246
  • LaPalma
    #246
    no, megjelent a MacMini. a design-t és a tartalmat lehet dicsérni vagy lehúzni. a (várható) sikerét még ne kommentáljuk. majd fél év múlva
  • Pheel
    #245
    BTW szerintem annyi haszna lehet a dolognak, hogy csökken a WinPC-k ára :D
  • mechorg
    #244
    Emlékszem Lacira valami előző Apple-ös vitából. Emlékezetes... : )
  • Cat #243
    http://index.hu/tech/hardver/mac050103/
  • Laci
    #242
    Az nem vitatkozás akart lenni. Nem arra értettem. NEM KELL VITATKOZNI!
  • mir
    #241
    jaja szegeny m$ csak maga ellen tudott tenni, ha nem valt virtualis platformra a budos eletben nem beszelhettek volna kompatibilitasrol(hala a sok hulye 3rd party programozonak, ofkoz) ha meg virtualisra lepnek akkor elkerulhetetlen egy nyilt implementacio a konkurens rendszerre :)
    mondjuk az alverziovaltas szerintem csak azutan kezdi oket erdekelni, miutan mar van egy mukodo valtozatuk.
  • Pheel
    #240
    Az utolsó infóm, hogy 75% implemented, és azóta a .NET alverziót lépett, szóval egyelőre nem bízom benne nagyon. Kétségkívül jó lenne, ha elkészülne. Szerintem mindenkinek.
  • mir
    #239
    en ugy emlekszem tavaszra igertek valamit... a legutolso verzio amit neztem minden a bal felso sarokba rakott:) igaz, minden ott volt, semmit sem ,,vesztett el'' :)
  • Pheel
    #238
    Végülis, ha a Mono végre már nem omega állapotban lesz, akkor van rá esély, hiszen a VS2k3+ mind .NET-ben íródott.
  • mir
    #237
    hat igen, utobbi(linux) valoszinubb, mert mar alapbol joval tobben hasznaljak, raadasul a joval tobbnek joval joval nagyobb hanyada programozo :)
  • Pheel
    #236
    Elég nehezen tudom elképzelni, hogy ott valaha is lesz VS. Kb akkor lesz, amikor Linuxra :-D
  • mir
    #235
    hat ize...az apple-nek a forgalma az USA szamitogepforgalmanak ugy 10%at tette ki 10 eve. most cca 2ot. amugy meg vegyetek csak tobb es tobb applet, ha lesz ra visual studio meg sun java support, es annyiert kapok gyors applet, mint gyors PCt, akkor meggondolom, mint alternativat.
  • Pheel
    #234
    Szerintem ezen az alapon mir is hasonló cipőben jár, de mindegy. Tényleg kár itt vitáznom, de mindig ez van, ha valaki ennyire dogmatikusan állít valamit, ami szerintem nem állja meg a helyét.
  • Pheel
    #233
    Hát, ha lusta vagy olvasni, akkor neked nem mond semmit, az tény.

    PCMCIA (Personal Computer Memory Card International Association) is an international standards body and trade association with over 200 member companies that was founded in 1989 to establish standards for Integrated Circuit cards and to promote interchangeability among mobile computers where ruggedness, low power, and small size were critical.
  • Laci
    #232
    Leírtam egy-kétszer hogy nem az ablakok mozgatásáról van csak szó. Azt valaki más hozta fel, azóta mindig mindenki arra érti...
    Ez az agresszív hozzáállás elég nagy erőlködésre utal. Én erőlködöm ilyenkor amikor PC-ről megy a vita, de én tudo hogy mi vele a bajom. Az hogy a jobbak emiatt nehezen elérhetők.
    De egy PC-s miért ilyen vehemens azt nem tudom, veszélyezteti valami a windóz/pc társadalmat? Mondjuk az Apple?
    Igen tessék tudomásul venni hogy van aki nem csak a PC-ig jut el hanem látott már jobbat és nem elégszik meg ezzel a visszafelé haladással.
    Ez ellen mit akartok kitalálni? Ezt nem értem.
  • Laci
    #231
    Ez a windózos téma meg már eléggé lejárt, de holnap lehet hogy mevitatjuk...már ha van mit rajta megvitatni...
  • Laci
    #230
    Nem. Én leírtam előtte, hogy "Idézek mástól a fórumról"...
  • mir
    #229
    hat bocsi, te mondtad, hogy a scandiscet a nortontol lopta a m$...
    amugy a scandisk-szeru app minden filerendszer melle alap-tartzoek. mar nagyon nagyon regen.
  • Laci
    #228
    Jujj ez erős volt:)
    Ha valaki a pq magic nem megfelelő használata miatt elveszít adatokat a HDD-jéről vállalod a felelősséget?:)
    Ugyanis a scandisk más funkciót lát el mint a pq magic az biztos.
  • mir
    #227
    lehet azt a forumon is. probaljuk meg.
    mondjuk ime az ervem:
    a scandisk mas funkciot lat el, mint a norton pq magic :)
  • Laci
    #226
    Itt a fórumon nem nagyon lehet. A lopást meg egyszer írtam véletlenül, de inkább a másolás vagy koppintás szót használtam...
  • LaPalma
    #225
    nem a további flame miatt, mert egyébként sem tetszik a vita, de mivel épp ezen gépelek:
    Apple Adjustable Keyboard (1992):
    http://www.theapplemuseum.com/index.php?id=tam&page=misc&subpage=input_keyad
    Microsoft Natural Keyboard (1994): http://www.usbman.com/Reviews/MS%20Natural%20Keyboard%20Pro.htm
    PEACE és jóccakát nektek, holnap mindenki dolgozzon szépen a saját platformján.
    nekem hosszú az éccaka, rajzolás XP-n, netezés tv-zés és minden egyéb OSX-en :)
  • mir
    #224
    ha veszel egy rendes OEM gepet, elotelepitett windowssal, tuzfallal, virusirtoval akkor nem kell semmivel tobbet tudni... ha nem karsz varezolni, meg egyeb nem egeszen okos dolgokat csinalni
  • mir
    #223
    bizonygatni meg telleg nem lehet, meryt ha ertenel hozza, akkor nem kellene, igy meg hogy nem ertesz nincs ertelme.
  • Alfa Of NS
    #222
    "nyugtass meg lécci, hogy ezt a kapitális baromságot te találtad ki, nem mástól hallottad"

    Na jo, az ergonomiahoz nem ertesz.

    "de a pilótának mindent tudnia kell róla! és itt nem egy a monitor előtt passzívan ülő, hanem a gép müködését aktívan befolyásoló személyről van szó, tehát nem utas, hanem pilóta vagy"

    Maskepp fogalmazok. Amit jelenleg a Windows hatekony hasznalatahoz tudni kell az nagysagrenddel tobb, mint amit egy felhasznalotol elvarhatunk.
  • mir
    #221
    mi az, hogy nem lehet bizonyitani? ezek a dolgok a filerendszer fogalmaval egyidosek! ergo tobb, mint 30 evesek... vazz.
    amugy jobb lenne ezt a lopas temat egy kicsit ertelmezni.
    az 1. problemam, hogy te a lopas szot a licenszeles szinonimajakent ertelmezed. ami nem jo. ha lenne erettsegid, tudnad mi a kulonbseg.
    de ez nem eleg, te meg azt is lopasnak nevezed, ha a m$ keszit egy szoftvert a filerendszerehez, ami mar cca 30 eve teljesen alap minden filerendszerhez, es mindosszesen az altala vegzett feladatok alapjan lehet besorolni 1 kategoriaba. te ezt is lopasnak nevezed.
    kedves laci. egyezzunk meg abban, hogy a fent emlitett ket kategoriat nem lopjak, hanem licenszelik, es megirjak.
    akkor megegyszer. mit is lop a m$ amit az apple nem?
  • Laci
    #220
    Majd holnap, vagy valamikor máskor...
  • Laci
    #219
    Azt nem tudom honnan vagy ezekben olyan biztos. Ha meg mondjuk nem Norton találmány akkor sem M$ tehát másoltak a fiúk.
    Persze itt úgysem nagyon lehetne bebizonyítani.
    Úgyis mindenki tudja hogy a hazugságról szól a cég egész története.
    Na minden jót.
  • mir
    #218
    meg mindig nem ertem, hogy mi a bajod a windowssal, semmi ertelmes problemat nem tudtal felhozni a videocsuszason, meg azonkivul, hogy nem az apple gyartja. jo rendszer az, hidd el.
  • mir
    #217
    LOL miert ne lenne alkalmas? te baromarcu! meg mindig nem mondtad meg nekunk, szerencsetlen alulkepzett tapasztalatlan hulyekenk, hogy a PC miert is nem alkalmas multimediara? azert, mert ATI kartyaknal ha mozgatod az ablakot, akkor elcsuszik a video? mert mast meg nem tudtal felhozni...
  • Laci
    #216
    Jó de windózt azért nem kéne fényezni ebben remélem egyetértünk...az tényleg nagyon érdekes:) Az egyéb programcsomagjaival nekem nincs különösebb problémám...
    Így van, a világ nem fekete és fehér.
  • mir
    #215
    a scandisk es a diskspeed nem norton talalmany.
    a nagy lemezek kezelese meg nem compaq. de ez alatt mit ertesz? mondjuk minden X Gbytenal nagybb lemezeket kezelo rendszer a Compqtol szarmazik? LOL

    a netscape nem volt nyilt kodu, nem lophatott onnan.
    a mozilla joval az IE6 kiteljesedese utan ert csal el olyan szintre, hogy erdemes legyen lopni, de nem loptak belole, a m$ nem hulye, hogy GNU-GPLes cuccokbol lopjon.
    expanded memoria stb. ... itt a DOSra gondolsz? az mar kicsit regi tema nem?
  • Laci
    #214
    Egyébként a belinkelt oldal jól mutatja, hogy mennyire félretájékozódhat az ember ezekben a platform témákban. Úgy néz ki ez a lista pl. nem azt mutatja hogy mi volt meg hol először, hanem valami más technológiai infót...
  • mechorg
    #213
    Nálam lehet fogadásokat kötni Pheelre és Lacira.
  • mir
    #212
    a vilag nem fekete es feher.
    a m$ piacfilozofiajaal nem ertek egyet, es egy nagy faszkalap cegnek tartom oket, de ettol fugetlenul a termekeik nagyon jok.
  • Laci
    #211
    Mindenkinek minden jót:)
  • Laci
    #210
    Hát pont ez a baj. Ez a lényeg. Hogy rá van erőltetve a multimédia egy olyan platformara, ami nem éppen alkalmas a hibátlan, hatékony kezelésére (bár másnak a kezelésére sem) de mivel ÜZLETILEG jól jött a készítőknek meg az érdekelteknek ezért ezt erőltették a népre ezzel vertek át engem is annak idején és most már mindenhol PC van, de nem lehet vele gond nélkül semmit megcsinálni. NEKEM ez a problémám pont.
    Najó nem akarok többet veszekedni. Leírtam a problémám és teszteltem is. A PC nem tudta gond nélkül kezelni azóta sem a video témát és más téren is csak a gond van vele.
    Rájöttem hogy itt tényleg kár egymást győzködni, felfogás különbségek miatt sem vagyunk teljesen kompatibilisek:)
  • Pheel
    #209
    Tényleg érdekes tény. Nem tudtam, bár valahogy ez a PCMCIA dolog kezd elhalni. Az USB valahogy olcsóbb...

    Én is Amigában találkoztam előbb hangkártyával meg TV tunerrel, aztán újabban már Amigával sem találkozom, csak hangkártyával meg TV tunerrel. ;-)
  • Laci
    #208
    És ezzel?: #205:)
  • Laci
    #207
    M$ lopás (részlet:)
    Idézek mástól a fórumról:
    Compaq -> nagyobb lemezek kezelése
    Netware -> címtár szolgáltatás
    Norton -> scandisk, speeddisk
    Mozilla, Netscape -> IE (persze ez nem egyírányú)
    Quarterdeck-től -> extended és expanded memória-kezelés
    De állítólag ez még mindig csak kis töredéke a megszámlálhatatlannak...