111590

xnl87ky5.jpg

free counters


  • mfn
    #102730
    Búcsúznék mára egy kellemes 1975-ös nagy slágerrel :
    Joe Dassin - Indian Summer

    Utoljára szerkesztette: mfn, 2016.12.11. 20:28:15
  • mfn
    #102729
    Köszi ezt nem ismertem!
  • Balabolka
    #102728
    Egy kiváló Pink Floyd feldolgozás, Rosebud ‎– Discoballs (1977) lemezéről;
    Rosebud-One Of These Days
  • Balabolka
    #102727
    Nagy köszönet ezért is !! Nagyon jó muzsika. Meg van a "1st Round" lemeze, de azon originálban van fenn.
  • mfn
    #102726
    Egy Euro-Disco klasszikus 1986-ból :
    DoubleDate-FeelIt
  • mfn
    #102725
    Claudia T. Hollandiából énekel nekünk 1989-ből :
    ClaudiaT.-FatalDestination
  • mfn
    #102724
    Az Euro Disco-t ma Julian képviseli egy remek nótával 1986-ból :
    Julian - Straight To My Heart
  • amaximus
    #102723
    és mivel nemrég volt Jean-Michel Jarre Oxygen albumának megjelenésének 40. évfordulója, emiatt szükségét érezte egy picit arra hasonlító és immáron a 3-as sorszámot képviselő folytatás kiadására,ami erősen utópisztikus, de legalább hallgatható.

    itt fent van az egész album, meghallgatható
    Jean Michel Jarre - Oxygen 3



  • amaximus
    #102722
    ugye azért nem olvasol túl sok bulvárhírt?

    a vinyl gyártással foglalkozó cégcsoport kiadta egymagában azt az érdekkörében erősen befolyásolt hírt, hogy a vinyl eladások épp a múlt héten és csak azon az 1 héten megelőzték az elektronikus eladásokat és persze csak UK-ben, és ezt a "hírt" a helyi Kiskereskedők Szövetsége adatai alapján, akiknek meg egyébként marha sok infójuk lehet a tőlük 100 különböző helyen is független elektronikus értékesítéssel foglalkozó cégek adatairól.

    volt egy fekete-péntek,amikor meghülyülnek az emberek, mert leakciózták a sok porosodó műanyagárut is, a nép meg vett, mert olcsó és jó lesz dísznek vagy ajándékba is.
    a hülye magyar hírgyártó oldal meg vezércikkben isteníti a semmit. gratula. így születnek a legendák is,mint pl. mari néni felmosta a folyosót, de mire 3 oldal ezt megírja,mari néni már ártalmatlanná tett 2 MMA-s betörőt és bilincsben átadta őket a rendőrségnek.
    kb. ez a hír is ez a szint.

    maradjatok a hivatalos európai és amerikai adatoknál,amiket nem palóc misi műanyagáru gyár ad ki.

    év végi adatokat még nem közlök, hisz az januárban lesz, de csak az usa-ban az első félévben 2,66 MILLIÁRD!!! dollár volt az elektronikus értékesítés,
    ugyanitt csak a vinylféleségeken (LP,EP,Single) megjelent eladások 220millió dolcsi volt, azért van egy aprócska különbség, gondolom látod, érzed, hogy ez az európai adatoknál is hasonló arányt képvisel.
    az előző évhez képest szinte minden szinten eladási visszaesés volt, nem részletezem tételenként , de szumma kb. -20%, 2015-höz képest a legnagyobbat a cd maxi és vinyl maxi, zenei video, és a dvd-audio esett vissza 30-90%-ot.

    a vinyl ott van,ahol évek óta, egy réteg veszegeti, de 2015-höz képest átlagban így is bukott az eladási statisztikája -10%-ot.

    ennyit a legendákról.
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.12.11. 11:09:46
  • mfn
    #102721
    Kezdődjék a vasárnapi koktél egy finom Italofunk muzsikával a 70-es évekből
    Pino Presti - Funky Bump (Long version)
  • Zephyr Retiring
    #102720
    Bízzunk benne, hogy emiatt nem emelkednek még jobban a hanghordozó árak.
    Mert néha...ha egy üzlet beindul...akkor nincs megállás..
  • reynaud #102719
    A bakelit legyőzte a zeneletöltést!
    Hurrá!!!

    Vinyl album sales outstripped digital downloads for the first time last week
  • mfn
    #102718
    A sztorit újságcikkből vettem.Hát a felvétel tarolt rendesen a diszkókban is akkoriban.Szép idők voltak!Azt a Max Mix féle vertiót meg csak azért tettem fel hogy ne csak mindig ugyanazok a számok szóljanak.Ezt a Suzan Vega feldolgozást nem ismertem de ott van A Kraftwerket egyszer már elkezdtem gyűjteni de eddig csak 1 CD-ig jutottam eddig az 1991-es The Mix című Remix albumig.
  • mfn
    #102717
    Szeva!Jó hogy megemlítetted mert ezt nem is ismertem tőlük!
  • Zephyr Retiring
    #102716
    A neves rapper/dj. páros kalandos találkozásáról még nem hallottam,
    de nem fogom vitatni, hogy így történt..
    Maga a feldolgozás amiből ez készült (tehát a Miker és Sven féle verzió) a mai napig nagy kedvenc.
    Hallottam már olyan feldolgozásokat is, amik jobban sikerülnek mint az eredeti zene.
    Ilyen a Miker-Sven páros Holiday Rap-je is
    Ez a Peret és Castells féle viszont nem ilyen. Számomra nincs benne tűz és dinamika.
    A dalról beszélek, nem a felvétel minőségéről, amiért utólag is

    Még most is emlékszem arra a pletyire egy másik feldolgozás kapcsán,
    hogy Suzanne Vega beperelte az After One-t a Tom's Diner Rap kapcsán..
    Szerintem ezek csak kacsa hírek. Remélem, mert ha mégsem,
    akkor a következő akit beperel majd Suzanne Vega, az vagy Giorgio Moroder vagy Britney Spears lesz
    Miből gondolom? Ebből például:

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.10. 17:12:44
  • Zephyr Retiring
    #102715
    Ez nálam egy kaptafa a 92-es Pin-Occhio - Pinocchio-jával..
    Olyan kis semmilyen zenék ezek..de akkoriban azért még tetszettek. Így meg is vannak már egy ideje a gyűjteményben,
    de alig alig hallgatom őket..

    Pár évvel korábban emlékszem rohantam a kirakatba meglesni az Electic Cafe bakelitet is,
    de akkoriban nekem még nem telt rá..persze azóta már kölcsönkértem egy ismerőstől és bedigiztem magamnak

    Az egyik kedvencem az 1986-os Electric Cafe-ról:


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.10. 16:49:40
  • Balabolka
    #102714
    Köszi ! Róluk még nem is hallottam, ill. nem ismertem e verziót sem. De látom van egy "Christmas Rap" c. muzsikájuk is 86-ból, ami szintén nem rossz.
  • mfn
    #102713
    Ha Madonna a 80-as évek elején nem énekli el "Holiday" című nagy sikerét akkor valószínűleg nem ismerhettük volna meg az MC Miker G & DJ Sven párost sem.A két Holland fickó teljesen külömböző életmódot élt.Miker G aki kijelentette hogy ő abszolut nem akar dolgozni egy lepukkant lakásban tengődött ahonnan még a meleg vizet is kikötette hogy ne kelljen neki sok lakbért fizetni össz vagyona 2 lemezjátszó volt meg egy két lemez.Diszkókban rappelt és szkreccselt bagóért meg a sétáló utcákban kunyerált.DJ Sven egy kissebb diszkóban dolgozott mint DJ.Főállásban egy irodában nyomta a melót.1986-ban született az ötlet a Holiday című felvétel feldolgozásáról.A felvételt végűl Ben Liebrand kéznyoma tette sikerképessé.Pontosan 30 éve ez a feldolgozás vezette több Europai slágerlistát is.Egy (Spanglish) változata ennek a remek sikernek a Max Mix-es fiúk előadásában a Max Mix 4-es dupla albumról :
    T. Peret & J.M. Castells - Holiday Rap
  • mfn
    #102712
    Egy nagy kedvenc szintén 1987-ből :
    Patty Ryan - I Don't Wanna Lose You Tonight
  • studiohits
    #102711
    nagyon szuper 1 nagy kedvencem !
  • mfn
    #102710
    Ez se rossz 1987-ből
    M & H Band - Popcorn ('87 Remix)
  • mfn
    #102709
    Egy remek remix 1988-ból :
    Marc Almond - Tears Run Rings (The Justin Strauss Rmx)
  • Zephyr Retiring
    #102708
    Evezzünk át pár percre 1987-be...

    Minden házibuli kihagyhatatlan balladája volt az Itt Vagyok Megint a Fehér Kígyótól...

    29 évvel később is vannak még rajongói
    Talán 129 év múlva is lesznek majd..
    Az idei klip hozzá magáért beszél Köszönet érte Sina




    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.08. 18:54:56
  • mfn
    #102707
    Egy 1977-es Disco kislemez :
    Orlando Riva Sound - Moonboots
  • studiohits
    #102706
    es egy 1988-as siker! kedvenc!

    Moltocarina - Voice Of The Night (Single-Version) (1988)
  • mfn
    #102705
    Nálam is nagy kedvenc a Madonna!Bár őt is ritkán hallgatom mostanában.Pont kéznél volt az 1987-es You Can Dance című CD-je amiről egy kedvenc Dub Verzió forog most :
    Madonna - Into The Groove (Dub Version 87)
  • Zephyr Retiring
    #102704
    Kifelejtettél egy szót a véleményedből: "szerintem".
    A zene azon belül is egy dal vagy nóta vagy zeneszám megítélése mindenképpen szubjektív dolog.
    Neked ettől a bandától a Vision Of Love a csúcs, másnak meg pont hogy a How Are You?,
    míg egy harmadik tag meg a Birthday Girl-től lesz elszállva..
    Ettől függetlenül, objektíven megállapíthatjuk, hogy a DJ'S Project egy kiváló banda volt akkoriban

    Ugyanilyen vita bármikor könnyen kirobbanhatna a világ egyik legjobb (objektív ez is) pop sztárjával kapcsolatban is..
    Egyértelmű, hogy M. Luise Ciccone-ról beszélek most, még akkor is, ha bárki innen nem kedveli őt, vagy a munkásságát.
    Attól ő még pop sztár marad millió rajongója szemében..

    Nekem örök sláger marad tőle a Papa Ne Prédikálj! , mert ez a dal volt az első találkozásom vele,
    de még legalább 50 zenéjét fel tudnám sorolni amit imádok tőle..
    Nem is beszélve arról, hogy a 2005-ös Confessions turnéját HD-ben, DTS hanggal bármikor itthon megtekintve,
    fel sem bírok kelni a tv elől

    Száz szónak is egy a vége, akkor szóljon SZERINTEM M.L.C. azaz Madonna Luise Ciccone egyik legjobb zenéje:



    Ugye nem kérdés, hogy miért?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.07. 12:29:18
  • Bitva
    #102703
    Azért a "Vision Of Love-nak a közelében sincs....az nagyon teli találat....
  • Zephyr Retiring
    #102702
    2105 helyett elég lesz 2015 is, bár remélem 2105-ben is hallgatják majd még őket
    (bocsika)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.05. 17:56:47
  • Zephyr Retiring
    #102701
    1978-at írunk....
    ..Alan Parker elkészíti minden idők egyik legfelkavaróbb drámáját az Éjféli Express-t, és
    felkéri Giorgio Morodert, hogy a film kísérőzenéjét komponálja meg.
    A zene annyira sikeres lett, hogy az Oscar díj mellé, mindjárt megkapta a Golden Globe-ot is

    Még ugyanebben az évben elkészítette a Csillagközi Romboló kísérőzenéjét is, ami végül sikeresebb lett mint a sorozatból készült moziváltozat maga

    Moroder jövőre ünnepli a 77. szülinapját
    Szóljon tőle hát az Éjféli Express kísérőzenéje 1978-ból:



    Utána visszakanyarodhatunk a jelenbe...pontosabban csak 2105-be, amikor is még mindig él az italo disco és a Chase is..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kebu tolmácsolásában.
    Reméljük kis hazánkba is eljut majd egyszer...ha Moroder nem is, de legalább ő




  • cucurbia
    #102700
    Ohh yehh:)
  • Zephyr Retiring
    #102699
    És ha már Yello, akkor szóljon tőle sokak örök kedvence is:

  • Zephyr Retiring
    #102698
    Nagy kedvenc régóta.
    Bár én mindig is úgy értelmeztem, hogy a szerelem nincs többé
    De ebben az ügyben majd dönt az igazságügyi szakértőnk Musachy..
    ..addig én meg hallgatom a zenét
  • Nastar
    #102697
    Nincs mit cimbi.
  • maxi71
    #102696
    Köszi, vittem, remek muzsika.
  • Nastar
    #102695
    A Spanyolok is bizonyítottak Italo Diszkó zenében, 1986-ban énekelte Steve Clark a No More Love (többé már nem szeretlek)című dalát.
    Steve Clark ‎– No More Love (1986 lossless remastered).FLAC
  • Nastar
    #102694
    Szép estét minden kedves fórum társamnak.A Dj's Project 1986-ban megjelent második 12 inches korongján teszi fel eme egyszerű kérdést: How Are You ?
    Dj's Project - How Are You (1986 lossless remastered).flac
  • Musachy
    #102693
    Eszembe jutott egy jó kis kedvenc:

    Yello - Vicious Games (1985)
  • ItaloMucsacso70
    #102692
  • studiohits
    #102691
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megvan! tenyleg nagyon szuper!

    Tracklist:

    1. Camion (3:38)
    2. Bandiera La Playa Del Sol (6:06)
    3. Please Don`t Go Now (Extended Mix) (5:41)
    4. Wonderland (3:30)
    5. Don`t Let Me Down (Adamski Digital Remix) (5:33)
    6. Dove Vai (7" Version) (3:48)
    7. Baby Baby (7" Version) (4:15)
    8. We Can't Go On (7" Version) (3:26)
    9. Ciao Goodbye (5:05)
    10. Solita Storia (7" Version) (4:04)
    11. Ti Amo Di Piu (Duet With Linda Jo Rizzo) (4:23)
    12. Wonderland (Ballade) (4:21)