalan barmihez.
  • WiLDoR
    #30
    "nem tudom mért ragaszkodik mindenki 500 mega dll-hez meg ilyen kacatokhoz , ez mind azért van benne a win-ben"

    szerinted a 120, 160, 200+ gb-os winyók idejében kiafrászt érdekel az a nyamvadt 500 mb-nyi dll??? elfér kényelmesen a többi kacat mellett. szerintem...
  • valaé valaé ná
    #29
    Ezt a linuxos dolgot nem igazán értem. A linuxnak nem része semmilyen player. Az csak egy rendszermag. De az egyes linux disztribúciókat nézzük, akkor sem értem a dolgot, mert telepítésnél ki lehet jelölni, hogy milyen mediaplayert akarsz telepíteni, ha akarsz egyáltalán.
    Ezért nem kell senkinek hülyének tettetni magát, ennyi lett volna a MS részéről az egész. Mint a régi jó 95-98-ban. Játszák itt az agyukat, holott mindenki tudja, hogy mire megy ki a játék.

    Különben meg létezik egy XPLite nevű program, amivel el lehet távolítani az IE-t meg a WMP-t.
    Ez sajnos fizetős progi ráadásul SP2-vel már nem igazán akart működni.
  • takraj
    #28
    [egyetért]

    pl. akkor a linuxba miért nem kötnek bele, ha a winbe igen? U.A. a helyzet min2vel...
  • mireez
    #27
    "Ha viszont WMP-s XP-t KAP ez a szerencsétlen"
  • mireez
    #26
    De én inkább azokra a felhasználókra gondolok, akik SOHA SEMMILYEN kapcsolatban nem voltak számítógéppel és nincs is ismerőse rokana, akihez fordulhatnának ilyen ügyben (habár lehet hogy ez elég ritka eset). Szóval megveszi egy ilyen "szerencsétlen" a PC-t, és kap hozzá (akár "ingyen") Windows XP-t, haza viszi a gépet (egyedül nagy nehezen összeköti kábelekkel a gépet, monitor stb), bekapcsolja. bejön a desktop. Ekkor gondol egyet, hogy, jaj neki van audio CDje, és azt lehet szgépen hallgatni, beteszi és nagy büdös semmi.. (tfh hogy internete sincs). Szerencsétlen, akkor meg "csalódik a szgépben, hogy így meg úgy istenítik a gépeket, de nem tudja a nyavajás CDjét lejátszani. Lényeg az egészben, hogy egy sík "lame" még ezek után kell, hogy a boltot keresse meg megint, hogy miért nem működik, vagy keressen olyan ismerőst vagy embert, aki ért hozzá, és tudja mi a teendő. (WMP10, vagy akármi).

    Ha viszont WMP-s XP-t ka ez a szerencsétlen, akkor neki úgyis mindegy, hogy milyen player van neki az OS-én, hallgat és néz... Aki meg kicsit többet ért a gépekhez, az meg már azt úgyis tudja, hogy VANNAK más playerek, és kipróbálja, ha elégedetlen a WMP-vel.

    Mellesleg a wmv az egyik legjobb tömörítési eljárás.
  • valaé valaé ná
    #25
    Ez a Microsoft sem a régi már. Egy pár éve még tuti drágább lett volna a lecsupaszított változat. Mert hát külön munka volt vele és azt ugyebár mindig a felhasználó fizeti meg.
  • Jinx McHale
    #24
    Szerintem nem sokan veszik ezt majd meg. Ennek az új Windowsnak a neve: "Windows XP Reduced Media Edition". Az emberke besétál a boltba. Látja a "sima" XP-t, és ezt. Megnézi árát. Egyenlőek. Namármost ezek után ki az aki az RME változatot veszi meg? A Microsoft jól csinálta hogy nem csökkentette ennek az árát, arra apellál, hogy így a normál változatot veszik meg.

    Mondjuk én alapvetően nem értem hogy mi a baj azzal, hogy benne volt. Mert így a sok emberke nem tudja, hogy más lejátszó is van? Ja éééértem: így a sok emberke azt sem tudná esetleg, hogy lejátszó programok léteznek.

    Végén már odajutunk, hogy ha oprendszert veszel (legyen szó bármelyikről) megkapod a kernelét, aztán építsd fel magadnak.

    És lenne egy kérdésem. Nem értek jogilag a dolgokhoz, de a Linux disztribekben miért vannak lejátszó progik? Azokat nem kellene kivenni? Vagy ott azért nem baj, mert több van mellékelve?
  • mireez
    #23
    "A csökkentett Windows változaton valószínűleg azok a média-alkalmazások - például játékprogramok, vagy multimédiás oktatószoftverek - sem fognak rendesen működni, amelyek intenzíven építenek a Windows-okba integrált Media Player technológiára."
  • mireez
    #22
    sok fax, sír, hogy miért nincs winben alapból ez meg az (miért nincs letöltés vezérlő, miért nincs normális filekezelő stb stb). Mások meg azért sírnak, hogy miért van ez benne, miért van az benne... Hát ezen igazodjon el az ember.

    Én MS helyében akkor is benne hagytam volna MP-t, de sztem sza*tak rá, hogy ki kell adniuk egy olyan xp-t amiben nincs wmp.

    Ott lehet akor a telepítő cd-n is.

    Pl user nyitna meg egy avi-t. Win felajánlja neki rögtön, hogy neten keressen hozzá programot, és lőn, megtalálja wmpt. vagy Helyezze be a "Microsoft... XP" lemezt.
  • mireez
    #21
    láma gyerek, WMPC is lejátsza a qt-t is meg real fileokat. lááma vagy:D és nem is tudtad:DDD