A 70-es és 80-as stb. évek zenéi

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Musachy
#106384
Mondjuk két hónap nem negyed év. Még cirka sem...

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha sok a cirka, rövid a cerka! <#hehe>

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#106383

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#106382
az.THX

#106381
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nezd meg privatban ,remelem ez az
Utoljára szerkesztette: AlexT967, 2019.02.28. 16:13:00
Zephyr Retiring
#106380
Ja. Cirka negyed évre léptem le...de ha negyed évszázadra lépnék is le,
te akkor sem tudnád értelmezni amiket írok..<#nevetes1>
Eleve ugye két különböző emberről, azon belül két különböző gondolkodásról és (zenei) ízlésről van szó.
Tehát ha akarnánk sem tudnánk egymást megérteni..<#vigyor>

Ami a nüanszt illeti az ominózus zenében, azt persze inkább csak valami minőségibb hangtechnikával fogod kiszúrni. Laptophangszórón vagy tesco-s fülesen ugyanúgy fog minden szólni. Ezért nem hallod vélhetően, hogy miről beszéltem.
Rénó kolléga már sejthet valamit, mert ecsetelt valamit egy esetleges lemezhibáról.
Szóval mégiscsak van ott valami, bár nem mindenki hallja (a fentebb ecsetelt részletek miatt).

Picit megmosolyogtat a többesszámod amiben kommunikálsz ("..akkor nem irigykedünk.."😉<#nyes>

Jelzem, hogy az elmúlt 10 év alatt jóval több aktív (és mára inaktív bár alkalmasint jelenlévő) esgés kollégával vettem fel személyesen a kapcsolatot mint te, tehát sokkal inkább én beszélhetnék többesszámban helyettük is. Rengeteg minden nem kerül / került szóba itt a neten pl. zenei ízlés tekintetében is akár. Megdöbbennél, hogy milyen zenei stílusokat hallgatnak odahaza egyes önmagukat itt egyébként nagy italo-fanként beállító kollégák..

Továbbá...zsoltford ide sz@rt még nem dobott fel.
Egyetértünk. Én sem állítottam ilyet. Zenéket egyébként sem szokásom leminősíteni. Legfeljebb nem hallgatom azt ami nem tetszik. Csak állítottál valamit ami nem állja meg a helyét, erre reflektáltam.

Majdnem végezetül. Ha eredetiben hallgatsz bármilyen zenét is, az nem önfényezés, hanem igényesség.
Ne keverd a két fogalmat.

Novaspace. A banda nem is akarja überelni az eredeti himnuszokat. Csak előad a saját stílusában mint pl. a Pakito.
Lehet őket szeretni és lehet nem. Itt ismét visszakanyarodtunk a kezdetekhez, vagyis ki ezt, ki meg amazt kedveli.
Lentebb pl. jelezted is, hogy te a Masquarade féle original verziónál tetted le a voksodat Guardian Angel ügyben.
Nekem is tetszik az is, nem véletlenül szereztem be vinylen.

De elég mára a sok dumából, szóljon a (jó) zene mindörökké, és ne hagyjuk tovább szenvedni mucsácsó mestert a nagy dolgok gurításának hiányától...<#hehe>

Jöjjön egy nagy gurítás a poén kedvéért mondjuk fejjel lefelé:



De azt hiszem a lényeg így is kivehető...<#wave>


"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#106379
Hagyd, csak próbál valami nagyot gurítani, de sosem sikerül. Ismered. <#hehe>

imo :) science fiction is science fact

#106378
Hello, Zef...
Sok idő után felbukkantál itt megint és bocsi.... de nem tudom értelmezni, amiket írsz.

Zsoltford ripp-jei a legkiválóbbak itt a fórumon. Én nem tudom, mi történik szerinted 1:29-nél, én nem érzek semmi problémát sem ott, sem máshol.

Hozzá teszem, hogy én nem vagyok se hangmérnök meg műszaki zseni se, s még csak csekkolni se tudom különféle programokkal a kapott zenéket, de nekem ez fülre tökéletes. Istenien szól és engem csak ez érdekel.

Amúgy nem tőtikézik itt mindenki, ebben nagyon tévedsz.... én meg pláne nem tartozom ezek közé, amit lehet, megveszek.
De ilyen önzetlen megosztásoknak, eredeti vinyl ripp-eknek, amiket Zsolt megoszt itt velünk, lehetetlen ellenállni, és ez nem lehet kritika, hogy a fórum látogató itt csak tőtikézik.

Zsoltford kolléga ide szart még sose rakott fel, minden rippje kiváló. Úgyhogy őszinte elismerés illeti mindenért, amit itt megoszt velünk. Ne bántsuk már azért, amit itt csinál önzetlenül. Sose kér semmit, nem kunyizik, csak ad önzetlenül, ide rakja a jobbnál jobb rippjeit, és jelszó meg mindenféle feltétel nélkül. Nem tudom, hol voltál eddig, de bárhol is, akkor erről lemaradtál.

Én őszintén bírtalak korábban, de ezzel nem tudok mit kezdeni:

"És ha már benéztem jelzem, hogy az az eredetileg '89-es album amit eredeti lemezről jelenleg hallgatok, egy példányban még fellelhető a tavalyi újranyomásból is, akit érdekel. Engem is érdekelne, ha nem lenne meg az eredeti...de sajnos már meg van"
Ebben a mondatban háromszor írod, hogy "eredeti"....s ez egy kicsit (nem kicsit) önfényezés, nem? Tudod, hogy itt hány olyan gyűjtő van, aki komplett listát írhatna, hogy miket hallgat és mikkel rendelkezik "eredetiben".... na ne már, hogy tőled elájuljunk 2019-ben. Mindenkinek megvan az eredeti - és nem szerény - gyűjteménye, úgyhogy ez most nem volt egy célszerű megjegyzés tőled.

És végül, az ötven maxi.... hát ha ez az egyik, ami közte van, akkor nem irigykedünk. Ez a Novaspace feldolgozás halvány másolata sincs az eredetinek, egyedül Drafi Deutscher hangja hiányzik belőle, anélkül meg csak instrumentális feldolgozásokban élvezhető, de ez nagyon gyengusz, már ne haragudj....

Amúgy én bírlak, de csak én is azt tudom írni Neked, mint anno nekem írta Wescone úgy tíz évvel ezelőtt: "ne írjál hülyeségeket..."

cucurbia
#106377
Nem tudom ez a fogmosás smiley mit jelképez.

#106376
<#kuss><#fogmosas>

reynaud
#106375
Fancy rip-ről nem tudok véleményt mondani,nem töltöttem le és nem is fogom.
Viszont "zsoltford" korábbi feltöltéseiből néhányat lecsekkoltam ,programmal és füllel is,a végeredmény kiváló minőség.

Ami engem bosszant,Fülcsit ,egy hölgyet találsz meg ebben a témában ,egy mákszemnyi lovagiasság sincs benned.
Beszéld ezt meg Zsolttal ,ha tényleg úgy van ahogy írod,Ő az illetékes megválaszolni a felvetésed,pld. még az is előfordulhat hogy a lemez hibája,erre nem gondoltál?

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#106374
Hargent media?😊

#106373
Hello !
Most már én is kíváncsi lettem rá miért is írtad ezt?

..."jelzem, hogy az adott mjúzik 01:29 idővallumtól úgy cirka fél percen át erősen elhatárolódik a "kiváló minőségű vinyl rip" fogalmától."

Inkább ERRE fond be a hajadat koma! <#mf1>
Kérlek szépen ez a gyönyörű spektrumkép az erdeti master felvételről készült amit rátettek az original BBB CD-re .
Na erre varjál gombot! <#nyes>
https://i.imgur.com/2ut3AvZ.jpg
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.02.27. 16:24:50

#106372
Te is ide jársz töltikézni? <#email> Aztán a felét sem hallgatod meg. <#ejnye1> A klón dolog egy roppant jó megoldás, azért tűnsz el néha?

A zene szóljon mint mikor egy jó barátom kvázi a buli végén kiabálja nekem helyi DJ-nek hogy ''Van még benne!!!''.


Patrick Swayze - She's Like The Wind

Zephyr Retiring
#106371
Persze ki vagyok én, hogy (veled ellentétben) mások ízlését minősítsem, de azért ez egy kissé túlzás..<#idiota>

...úgy vélem itt érhető tetten az a tény, amit valahol mind tudtunk eddig is: csak letötikézitek a zenéket, esetleg itt ott bele is hallgattok talán még, oszt' mehet is a többi ezer másik közé...<#hehe>

Ha nem tűnt volna eddig még fel, jelzem, hogy az adott mjúzik 01:29 idővallumtól úgy cirka fél percen át erősen elhatárolódik a "kiváló minőségű vinyl rip" fogalmától.
Persze erről már korábban is volt itt szó, méghozzá köztem és zsoltford közt, de érthető ha nem olvastad. Nem lehet mindig itt lógni, hogy minden infót átfuthassunk.... (bár van rá megoldás. Én speciel..)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
egy klónomat állítottam hadirendbe itt, hogy nehogy véletlenül lemaradjak egy egy roppant kifinomult esgés hozzászólásról...

<#vigyor>

És ha már benéztem jelzem, hogy az az eredetileg '89-es album amit eredeti lemezről jelenleg hallgatok, egy példányban még fellelhető a tavalyi újranyomásból is, akit érdekel. Engem is érdekelne, ha nem lenne meg az eredeti...de sajnos már meg van.<#nyes>

Maradnék még trécselni, de vár az az 50 maxi cd ami tegnap jött meg. Valakinek azokat is meg kell ám hallgatni...<#vigyor1>
Nem szeretném, ha a kíváncsiság fúrná bárki oldalát is, hogy ugyan mik is lehetnek azok a maxik, egyet spoiler alatt felfedek hát.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Lehetne arról is vitatkozni, hogy akkor végül is van e ez a feldolgozás olyan jó, mint az eredeti, de minek?
Maxiról itt jelenleg úgyis csak én hallgatom. Há' nem? Há' de!<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#106370
Köszönettel én is letöltöttem!
Kiváló minőségű vinyl ripp, köszönöm szépen!!!

<#worship>
#106369
Such A Shame megunhatatlan, nyugodjon békében!
#106368
Köszönettel én is vittem.
zsoltford
#106367
R.I.P.

Musachy
#106366
Elhunyt Mark Hollis (Talk Talk) R.I.P.

imo :) science fiction is science fact

zsoltford
#106365
szia,hangererőt rá! :-)
A oldalt rátették több kiadványra,B oldalt valamiért mellőzték.pedig egészen kellemes szerintem.

Musachy
#106364
Üdv! Ez egy igazi csemege, köszönet érte. <#eljen>

imo :) science fiction is science fact

zsoltford
#106363
üdv tagok,kellemes hetet :-)





B

cucurbia
#106362
The Yello Metropolitan Mixdown part I és Part II.(ez összesen 4 mix) megvan valakinek??Hetek ota keresem mert megvolt de nem találom.Sejtésem van hol veszett el,de szeretném visszapótolni.

#106361
Ez esetleg nincs a birtokodban cimbi?
<#szeret>
#106360
Nagyon szépen köszönöm cimbi.<#worship>Látom nem vagy kispályás. <#law>
#106359
Szia!
DAVE HAMMOND - Lover Boy.wav
https://www4.zippyshare.com/v/QV0Y9gms/file.html
#106358
Üdvözlöm minden kedves fórum társam.Ezt a kiváló dalt keresném,ha valakinek meglenne és megosztaná itt a fórumon hálám örökké üldözné!
<#szeret>Előre is köszönöm.
#106357
Ez egy borzalmas zene, gondolom elrettentésül tetted be.

Viszont egy érdekesség mégiscsak van benne: a versszakok tekintetében és még a refrén eleje is...marhára hasonlít (mondhatni egy az egyben ugyanaz) a Beatrice - Azok a boldog szép napok c. dalára.

<#conf>
Musachy
#106356

imo :) science fiction is science fact

#106355
Hello! Valakinek ez a 3 verzio kozul barmelyik meg-e van Flac vagy Wav formatumban??
Lipps Inc. - Funkytown (Original Boosted Extended Mix)
Lipps Inc. - Funkytown (Super Disco Version)
Jose R. Lipps Inc. FunkyTown (Long Version)
#106354
A linkelt Goombay Dance Band zenét (Eldorado) egy farsangi mulatságon hallottam először, voltam vagy 13-14 éves.
Megunhatatlan.

Goombay Dance Band zenéiből az örök kedvenc a Born To Win c. album, s róla ez a dal, ami mindent visz nálam :

Goombay Dance Band - Golden Veil



<#wave>
reynaud
#106353
Ezek tényleg jók!

Az én első készülékem ,HITACHI egy kazettás,sztereo rádiós készülék volt,természetesen a szüleimtől kaptam.
Amit aztán már én vásároltam ,az egy komoly Hi-fi volt ,TEAC erősítővel és AIWA kétkazettás deck + a hangfalaim Orion HS 280 -as volt első körben, hangfal terén manapság a B&W a nyerő,de van egy 80s vintage is az Marantz és sok mai hangfalat agyonver hangzásban.

Részemről örültem hogy tettünk egy jó kört a 70s évek vége,80s évek eleji diszkó zenék világába,sok számomra ismeretlen jó zene felbukkant,köszi mindenkinek az ajánlókat.
Én visszatérek a new-italo zenékhez,de végül még két favorit e zenei korszakból.

Goombay Dance Band - Eldorado



Ottawan - Help, Get Me Some Help .... imádom!!!!!!


ItaloDisco4Ever !

Musachy
#106352
Pont ezt hallgattam ma dél körül, ez volt az egyik kedvencem akkoriban, gyerekként. Meg is volt az sp (ma is megvan). Később a b oldal lett a kevencem... <#eljen>
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.02.14. 16:17:45

imo :) science fiction is science fact

#106351
Igaz 1978-as, de talán 1979-ben lett igazi disco világsláger, és adták ki Dél Afrikában,Peruban,
új Zélandon is, európán kívül sok országban ezt a kislemezt.
Eruption - One Way Ticket
#106350
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
nezd az uzenetedet !
#106349
Igen ezt keresem ha 4 kislemez is akkor is<#buck>

Bitva
#106348
Szép estét!

Meg tudnátok mondani, hogy a Kair - "Towarish Tsin Gash Guk" című eposza melyik évben készült?

Köszönöm!

Tyia
Utoljára szerkesztette: Bitva, 2019.02.13. 21:56:04

Original registration: 2009. 05. 14.

#106347
Kedvenc lemezem 1979-böl.Már akkor is szerettem az olasz dizsit<#szeret>
https://www.discogs.com/Gepy-Gepy-Body-To-Body/release/1232200
#106346
igen nagy muzsikak!
#106345
S még ma estére egy óriási zene '79-ből, illetve kettő.
Szerintem mindenki ismeri, illetve aki meg nem, annak épp ideje, hogy megismerje.
Mindkettőt rongyosra hallgattam még orsós magnón.

Jackie - Under Fire (1979)



Noel - Dancing Is Dangerous (1979)



<#taps>
reynaud
#106344
További szép estét hölgyem,majd legközelebb folytatjuk! <#wave>

ItaloDisco4Ever !

#106343
Hát szoktam én megsértődni ???? <#puszi>
Értem ám a humort....
#106342
Igen, pont ezt...
S ez nekem is jól jönne lossless...<#wink>
#106341
meg ez is!

#106340
igy van! szuper dal az is!
#106339
Kedvenc ez is....Drafi Deutscher feldolgozás, nagyon szuper.

Masquerade - Guardian Angel (1983)



<#wave>
#106338
es persze ez se maradhat ki az 1979 kozul!

#106337
csak egy 1979-es nagy siker!

reynaud
#106336
C.C.Catch vonal Dieter-től ! <#eljen> <#szeret>

s gondolom ismered,ez top szerzeménye.
Smokie

ItaloDisco4Ever !

#106335
es egy igazi diszko kedvenc!