12867
WTCC BTCC STCC
DTM ETRC ETRC
  • Laffite
    #81
    + akit a DTM érdekel, annak itt 1 versenynaptár:
    17 April Hockenheimring, Germany
    01 May Eurospeedway Lausitz, Germany
    15 May Spa Francorchamps, Belgium
    05 June Automotodrom Brno, Czech Republic
    26 June Motopark Oschersleben, Germany
    17 July Norisring, Germany
    07 August Nurburgring, Germany
    28 August Circuit Park Zandvoort, Netherlands
    18 SeptemberAvignon, France
    02 October Istanbul, Turkey
    23 October Hockenheimring, Germany
  • b-type
    #82
    erre a Török futamra kiváncsi leszek..
  • Laffite
    #83
    engem jobban izgat brno, bár kétségtelenül jobban örülnék egy budapestnek... nálunk miért nincs soha semmi a f-1-en kívül?
  • b-type
    #84
    Boldog születésnapot! :)
    Van egy csomó újság Wtcc-ben, de most egyenlőre pangok. :(
    Alig várom már április 10.-ét, Wtcc, és MotoGp egy hétvégén! :)
  • Laffite
    #85
    Kösz szépen!

    Hát igen, már csak alig egy hónap, de mivel már szinte az összes fontos bajnokság elkezdődött (nascar, indy, f-1, wrc...), tényleg van az embernek egyfajta igen komoly türelmetlensége :)
  • b-type
    #86
    Na elkezdődtek a hivatalos tesztek Monza-ban, az eddigi eredmények:
    1 NAP:

    1) Farfus, Alfa – 1:59.492
    2) J. Müller, BMW – 1:59.525
    3) D. Müller, BMW – 1:59.723
    4) García, BMW – 1:59.807
    5) Colciago, Honda – 1:59.841
    6) Thompson, Alfa – 2:00.031
    7) Zanardi, BMW – 2:00.238
    8) Rydell, SEAT – 2:00,407
    9) Giovanardi, Alfa – 2:00.423
    10) Priaulx, BMW – 2:00.476
    11) De Lorenzi, BMW – 2:00.613
    12) Tarquini, Alfa – 2:00.628
    13) D’Aste, BMW – 2:00.999
    14) A. Larini, Alfa – 2:01.361
    15) Tavano, Alfa – 2:01.471
    16) Terting, SEAT – 2:01.601
    17) Gené, SEAT – 2:01.882
    18) Rosenblad, BMW – 2:02.285
    19) De Micheli, Honda – 2:02.610
    20) Valli, BMW – 2:02.719
    21) Cirò, BMW – 2:02.850
    22) Othla, Honda – 2:03.273
    23) Menu, Chevrolet – 2:03.615
    24) N. Larini, Chevrolet – 2:04.087
    25) Engström, Honda – 2:04.131
    26) Lacko, Alfa – 2:04.425
    27) Huff, Chevrolet – 2:04.502
    28) Klenke, Ford – 2:04.657
    29) Jäger, Ford – 2:04.828
    30) Hellström, Honda – 2:14.425
    forrás: fiawtcc.com
    A Honda Accord nagyon ott van Colciago-val!
  • Laffite
    #87
    A chevyk ennyire gyengék lennének? 3-4 sec körönként az nagyon sok még teszten is! Én arra leszek kíváncsi, hogy idén kit fog nyomni az Alfa, mert tulajdonképpen az összes versenyzőjük azért jött, hogy bajnokságot nyerjen... Lehet, hogy az elején megint többet harcolnak majd egymással mint a BMW-sekkel... Colciago télleg ott van, de a Honda tulajdonképpen csak viszonylagos meglepetés, mert Angliában is mindíg erősek voltak, viszont hol vannak a kínaiak? Nekik már teszt sem kell???
  • b-type
    #88
    Nem tom, tán érik a rízs [hülye poén]

    WTCC Monza teszt, az első-második tesztnap összeredménye:
    Combined list of times – Day 1 and 2
    1) Farfus, Alfa – 1:58.783
    2) Tarquini, Alfa – 1:59.094
    3) D. Müller, BMW – 1:59.335
    4) J. Müller, BMW – 1:59.525
    5) Thompson, Alfa – 1:59.681
    6) Giovanardi, Alfa – 1:59.707
    7) García, BMW – 1:59.807
    8) Colciago, Honda – 1:59.841
    9) Priaulx, BMW – 2:00.100
    10) Gené, SEAT – 2:00.163
    11) Rydell, SEAT – 2:00.166
    12) Zanardi, BMW – 2:00.178
    13) D’Aste, BMW – 2:00.193
    14) Terting, SEAT – 2:00.463
    15) De Lorenzi, BMW – 2:00.613
    16) Tavano, Alfa – 2:00.885
    17) A. Larini, Alfa – 2:01.219
    18) Rosenblad, BMW – 2:01.345
    19) Engström, Honda – 2:01.595
    20) Cirò, BMW – 2:01.660
    21) De Micheli, Honda – 2:01.964
    22) Valli, BMW – 2:02.719
    23) Lacko, BMW – 2:02.974
    24) Menu, Chevrolet – 2:03.018
    25) Othla, Honda – 2:03.273
    26) Huff, Chevrolet – 2:03.411
    27) N. Larini, Chevrolet – 2:03.515
    28) Lacko, Alfa – 2:04.425
    29) Klenke, Ford – 2:04.574
    30) Jäger, Ford – 2:04.828
    31) Balzan, SEAT – 2:04.837
    32) Borgudd, Honda – 2:08.617
    33) Hellström, Honda – 2:08.688
    Colciago még a tegnapi idejével tartja a poziciót.
  • Laffite
    #89
    A teszteredményeket elnézve maradnak a tavalyi erőviszonyok, más kérdés, hogy ezek sokat nem jelentenek, mert a +kilós és a fordított rajthelyes hendikep rendszer szerintem rendszeresen meg fogja kavarni a sorokat, ami nekünk csak jó, mert nem f-1-es alibikörözések lesznek, hanem kőkemény versenyek, én legalábbis nagyon bízom ezekben a hendikep szabályokban.
  • Laffite
    #90
    közben azon gondolkodom, hogy valszeg fel fogom venni az összes futamot... ritkán van ilyen alkalom, amikor újonnan indul egy kategória és még hiánytalanul be lehet gyűjteni az összes versenyt.
  • Laffite
    #91
    végre itt a hivatalos entry list:
    a világbajnokság nevezési sorrendje
  • b-type
    #92
    néztem az előretekintést,..háát, Ford az bevallottan balkézről támogatott csapat, Honda felsőközépmezőny-középmezőnynek néz ki nagyon, Chewy még a nagy igéretek szintjén mozog, dobogós helyeket emlegetnek, de sztem az még odébb van. (viszont jók a pilóták, versenyezni is persze, de fejlesztési szempontból pláne.
    Seat, már az új autót emlegetik, de azért ők kavarhatnak kis vihart a dimbes-dombos pályákon sztem.
    Alfa, és Bmw harc lesz, az biztos.
  • forzajuve
    #93
    A lényeg, h a Daewooletek szénné égjenek, és a gyárban mondjuk álljanak át porszívó gyártásra. Undorítóan meggyalázzák a gyönyörű Chevy jelet, ezekkel a fostaligákkal. hajrá FORD!:)
  • Laffite
    #94
    Szerintem sincsenek csodák, és a sok pénz nem helyettesíti az évek tapasztalatát, amiből az Alfának és a BMW-nek sokkal-sokkal több van, de még a Hondának is, leginkább Angliából. A SEAT tavaly már mutatott eredményeket, de inkább csak körökre tudtak gyorsak lenni mint egész versenyekre, a kékek meg inkább a pénzben és lariniék rutinjában hisznek, de én is max a hatodik helyre várom őket a konstruktőrök között, nincs több ebben az autóban - egyelőre.
  • Laffite
    #95
    közvetlen Live Timing a hivatalos honlapról
  • Laffite
    #96
    sajnos nem közvetítik az időmérő edzést, de az alábbi linken (#95) már nyomon követhető a kvalifikáció, jelenleg a két Muller vezet, 3 tized van köztük.
  • MrSpock
    #97
    Kíváncsi leszek miylen lesz ez a széria.Mennyire lesz izgalmakban bővelkedő.Az időeredményeket elnézve nemsokan küzdenek majd az első helyért,de lehetnek a mezőnyben küzdelmek.
  • Laffite
    #98
    most ez az első verseny egy kicsit más lesz, mert itt még senkin nincsenek extra súlyok, amiket hendikepként kapnak majd a jól szereplők, ezzel együtt ha csak fele olyan izgalmas lesz az idény mint tavaly (egál pontszám az utolsó futam után is), akkor már nem lehet okunk panaszra, szerintem nem lesz gond az izgalmakkal!
  • b-type
    #99
    holnap meglátod, jó lesz. :)
  • Laffite
    #100
    elkezdődött végre, íme a kvalifikáció végeredménye:
    Monza - Grid
  • Laffite
    #101
    Garcia nagyon akar, faján összetörte az autót már a warm-upon, az olasz-spanyol bmw csapat most aztán dolgozhat, hogy a versenyig legyen belőle valami...
  • b-type
    #102
    ja-ja nézem :)
    igaz ma délután közepéíg az Eurosport előtt vagyok.
  • Laffite
    #103
    Nagyon jó ez a Live Timing a hivatalos honlapon, így mindenkit nyomon lehet követni, nem vagyunk kiszolgáltatva a televíziós adás rendezőjének, ez nem ártana más szakágakban sem, pl a Nascarban, Indyben.
  • Laffite
    #104
    Reméltem is :)
    Bízom benne, hogy a magyar motorosok is jól mennek majd, aztán meg WTCC futamok, el vagyunk kényeztetve :)
  • b-type
    #105
    Ford-osok jól keresztbeverték egymás idejét. :)
    lerontották a köröket.
  • Laffite
    #106
    Néhány nyilatkozat (angolul) a tegnapi napról:
    Monza: Post-qualifying quotes
  • Laffite
    #107
    Ja, a fordok még nagyon nincsenek készen, ezt is bizonyítja, hogy a két versenyzőjük között mindössze 8ezred van, vagyis mindent kihoztak a gépekből, de ez is csak a 14. sorra volt elég.
  • MrSpock
    #108
    Nemsokára lesz a verseny,még egy kis motorozás aztán..nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.Megpróbálok nem nagy elvárásokkal leülni elé..már nagyon megszoktam a Nascart,ez más,de ha legalább 1 fokkal jobb lesz mint a F1 akkor már okés!
  • Laffite
    #109
    ...még a kubai go-kart bajnokság is izgalmasabb a f-1-nél, így sztem nem fogsz csalódni
  • Laffite
    #110
    jó lett volna itt is tippelni, hogy izgalmasabb legyen, de úgy néz ki későn jutott eszembe a dolog, eléggé pang még a topic, de azért kíváncsi lennék Te kiket mondanál első 8-nak
  • Laffite
    #111
    ...eléggé pang a topic, de ha a Moto GP utáni versenyre kíváncsi valaki és van kedve tippelni a wtcc futamok végeredményére, akkor attól várok ide az első rajtig egy top 8-at, illetve a második rajt előtt mégegyet.
    könnyítésül itt a rajtsorrend:
    rajtrács
  • Laffite
    #112
    hát ez nem jött össze... storno az egész
  • b-type
    #113
    Thompson nagyon okosan (versenyzői szemmel dűhítően) fogja a Bmw-ket, hogy jöhessenek az Alfa-k...
  • MrSpock
    #114
    A BMW-k erősek voltak,olyan sima meccs lett végülis.
    Idénnyitónak megfelelt,lesz ez gondolom sokkal jobb is.
    Kommentátorok szerint sem volt annyira izgalmas futam.
    Tipelni nemnagyontudtam volna,mert nemismerem a versenyzőket.
    Most úgylátom sima BMW-s idény lesz.Sokkal erősebbnek tűnnek.
  • b-type
    #115
    A második verseny már volt vmi. Az első felejtősebb volt.
    Ha rákerülnek a gyors autókra a súlyok, akkor összébbrázódik a mezőny, meg Monza elég padlógázas pálya ezekkel az autókkal, muszáj hogy jó legyen a kigyorsítás, mert nagy egyenesek vannak.
  • Laffite
    #116
    Nem voltam itt, mert pont behányt a monitorom és kellett vennem egy újat, de a versenyeket néztem. Kellemes hétvége volt, ugye Moto GP, LG versenyek, WRC, Nascar, ChampCar... Ez azért már valami.
  • Laffite
    #117
    Az idény első versenye sem volt rossz, csak a közvetítés volt gáz, ezért láttuk olyannak, amilyennek. Egy 9 körös sprintfutamba nem tudom miért kell 2 reklámblokkot belerakni, a szpotok alatti történéseket nem végták be és nem mutatták meg, mint ahogy a közép- és hátsó sorok párharcaiból, baleseteiből sem láttunk semmit, szal kritikán alul teljesített az EuroSport - mert ez ugye a saját sorozatuk, ezért is nem értem miért így állnak hozzá... :(
  • HPt
    #118
    Én a francia Eurosport-ot néztem WMP-vel neten keresztül, kis késéssel jött az adás, de se kommentátor - ez egyeseknek előny gondolom :) -, se reklám nem volt, végigadták az egész futamot. Sőt, futam után nyilatkoztak Prost, Mosley, Müller is.

    Viszont a második futamban egyértelműen láttam, hogy Thompson azzal szerzett előnyt az Alfa-val, hogy az első sikánt levágta, mert hirtelen nagyott nőtt a különbség közte és az őt üldöző közt. Ezért nem járna büntetés?
  • Laffite
    #119
    Hát igen, ez szerintem mindenkiben felmerült, de valszeg nem akartak már az első idény első hétvégéjén így eldönteni egy versenyt.
  • HPt
    #120
    Meglehet, csak azért, mert ha jól számoltam olyan 2-3 mp előnyt csinált így magának, és a végén meg talán fél mp-vel győzött csak, tehát volt jelentősége.