1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • Istencsászár
    #551
    Motorosok:

    1. De Azevedo (BRA) KTM 2:37:46
    2. Czacher (POL) KTM + 0:02:05
    3. Vinters (LAT) KTM + 0:05:05
    4. Blais (USA) KTM + 0:05:12

    Összetett végeredmény:

    1. Despres (FRA) KTM 51:25:49
    2. Casteu (FRA) KTM + 0:36:09
    3. Blais (USA) KTM + 0:53:01
    4. Ullevalseter (NOR) KTM + 1:40:12
    5. Rodrigues (POR) YAMAHA + 2:32:38
    6. Vinters (LAT) KTM + 2:46:43

    Autósok:

    1. Sainz (ESP) - Perin (FRA) VOLKSWAGEN 2:21:02
    2. De Villiers (AFS) - Von Zitzewitz (GER) VOLKSWAGEN + 0:00:07
    3. Sousa (POR) - Schulz (GER) VOLKSWAGEN + 0:00:45
    4. Al Attiyah (QAT) - Guehennec (FRA) BMW + 0:01:52

    Összetett végeredmény:

    1. Peterhansel (FRA) - Cottret (FRA) MITSUBISHI 45:42:45
    2. Alphand (FRA) - Picard (FRA) MITSUBISHI + 0:07:16
    3. Schlesser (FRA) - Debron (FRA) SCHLESSER FORD + 1:36:24
    4. Al Attiyah (QAT) - Guehennec (FRA) BMW + 2:03:16
    5. Miller (USA) - Pitchford (AFS) VOLKSWAGEN + 2:11:26
    6. Masuoka (JAP) - Maimon (FRA) MITSUBISHI + 2:45:31

    Kamionok:

    1. Jacquot (FRA) - Alcaraz (FRA) - Van Genugten (HOL) MAN 2:53:44
    2. Loprais (CZE) - Gilar (CZE) TATRA + 0:04:33
    3. De Azevedo (BRA) - Justo (BRA) - Martinec (CZE) TATRA + 0:09:32
    4. Stacey (HOL) - Gotlib (BEL) - Der Kinderen (HOL) MAN + 0:10:28

    Összetett végeredmény:

    1. Stacey (HOL) - Gotlib (BEL) - Der Kinderen (HOL) MAN 53:52:15
    2. Mardeev (RUS) - Belyaev (RUS) - Nikolaev (RUS) KAMAZ + 3:08:15
    3. Loprais (CZE) - Gilar (CZE) TATRA + 4:45:49
    4. Van Ginkel (HOL) - Tijsterman (HOL) - De Rooy (HOL) GINAF + 4:51:16
    5. De Azevedo (BRA) - Justo (BRA) - Martinec (CZE) TATRA + 5:16:01
    6. Jacquot (FRA) - Alcaraz (FRA) - Van Genugten (HOL) MAN + 6:00:43


    Hát én nagyon sajnálom a VW-t. Mindent megtettek, sokat nyertek, de a technika közbeszolt... 3as befutó szép igy utoljára, nembaj majd jövőre!! HAbár a Micsuk nem voltak a legjobb autók, és a versenyzők sem mentek 100%on(sztem), de magabiztosan nyertek és ez szép eredmény.
    Motorosoknál sajnálom Komát, de hát ez náluk benne van a pakliban.

    Jövőre szívesen látnám Sousa-at egy full gyári 2007es VW-ben, és persze a többi versenyzőt is, mind remek pilóták és győzelemre esélyesek. Remélem Gordon is ujra ottlesz a szörnyeteggel, és követik a példáját hogy azzal vágnak neki a sivatagnak.

    A magyarok is sikeresen beértek, és remek eredményeket produkáltak, minden kategóriában. Palik a mai napot nagyon elóvatoskodta, talán tulságosan is és 3 helyet vesztett az összetettben, kár érte.

    1 év pihi, remélem a 2008as Dakar is legalább ilyen izgalmas és látványos lesz, és nyomon követhetjük az Eurosporton akik remek adásokat állítottak össze napról napra, élő bejelentkezésekkel fűszerezve!
  • DJ BP
    #550
    2 Mitsu nyert az összetettben, milyen fura, legjobb VW-s Miller 5., ki gondolta volna

    Palik 27., Szalay 33., Kátai 22., Szalay Dakar Team színeiben a szlovák Katrinak 9. lett, ez nagyon nagy siker, Eurosporton biztos bemutatják majd
  • Istencsászár
    #549
    Hármas Volkswagen gyõzelem a mai szakaszon. Sainz, De Villiers, Sousa.
  • Istencsászár
    #548
    Nagyon ugyfest h a micsunak nem lesz győzelme, a VW-k törtelenül az első 3ban, legutobb Gordon jött fel a 2. helyre! Első De Villiers őt követi Gordon, Sousa, Al Attiyah és Miller.
  • DJ BP
    #547
    szalay meg rákapcsolt a homok elhagyása óta, összetettben már 33.
    Palik 24. 4-en kiesnének meglenne a TOP20 és TOP30 :DD
  • Istencsászár
    #546
    Peterhansel sokáig állt az élan a mai napon, ám a várva várt szakasz győzelem ma is elmaradt Mitsubishinak. Sainz a végére rákapcsolt és 26 másodperccel megverte őt
  • Istencsászár
    #545
    Coma az esés után annyira kába volt, hogy még a nevére sem emlékezett. Az orvosok szerint azonban holnap reggel haza tudják majd szállítani. Vesztét egy félig eltemetett szikla okozta, ami megdobta a motorját.

    Esteve Pujol még nem esett ki a versenybõl, várja a szervizkamiont.
  • Istencsászár
    #544
    Eltévedt, 30 perceig kóborolt, 30 percet veszített előnyéből, gondolom utána sietett és ez lett a vége.
  • DJ BP
    #543
    úúúúú, basszus.... hová sietett? 50 perc előnye volt, szerencsétlen
  • Istencsászár
    #542
    Ja + meg is nyerte a mai szakaszt valszeg.
  • Amse
    #541
    akkor Despres állt az élre?
  • Istencsászár
    #540
    Isidre Esteve Pujol mindössze 500 méterre a CP1-tõl esett el és bár neki semmi baja sem lett, a motorja nem tûnik javíthatónak.
  • Istencsászár
    #539
    Marc Coma, miután eltévedt, hatalmasat bukott. Helikopterrel vitték a táborba, a versenyének vége.
  • Istencsászár
    #538
    1,Al Attiyah
    2,Maszuoka
    3,Miller
    4,Peterhansel
    5,Sainz
    A Mitsubishik eddig szakaszgyõzelem nélkül az élen.

    Kátai 36.
    Gyenes 54.
    Szalay 28.
    Palik 34.
    Darázsi 15.
    Szallerék 21.
    Szobiék 24.

    Minden magyar, aki ma indult, beért.
  • Istencsászár
    #537
    Dési Jánosról ír a dakar.com:
    Egy motorhiba áldozata, a 9. szakasz 422. km-énél töltötte az éjszakát a sivatagban, várva a begyûjtõ kocsit. Fagyos hideg volt, de ami még fontosabb, pszichikailag volt nehéz az éjszaka a magyar motoros számára, aki nem mert elaludni, végig attól félt, a gyûjtõkocsi nem talál rá.
  • Hasan01
    #536
    hadjátok má ezt a témát
    inkább foglalkoznánk az eredményekkel meg a magyarokkal
  • Harly18
    #535
    Ezt is általánosságban jegyeztem meg. De többet nem írok, mert nem akarok és kedvem sincs senkit arról győzködni, hogy melyik jobb és miért..
  • Harly18
    #534
    Általánosságban beszéltem a VW fikázásról. Én meg azért szurkoltam a VW- nek, mert én meg VW buzi vagyok. Azért hajtom, mert elolvasva a cikket kicsit ideges lettem, ennyi...
  • DJ BP
    #533
    ,,Különben meg nem érdemes, mert annyira elvakult emberek vannak, hogy kész tényekkel sem lehetne meggyőzni őket....."

    Milyen kész tény? A tény az, hogy kiestek, de a technikai sportnak semmi köze a szériaautóhoz, ergo aki eddig szerette a VW-t, most is fogja szeretni a VW-t, akinek nem tetszettek továbbra se tetszenek. Tényleg nem értem mit túráztatod magad, ráadásul főleg itt, ahol egy rossz szót sem láttunk a VW-re.

    A szerencséről. Mitsuk közül tkp. csak Masuokának volt komolyabb hibája (de 5. még így is), Roma meg borult vele. Tehát első 5-ből 3 Mitsu, és 13. a legrosszabb Mitsu. Ehhez képest két VW kigyulladt, egyik porrá égett, Sainzot is be kellett húzni, 7 óra hátrányban. Tehát ez 3-0 súlyos műszaki hibk aránya, balszerencse mind? Tehát vagy a gyorsaság van a megbízhatóság kárán, vagy lassabban kellett volna menni, akkor viszont nyakukon lenne a Mitsu. Tehát VW csapatnál valamit, valahol elszúrtak. Ennyi


  • Reyes
    #532
    "A fikázok, akkor is fikázták volna a VW-t, ha nyer, ha nem."

    Akkor minek hajtod az semmit? Te mondtad, hogy úgy sem tudod meggyőzni a fikázókat, akkor minek erőlködsz...Egyébként meg nem láttam senkit, aki egyből elkezdte volna leszólni a VW-t, mert em volt szerencséjük...
    Én személy szerint a magyaroknak, Robby Gordonnak, illetve a BMW-nek szurkolok...
    A magyaroknak azért, mert magyar vagyok, RObby-nak azért, mert böszme az a Hummer, és tetszik a vezetési stílusa, a BMW-nek meg azért, mert BMW buzi vagyok...a többi meg nem érdekel...ennyi...
  • Harly18
    #531
    Itt is biztos vannak fikázók. Különben meg nem érdemes, mert annyira elvakult emberek vannak, hogy kész tényekkel sem lehetne meggyőzni őket.....
  • Amse
    #530
    hát marhára nem szerpeltek le...
    a dakar félig a szerencsén múlik. a pihenőnapon minden gyári csapat újjá építi a kocsikat szóval nem arrol van szó, hogy ennyit bírtak. egyszerüen pech...
  • DJ BP
    #529
    akkor nekik mondjad az A5-ön, én még szurkoltam is nekik, nem nyertek, nem jött ösze, nincs mit tovább magyarázni ezen
  • Harly18
    #528
    A lényegen, akkor sem változtat semmi. A fikázok, akkor is fikázták volna a VW-t, ha nyer, ha nem. Nem követtem pár napja a Dakart, nem tudom, hogy van-e esélye még a VW-nek, de akkor is szerintem nagy dolog az, amit a VW pár év alatt elért a dakaron. És akkor is ezt mondanám, ha nem VW lenne, hanem egy más márka...
  • Harly18
    #527
    Az a5.hu-n lévő hozzászólások között volt mindkettő megjegyzésem, nem én találtam ki őket. Nincsen üldözési mániám. De mi az, hogy leszerepeltek? Ha a Mitsubishik romlanak el, akkor mért nem mondjátok rá, hogy ők is leszerepeltek?! A Mitsubishik sokkal több éve versenyeznek és most, hol volt a nagy tapasztalat? Eddig meg sem közelítették a VW-t, akik csak pár éve versenyeznek...
  • DJ BP
    #526
    félre érted, azt mondja, hogy MÁSOK biztos azt mondják majd, hogy a MITSUKNAK "az volt a taktikájuk, hogy lemaradnak"

    Tehát nem a VW-re értette
  • desigo
    #525
    "az volt a taktikájuk, hogy lemaradnak"

    Ez ugye csak vicc akart lenni?
    Gondolod,hogy csak félig nyomják a gázpedált vagy mi?

    A VW leszerepelt...
  • DJ BP
    #524
    ,,hogy a VW milyen rossz, s az utcai Touareg is ennyit érhet.......... "

    Neked üldözési mániád van, sztem ezt senki sehol nem mondta :DD Ha meg nyernek, biztos büszkén mondod, hogy látjátok milyen jó a VW :DD
    Touareg csak azért nem kéne, mert ott a Q7 házon belül, vagy az ML :).
    Egyébként szurkoltam nekik, hogy végre elverjék a Mitsut, sajnos nem jött össze. De dakartól függetlenül nem vennék VW-t, max Phaetont
  • 72TSanyi
    #523
    Thx!
  • Harly18
    #522
    "Az idei versenyen eddig végig vezető Volkswagenek apránként becsődöltek. Tegnap az ex-ralis Carlos Sainz autójában ment el a kormányszervó, ma pedig a szelektíven nem tudták újraindítani a versenygépet. Az élen álló Giniel de Villiers sem ülhetett nyugodtan babérjain fél órás előnye birtokában, ma a Touaregjének motorja gyulladt ki, és a segítséget várja. Az eddig még szakaszgyőzelmet sem szerző Mitsubishik számára végre eljött a dicsőség napja, hiszen a két évvel ezelőtti bajnok Stephane Peterhansel átvette a vezetést csapattársa, a tavalyi győztes Luc Alphand előtt. A VW-ek betlijével a BMW-s Al Attiyah már harmadik az összetettben. A negyedik az a Jean-Louis Schlesser, aki Ford-motoros buggy-jával már idén második szakaszgyőzelmét szerezte meg a mai napon." (a5.hu)

    Ez nagyon szomorú

    A legrosszabb az, hogy sokan fikázzák a VW-t, hogy lebőgtek, meg ezt várták tőlük, s hogy a Mitsubishik milyen frankók, hogy az volt a taktikájuk, hogy lemaradnak, hogy egy ilyennél beelőzzenek, s hogy a VW milyen rossz, s az utcai Touareg is ennyit érhet..........
    Ez technikai sport, s szerintem nagy teljesítmény az, hogy eddig kibírták nagyobb gondok nélkül. Előbb utóbb minden autónak lesz valami baja, mert nincs az az autó, ami egyáltalán nem hibásodna meg ilyen versenyen.....

    Különben meg, aki hasonló véleményen van, annak csak ezt tudom mondani:
  • desigo
    #521
    Nem gyenge:)
  • Amse
    #520
    LoL
  • Totya000
    #519
    Robby Gordon a NASCAR-ban.
  • desigo
    #518
    kár érte:(
  • Istencsászár
    #517
    Darázsi 16. idővel ért célba.
  • Istencsászár
    #516
    Kettétört a lengõvillája.
  • DJ BP
    #515
    jaj, rossz hír :(((((

    Most kaptuk a hírt, hogy Dési János motorjával történt valami (valami eltört), így sajnos kénytelen feladni a versenyt! Jelenleg a CP2 után várja a kamiont, hogy kivigye őt a táborba!
  • DJ BP
    #514
    Palik célban 28., összetettben 24., eddig természetesen
  • DJ BP
    #513
    de villers CP1-nél 98. (eddig), 5 óra hátránnyal, még Szalay is beelőzi összetettben, h így haladnak a kamion után, Sainz meg áll még mindig
  • juzosch
    #512
    CP2-nél még 45. volt, de a beérkezésnél nincs a már beért 55 között Dési, remélem csak ásott és mindjárt odaér.