12867
WTCC BTCC STCC
DTM ETRC ETRC
  • HPt
    #121
    Ettől függetlenül nagyon jó ez a WTCC, előtte néztem a FIA GT versenyt is, és a WTCC pilóták sokkal nagyobbakat harcolnak, és határon autóznak, míg a GT-nél a végén már a szegélyeket sem használják, igaz az egyik két sprintfutamból áll, a másik 3 órás megbízhatósági verseny :) De nézni tv-n, a WTCC mindenképp jobb.
  • Laffite
    #122
    Na igen, akármilyen sprintfutam, de 9 körnél azért én mégis többre számítottam, legalább egy 12-15 körösnek kellett volna lennie, ez így nagyon rövid. A másik viszont az, hogy ezt a távot télleg fullos gázon kell futni, mert nincs idő a szöszölésre, hamar lefut a versenytáv.

    Várom már a következő versenyt, kíváncsi leszek, hogy az extra súlyok mennyit nyomnak majd a latba. Ezt a 2 Muller sebessége között majd világosan le lehet mérni, de nem volna baj egy totálisan kiegyensúlyozott mezőny hatalmas csatákkal (és hosszabb versenytávval).
  • Laffite
    #123
    A hivatalos honlapra kerültek fel jó minőségű fotók a hétvégéről:
    WTCC - Monza
  • Laffite
    #124
    ...és érdemes a Hi-Res verzióra kattintani, mint ez is:
    /496 Kb, 2464x1648 felbontás /
    SEAT - Gené
  • b-type
    #125
    ühhh..szétírtam magam ma, nagy viták voltak a tegnapi MotoGp utolsó körében történtek miatt.

    Ja kicsit kevés volt amennyit képernyőn voltak a Wtcc-sek, de azért jó volt látni őket már újra.
    Nagyon szépek az Alfa-k, de az egyszem Honda tetszik nekem a legjobban, legalábbis inkább csak Colciago-t lehetett látni. :(
    A Seat lehetne szebb is, de ha odakever az élmezőnybe akko elnézem neki :DD
    Azért én Diefenbacher-t nem biztos, hogy elküldtem volna...
  • b-type
    #126
    szasz :)
    Gt-t nem láttam sajnos, pont versenyünk volt, csak ismétlik vmikor..
  • Laffite
    #127
    Diefenbacher télleg nagyon gyors volt, de szerintem ez a Terting gyerek se lesz rosszabb, ha jól tudom SEAT-kupát nyert, meg már most az edzésen is mindössze 156 ezredet kapott a nagyöreg Rydelltől.
  • Laffite
    #128
    Viszont azon nem csodálkoznék, ha Alain Menu hamarosan lelépne a kékektől, ez a Chevrolet csapat egyelőre csak árt a cég marketingeseinek... Na persze a Toyota is így kezdte a F-1-ben, csak hát elég hülyén jön ki, hogy ők a sorozat egyik főszponzora és az autóikat meg verik még a kis magáncsapatok is.
  • Laffite
    #129
    Apropó GT sorozat, a hétvégén kőkeményen szurkoltunk motorosainknak (nem érdemtelenül és nem is hiába), de a GT sorozat első versenyének rajtrácsán is volt egy magyar, Rácz István a 23. helyről indulhatott egy Porsche 996-ossal, természetesen a GT2 kategóriában.

    9 autó adta fel a küzdelmet, a Rácz/Venz páros a 19 beérkezett egység közül a 13. helyet csípte el, ami mindenképp nagyszerű idénykezdet.
  • b-type
    #130
    jaja, sajnáltam, hogy lemaradtam róla. :(((
  • Laffite
    #131
    ...én meg azt sajnálom, hogy ezt valszeg én soha nem vezethetem :(((
  • Laffite
    #132
    ...ez még a monzai teszt volt márciusban, sajnos most koxék kiestek még az elején :(
  • HPt
    #133
    csöcs :)

    nem tudom ismétlik-e, én még azt is kinézném belőlük hogy nem, mert a magyar eurosporton csak félórás összefoglaló ment róla :\
  • HPt
    #134
    nekem is egyik kedvencem, gyönyörű
  • Laffite
    #135
    pedig hétközben nagyon is beleférne a műsorszerkezetbe, de úgy néztem csak a félórás wtcc összefoglalót ismétlik egyszer, valamelyik reggel
  • b-type
    #136
    Na mégiscsak jön vissza Diefenbacher..
    - wtcc
  • Laffite
    #137
    kíváncsi leszek mit tud mutatni, mondjuk sok esélye azzal az autóval nem lesz, de pontot azért szerezhet egy-két szerencsés versenyen
  • Laffite
    #138
    Jean Alesi nyerte a DTM idei első futamát Hockenheimben, végeredmény. Hakkinen a 8. helyen ért be.
  • dodgecharger
    #139
    Hát, ez nem volt eddig valami komoly Hakkinentől.
  • Laffite
    #140
    Én azért megvédeném a finnt. Ezek még a túraautó szakágon belül is egészen speciális autók, hisz kategóriájukban a legnagyobbak és legerősebbek Európában, amiket meg kell szokni, mint ahogy az egész szériát és az itteni versenyzési stílust is. Ezt bizonyítja az is, hogy a finn lett az edzésen a leggyengébb gyári mercis. Ahogy szokja majd az autót úgy lesz egyre jobb és jobb, én ebben biztos vagyok.
  • dodgecharger
    #141
    Igazad van végsősoron, én is ebben bízok, csak valahogy illuzioim voltak az első versenyt illetően.
    Végülis Alesi sem kezdte a DTM-et rögtön az élbolyban.
  • Laffite
    #142
    Hát tényleg nem, de végül is versenyt azért tudott nyerni már az első évben is, és szerintem Hakkinen is fog idén, csak addig még néhányszáz km-t le kell vezetnie ebben az AMG-ben
  • dodgecharger
    #143
    De azért szép lenne, ahogy összeeresztenék MS-t és Mikát
    Ez 2007-ben meg is valósulhatna akár, mert ugye 2006 végéig MS-t még köti a szerződése.
  • Laffite
    #144
    El tudod azt képzelni, hogy MS-t szerződteti a Mercedes??? Ők nevelték ki, aztán nyert egy rahedli vb címet a konkurenciának... Az Audi és az Opel meg szerintem egyrészt nem tudja mivel odaédesgetni, másrészt technikailag nagyon sokat kellene még fejlődniük a Mercedeshez, hogy MS számára érdekes ajánlatot tudjanak tenni.

    Amiben én MS-t el tudom képzelni, hogy a WTCC világbajnokságot is előbb-utóbb be karja gyűjteni, hiszen a Ferraritól azért nincs olyan nagyon messze a gyári Alfa csapat... Más kérdés, hogy én ennek nem nagyon örülnék, akkor már inkább menjen el a ChampCarba és Tracy is meg Vasser is alázza agyon! :)
  • dodgecharger
    #145
    MS nem biztos hogy bevállalna ilyen nagy falatot:-)
    Egyáltalán az sem biztos, hogy az F1 után állandó résztvevője lenne egy sorozatnak.
    A WTCC-ben én is eltudnám képzelni + LeMans-i 24 órás versenyeken.
  • Laffite
    #146
    Huhh, Le Mans-ba...? Szerinted szeretne osztozni másik két emberrel a sikerben? :) Inkább vezetne egyedül 24 órát ;)

    Én egyébként attól félek leginkább, hogy csapatot akar majd alapítani, és akkor biztosak lehetünk benne, hogy nem szabadulunk meg tőle még cirka 30-40 évig...
  • dodgecharger
    #147
    Pedig én már fullra televagyok a Schumacher-Érától
    Ha már WTCC: Én azt nem értem, miért álla bajnokság ilyen kevés helyszínből?
  • Laffite
    #148
    Sztem nagyon sokan vagyunk, akiknek tele a hócipője Schumacherrel... Jó, mert győzzön, tényleg nyerje meg a vb-t egyszer-kétszer-háromszor, ötször, állítsa be a rekordokat meg minden, de aztán menjen ralizni, meg túraautózni, meg nyerjen le mans-t és indianapolist, champcart meg amit még nem szégyel, de csináljon már valami mást is és legfőkébb: hagyjon már valaki mást is a Ferrariban versenyezni! Pl Trullinak nagyon örülnék, Ascari óta úgysem nyert Ferrarival vb-t olasz pilóta.
  • Laffite
    #149
    Ennek elsősorban anyagi vonzata van, hiszen minden egyes futammal nagyságrendekkel nőnek a költségek is. Másrészről a szériát (részben) az Eurosport tulajdonolja és "rendezi", a csatorna pedig egyelőre megelégszik a tíz hétvégével, hszen a vasárnap délutánok amúgy is nagyon zsúfoltak a programjukban. Persze ha idővel népszerűbb lesz a széria, akkor biztosan bővítenek majd, de addig sem kevés az a 20 verseny, csak túl rövidek, nekem az a bajom :(
  • dodgecharger
    #150
    Olvashattunk ugyebár arról, hogy a ferrari Alonso helyett inkább Raikkonenben gondolkodna. Nos, ez nem lenne számukra valami frankó. Alonso mindenképp jobb, de Trulli, illetve Button is érzésem szerint.
    Azzal teljesen egyetértek, veled, hogy itt lenne ideje a váltásnak számára.
    7 VB cím az 7 VB cím, minek neki még a 8. is?
    Hameg meglesz neki valami folytán idén is, azt bizony sokra nem fogom értékelni. Főleg, így, hogy a ferrari annyit tesztel amennyit nem szégyell.
  • dodgecharger
    #151
    Hú tényleg. Elég rövidek sajnos, viszont kifejezetten tetszik az, hogy az első verseny pontszerzői forditott sorrendben rajtolnak el a 2 . versenyen
  • Laffite
    #152
    Túl rövidek, mert ha már vb, akkor legalább 15-20 körösek igazán lehetnének, vagy úgy mint régebben, egy rövid sprint futam és egy hosszabb extra verseny.

    A hendikeprendszer jó, ez már tavaly is kiderült, hiszen nagyon szoros tudott lenni a verseny és sokan odaértek az elejére a futamokon. A BMW-k és az Alfák nagyon erősek, ugyanakkor az extra kilók már a köv.futamon fent lesznek, dirk muller 45, thompson 35, garcia 25, priaulx 10, és ugye a 2 muller eredményét az edzésen érdemes lesz figyelni, hisz a különbség valszeg a +45 kg-nak köszönhető majd, én ennek a különbségnek a számszerű mértékére leszek nagyon kíváncsi.
  • dodgecharger
    #153
    Én azt remélem, hogy a Honda mutat valamit majd az év folyamán
    Mivel az F1-ben a Hondát preferálom, így egyértelmó volt, hogy itt is azt fogomViszont én örülnék, ha nem csak az Alfa és a BMW lenne pariban a győzelemért.
  • Laffite
    #154
    Én meg a SEAT-nak szurkolok, mert nekem meg az van. Illetve hát azért van seatom, mert nekik szurkolok, vagy hogy is van ez...?
  • dodgecharger
    #155
    Jah, biztos azért van Seatod
    Tavaly egyébként jól mentek a Seatok, jo is vol látni, hogy nemcsak az Alfa és a BMW van a világon:-)
  • Laffite
    #156
    Amúgy a Hondának én is örülnék, mert anno még az angol bajnokságban nagyon nagyokat mentek, számomra akkor lettek nagyon szimpatikusak, és a túraautózást is akkor szerettem meg a hondákkal, volvokkal, fordokkal, stb...
  • Laffite
    #157
    ...és nagyon jó volt, hogy idény közben odahozták Rydellt, meg is hálálta egy győzelemmel. Jó, mert Diefenbacher és Gené is gyors versenyzők, de a spanyol sajnos nem igazi túrakocsimenő, a német meg gyors volt, de ritkán versenyzett ésszel és sokat hibázott. Rydell élt a lehetőséggel és akkor nagyon örültem, az jó nap volt! :)
  • dodgecharger
    #158
    Ja, a régi időkKik is mentek akkortájt Honda Accorddal, Mondeoval?
  • Laffite
    #159
    he-he, pl az emlékezetes volvo kombi rydellel... már 11 éve volt!!!
  • dodgecharger
    #160
    Ugyahogy emlékszem az akkori BTCC-s időkre. (97-99)
    Csak sajnos 2000 után meggyengült a sorozat, akkortájt sok márka hagyta el a sorozatot.
    Ezér' ez a Volvo nem semmi!