14
  • pemga
    #14
    Most ha a narancslevet OJ-nek hívjuk, akkor nem narancslé lesz? :).

    Szerintem ennek a magyarításnak egyetlen célja van, be lehessen jegyezni magyar keresztnévként kiejtés szerint :)). Kovács Cunami :). Amúgy maradhatnánk a romaji szerinti írásmódnál, ha már nem tiszteljük meg őket azzal, hogy megtanulunk írni... (Igaz, ők is furán írják az angolt :)).
  • Cat #13
    a gond az, hogy ez nem szőkőár volt a szó szerinti értelemben
    lásd a mostani hirben, hogy a tudosok sem "Tidal Wave"-et mondanak (ez a szőkőár angol neve), hanem cunamit

    "A japánból kölcsönzött "cunami" szó a tudósok szerint találóbb erre a természeti csapásra, bár szószerinti jelentése, ami "kikötői hullám", nem teljesen tükrözi a december végén kialakult pusztítás kiterjedését."
    http://sg.hu/cikk.php?cid=35036
  • Tetsuo
    #12
    Ja szerintem is, szökőár a legjobb.

    /Hovatűnt a szerkesztés?
  • Tetsuo
    #11
    Az tuti, magyarul is. pl cúnami, cúnámi..
  • pemga
    #10
    Nekem ez a "cunami" átírás már a másik cikkben is nagyon betett, melyik nyelvőr találta ezt ki? :). Ok, hogy nem つなみ, de ha már annyira magyarul akarja, akkor már mondja azt, hogy szökőár.
  • Kelta
    #9
    Talán annyi haszna lehet a dolognak,. hogy a kövér amcsi otthon megnézi, elszörnyed és már küldi is a segélyeket :)))))
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    Végülis nem azzal van a baj , hogy kirak egy bannert, hanem azzal, hogy van olyan barom aki rá is kattint , habár elvétve [100 000ből 1] van ami érdekel/hasznos is , nem csak foglalja a helyet
  • Cat #7
    japán szó, szóval többféle átirás lehetséges
  • TeszteloPontHu
    #6
    Nem akarok kötözködni, de magyarul cunaminak írjuk.
  • mechorg
    #5
    Ki miből lehet abból csinál hasznot...
  • p00h
    #4
    mindigis a katasztrófák voltak a nagy pénzforrások, mert ezek érdeklik az embereket...
  • Herkulles
    #3
    Ezek a csúnya bloggerek, mit meg nem tesznek a haszonért...
  • Killgore
    #2
    Egyetértek veled!
  • SoDI---
    #1
    Nem erkölcstelenebb, mint a TV hiradó- Reklámblokk előtte, vagy banner az oldal felett, nem mindegy?