A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#103826
Egy rakat lemezt tudnék neked mutatni, amit konkrétan egyetlen zene miatt vettem meg anno..
Néha ha szerencsém volt, talán még belefutottam egy két másik jó zenébe is az adott albumon, de nem ez volt a jellemző.
Mondjuk öröm az ürömben, hogy elég széles a zenei befogadóképességem, és ezáltal sokkal jobban be tudok fogadni olyan zenéket is, amiket csak kevesebben kedvelnek..

" Mindegy milyen a zene én kompletten szeretem a vinyl rippeket elmenteni. "

Ez a mondatod (bár szíved joga így dönteni) elég furcsának hat a te szádból, hiszen pont te említetted, hogy
csak azokat gyűjtöd, amiket szeretsz hallgatni is.

Most akkor mi az igazság?
Mert ha kompletten szereted a vinyl rippeket elmenteni, akkor gyakorlatilag a neked nem tetsző zenéket is el kell mentened..<#nevetes1>
Persze megértem én, hogy az ember mindent birtokolni szeretne, amit csak lehet.. de most akkor ez a Clouds (instrumental) verzió tényleg ennyire jó,
vagy csak kell és kész?<#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.14. 18:49:05

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103825
Azt kötve hiszem, mert ő nem úgy hanem így néz ki<#taps><#smile>
#103824
Crystal Heart - Love At First Sight


Vagy inkább nevezzük szintén Stian Rigby-nek? <#wink>

#103823
Ha nem túl nagy kérés megkaphatnám a B oldalát is ennek a remek lemeznek?<#eljen>
Mindegy milyen a zene én kompletten szeretem a vinyl rippeket elmenteni.
Előre is köszi szépen!
Stian Rigby hangját nagyon szeretem. 😉
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2017.05.14. 17:42:17

pitynyesz
#103822
Airbus - I FillowYou - 1984
Délutánra egy nagy zene a kislemez A oldaláról

Zephyr Retiring
#103821
Rolls Frakció - Fejezetek egy iskolás gyermek naplójából (1982) <#vigyor>
A kiadatlan zene..




Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.13. 18:43:34

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103820
B. Tóth László és D. Nagy Lajos - Kevés a cukor... (1988)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103819
Sajnos kezdi az idő kikezdeni a régi cd-imet.Sok korongon már az utolsó számot nem lehet lejátszani,vagy fény felé tartva átlátni rajtuk mint a szitán<#falbav>.Most vettem egy külső vinyót és megkezdtem a zenék átmentését.Így került ma a Bolero mix is mentésre<#smile>

Bolero Mix 4 (Short Edit)

#103818
Akkor nézd a discogs-ról.
Találsz ott magyar nevet is. <#wink>

reynaud
#103817
Megnézném,akad é valaki ,kinek ez megvan vinylen.



Lady D ‎– I'm Yours Tonight (1989)

ItaloDisco4Ever !

#103816
Az bizony!De a következő sem rossz a Teach In-től.Az 1978-as felvételt a lányok valójában Travoltának címezték,hiszen akkoriban mindenki John-tól szeretett volna megtanulni táncolni.A felvétel nem csak a diszkókban volt sikeres akkoriban<#szeret>

Teach In - Dear John
#103815
ez Cue - Out Of The Blue (Smokey Hit Mix) nagyon szuper!
#103814
Még egy jó kis mix<#szeret>

Cue - Out Of The Blue (Smokey Hit Mix)
#103813
Törjük meg a csendet egy remek kis egyveleggel<#smile>

Mirage - Jack Mix II. (Short Medley)
Zephyr Retiring
#103812
Piramis - Ajándék (1978)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103811
Máté Péter - Kell, hogy Várj (1978)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103810
Bikini - Ezt nem tudom másképp mondani (1985)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103809
Juventus - Véget ért egy fejezet (1970)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103808
Apostol - Nem Tudok Élni Nélküled (1980)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103805
Klasszikus Olasz disco zene 1978-ból :
Easy Going - Baby I Love You
Zephyr Retiring
#103804
Zenéljük is kicsit néha..<#vigyor>

Stargo - Dance Under The Moonlight (1985)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103803
Ez a lemez fizikailag nincs a birtokomban, de a popsike.com-on is mutatott infók meggyőzőnek tűntek..<#nezze>

Ha mégsem korrektek az adatok, akkor csak szimplán elírták a lemezcímkén is. Láttunk már ilyet máskor is..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103802
Bizton állíthatom hogy a Discogs infóval ellentétben a Vocal és a Instru verzió sem 6 perces! <#wink>

Zephyr Retiring
#103801
Ma egy kis new wave-re hangolódtam..



A zene eredetileg a '82-es Kissing To Be Clever albumon debütált,
de nekem már csak a '83-as holland nyomású verzió jutott<#hehe>
A lemez ár matrica szerint akkoriban ezt a korongot 17,90 DM áron lehetett megvenni.<#miaz>

Az említett Culture Club szerzemény a hatodik track rajta..
(..a nemrégiben emlegetett egyik Taco sláger meg a harmadik..)


Culture Club - Do You Really Want To Hurt Me (1982)



"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103800
Egy remek felvétel a Rasta Girl előadásában<#smile>
Amazulu - Wonderful World,Beautiful People
Musachy
#103799
Ha minden apró hibá(d)ért szólnék, akkor nem jutna időm a zenére. <#hehe>
Mindenki hibázik, én is szoktam, de igyekszem odafigyelni és amikor úgy érzem, hogy szükséges, akkor szóvá teszem. Nem kell ezért megsértődni, segítő szándékkal teszem.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103798
Lentebb a rock'n roll-t egy "L" betűvel írtam..
Úgy látszik igazságügyi szakértőnk figyelme már lankad<#hehe>

Akkor jöhet is egy másik rock'n roll sláger..

George Harrison - Got My Mind Set On You (1987)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103797
Gatsby-t is szeretjük '84-ből<#vigyor>
Ez így első ránézésre a 12"-os verziónak tűnik..(csak 15 másodperccel rövidebb)
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.03. 10:25:27

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103796
Helyes<#eljen>
11 stúdióalbumuk közül mind Top 20-as lett a Billboard albumlistán,
tehát másoknak is tetszenek<#nevetes1>

Ők ismerősek?



Nem? Hát nem lep meg<#nyes>
Valaha így festettek ifjú hőskorukban:



Jöjjön tőlük egy olyan kultikus felvétel, amit utoljára játszottak koncerteken sminkben 1983-ban.
Ugyanis '83-tól egészen 1996-ig nem használták a sminkjeiket!

Lick It Up (1983)

A bandának 24 aranylemeze lett 120 milliós albumeladással.
Ennek ellenére csupán csak 2014-ben kerültek be a Rock and Rol Hall of Fame tagjai közé,
ahol 2007 óta már Van Halen és 2003 óta az AC/DC is tag..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#103795
#103794
szia! nalam is !
#103793
Számomra ebben a stílusban ő vezeti a listát<#smile>
katt
Musachy
#103792
Jó reggelt mindenkinek és kellemes májust!

Mindezt egy remek 1984-es Miko Mission zenével megspékelve, már biztos, hogy rossz nem lehet: The World Is You Mission Mix

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103791
Biztosan megtanultam? Ne haragudj, de ezt most csekkolnom kell..

You Shook Me All Night Long (1980)

Tényleg megtanultam wazze<#banplz><#hehe>
Mondjuk nem nehéz így, ha látom az eredeti lemezborítón is..<#nevetes1>



És egy vidi mellé kedvcsinálónak:


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103790
Mi van? Te is megtanultál már helyesen írni, nem hiába szóltam rád is párszor! <#hehe> <#nyes>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103789
Kezdődik...<#wow3>

Bonanza Banzai - Induljon a Banzáj (1989)<#nyes>


Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.05.01. 08:28:30

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103788
"3-mal = hárommal" pardon, de zavar... <#awink>

imo :) science fiction is science fact

#103787
Zephyr Retiring
#103785
Paul McCartney and Michael Jackson - Say Say say (1983)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103784
Michael Jackson - Dirty Diana (1987)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#103783
A '89-es Buster Poindextert vittem, danke schön<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#103782
Kísérőként a koktélhoz egy jó kis bulis nóta a Los Reyestől:

BAMBOLEO

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#103781
OK, csak korrigáltam.

imo :) science fiction is science fact

#103780
Sorry!Hát ezt elírtam,de ezen már nem tudok változtatni.
Musachy
#103779
Jók ezek. A Savage Progress zenét már régebben én is mutattam. Viszont Mike Cannon számának a címe helyesen Voices In The Dark:


Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.04.30. 11:01:42

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#103777
Békés hosszú hétvégét mindenkinek<#wave>

James Last - Biscaya (1981)

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."