12867
WTCC BTCC STCC
DTM ETRC ETRC
  • Laffite
    #144
    El tudod azt képzelni, hogy MS-t szerződteti a Mercedes??? Ők nevelték ki, aztán nyert egy rahedli vb címet a konkurenciának... Az Audi és az Opel meg szerintem egyrészt nem tudja mivel odaédesgetni, másrészt technikailag nagyon sokat kellene még fejlődniük a Mercedeshez, hogy MS számára érdekes ajánlatot tudjanak tenni.

    Amiben én MS-t el tudom képzelni, hogy a WTCC világbajnokságot is előbb-utóbb be karja gyűjteni, hiszen a Ferraritól azért nincs olyan nagyon messze a gyári Alfa csapat... Más kérdés, hogy én ennek nem nagyon örülnék, akkor már inkább menjen el a ChampCarba és Tracy is meg Vasser is alázza agyon! :)
  • dodgecharger
    #143
    De azért szép lenne, ahogy összeeresztenék MS-t és Mikát
    Ez 2007-ben meg is valósulhatna akár, mert ugye 2006 végéig MS-t még köti a szerződése.
  • Laffite
    #142
    Hát tényleg nem, de végül is versenyt azért tudott nyerni már az első évben is, és szerintem Hakkinen is fog idén, csak addig még néhányszáz km-t le kell vezetnie ebben az AMG-ben
  • dodgecharger
    #141
    Igazad van végsősoron, én is ebben bízok, csak valahogy illuzioim voltak az első versenyt illetően.
    Végülis Alesi sem kezdte a DTM-et rögtön az élbolyban.
  • Laffite
    #140
    Én azért megvédeném a finnt. Ezek még a túraautó szakágon belül is egészen speciális autók, hisz kategóriájukban a legnagyobbak és legerősebbek Európában, amiket meg kell szokni, mint ahogy az egész szériát és az itteni versenyzési stílust is. Ezt bizonyítja az is, hogy a finn lett az edzésen a leggyengébb gyári mercis. Ahogy szokja majd az autót úgy lesz egyre jobb és jobb, én ebben biztos vagyok.
  • dodgecharger
    #139
    Hát, ez nem volt eddig valami komoly Hakkinentől.
  • Laffite
    #138
    Jean Alesi nyerte a DTM idei első futamát Hockenheimben, végeredmény. Hakkinen a 8. helyen ért be.
  • Laffite
    #137
    kíváncsi leszek mit tud mutatni, mondjuk sok esélye azzal az autóval nem lesz, de pontot azért szerezhet egy-két szerencsés versenyen
  • b-type
    #136
    Na mégiscsak jön vissza Diefenbacher..
    - wtcc
  • Laffite
    #135
    pedig hétközben nagyon is beleférne a műsorszerkezetbe, de úgy néztem csak a félórás wtcc összefoglalót ismétlik egyszer, valamelyik reggel
  • HPt
    #134
    nekem is egyik kedvencem, gyönyörű
  • HPt
    #133
    csöcs :)

    nem tudom ismétlik-e, én még azt is kinézném belőlük hogy nem, mert a magyar eurosporton csak félórás összefoglaló ment róla :\
  • Laffite
    #132
    ...ez még a monzai teszt volt márciusban, sajnos most koxék kiestek még az elején :(
  • Laffite
    #131
    ...én meg azt sajnálom, hogy ezt valszeg én soha nem vezethetem :(((
  • b-type
    #130
    jaja, sajnáltam, hogy lemaradtam róla. :(((
  • Laffite
    #129
    Apropó GT sorozat, a hétvégén kőkeményen szurkoltunk motorosainknak (nem érdemtelenül és nem is hiába), de a GT sorozat első versenyének rajtrácsán is volt egy magyar, Rácz István a 23. helyről indulhatott egy Porsche 996-ossal, természetesen a GT2 kategóriában.

    9 autó adta fel a küzdelmet, a Rácz/Venz páros a 19 beérkezett egység közül a 13. helyet csípte el, ami mindenképp nagyszerű idénykezdet.
  • Laffite
    #128
    Viszont azon nem csodálkoznék, ha Alain Menu hamarosan lelépne a kékektől, ez a Chevrolet csapat egyelőre csak árt a cég marketingeseinek... Na persze a Toyota is így kezdte a F-1-ben, csak hát elég hülyén jön ki, hogy ők a sorozat egyik főszponzora és az autóikat meg verik még a kis magáncsapatok is.
  • Laffite
    #127
    Diefenbacher télleg nagyon gyors volt, de szerintem ez a Terting gyerek se lesz rosszabb, ha jól tudom SEAT-kupát nyert, meg már most az edzésen is mindössze 156 ezredet kapott a nagyöreg Rydelltől.
  • b-type
    #126
    szasz :)
    Gt-t nem láttam sajnos, pont versenyünk volt, csak ismétlik vmikor..
  • b-type
    #125
    ühhh..szétírtam magam ma, nagy viták voltak a tegnapi MotoGp utolsó körében történtek miatt.

    Ja kicsit kevés volt amennyit képernyőn voltak a Wtcc-sek, de azért jó volt látni őket már újra.
    Nagyon szépek az Alfa-k, de az egyszem Honda tetszik nekem a legjobban, legalábbis inkább csak Colciago-t lehetett látni. :(
    A Seat lehetne szebb is, de ha odakever az élmezőnybe akko elnézem neki :DD
    Azért én Diefenbacher-t nem biztos, hogy elküldtem volna...
  • Laffite
    #124
    ...és érdemes a Hi-Res verzióra kattintani, mint ez is:
    /496 Kb, 2464x1648 felbontás /
    SEAT - Gené
  • Laffite
    #123
    A hivatalos honlapra kerültek fel jó minőségű fotók a hétvégéről:
    WTCC - Monza
  • Laffite
    #122
    Na igen, akármilyen sprintfutam, de 9 körnél azért én mégis többre számítottam, legalább egy 12-15 körösnek kellett volna lennie, ez így nagyon rövid. A másik viszont az, hogy ezt a távot télleg fullos gázon kell futni, mert nincs idő a szöszölésre, hamar lefut a versenytáv.

    Várom már a következő versenyt, kíváncsi leszek, hogy az extra súlyok mennyit nyomnak majd a latba. Ezt a 2 Muller sebessége között majd világosan le lehet mérni, de nem volna baj egy totálisan kiegyensúlyozott mezőny hatalmas csatákkal (és hosszabb versenytávval).
  • HPt
    #121
    Ettől függetlenül nagyon jó ez a WTCC, előtte néztem a FIA GT versenyt is, és a WTCC pilóták sokkal nagyobbakat harcolnak, és határon autóznak, míg a GT-nél a végén már a szegélyeket sem használják, igaz az egyik két sprintfutamból áll, a másik 3 órás megbízhatósági verseny :) De nézni tv-n, a WTCC mindenképp jobb.
  • HPt
    #120
    Meglehet, csak azért, mert ha jól számoltam olyan 2-3 mp előnyt csinált így magának, és a végén meg talán fél mp-vel győzött csak, tehát volt jelentősége.
  • Laffite
    #119
    Hát igen, ez szerintem mindenkiben felmerült, de valszeg nem akartak már az első idény első hétvégéjén így eldönteni egy versenyt.
  • HPt
    #118
    Én a francia Eurosport-ot néztem WMP-vel neten keresztül, kis késéssel jött az adás, de se kommentátor - ez egyeseknek előny gondolom :) -, se reklám nem volt, végigadták az egész futamot. Sőt, futam után nyilatkoztak Prost, Mosley, Müller is.

    Viszont a második futamban egyértelműen láttam, hogy Thompson azzal szerzett előnyt az Alfa-val, hogy az első sikánt levágta, mert hirtelen nagyott nőtt a különbség közte és az őt üldöző közt. Ezért nem járna büntetés?
  • Laffite
    #117
    Az idény első versenye sem volt rossz, csak a közvetítés volt gáz, ezért láttuk olyannak, amilyennek. Egy 9 körös sprintfutamba nem tudom miért kell 2 reklámblokkot belerakni, a szpotok alatti történéseket nem végták be és nem mutatták meg, mint ahogy a közép- és hátsó sorok párharcaiból, baleseteiből sem láttunk semmit, szal kritikán alul teljesített az EuroSport - mert ez ugye a saját sorozatuk, ezért is nem értem miért így állnak hozzá... :(
  • Laffite
    #116
    Nem voltam itt, mert pont behányt a monitorom és kellett vennem egy újat, de a versenyeket néztem. Kellemes hétvége volt, ugye Moto GP, LG versenyek, WRC, Nascar, ChampCar... Ez azért már valami.
  • b-type
    #115
    A második verseny már volt vmi. Az első felejtősebb volt.
    Ha rákerülnek a gyors autókra a súlyok, akkor összébbrázódik a mezőny, meg Monza elég padlógázas pálya ezekkel az autókkal, muszáj hogy jó legyen a kigyorsítás, mert nagy egyenesek vannak.
  • MrSpock
    #114
    A BMW-k erősek voltak,olyan sima meccs lett végülis.
    Idénnyitónak megfelelt,lesz ez gondolom sokkal jobb is.
    Kommentátorok szerint sem volt annyira izgalmas futam.
    Tipelni nemnagyontudtam volna,mert nemismerem a versenyzőket.
    Most úgylátom sima BMW-s idény lesz.Sokkal erősebbnek tűnnek.
  • b-type
    #113
    Thompson nagyon okosan (versenyzői szemmel dűhítően) fogja a Bmw-ket, hogy jöhessenek az Alfa-k...
  • Laffite
    #112
    hát ez nem jött össze... storno az egész
  • Laffite
    #111
    ...eléggé pang a topic, de ha a Moto GP utáni versenyre kíváncsi valaki és van kedve tippelni a wtcc futamok végeredményére, akkor attól várok ide az első rajtig egy top 8-at, illetve a második rajt előtt mégegyet.
    könnyítésül itt a rajtsorrend:
    rajtrács
  • Laffite
    #110
    jó lett volna itt is tippelni, hogy izgalmasabb legyen, de úgy néz ki későn jutott eszembe a dolog, eléggé pang még a topic, de azért kíváncsi lennék Te kiket mondanál első 8-nak
  • Laffite
    #109
    ...még a kubai go-kart bajnokság is izgalmasabb a f-1-nél, így sztem nem fogsz csalódni
  • MrSpock
    #108
    Nemsokára lesz a verseny,még egy kis motorozás aztán..nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.Megpróbálok nem nagy elvárásokkal leülni elé..már nagyon megszoktam a Nascart,ez más,de ha legalább 1 fokkal jobb lesz mint a F1 akkor már okés!
  • Laffite
    #107
    Ja, a fordok még nagyon nincsenek készen, ezt is bizonyítja, hogy a két versenyzőjük között mindössze 8ezred van, vagyis mindent kihoztak a gépekből, de ez is csak a 14. sorra volt elég.
  • Laffite
    #106
    Néhány nyilatkozat (angolul) a tegnapi napról:
    Monza: Post-qualifying quotes
  • b-type
    #105
    Ford-osok jól keresztbeverték egymás idejét. :)
    lerontották a köröket.