A 70-es és 80-as stb. évek zenéi
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#52432
Sziasztok!
Segítséget kérnék Wav fájlok DVD-re írásához. Ez a DVD audio solo nem igazán jön be nekem se.
Az AUDIO DVD Creator sokkal felhasználóbarátabb, de a 30 napos próbaverzió is csak az elsõ 5 számot írja ki DVD-re a progi szerint. Azt meg minek, csak elrontani???
Ki mit ajánlana, ill. használ. Tudom, egyszer már itt ezt kérdeztem, akkor sem jutottam eredményre igazából. Valaki állította, hogy a Néro ezt megcsinálja egybõl. Nekem 6-os van, az kétlem , hogy ilyet tudna.
Segítséget kérnék Wav fájlok DVD-re írásához. Ez a DVD audio solo nem igazán jön be nekem se.
Az AUDIO DVD Creator sokkal felhasználóbarátabb, de a 30 napos próbaverzió is csak az elsõ 5 számot írja ki DVD-re a progi szerint. Azt meg minek, csak elrontani???
Ki mit ajánlana, ill. használ. Tudom, egyszer már itt ezt kérdeztem, akkor sem jutottam eredményre igazából. Valaki állította, hogy a Néro ezt megcsinálja egybõl. Nekem 6-os van, az kétlem , hogy ilyet tudna.
vau és a Medieval CUE Splitter tudja <#eljen>#eljen><#vigyor>#vigyor>
is a CUE file split application supporting formats: WAV,MP3,FLAC,APE,OGG,WMA,MPC,WV,TTA
is a CUE file split application supporting formats: WAV,MP3,FLAC,APE,OGG,WMA,MPC,WV,TTA
Én például most ezt szeretném szétszedni trackekre
http://isohunt.com/torrent_details/37746011/?tab=summary
VA - 80s Metal Gold (2007)
Tracklist:
CD1
01. Cum On Feel The Noize - Quiet Riot
02. Talk Dirty To Me - Poison
03. Heaven Tonight - Yngwie J. Malmsteen's Rising Force
04. The Final Countdown - Europe
05. Gypsy Road - Cinderella
06. Kiss Me Deadly - Lita Ford
07. Never Enough - L.A. Guns
08. Someone Like You- Bang Tango
09. Stone Cold - Rainbow
10. Blackout - Scorpions
11. Eyes Of A Stranger - Queensryche
12. It's Not Love - Dokken
13. Seventeen - Winger
14. New Thing - Enuff Z'nuff
15. Mutha (Don't Wanna Go To School Today) - Extreme
16. We're Not Gonna Take It - Twisted Sister
CD2
01. Cherry Pie - Warrant
02. Get It On - Kingdom Come
03. Up All Night - Slaughter
04. Rock Me - Great White
05. Walkin' Shoes - Tora Tora
06. Balls To The Wall - Accept
07. Smooth Up To Ya - Bulletboys
08. Scared - Dangerous Toys
09. 10,000 Lovers (In One) - Tnt
10. Cold Blood - Kix
11. Turn Up The Radio - Autograph
12. Summertime Girls - Y&T
13. Wait - White Lion
14. Heaven's Trail (No Way Out) - Tesla
15. Girlschool - Britney Fox
16. Addicted To That Rush - Mr. Big
Mint látható két vw file
80s.Metal.Gold.(2007).eac.wv.scans.by.KillerRips.server.alliance.(Disc.1).iso.wv
80s.Metal.Gold.(2007).eac.wv.scans.by.KillerRips.server.alliance.(Disc.2).iso.wv
Amit szerencsére mint kiderült a JetAudio simán winamp pedig pluginnal lejátszik, de szeretném szétdarabolni trackekre
http://isohunt.com/torrent_details/37746011/?tab=summary
VA - 80s Metal Gold (2007)
Tracklist:
CD1
01. Cum On Feel The Noize - Quiet Riot
02. Talk Dirty To Me - Poison
03. Heaven Tonight - Yngwie J. Malmsteen's Rising Force
04. The Final Countdown - Europe
05. Gypsy Road - Cinderella
06. Kiss Me Deadly - Lita Ford
07. Never Enough - L.A. Guns
08. Someone Like You- Bang Tango
09. Stone Cold - Rainbow
10. Blackout - Scorpions
11. Eyes Of A Stranger - Queensryche
12. It's Not Love - Dokken
13. Seventeen - Winger
14. New Thing - Enuff Z'nuff
15. Mutha (Don't Wanna Go To School Today) - Extreme
16. We're Not Gonna Take It - Twisted Sister
CD2
01. Cherry Pie - Warrant
02. Get It On - Kingdom Come
03. Up All Night - Slaughter
04. Rock Me - Great White
05. Walkin' Shoes - Tora Tora
06. Balls To The Wall - Accept
07. Smooth Up To Ya - Bulletboys
08. Scared - Dangerous Toys
09. 10,000 Lovers (In One) - Tnt
10. Cold Blood - Kix
11. Turn Up The Radio - Autograph
12. Summertime Girls - Y&T
13. Wait - White Lion
14. Heaven's Trail (No Way Out) - Tesla
15. Girlschool - Britney Fox
16. Addicted To That Rush - Mr. Big
Mint látható két vw file
80s.Metal.Gold.(2007).eac.wv.scans.by.KillerRips.server.alliance.(Disc.1).iso.wv
80s.Metal.Gold.(2007).eac.wv.scans.by.KillerRips.server.alliance.(Disc.2).iso.wv
Amit szerencsére mint kiderült a JetAudio simán winamp pedig pluginnal lejátszik, de szeretném szétdarabolni trackekre
Az MP3 Stream Editor egy sokoldalú MP3 és hangfile kezelõ program. Egyedülálló grafikus MPEG audio vágó képességekkel, 3D-s felületen szerkeszthetõek az MP3-ak, egyszerûen egérrel, dekódolás, vagyis minõségromlás nélkül, gyorsan. Az MPEG hibajavítás bekapcsolásával helyrehozhatjuk a sérült MP3 file-okat. A megszokott feladatokon kivül (AudioCD sávok egybõl MP3-ba, WMA-ba, Flac-ba kódolása, MP3-ak kiírása CD-re vagy DVD-re, lejátszás, listakészítés, betömörités, újratömörités, WAV-ba konvertálás stb.) digitalizál is egybõl MP3-ba, WMA-ba, Flac-ba idõzítéssel vagy akár hangerõ aktívállással is (VLA). Professzionális ID3v2 Tag-elõ is található a programban, az összes v2-es frame-et kezeli, még az ismeretleneket is.
Bõvebben a regisztrációról itt.
Grafikus MP3 szerkesztõ (vág és összefûz) (MPEG1 Layer II, III ;MPEG2 Layer II, III) file-okat
Az MPEG adatfolyam kezelésének sebessége egy 1.6GHz-es gépen elérheti a 20MB/s-ot (~9percnyi MP3 másodpercenként)
MPEG hibajavátás lehetõsége
Teljesen szabadon konfigurálható Lame bekódoló felület, és már kész bekódoló paraméterlista a "gyengébbeknek" illetve, hogy elmenthessük beállitásainkat
Egybõl MP3-ba digitalizálással régi felvételeinket gyorsan és hatékonyan archiválhatjuk, vagy akár azt is felvehetjük "amit hallunk" (játékok, egyéb zenés programok hangjai)
Az Audio CD-k sávjait egybõl MP3-ba menthetjük (illetve WMA vagy veszteségmentes Flac formátumba)
A .CDA file-okat is betölthetjük az Audio CD-krõl és, csak egy részletet is kijelõlhetünk bekódolásra vagy vágásra
Teljes VBR MPEG támogatás, VBR MPEG bitráta analízis
Teljes körû ID3v1 és ID3v2 Tag kezelés beleértve az ID3v2-el ellátott MP3 file-okban lévõ képeket is (album borítók)
Több file Tag-jeinek illetve file neveinek átnevezése egy klikkel
Plugin rendszer, DSP, vizualizációs és Stream feldolgozó plugin-ek Nagyfelbontású Spektrum analizátor vizualizációs Plugin
Normalize DSP Plugin: megpróbálja tartani az adott hangerõt pöccenések nélkül (többé-kevésbé, bár nagyon jó eredménnyel)
CD/DVD író Plugin amivel a Nero-t vezérelhetjük (akár DSP feldolgozást és végezhetünk a Stream-eken mielõtt Audio CD sávként megiródnak)
WMA bekódoló Plugin
Winamp Input Plugin híd közremûködésével bármilyen Winamp plugin által támogatott formátumot ismer a program
Sonique Vis Plugin híd a Sonique vizualizációs Plugin-ek használatához
WMA mûsorszóró Plugin (netes rádió)
Lejátszó lista készítése (Playlist), lejátszásuk BASS-on keresztül (virtuálisan akármennyi MP3 vagy hangfile lejátszása egyszerre, keverésese, átmenet a számok között, külön-külön szabályozható hangerõvel és sebességgel)
Lejátssza a WMA és OGG Vorbis, Flac, Musepack, WavPack, OptimFrog file-okat a Zene modul-okat (MOD, MO3, IT, XM, S3M, MTM, UMX) is
Multitaszk, tovább dolgozhatunk míg futnak a feladatok a háttérben
bõvebben itt
http://www.3delite.hu/MP3SE/hu/index.html
Bõvebben a regisztrációról itt.
Grafikus MP3 szerkesztõ (vág és összefûz) (MPEG1 Layer II, III ;MPEG2 Layer II, III) file-okat
Az MPEG adatfolyam kezelésének sebessége egy 1.6GHz-es gépen elérheti a 20MB/s-ot (~9percnyi MP3 másodpercenként)
MPEG hibajavátás lehetõsége
Teljesen szabadon konfigurálható Lame bekódoló felület, és már kész bekódoló paraméterlista a "gyengébbeknek" illetve, hogy elmenthessük beállitásainkat
Egybõl MP3-ba digitalizálással régi felvételeinket gyorsan és hatékonyan archiválhatjuk, vagy akár azt is felvehetjük "amit hallunk" (játékok, egyéb zenés programok hangjai)
Az Audio CD-k sávjait egybõl MP3-ba menthetjük (illetve WMA vagy veszteségmentes Flac formátumba)
A .CDA file-okat is betölthetjük az Audio CD-krõl és, csak egy részletet is kijelõlhetünk bekódolásra vagy vágásra
Teljes VBR MPEG támogatás, VBR MPEG bitráta analízis
Teljes körû ID3v1 és ID3v2 Tag kezelés beleértve az ID3v2-el ellátott MP3 file-okban lévõ képeket is (album borítók)
Több file Tag-jeinek illetve file neveinek átnevezése egy klikkel
Plugin rendszer, DSP, vizualizációs és Stream feldolgozó plugin-ek Nagyfelbontású Spektrum analizátor vizualizációs Plugin
Normalize DSP Plugin: megpróbálja tartani az adott hangerõt pöccenések nélkül (többé-kevésbé, bár nagyon jó eredménnyel)
CD/DVD író Plugin amivel a Nero-t vezérelhetjük (akár DSP feldolgozást és végezhetünk a Stream-eken mielõtt Audio CD sávként megiródnak)
WMA bekódoló Plugin
Winamp Input Plugin híd közremûködésével bármilyen Winamp plugin által támogatott formátumot ismer a program
Sonique Vis Plugin híd a Sonique vizualizációs Plugin-ek használatához
WMA mûsorszóró Plugin (netes rádió)
Lejátszó lista készítése (Playlist), lejátszásuk BASS-on keresztül (virtuálisan akármennyi MP3 vagy hangfile lejátszása egyszerre, keverésese, átmenet a számok között, külön-külön szabályozható hangerõvel és sebességgel)
Lejátssza a WMA és OGG Vorbis, Flac, Musepack, WavPack, OptimFrog file-okat a Zene modul-okat (MOD, MO3, IT, XM, S3M, MTM, UMX) is
Multitaszk, tovább dolgozhatunk míg futnak a feladatok a háttérben
bõvebben itt
http://www.3delite.hu/MP3SE/hu/index.html
Elõször újraírhatóra próbáld én véletlen csak egy MT albumot írtam ki DVD audio-ba az összes helyett.
Nem valami felhasználóbarát a felülete legalábbis nekem.
Nem valami felhasználóbarát a felülete legalábbis nekem.
#52426
A DVD audio solo progira gondoltam. Köszi! Csak béna voltam, és nem találtam meg.
Nem kódolunk, csak kikódolunk, a Flac és APE fájlokat wav-ba, és ha egyben van egy cd-nyi anyag, a Cue splitter szétdarabolja, ha megvan a CUE fájl.
Nem kódolunk, csak kikódolunk, a Flac és APE fájlokat wav-ba, és ha egyben van egy cd-nyi anyag, a Cue splitter szétdarabolja, ha megvan a CUE fájl.
Amit meg kérdezett az arról szól hogy DVD-re hogy lehet audióként kiirni tehát 80-10 audio CD helyett ráfér egy audio DVD-re eredeti minõségben.
közben sikerült megcsinálni tudja csak telepíteni kellett a monkey-t és simán megcsinálta
vhogy nem bítom ha az egész egyben van egy ape-ban vagy flac-ban
#51523-ban van a progi
wav-ból pedig ezzel lehet
#51522
kézikönyv
#51505
vhogy nem bítom ha az egész egyben van egy ape-ban vagy flac-ban
#51523-ban van a progi
wav-ból pedig ezzel lehet
#51522
kézikönyv
#51505
#52420
Helo!
Nem tudom, én még nem probáltam. Én elõször áttettem wav-ba, aztán daraboltam a Cue splitterrel. Sztem attól függ, hogy a CUE fájlok mire vannak megadva. Ha APE-ra, lehet hogy azt is viszi. De mi volt a DVD-íro progi, annak a nevére nem emlékszem, ill. nem találom. Az a próbaverziÓs, aminek nem leltük a teljes verzióját.
Nem tudom, én még nem probáltam. Én elõször áttettem wav-ba, aztán daraboltam a Cue splitterrel. Sztem attól függ, hogy a CUE fájlok mire vannak megadva. Ha APE-ra, lehet hogy azt is viszi. De mi volt a DVD-íro progi, annak a nevére nem emlékszem, ill. nem találom. Az a próbaverziÓs, aminek nem leltük a teljes verzióját.
A spacesynth.net-en beszéltem pár emberrel és mindenki a GH-ról áradozik (galaxy hunter).
Nemcsak õk ,szinte erurópában az egész italo "társadalom" óriási lelkesedéssel fogadta a kezdeményezésüket.
Mivel teljesen új stílusról van szó, ezért nagy valószínûséggel a GH mûfajt, ahogyan õk nevezik szinte levédik,vagyis mint azt írtam 1 hete õket csak is "utánozni" lehet.
Gondolom ezt szeretnék kivédeni a space sound records-nál,mivel az õ "dolgozójuk" a GH.
Jelenleg 5 sample van a tulajdonomban tölük és ekkora számokat talán az italo fénykorában hallottam.
A Depeche mode tribute cd hamarosan megjeleik,ami akkora durranás lesz, hogy mindenki a fejét fogja majd,persze rajtuk kivül még több neves elõadó "kreáll" ûr muzsikát a depeche mode toplistás számaiból.
hát én már nagyon várom.
Nemcsak õk ,szinte erurópában az egész italo "társadalom" óriási lelkesedéssel fogadta a kezdeményezésüket.
Mivel teljesen új stílusról van szó, ezért nagy valószínûséggel a GH mûfajt, ahogyan õk nevezik szinte levédik,vagyis mint azt írtam 1 hete õket csak is "utánozni" lehet.
Gondolom ezt szeretnék kivédeni a space sound records-nál,mivel az õ "dolgozójuk" a GH.
Jelenleg 5 sample van a tulajdonomban tölük és ekkora számokat talán az italo fénykorában hallottam.
A Depeche mode tribute cd hamarosan megjeleik,ami akkora durranás lesz, hogy mindenki a fejét fogja majd,persze rajtuk kivül még több neves elõadó "kreáll" ûr muzsikát a depeche mode toplistás számaiból.
hát én már nagyon várom.
What about the forests?
Hali!
felraktam 3 CYBERSPACE videót,akit érdekel az új albumról a videók itt megnézheti.
Természetesen sztereóban ,Andreas Mohr most nagyon beletrafált😊
felraktam 3 CYBERSPACE videót,akit érdekel az új albumról a videók itt megnézheti.
Természetesen sztereóban ,Andreas Mohr most nagyon beletrafált😊
What about the forests?
Szia Bigivan mester! Tudnám ajánlani az Orbitot! Töltése!
Nekem mükszik még a Jutubról is le lehet szedni vele! Csak mielõtt rámész az óldalra a Gab++ fusson! Ez a lényege! Jó töltögetést!
Nekem mükszik még a Jutubról is le lehet szedni vele! Csak mielõtt rámész az óldalra a Gab++ fusson! Ez a lényege! Jó töltögetést!
Hallgasd a MegaDanceRádiót 70-80-90 évek zenéivel!
Szevasztok Tagok !
Volt már róla szó, de érdekelne, hogy a YouTubról hogyan lehet lementeni a videofájlokat, meg keresek olyan tárhelyet, ahol jó minõségû videók vannak . Eddig mindig a Stage6-ról szedegettem, de azt a bsa bezáratta.
Aki tud, segíthetne !
THX !!
Volt már róla szó, de érdekelne, hogy a YouTubról hogyan lehet lementeni a videofájlokat, meg keresek olyan tárhelyet, ahol jó minõségû videók vannak . Eddig mindig a Stage6-ról szedegettem, de azt a bsa bezáratta.
Aki tud, segíthetne !
THX !!
Már ivás el?tt rettegni a másnaptól : az nem félelem, csak tapasztalat !
Ja és még ezt is..<#whatever>#whatever>
Invidia - Palaza De Tores (Ole Version)
Egy mixben hallottam ezeket a zenéket de sajnos külön nekem még nincsenek meg.
Köszi!
Invidia - Palaza De Tores (Ole Version)
Egy mixben hallottam ezeket a zenéket de sajnos külön nekem még nincsenek meg.
Köszi!
#52405
<#integet2>#integet2>
A Style 96-nál,a Euro 43-nál.
A Style 96-nál,a Euro 43-nál.
ez qrva zenét, honan tudnám megszerezni?<#falbav>#falbav>
SASCHA BOROVCANIN - NIGHT SCENE
SASCHA BOROVCANIN - NIGHT SCENE
What about the forests?
Szia!
Holnap megy a valasz level.
Sok a melom.<#wave>#wave>
Holnap megy a valasz level.
Sok a melom.<#wave>#wave>
Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:
Nemrég Valaki Sabby - Friday Night c. számáról beszélt és hogy volt vmi dallamos verziója. Anno volt egy olyan mix , amiben a Sabby szám után Angie Gold - Eat You Up-ja volt. Nem lehet , hogy arra gondolt? (Elnézést, ha óriásit tévedtem!)
Nagy vagy Wescone! Ez kazettán volt meg, amikor még 90 elején az osztrák határ mellõl rendeltem mindig az újdonságot. Köszönöm!
üdv tagok, ez a günter-gyerek valami szürnyüség még hallgatva elmegy, de látva is ... talán csak egy maxi volt ...
#52394
Hali!
Köszönöm! <#eljen>#eljen>
Köszönöm! <#eljen>#eljen>
In Lak\'ech Ala K\'in
In Lak\'ech Ala K\'in
Kösz Mester! <#worship>#worship>
Az "új" albumokrol annyit, hogy hatalmas csalódást eredményeztek nálam.
Nem tudom miféle betegség ez régi együtteseknél, hogy visszatérve mind az új hullámot próbálják követni. Senkinek sem tünt fel, hogy nem megy a dolog?
Igy járt egyébként a Mötley Crüe is. Hajdanán az sem volt kutya.
Az "új" albumokrol annyit, hogy hatalmas csalódást eredményeztek nálam.
Nem tudom miféle betegség ez régi együtteseknél, hogy visszatérve mind az új hullámot próbálják követni. Senkinek sem tünt fel, hogy nem megy a dolog?
Igy járt egyébként a Mötley Crüe is. Hajdanán az sem volt kutya.
In Lak\'ech Ala K\'in
Ez az album megvan valakinek?
Gunther Feat Samantha Fox - Touch Me - Live 29/11/04
http://www.youtube.com/watch?v=RLaTYRBJmE8&feature=related
Gunther Feat Samantha Fox - Touch Me - Live 29/11/04
http://www.youtube.com/watch?v=RLaTYRBJmE8&feature=related
Mert mennyi van ebbõl a sorozatból? 41-nél tartanak,,, nem?
Alplap:GA-890 GPA UD3H Rev2.1 - CPU:PhenomIIX2 555BE 3.2GHz - Táp:Corsair VX-450 450W- RAM:16GB Kingstone DDR3 QKIT 1600MHz- Ház:Chieftec Bravo - OS:W7(x64)/Ubi12.04LTS- HDD:3x WDBlack 2TB
Itt van APE-ben is
Europe - The Final Countdown
Hard'N'Heavy | MP3-320 Kbs Stereo 91,4 Mb| APE+CUE 249 Mb| Covers
1. Europe - The Final Countdown (5:11)
2. Europe - Rock The Night (4:03)
3. Europe - Carrie (4:30)
4. Europe - Danger On The Track (3:45)
5. Europe - Ninja (3:46)
6. Europe - Cherokee (4:13)
7. Europe - Time Has Come (4:01)
8. Europe - Heart Of Stone (3:46)
9. Europe - On The Loose (3:08)
10. Europe - Love Chaser (3:27)
APE+CUE
http://rapidshare.com/files/18454490/Epe_TFC20070226.part1.rar
http://rapidshare.com/files/18464188/Epe_TFC20070226.part2.rar
http://rapidshare.com/files/18468690/Epe_TFC20070226.part3.rar
MP3
http://rapidshare.com/files/18437076/Epe_TFC_m_20070226.rar
Covers
http://rapidshare.com/files/18454630/Epe_TFC_cov.rar
Passwors: Grund
Ha már Europe
"A svéd Europe neve a hard rock zenében fogalom. Persze a többség csak a Final Countdown-t ismeri tõlük, de a 80-as évek elejétõl 92-ig folyamatosan alkottak, úgyhogy óriási hiba lenne õket a "one hit wonder" kategóriába sorolni. Jött ugye a galoppozós euro-metál korszak után a Final Countdown címû 1986-os alapmû, aztán Out of This World, ami sokak szerint a banda legjobb lemeze, (fellengõsnek tûnhet, de ennek az albumnak a végighallgatása bizony a nosztalgia könnyeit csalja még az érett férfiember szemébe is, egy olyan kort juttatva az eszébe, amikor a gitározásban a mainstream zenében is együtt volt meg az érzés és a virtuozitás, és tízmilliók rajongtak a dallamos, de mégsem nyálas rockért). A 90-es évek elején, a west coast elõretörésével a Europe is váltott, és megcsinálta a Prisoners in Paradise albumot. Egyik ismerõsöm szerint zenérõl írni olyan, mint építészetrõl táncolni. Ez az album pedig maga volt a nagybetûs ZENE, az azt megelõzõ kettõvel együtt, mindhárom kötelezõ alapmû rockrajongóknak. 1992 után az alternatív zenék forradalmát bizony ez a zseniális banda is megsínylette, kikerültek a tévékbõl, már a rádió sem játszotta a dalaikat, helyüket az addig alternatív minimálrock foglalta el, ami végül többéves kényszerszünethez vezetett...
Majd 2000 táján felreppent a hír: újra összeáll a Europe! Sokan csak egy extra bevételi forrást sejtettek a megalakulás mögött, ezt persze nehéz lenne száz százalékos biztonsággal megcáfolni, de mégis úgy érzem: a rajongók csak nyertek ezzel az újjáalakulással. Az eredeti gitáros, John Norum tért vissza, aki utoljára a Final Countdown album felvételeinél volt tagja a Europe-nak. Bizony, majdnem 15 évvel a kiszállása óta nem csak a trendek, hanem az õ elképzelései is változtak a zenérõl, és lévén oszlopos dalszerzõ, ez bizony megérzõdött a 2004-es Start From The Dark albumon. Akik billentyûszõnyeggel alátámasztott, masszív hard rockra számítottak, bizony nagyot csalódtak a bandában, mert sokkal inkább a modern rock felé mozdult el. Ezért vártuk nagyon az új albumot: most kiderül, hogy marad-e ez a vonal, esetleg visszatérnek a "bevált recepthez", ami manapság már értetlen fülekre találna a kiadóknál és a zeneadóknál (de mi nagyon örülnénk neki). Most épp nem a virtuozitás a divat a mainstream zenében, és ezt mintha õk is megérezték volna az új dalok írásánál. Persze ahogy megszólal "A Hang" a Secret Society elején, tudjuk, hogy ez bizony Europe, de elsõre egyben végighallgatva nagy sokk érheti a klasszikus Europe-on nevelkedett rajongót: Ez bizony legalább annyira a ma Európában virágzó HIM/Entwine-féle darkos-dallamos "light"-metal, mint hard rock. Mégis, érzésem szerint itt kevesebb a töltelékszám, mint a visszatérõ korongon, azzal együtt, hogy a hangzás még inkább egyszerûsödött, amit a kevés, és halkra kevert billentyûszólam is igazol. Ennek ellenére tisztán és érthetõen hallatszik még Levén úr basszusa is, persze Norum Les Pauljai uralják a terepet. Egy igazán slágergyanús dalt fedeztem fel, a másodikat, mely az Always The Pretenders címet viseli, talán erre fog majd klip is készülni. Balladában a Europe mindig is erõs volt: a Mother's Son sem késztet e véleményem megváltoztatására. Sorjáznak aztán a döngölõs, B-re hangolt gitárokkal megszólaló (ami amúgy az egész lemezre igaz) inkább metálos nóták is: Love Is Not An Enemy, Let The Children Play, és a Getaway Plan. A Brave And Beutiful Son engem az új Cult stílusára emlékeztetett, majd jön a lemezt záró Devil's Singing The Blues, amely szintén nem egy rossz dal, de én nem raktam volna utolsónak, mert igazából nem zárja le kellõen ezt a mûvet.
Szóval kicsit éhesen lett hagyva a rajongó: vajon hogyan tovább? Az biztos, hogy a Secret Society miatt az õs-fanatikusok nem elhanyagolható része fog egyszerûen hátat fordítani a bandának. Mivel az anyag a mainstreamnak túl kemény és "agyas" zene, az európai metál mezõnyben pedig most ennél jóval durvább zenekarok aratnak sikereket, valószínûleg nem marketing okokból lett ilyen az album, ami becsülendõ. Nem hiszem, hogy van olyan Europe-os, aki ezt fogja a banda legjobb alkotásának tartani. Ennek ellenére nem elveszett a zenekar, majd meglátjuk, élõben hogy szólnak ezek a dalok, ha hasonló lesz a hatás, mint a Start From The Dark-nál, akkor nincs félnivalónk, mert azok a dalok koncerten, és a 2004-es koncert DVD-n is bizonyítottak.
Remélhetõleg Budapestet is érinti majd az õszi/téli turné, aminek egyelõre csak a skandináviai helyszínei kerültek fel a hivatalos honlapra."
HI FI SÜTÖDE
"A svéd Europe neve a hard rock zenében fogalom. Persze a többség csak a Final Countdown-t ismeri tõlük, de a 80-as évek elejétõl 92-ig folyamatosan alkottak, úgyhogy óriási hiba lenne õket a "one hit wonder" kategóriába sorolni. Jött ugye a galoppozós euro-metál korszak után a Final Countdown címû 1986-os alapmû, aztán Out of This World, ami sokak szerint a banda legjobb lemeze, (fellengõsnek tûnhet, de ennek az albumnak a végighallgatása bizony a nosztalgia könnyeit csalja még az érett férfiember szemébe is, egy olyan kort juttatva az eszébe, amikor a gitározásban a mainstream zenében is együtt volt meg az érzés és a virtuozitás, és tízmilliók rajongtak a dallamos, de mégsem nyálas rockért). A 90-es évek elején, a west coast elõretörésével a Europe is váltott, és megcsinálta a Prisoners in Paradise albumot. Egyik ismerõsöm szerint zenérõl írni olyan, mint építészetrõl táncolni. Ez az album pedig maga volt a nagybetûs ZENE, az azt megelõzõ kettõvel együtt, mindhárom kötelezõ alapmû rockrajongóknak. 1992 után az alternatív zenék forradalmát bizony ez a zseniális banda is megsínylette, kikerültek a tévékbõl, már a rádió sem játszotta a dalaikat, helyüket az addig alternatív minimálrock foglalta el, ami végül többéves kényszerszünethez vezetett...
Majd 2000 táján felreppent a hír: újra összeáll a Europe! Sokan csak egy extra bevételi forrást sejtettek a megalakulás mögött, ezt persze nehéz lenne száz százalékos biztonsággal megcáfolni, de mégis úgy érzem: a rajongók csak nyertek ezzel az újjáalakulással. Az eredeti gitáros, John Norum tért vissza, aki utoljára a Final Countdown album felvételeinél volt tagja a Europe-nak. Bizony, majdnem 15 évvel a kiszállása óta nem csak a trendek, hanem az õ elképzelései is változtak a zenérõl, és lévén oszlopos dalszerzõ, ez bizony megérzõdött a 2004-es Start From The Dark albumon. Akik billentyûszõnyeggel alátámasztott, masszív hard rockra számítottak, bizony nagyot csalódtak a bandában, mert sokkal inkább a modern rock felé mozdult el. Ezért vártuk nagyon az új albumot: most kiderül, hogy marad-e ez a vonal, esetleg visszatérnek a "bevált recepthez", ami manapság már értetlen fülekre találna a kiadóknál és a zeneadóknál (de mi nagyon örülnénk neki). Most épp nem a virtuozitás a divat a mainstream zenében, és ezt mintha õk is megérezték volna az új dalok írásánál. Persze ahogy megszólal "A Hang" a Secret Society elején, tudjuk, hogy ez bizony Europe, de elsõre egyben végighallgatva nagy sokk érheti a klasszikus Europe-on nevelkedett rajongót: Ez bizony legalább annyira a ma Európában virágzó HIM/Entwine-féle darkos-dallamos "light"-metal, mint hard rock. Mégis, érzésem szerint itt kevesebb a töltelékszám, mint a visszatérõ korongon, azzal együtt, hogy a hangzás még inkább egyszerûsödött, amit a kevés, és halkra kevert billentyûszólam is igazol. Ennek ellenére tisztán és érthetõen hallatszik még Levén úr basszusa is, persze Norum Les Pauljai uralják a terepet. Egy igazán slágergyanús dalt fedeztem fel, a másodikat, mely az Always The Pretenders címet viseli, talán erre fog majd klip is készülni. Balladában a Europe mindig is erõs volt: a Mother's Son sem késztet e véleményem megváltoztatására. Sorjáznak aztán a döngölõs, B-re hangolt gitárokkal megszólaló (ami amúgy az egész lemezre igaz) inkább metálos nóták is: Love Is Not An Enemy, Let The Children Play, és a Getaway Plan. A Brave And Beutiful Son engem az új Cult stílusára emlékeztetett, majd jön a lemezt záró Devil's Singing The Blues, amely szintén nem egy rossz dal, de én nem raktam volna utolsónak, mert igazából nem zárja le kellõen ezt a mûvet.
Szóval kicsit éhesen lett hagyva a rajongó: vajon hogyan tovább? Az biztos, hogy a Secret Society miatt az õs-fanatikusok nem elhanyagolható része fog egyszerûen hátat fordítani a bandának. Mivel az anyag a mainstreamnak túl kemény és "agyas" zene, az európai metál mezõnyben pedig most ennél jóval durvább zenekarok aratnak sikereket, valószínûleg nem marketing okokból lett ilyen az album, ami becsülendõ. Nem hiszem, hogy van olyan Europe-os, aki ezt fogja a banda legjobb alkotásának tartani. Ennek ellenére nem elveszett a zenekar, majd meglátjuk, élõben hogy szólnak ezek a dalok, ha hasonló lesz a hatás, mint a Start From The Dark-nál, akkor nincs félnivalónk, mert azok a dalok koncerten, és a 2004-es koncert DVD-n is bizonyítottak.
Remélhetõleg Budapestet is érinti majd az õszi/téli turné, aminek egyelõre csak a skandináviai helyszínei kerültek fel a hivatalos honlapra."
HI FI SÜTÖDE
