1448
Mozilla Thunderbird
  • cbdkroa #168
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem és előre bocsi ha már volt ilyen és nem láttam volna.

    Az a gond, hogy a TB állandóan kéri az smtp jelszavát akkor is ha azt már kismilliókétszer beállítottam, hogy használja a jelszókezelőt, de az neki nem felel meg, tehát küldés előtt popóáp ablak, hogy véssem be a jeszót. Mind addig nem volt annyira idegesítő ameddig akár 6 xor is akarta.

    Ez csak eltöltés előtt csinálja és nem csak az smtp-nél ha nem felváltva miko melyiket akarja.



    Mi qrtam el?

    Van vmi tippetek?

    Köszönöm a segítséget előre is.

    Üdv.: Kroy
  • peza
    #167
    Koszonom a segitsegedet muxik! :)

    peza
  • Sil78
    #166
    Akkor próbáld meg eltávolítani a Calendart (ha nem jön be, akkor a többit is egyenként, ez nem olyan sok kiterjesztés), ha ettől megjavul, akkor azzal volt a gond, és utána újra felrakhatod.
  • peza
    #165
    Autocopy
    Display Mail User Agent Extension
    Mozilla Calendar

    de van egy olyan sejtesem/erzesem, h a calendart nem szereti...

  • Cicero
    #164
    htxvcdf
  • shrek82
    #163
    Minimize To Tray kiterjesztés...
  • Cicero
    #162
    Egy ideje amikor megnyomom a Thunderbird minimalize gombját, nemcsúszik be a "nem aktív ikonok" menübe, hanem a tálcán marad. Már nememléxem hogyan lehetett megcsinálni, valaki segítene?
  • Sil78
    #161
    Akkor valószínűleg valamelyik kiterjesztéssel lesz gond, mik vannak telepítve?
  • peza
    #160
    tartomanynev valtozason azt ertem h uj tartomanyba kerult a szamitogepem a munkahelyemen, mert szerver valtas es egyeb valtozasok tortentek.
    /lehet rosszul irom, mert ebben azert nem vok jo :)/

    de csokkentett modban elindult, megjelennek az fiokok, es a levelek is, s az email kuldes is megy.

  • peza
    #159
    akkor nem csinalja ezt :)
  • Sil78
    #158
    Ha Safe Mode-ban indítod (parancsikont hozzá lásd a Start menüben), akkor is ezt csinálja? Mit takar pontosan az a tartománynév-változás?
  • peza
    #157
    Sziasztok!

    Segitsegetekre lenne szuksegem... :)
    Tartomany nev valtozas tortent a munkahelyemen, s kicsit megzakant a thunderbirdom..., az alabbi jelenseget produkalja, s a reinstall nem segitett...

    itt meg lehet tekinteni

    sajnos nekem elfogyott a tudomany...

    valaszotok elore is koszonom

    peza
  • Mihail
    #156
    Sil nagyon szép a nick képed, de tényleg olyan izléses
  • Mihail
    #155
    de nem baj, majd egyenként szét pakolom őket.
  • Mihail
    #154
    már mbx2emllel megcsínáltam, csak nem válogatja őket szét mappánként :(
  • Sil78
    #153
    Attól függ, hogy melyik verzióba, pl nem mindegy, hogy Outlook, Outlook Express vagy Outlook 2003. A legegyszerűbb verzió úgy néz ki, hogy fogod a leveleket tartalmazó fájlokat (a profilodban a Mail mappán belül a postafióknak megfelelő mappákban találod őket - ha közös inboxot használsz, akkor persze a Local Foldersben lesznek -, kiterjesztés nélküli fájlok), kimásolod őket valahova és átnevezed úgy, hogy .mbx legyen a kiterjesztésük. Ezeket beimportálod mondjuk Eudorába (bemásolod a fájlokat az Eudora profiljába, beimportálod őket, és megnyitod a mappákat Eudorában) és onnan az Outlookba. (Az Outlook állítólag közvetlenül nem tudja őket importálni, pedig amúgy standard MBOX fájlokról van szó. Az Eudora egyébként nem végez túl jó munkát azokkal a levelekkel, amik csatolmányt is tartalmaznak.)
    A másik megoldás, hogy kiexportálod a leveleket .eml formátumba (ebben segíthet pl az AutoSave nevű kiterjesztés, amivel egész mappákat is le lehet menteni egyszerre .eml fájlokba), és azokat a fájlokat behúzod az egérrel az Outlook Expressbe (sima Outlookban ez nem fog menni, viszont az meg tud importálni Outlook Expressből). Vagy pl használhatsz külső programot is erre, mint pl a mbx2eml, ami a .mbx fájlokból csinál .eml-t.
  • Mihail
    #152
    hogyan kell a thunderbird üzeneteit exportálni outlookba?
  • Sil78
    #151
    Eszközök / Beállítások / Haladó, ott rögtön a legelső opció. De a távoli képeket nem véletlenül tiltja alapból: ez egy olyan dolog, amit spammerek szoktak használni pl annak a megállapítására, él-e az adott cím, megnyitottad-e a levelet.
  • Zacsy
    #150
    Be lehet egyáltaln állítani azt hogy ne blokolja a képeket a levélből?
  • ivjoe
    #149
    NEm lett jó! Nem akarja az igazságot. Asszem hagyom a francba. Még megtehetném azt, hogy a szétcseszett TB-vel elmentem a leveleket, de már annyira nem izgat a dolog. Azért very THX!
  • Sil78
    #148
    Akkor töröld le megint az egészet, rakd fel a programot (a régi profil nélkül), és próbáld meg létrehozni újra a postafiókokat. Utána lépj ki, és a profilon belül a Mail mappában az egyes postafiókok mappáiba másold be a régiből a kiterjesztés nélküli fájlokat (azokban vannak ugyanis a levelek, a .msf -eket meg töröld). Utána indítsd újra a programot.
  • ivjoe
    #147
    Ezen már túlvagyok. Fogtam és felmásoltam a régi appz datás mappáját a TB-nek a mostani helyére! PErsze előtte full letöröltem a TB-t manuálisan is! Majd felnyomtam és meghalt megint! :CCC
  • Sil78
    #146
    A Program Files-ban levő cuccokat nem kell eltenni, az gondokat is okozhat, pl ha a már feltelepített program fájljait felülírod ezekkel. Szerintem uninstalláld a progit, töröld Program Files-ból, amit meghagy, és úgy installáld fel újra.

    Az Application Data-n belül a Thunderbird mappa tartalma az, ami neked kell (ott vannak a levelek meg a beállítások), de azt meg még a program feltelepítése előtt érdemes visszarakni (hogy ne hozzon létre új profilt). (Legközelebb használhatod majd erre a célra a MozBackup-ot is, az asszem egy fájlba menti az egész profilt, és onnan állítja vissza.)

    A biztonság kedvéért mielőtt először elindítanád most a programot, töröld a Thunderbirdös profilodból a xul.mfl fájlt. (Ez egy ideiglenes fájl, majd úgyis csinál újat belőle. Amúgy ez arra való, hogy bizonyos beállításokat, a program egyes elemeit "elraktározza" - kb mint a Gyorsítótár -, hogy gyorsabban töltődjön be a program indításkor. Mivel rosszul jelentek meg a gombok, meg hasonló gondok voltak, ezért érdemes ezt most szerintem törölni, hogy ezeket a hibás beállításokat ne jegyezze meg.)
  • burkusdió
    #145
    szeriontem a MozBackup a legegyszerűbb erre a célra... :)
  • ivjoe
    #144
    Ez az, hogy nem emlékszem, pedig simán meg tudtam csinálni, mindenféle gubanc nélkül.
    MEgpróbálom leírni.
    Van 3 kötetem (partíció) a meghajtón. Ebből formáztam az op rendszer kötetét. Fogtam a prgfiles-ban ill az appzdata-ban lévő TB könyvtárakat és eltettem, hogy a format ne érje el. Majd telepítettem a TB-t és a másoltam vissza egy-két cuccot!
    ÉS jó volt!
    Most ugyanezt csináltam meg. De egyszer nem voltak gombok, egyszer minden ok volt, csak nem küldte el ajelszavam a kiszolgálóhoz, így nem tudtam letölteni a maileket. De megpróbálom megint, hogy mi lesz...
  • Sil78
    #143
    Hogy cs*sződik el, mi nem működik pontosan?
  • Sil78
    #142
    Pontosan mit csináltál eddig? Az Application Data-ban levő cuccokat a Thunderbird telepítése előtt vagy után raktad vissza? Operációs rendszer, felhasználónév nem változott?
  • burkusdió
    #141
    ez a #139-esre ment elfelejtettem a Válaszra nyomni... :/
  • burkusdió
    #140
    próbálkoztál már esetleg a Mozbackup nevű progival?
    én ezzel mentettem le a beállításokat, leveleket winreinstall előtt, és utána szintén ezzel a programmal töltöttem vissza a cuccokat reinstall után...
  • ivjoe
    #139
    Természetesen a régi gép vinyójáról még semmit sem töröltem, rádugtam az újra, visszamásoltam a fájlokat és a levelek ott is vanak, csak a TB csesződik el!
  • ivjoe
    #138
    Gond van! PLS help! Új gépem van és szeretném a régiről a Tb beállításokat és főként a leveleket (olyan 300db) áthozni. Egyszer már sikerült egy ilyen manőver, mikor újraraktam anno régen a gépem, gondolva erre, a TB programfiles ill apzzdata-ban lévő mappáit lementettem és onnan sikerült fájlok visszamásolásával helyrehozni! Most nem műxik! Nem nagyon szoktam segítséget kérni, mert általában meg tudom oldani a problémákat, de most gyorsan kellene a help!
  • Sil78
    #137
    Szerintem megszokás kérdése. Ha jól emlékszem, Outlookban az alapbeállítás a közös Inbox. De így is láthatod, hogy melyik címre érkeztek, ha ahol a leveleket felsorolja, a fejléc jobb szélén látható kis jelre kattintasz, és bejelölöd, hogy a Címzettet is mutassa. (Az oszlopok sorrendjét meg egyszerű húzással meg lehet változtatni, persze ezt is a fejléc mezőin. A fejléc mezőire való kattintással meg a rendezési szempont is megváltoztatható.)
  • Hu.man limbi
    #136
    Kipróbáltam, még ízlelgetem, de valahogy talán jobb amikor külön látom hogy melyik postafiókra érkezett valami ( vagy csak megszokás kérdése?)
  • Sil78
    #135
    Akkor valamit nagyon elrontottál, eleve nem átirányítgatni kell. Eszközök / Postafiókok beállításai / kijelölöd az adott postafiókon belül a Kiszolgáló beállításait / jobboldalt alul Haladó gomb / POP fülön a Globális gyűjtő (Helyi mappák) legyen bejelölve. Ezt megismétled mind a 4 postafiókra, és akkor az egészet a közösbe teszi.
  • Hu.man limbi
    #134
    Van 4 db e-mailcímem, mind működik stb.
    Azonban mindegyik postafióknál külön - külön van postázandó, sablon, elküldött fiók, amiket én már korábban átirányítottam egy közösbe, csak a beérkezett és a törölt maradt aktív. Hogy tudnám ezeket a felesleges fiókokat kitörölni, mivel nem kellenek, ill. ha lenyitom a fiókakat, nem férnek el:)
  • Sil78
    #133
    Eszközök / Üzenetszűrőknél csinálsz neki egy új szűrőt (fontos, hogy postafiókonként külön, ne a Helyi Mappákhoz, mert csak akkor lesz automatikus), és megadod neki, hogy Áthelyezés... meg Megjelölés olvasottként.
  • akyyy
    #132
    Hi! Remélem tudtok segíteni. Elkezdtem használni én is a Mozilla Thunderbirdöt, és azt csináltam, hogy egy bizonyos tipusú leveleket, amik tartalmaznak egy szöveget, azt egy külön mappába tegye egyből, és ne a beérkezettek közé. Amit én szeretnék és nem tudok, hogy ezek az új leveleket ne tekintse ujnak, hanem csak gyűljenek... ezt ki lehet kapcsolni? Fontos, hogy azokata leveleket, amik a beérkezett mappába kerülnek (tehát nincs átirányítva mert rendes levél) azokat ismerje fel ujként, csak az áthelyezetteket ne!
    Köszi..
  • Sil78
    #131
    1. Garfield jól mondja, nem érdemes őket automatikusan olvasottá tenni, mert akkor nem értesülsz róluk, és így esetleg "jó" leveleket is lezúzatsz. De ha ránéztél a mappára, és látod, hogy tényleg mind spam, akkor a mappát kijelölve a jobb egérgombos menüből olvasottá teheted mindet.

    2. Ezt én is passzolom, szerintem maga a hibaüzenet önmagában is elég információt nyújt arról, hogy mi baja volt.

    Egyébként The Bat!-ról miért váltottál? Az egy jó program... (Szerintem ez kb olyan, mint az Opera meg a Firefox viszonya: mindkettő nagyon jó, nagyjából ugyanazt tudják csak máshogy működnek, és aki az egyiket megszokta, nagyon nehezen áll át.)
  • Garfield
    #130
    1. A "Junk mail controls"-ban te magad adhatod meg, hogy milyen mappába kerüljenek a "spam"-nek gondolt levelek, szóval akár a kukát is megadhatod.

    Hogy automatikusan olvasottként kerüljön oda, azt szerintem nem lehet, de nem is ajánlott. A spamszűrő ugyanis sosem lesz 100%-os pontosságú és lehet, hogy egy-egy "jó" levelet spamnek érzékel. Ha olvasottként kerülne a szemetesbe, akkor te nem értesülnél arról, hogy spam-et kaptál és nem néznél rá, hogy azok a levelek biztosan spam-ek.

    2. passz.
  • [Jakuza]
    #129
    Lenyegtelen hogy megszunik e a fejlesztese, mert ha jol latom a backup annyit csinal, hogy a profilon beluli adatokat betomoritti egy zipbe es atnevezi pcv-re.
    Szerintem siman mukodne azutan is, ha kezzel csinalnank meg a tomoritest es atneveznenk utana pcv-re a kiterjesztest.
    Ezutan szerintem siman lehetne a Mozilla backuppal visszatenni a mailokat.
    Amugy a 2 kerdesemre, egy TB guru sincs aki valaszt tudna adni ?
    Vagy lehet kar volt valtanom a The Batrol ? :P