71
Boka sérülések
  • Punker
    #31
    mutasd meg orvosnak és megmondja, az én térdemnek már annyi, 3 hónapig comtól bokáig fém rögzítővel tudtam csak járni + utána még jópár hónapig térdrögzítővel.
  • grizzly21
    #30
    ajjajj:S nem túl jók a kilátások akkor. Van arra esély hogy ez elmúljon? MErt féléve van már és nem múlt el, de rosszabb se lett, és csak ritkán jön elő, de akkor nagyon fáj
  • Punker
    #29
    nem szivatlak, én is ott kaptam a térdrögzítőm mikor szétment.....
  • grizzly21
    #28
    egyébként ha valami gondod van akkor vállalok kosárban 1-1et bárhol bármikor:P
  • grizzly21
    #27
    most szivatsz? ez nem vicces haver...:)
  • Punker
    #26
    ortopédia
  • grizzly21
    #25
    A sportorvoshoz meg elmegyek, de ugyis csak azt mondaná, hogy valami kenőcs, pihentetés
  • grizzly21
    #24
    A heti 1 1 órás kosarat is le kellene mondanom? //ezt ugyse fogom megtenni, max nem futok annyit
  • zolee12
    #23
    Én nekem szept. végén fordult ki a bokám 1hétig szinte rá sem tudtam lépni!bokarögzítőt hordtam 1 hónapig(sokat segített).állandóan kentem Fastum géllel!1hónapja sportolok vele(foci) és most hétvégén tudtam úgy játszani(bokagumiban),hogy fájdalommentes volt!
    Pihentetni kell mert többel kötöd be,egy haver 2hét után játszott vele és utána fél évig kinlódott a bokájával!
  • grizzly21
    #22
    értem, köszi mindenkinek. Sajna ez egy kicsit homlokon csapott mert 17 évig nem volt semmilyen 1 hétnél komolyabb tartó sérülésem most meg hirtelen ez. És egy béna mozdulat miatt:((((
    Sportorvoshoz kell mennem ugye? Remélem nem csak okoskodnak, hanem valami műszerrel meg is nézik hogy mi a gond.
    Volt már ilyen valakinek? NEm gondoltam volna hogy ilyen roncs leszek hogy mindeféle gumiakármi kell a lábamra:((
    Sportolnom nem muszály, de nem nagyon birom ki nélküle:(
    Mindig bedagad ha kifordul oldalt egy picit:(
    még1X thx 4 all
  • Jóska Kapitány
    #21
    Menj el orvoshoz minél elöbb. A szalagjaid ki vannak lazulva, ha nem állnak vissza örök életedre ilyen lesz. Nem tartja rendesen a bokádat és ezért fordul ki. Mindenképpen pihentesd, ha nagyon muszály sportolnod akkor rögzítőt tegyél fel, de minimum rugalmas pólyát faszányosan meghúzva. És menj el orvoshoz!
  • Punker
    #20
    hassználj rögzítőt mert csak rosszabb lesz.
  • G_ArchAngel #19


    Boka és Nemecsek...
  • grizzly21
    #18
    Elég hülye téma de talán valaki tud valami okosságot mondani:
    kosarazás közben kifordult a bokám-már megint, és már megint a bal.
    Fél éve történt meg először a ballal, hogy félre léptem valahogy, és alig tudta ráálni, aztán pár nap alatt nagyjából elmúlt igy folytattam a sportot, de kb havonta 1szer előjön. Mindig a ballal. Néha bekenem ilyen szarral de az se sokat segít. Mi történhetett? kicsit ideges vagyok
  • Bandee1987
    #17
    persze a fekvőgipsz közben jegelni is kellett, mivel faszán fel volt dagadva.
  • Bandee1987
    #16
    nekem részleges bokaszalagszakadásom volt októberben. Kb. 2 hétig volt rajtam fekvőgipsz, aztán légpárnás bokarögzítő még 1 hónapig.
  • BADE
    #15
    Nekem szeptember végén fordult alá a bokám,már lassan 3 hónapja,de azért még mindig érzem.Szerencsére nem szakadt a bokaszalag,de rendesen bevérzett a bokámnál ill. a lábujjaimnál.Azóta 2-szer voltam focizni,holnap focitorna.Remélem nem lesz vele semmi probléma.2000-ért lehet kapni fasza bokarögzítőt,én sajna nem vettem,habár nem ártott volna.
  • KG21
    #14
    Ajánlatos felpolcolni, jegelni, úgy kissebbre dagad fel, és gyorsabban gyógyul. Kosárlabdában nagyon sűrű az ilyen sérülés, velem nemrég előfordult, hogy kificamodott a bal bokám, majd mikor épphogy rendbejött annyira, hogy játszani tudjak, kiment a jobb is. Lehet venni gyógyászati segédeszközök boltban jó szoros bokazoknit, az segít a megelőzésben, de mindenképpen ajánlott, és magasszárú csuka annak, akinek már volt ilyen baja.
  • oneal1
    #13
    tesómnak pár éve ment ki a bokája de nagyon durván!!
    pár szalag ja el is szakadt!
    meg is kellett műteni..
    de a műtét után miutűn mrá a gipszet is levette kapott egy járógépet a lábára.
    ha nagyon meghűtódott leeht az kéne neked is!!!
  • khamwass
    #12
    Egyszer bevertem a bokámat a szék lábába :DD
  • csabawarchief
    #11
    hu ezek a sztorik ... jobbulást mindenkinek !
  • FREAK
    #10
    nekem eltört tavaly nyáron, kaptam pár vasat, és azóta nem hajlik előre rendesen, futni már csak bicegve tudok..... ja, és kicsit vastagabb is (bár ha kivetetném a vasakat, ez enyhülne)

    frontérzékeny is lett, most is napok óta fáj :/
  • Slayerboy
    #9
    Azt, hogy k**va drága :D
  • Rózsalány
    #8
    hi! nekem is volt vagy 10 éve eccer ijen - persze nem focizás közben - és csak azt tanácsolhatom, hogy semmiképpen ne erőltesd, meg ne hanyagold el, mert én ezt csináltam és a mai napig fojton kibicsaklik a bokám és nagyon sokat szenvedek vele:) sokat kell pihentetni, hogy a szalagok újra jók legyenek, mer ha eccer megnyúlik és nemtud regenerálódni akkor az gáz:)
  • Angyisz
    #7
    Hali !
    Ugyanez a szitu, foci, felugrás, leérkezés, jobb boka befordul, 3x akkorára dagad mint előtte, baleseti, röntgen, nincs törés, nincs szakadás, szalagok megnyúltak (mondja a doki), 1 hét aktív pihi (persze hogy nem pihentem), fásli + FASTUM gél (patikában van nem drága és tényleg jó), azóta eltel 1 hónap még mindig fáj + minden lépésre figyelni mivel szalagok nyúltak simán kimegy megint.

    Tipp: Fastum gél + fásli, illetve (később ha megint beindul a foci) teremcipő elfelejt, helyette magasszárú csuka és fásli vagy teremcipő + fásli.
    De Én most egy darabig hanyagolom a focit (sajnos), ja még a dolog pikantériája, kb. 40 cm magasból érkeztem le 120Kg-al a jobb bokámra, GONDOLHATOD
  • :)
    #6
    fociztunk aztán meglöktek,elvesztettem az egyensúlyom és igy rosszul léptem.. a bokám meg alámfordult... amúgy sportkórházba mentem. Adott 1 rögzittő kötést meg felirt 1 kenőcsöt és asszonta borogasam.. Biztos van rá vmi más mód is, nem csak az a kenegetés borogatás.. lézeres kezelésről mit tudtok ?
  • Aquir
    #5
    mikor történt? Azért gyorsan gyógyulj meg, most nekem is rossz hogy nem tok futni, és főleg neked nem lehet jó érzés ez egy bokasérüléssel... :\
  • cSuwwi
    #4
    az kellemes, nekem is volt pár éve, ugrottam le a népligeti lépcsőről részegen, és érkezéskor alámforult a bokám.

    1 hét fekvőgipsz (1 hónap lett volna, de a fekvőben is jártam, és szétesett, ezután kaptam járót, 4 hét után levetettem saját felelősségre, ez szeptember végén volt, de csak január körül éreztem ismét teljesnek a bokám, addig nehezen tudtam hajlítani)

    szal, szar ügy, ha komolyabb (mint nekem), jópár hét/hónap lesz, mire teljesen meggyógyul...
  • Aquir
    #3
    oh, én ráléptem a lasztira és ugy hátrafeszult a bal nagylábujjam hogy madnem eltört
    az ujj tartóina felül pedig megsinylette, másfél hónapja nem tesizek...
  • magus
    #2
    nekem 3 honap fekvogipsz, 4 het jarogipsz volt, de ha elmesz sportovroshoz, 2 het alatt rendberakja a bokadat, hogy utana rogton sportolhatsz
  • :)
    #1
    Valaki tud vmi yó gyógymódot a bokasérülésre ? Alámfordult a bokám. A szallagok megrándultak.. vmi yó 5let ? Mennék már focizni:) bár lehet hogy várhatok yó 2 hónapot mire meggyógyul teljesen.