111783

xnl87ky5.jpg

free counters


  • katonak
    #110451
    Bocs.Tényleg.
  • reynaud #110450
    Ez a válasz félrement!
    Próbáld újra megtalálni a célszemélyt.
  • katonak
    #110449
    Szia.Nekem rockos.De ha szereted és jó akkor 320 ban tudok pár zenét. Ha van kedvenc írd meg.
  • ItaloMucsacso70
    #110448
    Egy Ausztrál Bank reklám !
    Omegánál megint csörög a Kassza!

    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2021.04.23. 17:14:34
  • fülcsimanó2
    #110447
    Ez a 2 dal, nemcsak hogy hasonló, hanem egy az egyben ugyanaz!
    Az Ofra Haza verziót nem ismertem, de meghallgatva azt kell mondjam, sokkal jobb, mint a magyar feldolgozás.

    Gondolom az ilyesmi úgy működik, hogyha valaki más dalát veszi át és adja elő, engedélyt kell kérni a szerzőtől, s azt mindenütt feltüntetni, ahol a dalt publikálják.

    Ez itt nyilván nem történt meg, ha perre megy a dolog.
    Jó, hogy felébredtek, nem néztem utána de emlékeim szerint legalább 35 éves magyar feldolgozásról van szó, s szegény Ofra Haza mint tudjuk már régen meghalt, s a szerző se lehet egy mai csirke, én a helyében már hagynám a francba az egészet.

    Ebben a pénzéhes világban viszont egyesek mindent elkövetnek, hogy némi bevételhez jussanak. Szörnyű.

  • becauseIsaid
    #110446
    Megint egy plágium per ezúttal Balázs Klári a főszereplő, aki egy izraeli zeneszerző dalát plagizálta, ami eredetileg Ofra Haza közismert izraeli énekesnőnek íródott
  • fülcsimanó2
    #110445
    Ezzel a bejegyzéssel nem igazán értek egyet, de ha Neked ez a véleményed, ám legyen....
  • AlexT967
    #110444
    Olyan stilusban ahogy ok eltek ,jo hogy eddig is eltek, a virusnak ehhez semmi koze
    Utoljára szerkesztette: AlexT967, 2021.04.22. 23:10:58
  • AlexT967
    #110443
    ebben a verzioban nem is letezett mostanaig, ezt a verziot Ben Librandt most adta ki csak a neve a mixnek 86 vocal mix
  • becauseIsaid
    #110442
    Nekem is. Ismét egy jelentős '80-as név ment el. Béke poraira
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2021.04.22. 21:39:50
  • ItaloMucsacso70
    #110441
    R.I.P. Les Mckeown (1955-2021)!
    Kezd nagyon tele lenni a tököm ezzel a kurva vírussal.
  • fülcsimanó2
    #110440
    I'm waiting......

  • reynaud #110439
    Tegye fel a kezét ,avagy jelentkezzen,aki ebben a verzióban ismerte a dalt. :)

    MC Miker G & DJ Sven - Holiday Rap (1986 Remix Vocal)
  • fülcsimanó2
    #110438
    Sajnos az igazi jó kedvcsinálókat nem tudtam feltölteni videóval, mivel nincsenek fenn a videó megosztókon, mint pl. a Don't Leave Me" sem, vagy pl. a "My Only Chance" sem, de azért vigyétek, én most hallgatom végig harmadszor az egész albumot, úgy pazar, ahogy van.

    Töltsétek amíg lehet, még 6 nap.

  • casyke1 #110437
    Sziasztok!

    Bob Russel számait honnan szedhetném le egészben és jó minőségben?
    Se youtube-on nincs,se ncore-on.
    Tiktok-van elég sok számából részlet.De nekem egészben kellenének...:)
    Köszönöm!
  • reynaud #110436
    Coming soon in pm!
  • carbit
    #110435
    Én is köszönöm szépen a feltöltött kiadványt.
    Utoljára szerkesztette: carbit, 2021.04.22. 18:26:55
  • AlexT967
    #110434
    Ez valakinek meg van veletlenul, es fel tudna tolteni?
    DAVID REBEL - Très Loin D'Ici
    DAVID REBEL - Tres Loin D'ici
    Utoljára szerkesztette: AlexT967, 2021.04.22. 13:35:32
  • AlexT967
    #110433
    La Nuova Fattoria - Disco Pollo
    Ha valakinek meg nincs meg
  • allada67
    #110432
    Így egyben nem volt meg, csak talán a fele. Köszönöm szépen, én is vittem.
  • fülcsimanó2
    #110431
    S mára végül a bónusz, kifogástalan album az elejétől a végéig szuper!!!

    New Glory - New Glory 2021 WAV

    letöltés WAV

    Kedvcsináló:

    New Glory - Run Along The Road (12'' version)







  • beva02
    #110430
    Köszönöm a két utóbbi feltöltésed.Vittem
  • fülcsimanó2
    #110429
    Ricky Mash / alias Zoltán Erika: Madonna 2021 WAV

    Ez sokunknak megvan, de ha valakinek mégse:

    letöltés WAV

    Kedvcsináló:



  • fülcsimanó2
    #110428
    1 újdonság Disco Magic Melody kiadótól, akit érdekel:

    Mario Argandona - For My Only One (2021) WAV

    letöltés WAV

    Kedvcsináló:



  • fülcsimanó2
    #110427
    Köszönöm Neked és Rolandnak is az infót a 19-ről, megint tanultam valamit, én ezt nem tudtam.

  • becauseIsaid
    #110426
    Így van.
    "In World War II the average age of the combat soldier was 26, in Vietnam he was 19" a II. vh-ban a harcosok átlagéletkora 26 volt, Vietnámban 19

    "All those who remember the war, they won't forget what they've seen, destruction of men in their prime, whose average was 19"
    Mindazok, akik emlékeznek a háborúra, nem feledik, amit láttak, férfiak pusztulását a legszebb korukban, amely átlag 19 volt.

    Nem véletlenül csak az USA volt a kivétel, ahol nem nagyon játszották ezt a számot, másutt meg toplistás volt. Elég jól elmeséli, hogy mi volt a probléma ezzel és mitől volt más ez a háború, milyen következményekkel járt a veteránok esetében
  • fülcsimanó2
    #110425
    Kíváncsivá tettél.... Várom a megfejtést.

    Filóztam, vajon mi lehet?
    Kert/virágok imádat?
    Kutya imádat? (csakis német juhász...)
    Rántott csirke imádat?

    Mert a zene és különösen a francia zene imádat az közismert....
  • reynaud #110424
    Sok közös pont van köztünk,egyet amiről még neked sincs tudomásod, majd privát elárulom.
  • reynaud #110423
    Annak idején már első meghallgatásra tetszett a dal,ami akkortájt óriási siker volt világszerte.

    Igen,jól írod ez egy háborúellenes dal.
    A "19" a Vietnami háborúban az amerikai katonák életkorára utal,de ez vita tárgya mert más állítások szerint 23 év a helyes,mint átlagéletkor.
    Én ennyit tudok erről.
  • reynaud #110422
    Az ilyen muzsikákért kedveljük a francia dalokat,francia nyelvű zenéket,mint Véronique Jannot - Aviateur.
    Franciaországban a 80s években nagyon népszerű volt az italo-disco stílus ,az olasz előadók,formációk zenéi mellett,természetesen a honi,francia előadók dalai is megjárták a hivatalos francia lemezeladás alapján közzétett listákat.

    Ez egy pazar zenei válogatás,nem is tudtam a megjelenésről.
    Az összes dal tetszik,el vagyok kényeztetve!
    Köszönöm Marika !!!
  • fülcsimanó2
    #110421
    Csak nem tán rokon lelkek vagyunk?

    Elton stimmel.

    Francia imádat stimmel.

  • fülcsimanó2
    #110420
    Nagyon kedvelem ezt a dalt, mindenféle verzióban, s ez is nagyon jó.
    Amennyire infóm van róla, ez egy háború ellenes dal, a vietnami háború ellen íródott, s az Amerikai Egyesült Államok vietnami bevetései kritikájára.
    Hogy mit jelent a 19 ? Ha tudjátok, akkor írjátok meg, mert én bizony nem tudom.

  • fülcsimanó2
    #110419
    Francia zenék kedvelőinek, s Roland Neked küldeném főként, 1 új album a Disco Magic Records-tól, szerintem nagyon jó válogatás, bár van amit ismerünk, de nagyon jól sikerült összerakni ezt:

    TOP Best French Vol.1. Disco Magic Melody (2021) WAV

    letöltés

    Kedvcsináló, kedvenc dalom az albumról:

    Véronique Jannot - Aviateur



  • reynaud #110418
    A múlt heti "Széljegyzetben" amit ugyebár Wind mester prezentál nekünk ,kedd esténként a Disco Diamond rádióban,jó volt hallani az alább linkelt dalt.
    Az én korosztályom tán emlékszik,a hazai disco klubokban is sokat játszott dal volt ez aktuálisan a megjelenés idején.

    Hónapok óta akarom mutatni a dalnak egy jól sikerült átdolgozását,de eddig nem került rá sor,most már tényleg itt az ideje.

    Paul Hardcastle - 19 (Kay Stafford At The Ibiza Beach Club Edit 2020)



  • reynaud #110417
    Ránéztem a listádra,hoppá,nálam ugyanez az 5,és még a rangsorolás is stimmelt!

  • Musachy
    #110416
    Hali!
  • fülcsimanó2
    #110415
    Látom, teljesen azonos az ízlésünk Elton John zenéi iránt.

    Egyébként a róla készült 2019-es filmet is ajánlom figyelmetekbe, aki nem látta még esetleg.

    Azoknak is szórakoztató, érdekes alkotás lehet, akik mérsékelten kedvelik, vagy kevéssé ismerik a zenéit.
    Egy nagyon érdekes ember története a film, s e tekintetben nem is a címszereplő személye a fontos, (amúgy egy kísértetiesen hasonlító színész a megszemélyesítője) , hanem lehetne éppenséggel x.y., a köz számára teljesen ismeretlen figura is akár.

    "A ROCKETMAN c. film egy nagyszabású zenés fantázia Elton John áttörést hozó éveinek hihetetlen emberi történetéről. A film azt a fantasztikus átalakulást követi nyomon, ahogyan a félénk zongorista csodagyerek Reginald Dwightból világszerte ismert szupersztár lesz Elton John néven. Az inspiráló történet – mely Elton legkedveltebb dalaira van felfűzve, a főszereplő Taron Egerton előadásában – nyomon követi a kisvárosi srácot azon az úton, melynek során a popkultúra egyik legikonikusabb figurájává nőtte ki magát."


  • reynaud #110414
    Elton John - Top five by Reynaud

    1. I Don't Wanna Go On With You Like That
    2. Sacrifice
    3. Just Like Belgium
    4. I'm Still Standing
    5. Can You Feel The Love Tonight
  • fülcsimanó2
    #110413
    Elton John - TOP 5 by fülcsi

    1. I Don't Wanna Go On With You Like That
    2. Sacrifice
    3. Just Like Belgium
    4. I'm Still Standing
    5. Can You Feel The Love Tonight

  • Aenar #110412
    Úgy döntöttem az Elton játékba beszállok én is.

    1. I Don't Wanna Go On With You Like That
    2. The One
    3. Sacrifice
    4. I'm Still Standing
    5. Blue Eyes
    6. Just Like Belgium
    7. Nikita

    ...Csak mert a 7-es a szerencseszámom. ;)