A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#103376
Hatalmas zene!Nekem is meg van<#smile>
wepapa
#103375

Tudom hogy nem kimondott Italo de 80's évek.

#103374
A The New York Models - Hot For You nótája is megérdemelne egy remasterelést.
Ezt így kellemes hallgatni, köszönet érte.
#103373
Szép délutánt kívánok minden fórum társamnak!Egy remek dallal, amelynek a producere és írója is Robert Phillip Orlando azaz Bobby Orlando.
<#finom>The New York Models ‎– Love On Video (1984 vinyl rip lossless remastered).FLAC<#taps>
#103372
#103371
...egy instrumental kedvenc!

Grand Prix - Grand Prix (remix)(1983)
#103370
#103369
A Fire hatalmas kedvencem de az 5:10-es (Special Mix)! <#eljen><#finom>

#103368
#103367
Egy Disco korong a javából még 1981-ből<#szeret>
Azoto - Anytime Or Place
Zephyr Retiring
#103365
Kezdjük a napot egy olyan zenével, ami mind 1979-ben nyugaton,
mind 2002-ben keleten megállta a helyét.
Helye van itt is.

Ottawan - D.I.S.C.O.



Have nice a day.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#103364
"Eurobeat" jelzővel csak óvatosan,a japánok már a klasszikus 80s évek közepén kiadott italo-disco zenéket is így címkézték.
Maradjunk annyiban, az említett korszak zenéi is italo-disco stílusba sorolhatok,idő hiányában,ebben most jobban nem mélyednék el.

Én a 70s évek disco zenéi nagy részétől hidegrázást kapok,nem szeretem kategória.
(Peter Griffin,Ottawan) valahol itt kezdődött a számomra érdekes jó disco zene.
A fentebb említett pörgősebb italo zenék közt,nekem nagyon sok kedvencem van,szám szerint több száz dalt említhetnék.

Ez a nagyszerű remix is egy Távol-Keleti !!! kiadványon jelent meg,ajánlom beszerzését!
Master Mix




ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#103363
Akkor lessük is meg, hogy Johnny Kemp miről is vakerált
még 1988-ban. Ez pedig most a Just Got Paid...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103362
Most mélyen egyet tudok érteni minden szavaddal<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103361
Minden pénteken meló után (mert csak délig dolgoztam) délben már otthon vártam Haluskáék pillantás műsorát a rádióban.Imádtam a műsort!Rengeteg jó zenét adtak!De sajnos "most" már úgy vagyok vele hogy nem nagyon érdekelnek.De így vagyok a 90-es évek Italo Dance,Euro Dance felvételeivel is.Akkor imádtam őket (sok cd lemezem van abból a korból)most már több mint 10 éve nem is hallgatok olyan zenét.Akkor szuper volt most már nem tudom miért de nem érdekelnek.Viszont a 70-es,80-as disco valahogy megmaradt kedvencnek.Most már csak ezeket hallgatom a régiek közül.Egyébként szerintem legalább olyan sokan vannak
akik nem szeretik az Eurobeat-et mint akik szeretik.Ha nem gyűjteném a 70-es éveket akkor valószínű hogy a keretet estleg kezdeti Eurobeat korongokra költeném.Kb egy 150 felvétel ami talán érdekelne.
reynaud
#103360
Nem tudom mennyire vagy tájékozott,ha nem akkor segítek.

Az hogy az italo-disco stílus a 80s évek legvégén illetve a 90s évek elején valamennyire piac képes maradt ,egyáltalán készültek új dalok,az elsősorban a stílus japán rajongóinak köszönhető,mert amikor itt európában drasztikusan esett az érdeklődés e zenei stílus iránt a lemezpiacon,ott a Távol-Keleten továbbra is nagyon népszerű maradt.

Olyan kiadványokat köszönhetünk a japánoknak mint pld. That's Eurobeat sorozat,amely egyébként egy ismerősömnek ,(aki merem állítani ,hazánk talán legnagyobb lemezgyűjtője e stílusban) a teljes kollekció birtokában van!
Arról nem is beszélve,volt egy időszak amikor ha egy italo-euro disco albumot akartam megszerezni,a válasz gyakran az volt...csak Japán importból lehetséges!
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2017.03.10. 19:09:34

ItaloDisco4Ever !

#103359
Forogjon még egy remix :
Voyou - Radio Bostich (Remix)

#103358
Alapból nem érdekelnek meg ki nem állhatom a húzott szeműeket meg a zenéiket meg a mixeiket sem.De ez egyéni vélemény<#smile>
reynaud
#103357
Nem tudod mit veszítesz ,ha még nem hallottad ezt a verziót ,itt az alkalom .
Swiss Boy (remix)

"Lady Boy verzió" honnan szakadt ki belőled ? lövésem sincs,ezt talán magad sem érted miért írtad!
Egyébként sok gyűjtő szeretné ezt a korongot magáévá tenni ,klikk

ItaloDisco4Ever !

#103356
Csak Europai remixeket gyűjtök.Távolkeleti Lady Boy verziók nem érdekelnek<#smile>
reynaud
#103355
Az új Alphaville dal :

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#103354
reynaud
#103353
reynaud
#103352
Nekem ez nagyon régóta meg volt,meg van, egy 06.35 min. remix-ben.
Nem hogy megosszam ,de még a lemezborítóját sem mutatnám meg! <#hehe>

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#103351
Akkor csapjunk a lecsóba<#hehe>

Thomas Anders ilyen volt a "100 évben" (In 100 Years) 1987-ben...



És ilyen ma, 2017-ben amikor a "sajnálom bébi"-t énekli...
Sajnálom bébi, de ez itt spoileres<#vigyor>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103350
Köszi, vittem. Valóban nagy muzsika!<#worship>

Zephyr Retiring
#103349
Kösz az infókat is. Akkor nem csalt sokat a fülem<#nyes>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Hasonló tippem volt nekem is.
<#eljen>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.09. 19:53:17

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103348
Még egy nagy zene!!!<#smile>
Fake - Frogs In Spain (Remix)
Zephyr Retiring
#103347
<#vigyor><#eljen> Zene füleimnek. Ha nem titok..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
..milyen tűt és pörgetőt használsz?
Természetesen kizárólag szakmai jelleggel tettem fel eme patetikus kérdést<#worship>

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.09. 14:21:23

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103346
A következő felvétel pont 30 éve volt rendkívűl népszerű a hazai Disco Clubokban.Tom Hooker,Lou Sern állnéven énekelte ezt a felejthetetlen számot<#szeret>
Lou Sern - Swiss Boy
Musachy
#103345
<#eljen>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103344
Ezzel a maxi verzióval, most egy lyukat lőttél a lelkemre...

Nem maradt más választásom, mint feltennem azt a maxit 1986-ból amivel a macskaszemű
C.C. Catch is egy másik lyukat lőtt a lelkemre<#nyes>



C.C. Catch - You Shot A Hole In My Soul

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103343
Nálam pedig:

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103342
Paul Hardcastle - Nineteen (1985)




Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.07. 13:21:51

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103341
Hagyjuk. Szokás szerint a gondolataink nem egy frekvencián pörögnek.

Inkább olvasd el, melyik filmben hallottam ezt a zenét felcsendülni nemrég:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103340
Ezt hogy vetted ki abból, amit írtam? <#zavart>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103339
Stevie Wonder - I Just Called To Say I Love You (1984)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103338
És miért feltételezted egy pillanatig is, hogy én lennék Naru?<#hehe>

Azért mert a faterod góré?<#nyes>


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.03.06. 11:51:56

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103337
De ez a Zoltán nem te vagy, hanem Naru.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103336
Kellemes kikapcsolódást mindenkinek<#wave>

Kollégánk Kanicsár Ádám András tollából egy remek kis cikk született tegnap este<#eljen>

... Zoltán sok előadó mellett játékzene lemezeket is gyűjt, amik különösen drágák és ritkák a piacon. A lemezeinél egy szabály van: "Kizárólag olyan lemez marad meg, amit hallgatok"...

" ... igazi nemzetközi Madonna-maffia működik a világ körül, ahol komoly harcok és pénzek foroghatnak egy alternatív borítós 80-as évekbeli lemez körül... "

A cikk itt olvasható (katt)



"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103335
#103333
De "csendes" ez a hétvége. Üdv. Mindenki ! Persze vége a fagyos hónapoknak, sok volt már idebenn... Nekem is több dolgom akad, ám most ide húzódom kicsit, s jövök pár muzsikával, dallal a ...70-es, 80-as... évek kedvencei közül;

Trio Rio - New York - Rio - Tokyo (Dance Mix)
Peter Jacques Band - Fly With The Wind
Earth & Fire - Singer in the rain
Vivien Vee - Higher
Pappy'ion - 1001 Nights (Ali Baba)
Soul II Soul - Happiness (Dub)
16 Bit - Where Are You


Utoljára szerkesztette: Balabolka, 2017.03.05. 17:09:13
#103331
Te és a helyesírási észrevételeid. :-D

Musachy
#103330
Ha bedugod a füledbe az ujjad, akkor talán hallasz valami ujjat... <#nevetes1>

imo :) science fiction is science fact

#103329
Tisztába vagyok vele. Csak gondoltam hátha hallok valami ujjat.

Musachy
#103328
Maximum a stílusa miatt. A Boytronichoz meg megint nem kötődik...

imo :) science fiction is science fact

wepapa
#103327
Boytronic 1983-ból.