7
  • dez
    #7
    Nem tudom, csak azt, hogy a hagyományos CRT-nél keletkeznek másfajta sugarak is. Pl. egy korábbi monitorom képcsövére az volt írva, "Beware! X-rays!".
  • dez
    #6
    Ha várható lenne, hogy a nanotube CRT hamarosan mindent letarol, akkor szerinted érdemes lenne nekik most másba befektetni nagy összegeket?
  • BiroAndras
    #5
    "Azért én kicsit jobban tartok az elekronsugártól, mert gondolom, azért ott is keletkezik más sugárzás is."

    Milyen más sugárzás keletkezhet?
  • Inquisitor
    #4
    Miért? Mások meg a Plazma és OLED (Lásd Samsung hír!) technológiákra gyúrnak.
  • dez
    #3
    Hát, az igazán nagy LCD képernyők gyártásába fektetik a legnagyobb összegeket, márpedig ezek éppenhogy a TV piacra készülnek... Nehezen hiszem, hogy ekkora összegeket fektetnének be, ha várható lenne egyhamar, hogy elsöpri őket a nanotube CRT. De majd kiderül. (Azért én kicsit jobban tartok az elekronsugártól, mert gondolom, azért ott is keletkezik más sugárzás is.)
  • BlackRose
    #2
    jönnek lassan a carbon nanotube FED képernyők (a CES-en mutattak be párat) az áruk a CRT allatt lesz míg a képük eddig mindennél jobb... az LCD-től is van jobb, persze most előbb ki kell fizetni az LCD fejlesztéseket és ezért a váltásról majd csak pár év múlva lehet szó, na de a TVáknél ahol az LCD és Plazma még 5% alatti piacról tud, ott azt hiszem gyorsan jöhet a carbon nanotube a CRT helyett...
  • dduma
    #1
    hátha olcsóbbak lesznek...