15
  • OliApa
    #15
    Majd egyszer rend lesz ezen a téren is. Tőlem '98-ban a rendőrök az egyik házkutatás során elvitték a TV-ről videómagnóval felvett, majd bedigizett és CD-re kiírt Indul a bakterház c. filmet "szerzői jogok megsértése" okán . . .
  • pemga
    #14
    Nem, ezért van a Macrovision, amit minden video-rögzítésre alkalmas készüléknek kötelező (elvileg) alkalmaznia. Volt próbálkozás, hogy a tv-bemenettel rendelkező vidkártyáknak is tudniuk kell, de szerencsére elég hamar a hamvába hullt ez a próbálkozás, de ettől még nem lett legális.
  • mechorg
    #13
    Es ha DVDlejatszoban jatszom le, legalisan, es RCA kabelen at gepre rogzitem az mar legalis?
  • pemga
    #12
    A CSS-re gondolt, alapvetően amikor lejátszol egy DVD-t, automatikusan dekódolod :). Csak az a kérdés, hogy legálisan, v. sem (pl. függ, hogy mivel játszod le, ez már szép új világ: megmondják mivel játszhatod le legálisan).
  • mechorg
    #11
    "ez csak a másolásvédelem feltörésével valósulhat meg"

    Miert?

    Ha rajta van a bitfolyam,es en azt le tudom rola olvasni, ergo le tudom jatszani,akkor masolaskor is el kellene tudom olvasni a szamsort,nem?

    Kulonbenis: DC-n nincs rajta masolasvedelem : )

  • Callisto
    #10
    Nagyon igaz. A forgalmazók "húzzák le" a szerzőket. A szerzőknek kell valamit kitalálniuk, hogy pl. neten keresztül értékesítsék a cuccokat és ekkor nincs forgalmazási díj stb. Ők jobban kapnak (talán) és nincs hercehurca. Szerintem Jópár évtized múlva ez lesz. (És megjelennek majd a netes forgalmazók :) ) Persze akad ilyen ma is, de az írtakat arra értem, hogy ez lesz az általánosa nelfogadott "forgalmazás".
  • NEXUS6
    #9
    Én azt nem értem, hogy ezt a törvényt miért is hivják még mindig szerzői jognak?

    A szerzöknek, a szellemi termékek előállitóinak ehhez az egész cirkuszhoz szinte semmi közük, sajnos anyagilag se sok!

    Itt már megint a kiadók csinálják a fesztivált. Mindent megtesznek, hogy ne kelljen tudomást venniük a digitális korszakról.

    Tiszta anakronizmus az egész.

    Kb olyan mint a mekdonálc, ahol még mindig nem tudsz bankkártyával fizetni;(((
    XXI. szd mi?
  • pemga
    #8
    A németek régebben is igyekeztek nyalni, pl. náluk volt az az érdekesség, hogy a Németországban forgalomba hozott síkágyás scannereknek volt egy extra "bemelegedési" idejük minden lehúzás között, amíg nem tudtad használni. Ennek is okai voltak, aztán valahogy leszoktak róla :).
  • Güzüke
    #7
    Így van, a felhasználói oldal képviselőivel gondolom nem egyeztettek. Miért is, hiszen mi felhasználók minden másolásvédelmet száműznénk. Ez csak drágítja a terméket, valamint felesleges cirkuszt eredményez és egy csomó embernek ad felesleges munkát (adminisztráció stb.).
    Az az elv, hogy add olcsón interneten, terjeszd és használd egészséggel magáncélra, nem fekszik. Érdekes, a cikkből számomra az derült ki, hogy már megint az üzleti körök harcoltak ki maguknak egy törvényt.
    Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha megveszek egy terméket, akkor a gyártó és/vagy szerző érdekeinek szándékos megsértését elkerülve magáncéllal azt teszek a termékkel, ami jólesik. Ha le akarom másolni, akkor lemásolom, ha oda akarom adni a havernak örökbe, akkor oda adom neki adni és punktum - ha egy kórházban a betegek jókedvét akarom növelni pl. egy DVD vetítésével, akkor vetíteni akarom, ha egy haveri körben, netán egy iskolai rendezvényen akarom a feelinget növelni velük, akkor növelni akarom - ez szerintem mind magáncélú felhasználás mindaddig, amíg nem keresek vele közvetlenül pénzt. Másolásvédelem van rajta? Igenis továbbra is fel fogjuk törni.
    Ez a másolásvédelem egy kicsit olyan a médiáknál, mintha egy elektronikus eszközt nem tudnék szétszedni, hogy például magam javítsam vagy hogy egy újságről ne tudnék fénymásolatot készíteni...
  • echo
    #6
    És a fogyasztókkal miért nem egyeztettek???
  • Garfield
    #5
    Aha.

    Mutass egy műsoros DVD-t, amin nincs másolásvédelmi eljárás...

    A szabályozás gyakorlatilag a CD-másolást teszi lehetővé, aztán szevasz.

    Egy lépés előre, kettő hátra.
  • aDannyBoy
    #4
    végre egy normális hozzáállás... nem zero tolerance alapú
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    Tehát ha nincs levédve jogod van hozzá .. ha le van védve már nincs is jogod bekáppóni.. szóval kakukk
  • hornbali
    #1
    Ha az ember által vásárolt CD, DVD és PC után a zenészek kapnak X összeget akkor sztem nem kéne szigorúbban fellépni...