1448
Mozilla Thunderbird
  • Sil78
    #128
    Nem egészen, a Bookmark Backup dolga az, hogy a véletlen adatvesztést megakadályozza (pl hirtelen vészhelyzet esetére, vagy ha valamit nagyon elrontasz a Profilodban), automatikusan csinál minden nap biztonsági mentést. A MozBackup (hmm, nem arról volt szó pár hónapja, hogy ennek a proginak megszűnik a fejlesztése/támogatása? most mégis folytatták?) meg hasonlók célja más, azok a Windows-újratelepítés előtti Profil-lementést segítik, és nem automatikusan csinálják.
  • [Jakuza]
    #127
    Egyetlen tomoritett *.pcv fajlban (ami mellesleg zip fajl) aminek a helyet te tudod megadni.
    Amugy nem csak a Thundebird-t tudja backupolni, hanem a firefoxot es a mozillat is.

    Ha mer itt tartunk kerdeznek ket dolgot hatha tudja valaki a megoldast.

    1.
    Leirna valaki, hogy hogy lehetne megoldani, hogy a levelszemet olvasottkent megjelolve keruljon bele a szemetesbe ?

    2.
    Hogy lehetne azt megoldani, mint a Batnal, hogy a kapcsolodas lepeseit is irja ? Mert igy nem lehet visszaellenorizni, hogy mi a hibauzenet, ha nem sikeres a kapcsolodas vagy email kuldes, a Bat viszont alul egy kis gorgeto sav alatt ezt kiirta.
    Letezik ilyen extension a TBhez , esetleg belehet allitani a csatlakozas kozben torteno esemenyek logba kiiratasat ?
  • shrek82
    #126
    Igen.. Mondjuk ez télleg nem rossz, a thundeerbirdnél, de firefoxhoz létezik olyan ext(bookmark backup), aminek ugyanez a dolga.. És egyébként ez hol tárolja a mentett adatokat?
  • [Jakuza]
    #125
    Olvasgattam, hogy itt tobben a TB email es accunt exportalasara, masolgatos modszert ajanlottak, hat....
    En inkabb konnyebbet javasolnek: Mozilla Backup
  • Hu.man limbi
    #124
    Másképp. A címjegyzékben az összegyűjtött címeknél csináltam egy új levlitást. Átmásoltam az összegyűjtött címeket, új levél, kijelöltem mindet a levlistán és áthúztam a címzéshez.
    Végülis egyszerű, de miért nem elég csak kijelölni a levelezőlistát?:)
  • Sil78
    #123
    Szerintem Eszközök / Beállítások / Haladó, és ott kiveszed a pipát a "Csak a név megjelenítése a címjegyzékben szereplő személyeknél" opció elől.
  • Hu.man limbi
    #122
    Hm, megoldottam, de nem logikus
  • Hu.man limbi
    #121
    osztálytalálkozót szervezek, a címjegyzékben létrehoztam egy levelezőlistát.
    Sajnos ez a személyes címjegyzékben van, így amikor rábökök :) beírja, hogy osztálytalálkozó és semmi.
    Hogy kellene beállítanom, hogy beírja magától azt a 22 címet?
  • Mr Manson
    #120
    ehh, mert egyre csak nö a szemét. pedig nagyon sokáig stagnált a dolog
  • Sil78
    #119
    Olyan nincs, de nem is sok értelme van (pl ha html formátumú a levél, és vannak benne távoli képek - amiket a spammerek szerveréről tölt le -, amiket hagysz neki megjeleníteni, mint azt az Outlook alapból hajlamos megtenni, akkor már tudják, hogy működik a cím). Spamre jobb, ha egyáltalán nem válaszolsz.
    (Van "bounce" kiterjesztés, de az a levelek továbbítására szolgál úgy, hogy az eredeti feladó szerepeljen benne, pl titkárnőknek a levelek szortírozására és továbbküldésére jó.)
  • Mr Manson
    #118
    spam szüröhöz nincs valami "bounce" plugin? ami spamra olyan levelet küld mintha nem létezne a mail cimem? (pl. IHATESPAM outlookhoz)
  • Sil78
    #117
    Lásd #49-es hozzászólás 2. fele, és akkor minden beállításod is megmarad.
  • Cicero
    #116
    Kijelölöd a levelet>Fájl>Mentés másként>Fájl (CTRL+S)
  • icecave
    #115
    Sziasztok. Most szeretnék rendszert újrarakni, és aa kérdésem az , hogy hogyan kell lementeni a leveleimet????
    utána csak vissza kell majd másolni, és jó is??
  • shrek82
    #114
    Köszi.. Nem tuttam, hogy ez mit jelent..
  • Garfield
    #113
    Látom, hogy már megoldódott, de csak jelezném, hogy a hibaüzenet szerint nem nálad volt tárkapacitás-gond, hanem a szervernél.
  • shrek82
    #112
    Cccccccccccc... Egy újraindítás után elküldte gond nélkül!
  • shrek82
    #111
    Bármelyik postafiókkal próbálom elküldeni, ugyan ez van! A lemezen, ahova menti a leveleket, még 8 gigányi szabad hely van! Mit jelent ez?
  • shrek82
    #110
    Ez meg mi a fene??

  • Garfield
    #109
    Őőő, pontosan mit akarsz?

    1. Global Inboxot használsz és azt akarod, hogy szimplán csak két külön mappába menjenek a levelek.

    2. A postafiókok teljes mértékben szeparáltak legyenek, vagyis mindkét fióknak fióknak legyen saját inboxa, szemetese, "elküldött" mappája, stb.
  • Sil78
    #108
    A szűrőket ne a "Helyi mappák"-ra add meg, hanem magukhoz a postafiókokhoz külön-külön, és akkor lefut automatikusan.
  • Lewy_
    #107
    Nekem hasonló problémám van mint az már korábban felvetődőtt. 2 postafiókom van és 2 külön mappába akarom, hogy menjenek. Szűrőként megadtam, hogy hova rakja ha beérkezik, de mindig a beérkezettbe rakja az összes levelemet.A poén az, hogy ha az egyik menüben - fejből nem tudom - rákattintok 1 olyanra, hogy szűrők alkalmazása a mappára, akkor végrehajtja és szortírozza frankón. Na mármost ezt miért nem csinálja automatán??!!
  • shrek82
    #106
    Tőlem ez nem kérdezte meg! Akkor nem szaroztam volna! Rgyébként köszi a segítséget..
  • Sil78
    #105
    Az első telepítéskor is megkérdezi rögtön, hogy akarsz-e importálni...
  • Sil78
    #104
    Ilyen szerintem nincsen, de ha kijelölöd az utolsó levelet, akkor a következő megnyitáskor azt fogod látni. De az újakat nem fogja automatikusan megnyitni, csak ha rákattintasz (adatvédelmi ill. biztonsági okokból).

    Egyébként meg miért nem fordítod meg a sorrendet úgy, hogy a legfrissebbek legyenek felül? Bármelyik oszlop fejlécére kattintva rendezheted aszerint a szempont szerint, ha meg még egyszer rákattintasz, akkor megfordíthatod a rendezés irányát, ehhez nem kell a Nézet menü.
  • shrek82
    #103
    én meg szarakodtam a postafiókok létrehozásával, és csak aztán olvastam itt, hogy van olyan opció,hogy egyszerűen csak importálnom kellett volna az outlookból az ottani postafiókjaimat..
  • pereces
    #102
    Nézd meg, hogy mi a rendezési szempont, nálam a dátum, így mindig a legújabbat látom. Persze lehet, hogy nem emiatt, installálásnál hagytam az eredeti beállításokat, más szoftvernél már ráfaragtam, hogy állítgattam, rájöttem, hogy legjobb úgy hagyni, ahogy van. Kivéve, ha valami hiányzik!
  • shrek82
    #101
    Sejtem mennyit kereshetted, mert én is ugyanennyit kerestem! :)) Outlook után hozzá kell szokni... De még mindig van, amit nem tudok! Pl, hogy hogy lehet beállítani, hogy mikor megnyitom a TB-öt, akkor a legutolsó beérkezett üzenetet lássam, ha meg jött új üzenet, akkor lássam azt, mert így mindig feljebb vannak csúszva a mélek, és nekem kell legörgetnem az új mélhez! ÚÚÚÚ, remélem érthetően fogalmaztam..
  • pereces
    #100
    Most jártam itt először, így nem tudtam, hogy kép van a válaszodban. Hát nagyon-nagyon köszönöm, Te nem is tudod mennyit összekerestem! Többször előfordult, hogy csak sejtettem, azért nem megy el a levelem, mert túl nagy. Most már legalább tudom szabdalni. Ezért érdemes volt idejönnöm, kösz még egyszer.
  • shrek82
    #99
    Betettem egy képet! És vmi hasonlót gondolom te is találsz a TB-ben, ha elindítod! Ott a mélek felett!
  • pereces
    #98
    Bocs, nem értem, hogy minek a végén?
  • shrek82
    #97


    Ott a végén a "sürgős" mellett van egy kis vmi, arra kell rákattintani és tt tudod kiválasztani, hog miket mutasson, van köztük méret is!
  • pereces
    #96
    Az a kérdésem, hogy valami egyszerű beállítással el lehetne érni, hogy lássam a levelek nagyságát? Úgy látom, hogy a Nézetben erre nincs lehetőség.
  • Cicero
    #95
    Hmmm... ez azért érdekes, hogy amíg Outlook-ot használtam minden napos volt vagy 10 spam levél, de most egy se jön! Lehet hogy az Outlook-on belül küldték?
  • shrek82
    #94
    ja! lol
  • Cicero
    #93
    thx
  • Sil78
    #92
    Igen, csak a -turbo előtt legyen azért egy db szóköz is... És ezt a parancsikont kell berakni az Indítópultba.
  • Cicero
    #91
    "turbo mód (azaz felrakod a kiterjesztést, csinálsz a Thunderbirdhöz egy parancsikont, aminek az elérési útját kiegészíted a -turbo paraméterrel, és berakod az Indítópultba)"

    Valahogy így?

  • Cicero
    #90
    Hálám üldözni fog! .... [MÁR FÁJ A DEREKA]


    [apro]...ameddig le nem lövöd :o
  • Sil78
    #89
    Link. Arra figyelj, hogy van ott egy msvcr71.dll fájl, amit (ha még nincs a gépen) a telepítés előtt be kell rakni a Windows rendszermappájába, vagy a Thunderbird mappájába.