1448
Mozilla Thunderbird
  • Sil78
    #41
    Ha a Profilkezelőt elindítod, hány profilt mutat? A gépen a Thunderbird profil mappájában hány almappát látsz?
  • OptimusPrime
    #42
    1 - 0 (ha az extensions-t nem veszem annak, azon kívül egysem).

    Lehet valami nagyon csúnyába futottam bele? Tuti...
  • Sil78
    #43
    Várj, szerintem nem jót nézel... Ha XP-d van, azt nézd meg, hogy a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\ mappán belül hány mappa van. Illetve a Start menüből indítsd el a Thunderbird Profilkezelőjét (a Thunderbird közben ne fusson), ott hány profilt mutat? (Vagy Start menü / Futtatás / thunderbird.exe -p, azzal is elindul a Profilkezelő.)
  • Mr Manson
    #44
    1.0.2 magyar mikorra várható?
  • Sil78
    #45
    Van már, az FTP-n: katt ide
  • Mr Manson
    #46
    köszönöm, már szedem is
  • OptimusPrime
    #47
    Ezt a "Futattást" Én is próbáltam, ott is 1 azaz egy darab profil volt. Az is az, amit csináltatott Velem!

    Nem azért, de szvsz, egy az egyben úgy szállt el a program attól az újraindítástól, hogy repített magával mindent! De végül is mindegy. Minden levélről van biztonsági másolat, nem ez a zavaró, hanem maga a környezet.

    Üdv!

    Prime
  • Kaszi46
    #48
    hi all
    feltettem a thunderbirdet, lenne pár kérdésem.(eddig soha nem használtam hasonló levelezőprogit, tehát se outlook ot se bat et se semmit, csak és kizárólag freemailt)
    Szóval, 5 helyröl tölti nekem a mailokat, de minden levél egy közös mappába(beérkezett levelek) érkezik, én viszont azt szeretném ha minden cimről külön helyre jönnének. ha ezt meg lehet valósítani akkor pls irja le vki hogy hogyan!
    a másik meg rendszerujrarakás előtt állok, és ha jól látom akkor a thunderbird az összes póstafiókomról letöltötte a leveleket, és ezeket szeretném megőrizni, illetve az uj rendszerfelrakás után , újra a thunderbirdben látni. kérdés hova menti le, őket, és miket mentsek el ahhoz, hogy köv rendszerfelrakásnál megmaradjanak a régi levelek, és ne kelljen ujra beállitani a thunderbirdet.
  • Sil78
    #49
    Ha nem a közös inboxot akarod használni, akkor Eszközök / Postafiókok beállításai / postafiók neve / Kiszolgáló beállításai, ezen belül van egy Haladó gomb, ott a POP fülön adhatod meg, hogy hova tegye a bejövő leveleket.

    Ha XP-d van, akkor a Profilodat (ahol az összes beállítást és a leveleket tárolja) a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\profilodneve útvonalon találod. A legegyszerűbb, ha a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\ mappa teljes tartalmát (Profiles mappa + 2-3 fájl) lemented a gép legyalulása előtt, és utána visszarakod ugyanoda, ahol volt (még a Thunderbird újratelepítése előtt, hogy ne hozzon létre új Profilt a telepítéskor, hanem megtalálja a régit).
  • Kaszi46
    #50
    köszi!
  • Kaszi46
    #51
    sajna nem megy a külön mappákba való szelektálás. csináltam egy almappát a beérkezett üzeneteken beül, és próbaképpen a heléyi mappákon belül. az általad javasolt haladó opciónál kiválasztom a másik postafiók beérkezett üzenetek mappáját(mert csak ennél jelenik meg az hogy kiválszthassam hova is akarom menteni). itt lehetne kiválasztani gondolom hogy hova is mentse, de sajna csak 1 darab lehetőség van, és az, a helyi mappák. hiába csinálok uj mappát bárhova, az nem jelenik meg választható alternatívaként. mi lehet a probléma?
  • ivjoe
    #52
    A freemailt át lehet irányítani...
  • Sil78
    #53
    Nem, a Beérkezett üzenetek mappát jelöld be (ez felülről a második opció), akkor csinál a postafiókhoz külön mappákat.

    Illetve azt is megcsinálhatod, hogy csak a beérkezett leveleket válogatod szét külön mappákba, szűrőkkel a címzett alapján (Eszközök / Üzenetszűrők). A szűrőket postafiókonként kell megadni.
  • Sil78
    #54
    Egyébként a probléma az volt, hogy mivel alapból az összes levél a közös inboxba jön be, a másik postafiókodnak nem volt még külön Beérkezett üzenetek mappája, azért jelent meg csak a Helyi mappák. De az nem megoldás, ha a másik postafiókod Beérkezett mappájába akarod tenni a leveleket, hisz akkor megint nem lennének szétválasztva egymástól. Nem tudom, érthető-e.
  • Aquir
    #55
    tegnap leszedtem a progit. ez is tetszik :)
  • ivjoe
    #56
    Fejlődsz!
  • Cicero
    #57
    Helló! Thunderbird használata során első nagy problémámba ütköztem... Megadtam az SMTP kiszolgálót (mail.chello.hu) és a POP kiszolgálót (freemail.hu). Az üzenetemet elvileg el is küldi de nem fogad semmilyen üzenetet! Ezt valahogy lehet orvosolni?
  • ivjoe
    #58
    Az százas, hogy nem küldte el, mert az SMTP jelszót igényel! Csakúgy mint a POP3! Azt pedig be kell írni!
  • ivjoe
    #59
    A freemail.hu nak, meg ha jól emlékszem új kapcsolatot is kellett csinálni, tehát válasz másik SMTP szervert!
  • Cicero
    #60
    Hát nemtom, én később megkaptam azokat a leveleket amiket magamnak küldtem el :)))
  • Aquir
    #61
    pont erről van itt szó? :)

    a leveleket meg tudom nézni de nem tudok levelet küldeni SMTP kiszolgálóval vmi hibát ir ki


  • Sil78
    #62
    A freemail nem biztosít SMTP szervert, csak a modemes eléréshez. SMTP-nek a saját internetszolgáltatód SMTP-szerverét add meg (ennek a címének ha máshol nem, a szerződésedben szerepelnie kell).
  • Cicero
    #63
    Az SMTP-m mail.chello.hu, mivel chellos vagyok a POP-om meg freemail.hu. Az így jó?
  • ivjoe
    #64
    Elméletileg igen, hacsak el nem qrtál valamit.
  • Cicero
    #65
    :DDDDD
  • shrek82
    #66
    Sziasztok!
    Tegnap én is ráuntam az outlookra, és leszedtem a tb-t! Az az első kérdésem, hogy amikor megadoma szűrőfeltételeket, mindegyik szót külön feltételként adjam meg, vagy elég, ha vesszővel, vagy pontosvesszővel elválasztom?
  • Garfield
    #67


    Lehet, hogy én csinálom rosszul, de szerintem ha több szót akarsz szűrni, akkor egy szabályon belül használj több feltételt, melyek teljesülését meg a "Match all/any of the following"-gal tudod szabályozni; ezek meg ugye az AND/OR logikai változóknak felelnek meg.
  • shrek82
    #68
    oké, köszi!

    Most az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom beállítani, hogy a nézetben a fejlécek mien sorrendben legyenek(fiók, feladó, tárgy, érkezett)?? Nem találtam sehol..

    Sil, gondolom te is tb-öt használsz.. Nincs kedved összeállítani egy kis ext. csokrot, amiben a leghasznosabbak szerepelnének(mint a firefox-os topicban annó)?
  • shrek82
    #69
    ja, és ez mitől lehet??

  • ivjoe
    #70
    Lehet, hogy elqrtad a POP3 beállításokat???
  • shrek82
    #71
    nem, sztem nem az a baj, mivel rendesen pop3.freemail.hu van beírva, és a felhasználónevekhez tartozó jelszavak is rendben vannak, átnéztem..

    És nem akarok idegesítő lenni, de most próbálom testreszabni a tb-öt és az a következő kérdésem, hogy hogy kell azt beállítani, hogy mikor megnyitom a tb-öt, akkor -ha nincs beérkezett üzenet- a legutolsó beérkezett üzenetet lássam?? Ezeket a beállításokat nem találom, de outlookban viszont könnyen ment..

    És az előbbi probléma is fennáll még!
  • Garfield
    #72
    Megfogod az adott fejlécet és húzd abba a pozícióba, ahova tenni akarod.
  • shrek82
    #73
    igen, télleg!Mekkora láma vagyok...
    a képes problémára[#69] nincs vmi 5leted, hogy mitől lehet?
  • shrek82
    #74
    #69esre gondoltam
  • Garfield
    #75
    Szerintem pedig valami a beállítással lesz: nem pop3.freemail.hu a szerver címe, hanem csak freemail.hu.
  • Garfield
    #76
    "Utolsó üzenet", mint nézet: ezt passzolom.
  • Garfield
    #77
    OFF:

    egyébként aranyos a Freemail FAQ, ezt írja:

    3.7 Ha van más internetelérésem és POP3 protokollal szeretném letölteni a leveleimet, megtehetem-e?

    Igen, ráadásul ilyenkor semmiféle időkorlát nincs, csupán a postafiók mérete nem lehet nagyobb 5 megabyte-nál. (Véleményünk szerint ez bőven elegendő: egy "komoly" levelező többheti levelezése sem haladja meg az 1 megabyte-ot.) Ez esetben a csatlakozáshoz használt szolgáltató SMTP szerverét kell beállítani, s csak a POP3 szervernek kell a freemail.hu szervert megadni.
  • shrek82
    #78
    átállítottam simán freemail.hu -ra és még mindig ugyanaz! egyébként az outlookban pop3.freemail.hu volt megadva a szerver címeként, és működött! Neked simán freemail.hu-val is megy?
  • ivjoe
    #79
    Nem haladhatja meg? Nekem ez elég gyorsan megtelne! Mondjuk, ha HTML-ben kapod a levelet! Vagy kapsz egy képet! Igen! egy 2 Megapixeles (ez ma már Qrva kevés) JPEG-be tömörítve kb 1Mb. Tehát 5 kép! "Komoly" levelező???
    Gémél rúúlz! 2giga emiltárhely! A Freemail-es fiókod meg átirányítod!
  • Sil78
    #80
    Csak simán freemail.hu. Felhasználónév, jelszó stimmel? Ugye azt nem jelölted be, hogy biztonságos kapcsolatot vagy netán hitelesítést használjon?